Moderátor! Miért? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2020.03.07. 08:43  Hozzászólás  Válasz Vebber (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

---
 
Bocsánat, hogy kéretlenként közbeszólok, de elképzelhetőnek tartom, hogy nem állok egyedül a véleményemmel. Sokan tudják itt a fórumon, hogy nagyon szívesen kertészkedsz, sok dologban jóval jártasabb vagy, mint egy átlag fórumozó. Hagyni kéne ezt a sehová nem vezető témát, pontosabban elő sem kellett volna hozakodni vele. Biztos vagyok benne, hogy ha visszatérnél a fórum eredeti szándékához, a kertészkedéshez, azzal mindenki - így Te is - sokkal jobban járna.
 


  2020.03.07. 08:30  Hozzászólás  Válasz Glifozát (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

---
 
Még annyit ezzel kapcsolatban -az esetleges újabb félreértéseket megelőzve-, hamár összekeverted a dolgokat, kérem, hogy az ő felfüggesztését szüntessétek meg vezetőitekkel. Természetesen ha ő is szeretné.
Bizonyosra vehető, a látszatának sem adok teret a jövőben, hogy bárkivel folytatott kommunikációban, elhangzottaktól eltérő információk kapjanak szárnyra, alakulhassanak ki. Sem ilyen nyílvános közösségi oldalon, sem személyesen. Ezekre alkalom sem lesz.
 


  2020.03.06. 23:04  Hozzászólás
  •   324   
Avatar

---
 
Csupán az utolsó bekezdésben foglalt utóiratod miatt reagálok össz. mondadódra, röviden. Általad vezetőnek nevezett csapatba soha nem kívántam bekerülni, még a szó használatot is többször kifogásoltam. A különbüző címeknek semmi köze ahhoz, amit te a saját szemszögedből összefoglaltál.
A hazugsághoz, az valóban van, a csatolt képek alapján majd eldönti mindenki, ki tette azt. Segítek, ezt látom az általad kimalozsázott linkekből. Mivel az informatikában kevésbé vagy jártas, felhívom a figyelmed, láthatóan belépett állapotot tükröznek, és a címsorokra. Furcsa, hogy úgy vannak szelektálva a jogosultságok, hogy azt sem tudod kinek, mit engedélyeztek.

Ad abszurdum, hogy a saját írását csak elolvasni sem tudja aki írta. A linkeiden kívül pedig ugye vannak a 'kiemelt' fórumok, mint az alapítók, meg vezetők amiket privilégiumokkal lehet megtekinteni, ill. meg nem tekinteni, annak is aki azokba írt.

kép jogosults.jpg
------------------------
Megtekintve 8139 alkalommal.



kép jogosults2.jpg
------------------------
Megtekintve 8137 alkalommal.

 


  2020.03.06. 22:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   323   
Avatar

---
 
Úgy tűnik el sem olvastad figyelmesen az alábbiakat, bár anélkül is pontosan tudod sztem.
 


  2020.03.06. 20:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Lassan haladjunk. Vezetőség. Tagja voltál, mégsem tudod hogy mit jelent. A vezetőségi tagság, ezen a fórumon nem valamiféle kegy volt, hanem kőkemény munka. Többen rengeteg időt, energiát fektettünk ebbe a fórumba, hagy ne soroljam fel hogy miket, de csak hogy párat mégis megemlítsek, 5 éve hogy pénzbe kerül a fórum üzemeltetése, amit a mindenkori vezetőség egyik tagja fizet, jelesen évek óta baby-lon. A fórumon egy csomó programozás történt, amit egy programozó komoly pénzekért csinált volna, de Ragadozó ingyen megcsinált mindent. Jómagam is egy halom energiát tettem bele, a tudástár szinte összes hozzászólását én szerkesztettem, évek óta csinálom a magcserét, és volt egy sor más akció ami mind mind munkával járt, de a többiekre is mindig számíthattunk. Időnként felmerül egy ötlet, amit rendszerint meg kell vitatni valahol, lehetőleg nem nyilvánosan, hogy a felhasználók már a kész megoldást kapják, és kimaradjanak a kész megoldáshoz tartozó vitákból, nehézségekből. Igen, nem mindig értünk egyet, de a végén mindig születik valamilyen megoldás. Emlékeim szerint te délkelettel egyszerre kerültél ebbe a szörnyű vezetőségbe. Lehet hogy rosszul emlékszem, de talán pont az én javaslatomra, de biztosan a támogatásommal. Aztán valamin összebalhéztál STiszeletessel, amihez nekem semmi közöm, de a fórum rendjét fenn kell tartanom. Te már akkor is számon kértél, hogy miért nem cselekedtem azonnal, miközben te láttad hogy be voltam lépve. Nos, egyszerű a helyzet, azért nem mert nyilván nem láttam. Aztán mivel úgy éreztem, a fórum két értékes tagjáról van szó, megpróbáltam közvetíteni köztetek, hátha lehet rendezni a helyzetet. Veled is, vele is beszéltem privátban. Nem sikerült. STiszteletes büntetést kapott, azzal a menekülőúttal, hogy amilyen nyilvánosan sértegetett, olyan nyilvánosan kérjen bocsánatot. Ennyi volt a feltétel. Te követelted a kitiltását, emellett többször kérted a regisztrációd törlését, mert te már nem szeretnél ezen a fórumon fórumozni. Nem tettem meg, arra hivatkozva, hogy akkor nem tudunk neked bizonyítékot adni egy rendőrségi feljelentéshez. Elfogadtad. A valóság viszont az volt, hogy örültem volna ha ez az egész elcsendesedik, lehiggadtok, megbeszélitek, és békésen fórumozunk tovább. Minden tisztséged megmaradt. Aztán telt az idő, vártunk vissza a vezetőségbe is, de nem jöttél. Komolyan vettük hogy nem akarsz tovább fórumozni, így pont azért hogy megmaradjanak a hozzászólásaid, hogy a munkád ne vesszen el, a regisztrációd megtartása mellett megszüntettük az extra jogosultságaidat. Majd egyszer csak megjelentél, és mintha misem történt volna, elkezdtél csodálkozni hogy hova lett. Akkor is elmeséltem hogy hova lett, de most megint elővetted a témát, fogalmam sincs hogy miért. Mellesleg ha úgy kerülsz elő hogy azt mondod folytatni szeretnéd ott ahol abbahagytad, akkor visszakaptál volna minden jogosultságot, de helyette értetlenkedél, vádaskodtál, akkor is és most is. Tehát ettől elég messzire kerültél. Ha neked jobb lesz attól ha azt gondolod hogy ez személyes döntés volt, vagy hogy ez nem volt demokratikus, akkor gondold azt, jogod van hozzá, de hogy őszinte legyek, magasról leszarom. (mert ehhez meg nekem van meg a jogom) Az meg hogy te nem látod a linkekelt dolgokat... lehet. Lehet hogy át lettek helyezve olyan területre ahol nem látja egy felhasználói jogosultsággal rendelkező fórumozó, mert a történet nem tartozik a büszkeségeink közé. Én sajnos nem látom amikor megnyitom hogy ki látja és ki nem, ez még egy hiányosság a fórummotorban, de köszönjük hogy felhívtad rá a figyelmünket, majd valamelyik tag az általad nagyra becsült vezetőségből néhány órát rászánva az életéből, épít be valami jelzést ami mutatja hogy ki számára látható. Te meg addig írhatsz ide további hozzászólásokat.

Ui. Eldönthetnéd hogy a linkeket megnyitni nem tudod, vagy hogy hazugság, mert a kettő együtt... Rhéman pedig egészen más tészta, pláne kár ide hozni.
 


  2020.03.06. 20:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   
Avatar

terra alapító
 
Többször kérted a regisztrációd törlését, majd az általad felrakott tartalmakat elkezdted letörölni. Mégis mire számítottál? Most mire számítasz? Mit szeretnél?
 


  2020.03.06. 18:26  Hozzászólás  Válasz Glifozát (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

---
 
Egyébként jól tükrözi kicsinyes "vezetőségedet", hogy a linkelt oldalakat sem tudom döntően megnézni, mert az oldal üzenete szerint nagyrészt nincs hozzá jogosultágom :)
A leminősítés pedig csak hónapokkal az általad hivatkozottak után történt, ahhoz semmi köze nem volt.
 


  2020.03.06. 18:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   
Avatar

---
 
Itt csupán egy gondolattal történnek ilyenek. Közel semmi energiát fektetni bele nem akarok már.
 


  2020.03.06. 18:18  Hozzászólás  Válasz Glifozát (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

---
 
Kevered a szezont a fazonnal. Tény, hogy a regisztrációm, és nem "tagság" /olyan a klubbokban van/ maradt döntésem szerint.
Majd te és a "vezetőség" (amely fogalmat szintén te vezettél be), minden előzetes jelzés nélkül leminősítettél, és törölted az "alapító" jelölést, csak azért mert töredékére csökkentettem az aktivitást. Ezen túl megvontál tőlem olyan adminisztrtátori jogokat, kitiltottál rejtett fórumokról is, amit úgy kaptam, hogy előre bocsátottam, úgy vagyok hajlandó energiát fektetni x munkába, hogy ez meglesz. Ezeket azt követően sem voltál hajlandó korrigálni, hogy ezt írásban neked szóvátettem. Lehúztad a WC-n amit itt ezért a weboldalért tettem.

Megjegyzem te itt nyílvánosan mindennek elmondtad, megsértetted pl. Rhémant akinek valamiért a címét meghagytad.
Az alátámasztásra linkeltek közel sem tükrözik a valóságot.
Azt pedig hogy kinek miként kezelitek az adatait, adatvédelmi törvények határozzák meg.
 


  2020.03.05. 19:56  Hozzászólás  Válasz Vebber (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   
Avatar

moderátor
 
Ugye nem akarjuk ezt most megint elkezdeni?

http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=111135#p111135
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=111143#p111143
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=111209#p111209
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=111265#p111265
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=111269#p111269

Azt még hozzátenném, hogy Sándor Tiszteletes tagsága azóta is fel van függesztve, miközben te, a tisztán technikai okból meghagyott felhasználónevedet, korlátozások nélkül használhatod.
 


  2020.03.04. 22:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   
Avatar

---
 
Ezt úgy hívták, lefokozás. Ha valaki rosszat tett, ezzel számolhatott. Viszont a lefokozást tárgyalás előzte meg. Ez hogyan zajlott le a te esetedben? Behívattak, tárgyalásra? Mert ha nem, akkor írj hivatalos petíciót. Demokráciában ezt nem lehet megcsinálni egy fórumozóval se!
 


  2020.03.04. 19:53  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   
Avatar

---
 
Ott is megesett, hogy 'hatalmuknál' fogva elvettek címeket, és átrangsoroltak, mint itt?
 


  2015.09.15. 20:42  Hozzászólás  Válasz Glifozát (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Semmi gond, már kételkedtem a józan eszemben. Az a helyzet, hogy amióta műanyag szemlencséim vannak, szemüveg nélkül is jól látok. Viszont estére elfárad a szemem, és könnyen elnézek dolgokat. Ekkor jön a szemüveg. Ezt viszont sem szemüveg nélkül, sem szemüveggel nem láttam.

Most megnyugodtam.
 


  2015.09.15. 20:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

moderátor
 
Nincs mit, még egyszer bocs a félrevezetésért, nem volt szándékos.
 






  2015.09.15. 19:38  Hozzászólás  Válasz Glifozát (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Lemásoltam, később olvasom el,mert már igencsak méreget az asszony. Lassan kiteszi a kispárnámat a lábtörlőre.

A szavazást miért nem látom?
 


  2015.09.15. 19:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

moderátor
 
Elnézést kérek, én tévedtem, te valóban nem láttad már azt a topikot. Gondolom valamelyikünk áthelyezte mikor lezárult hogy az alapítókat ne zavarja a már nem aktuális téma. Visszatettem olyan helyre ahol láthatod, de mivel valami logika biztos volt az áthelyezésben, kérlek szólj ha megnézted és akkor visszateszem. Még egyszer bocsi!

A szabályzat ennek a topiknak a testvére, itt van a főtéren a moderációk alfórumban. Talán majd egyszer kikerül a portálra is, de lehet hogy majd csak az új. Az a baj, hogy amíg a moderációs dolgokkal kell foglalkozni, azt a kevés időt is elveszítjük amink van, arra hogy a hiányosságainkat pótoljuk.
 


  2015.09.15. 19:31  Hozzászólás  Válasz Glifozát (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Keresem az erre vonatkozó szavazást. Egyébként arra emlékszem, hogy kísérletként egyszer politikát engedtünk a beszélgetősbe, csúfos kudarc volt a vége, és akkor a vezetőség döntött úgy, hogy ne legyen politikai topik. Ez talán valahol az archívumban megtalálható. De nem találom azt, amire hivatkozol. Azaz nem találok egy szabályos szavazást, arról, hogy lehet-e politikai topik, vagy nem?

Mondom, ez nem az én napom.

Azt sem találom, hogy érem el a szabályzatot. Lehet, szemüveg kell. :(
 


  2015.09.15. 19:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

moderátor
 
Most írtam bele. Mivel érvényes alapítói szavazás volt róla, csak figyelmetlenségből nem került eddig bele. Viszont nem is akart senki politikai topikot nyitni (szerencsére). Innentől viszont jobb ha ott van a szabályzatban, mert másképp valóban nem ildomos hivatkozni rá. Biztos sok ilyen van még. Ezt most korrigáltuk.

Segítek a szavazással kapcsolatban is.
 


  2015.09.15. 19:04  Hozzászólás  Válasz Glifozát (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látszik ez nem az én napom. Csinálok egy hosszabb összeállítást ezért sok mindent újra olvasok. Most nem találom a szabályzatot. Igaz, hogy néhány napja lementettem, abban nem látom a politikai témák tiltását . Amit az előbb adtál topikot, abban nem látom a szavazást.

Lehet, hogy az a probléma, hogy operációs rendszert cseréltem ? :lol:
 




  2015.09.15. 18:34  Hozzászólás  Válasz Glifozát (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Mivel szavazni csak az alapítók szavazhatnak, ott kerestem. Ezen a topikon nem található formális szavazás. De nem érdemes foglalkozni vele. Nyilván amíg nincs kiegészítve ezzel a szabályzat, nem érvényes a "törvény".
 


  2015.09.15. 17:31  Hozzászólás  Válasz Rhéman (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

moderátor
 
Volt egyszer egy tanárom. Nem az anyagot tanította, hanem az anyag létrehozását. Megpróbálom én is. ;)

Mikori téma ez a legyen-e politika? (régi)

Akkor hol keressem?

  • Új témák gyűjtőhelye?
  • Futó témák gyűjtőhelye?
  • Régi témák gyűjtőhelye?

Kicsit segítek. Az első két lehetőség nem létezik. :)

No, megvan? :clap:
 




  2015.09.15. 17:03  Hozzászólás  Válasz Rhéman (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

moderátor
 
Nincs törölve, és nem is volt soha. Ha nem találod, az azért van mert nem jó helyen keresed.
 


  2015.09.15. 16:42  Hozzászólás  Válasz Glifozát (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tudtam, hogy nem törlünk választásokat.

Ezért nem találtam. :( Az sem csoda, hogy egy új tag sem találja.
 


  2015.09.15. 16:34  Hozzászólás  Válasz Rhéman (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

moderátor
 
Mondhatni, le van fűzve egy dossziéban. Nem csak ez, szinte minden. Az valóban a mi sarunk, hogy a szabályzatba még nem került be, mert maga a döntés megszületett, és elfogadásra került. Viszont senki fejét nem haraptuk még le a politikáért.
 


  2015.09.15. 16:27  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is rémlett valami szavazás, kerestem a nyomát, de nem találtam. Hol találtad meg?

A vezetőségi határozatra viszont emlékszem. Folytattunk egy kísérletet, hogy elgorombulnak-e a dolgok, és elgorombultak. :(
 


  2015.09.15. 16:16  Hozzászólás  Válasz pipi32 (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

moderátor
 
Szia!

Elnézést kérek hogy ilyen röviden válaszoltam, de csak mobilról tudtam válaszolni.

Nos, az a helyzet, hogy annak ellenére hogy Rhéman is alapító tag, és vezetőségi tag is volt, nem egészen fogalmazott pontosan. A politikai topikokat nem egy egyszerű veztetőségi határozat tiltja. A kérdésben szavaztak az alapítók, és a szavazatok 10%-ka támogatta politikai topikok nyitását. Ezért lett betiltva. Abban is megállapodtunk, hogy érintőlegesen a Kertészeti csevegő topikban lehet politikával foglalkozni, egészen addig, amíg nem fordul személyeskedésbe. Ez a napokban megtörtént, ami nem csak egy ember felelőssége volt, ezért úgy döntöttem, nem büntetek senkit, hanem egyszerűen felfüggesztem a csevegőt, és a később nyitott, pont a tiltás kikerülésére létrehozott beszélgetős topikokat. A ti topikotokról is elfogadtuk már, hogy nem tematikus, mondhatni klubtopik, ezért itt is lazábban kezelem a dolgot. Hogy értsd, nem a politikával van problémánk. A politika szerves része életünknek, teljesen természetes lenne hogy beszélgessünk róla. Viszont a leginkább megosztó téma, ami még szintén nem lenne baj, de szinte minden esetben, mikor a politika előkerül, annak vita, személyeskedés, sértegetés a vége. Egész egyszerűen ilyen a jelenlegi átlag magyar vitakultúra. Tanult politikusok is ezt csinálják, nem csoda, ha átlag emberek is hozzájuk hasonló stílusban politizálnak. A fórumunk viszont nem erre a célra jött létre. A fórumot (hogy értsd a sokat emlegetett alapítókat) egy kertészkedő, más fórumon már összeszokott csapat alapította. Ki így, ki úgy segítette. A cél az volt, hogy legyen egy olyan kertészeti fórum, amit saját szájízünk szerint alakítunk. Aztán felmerültek egyéb ötletek, mert a kertész sem csak kapál egész nap, így lettek egyéb topikok is. A legtöbbje, sőt mind, békés témák. Versek, zene, hagyomány, vallás, szóval olyan témák amik nem igen bántanak senkit. Számunkra egyetlen fontos dolog van, hogy ezt fenntartsuk. Ennek érdekében korlátoztuk a politikát, pont egy olyan eset után, amikor egy politikai vita elfajult. A fórumon jelenleg a kisebb döntéseket meghozhatja a moderátor, a vezetőség, és gyakorlatilag őket kontrollálhatják az alapítók. Ezen felül a tényleg lényeges kérdésekben az alapítók szavazása a mérvadó. Az alapítók körét, vagyis a hozzájuk hasonló jogkörrel rendelkezők körét a jövőben, a fórum növekedésével párhuzamosan igyekszünk majd kiterjeszteni, hogy a végső szót a fórum törzsvendégei adják, hiszen az övék a játszótér, de az eredeti szellemiségtől nem szeretnénk eltérni. Nem akarom szépíteni a dolgot, vannak elmaradásaink, akár szabályzat terén is, de mentségünkül szolgáljon, hogy mi mind átlagos dolgozó emberek vagyunk, vagyis a munka melletti szabadidőkből gazdálkodva egyengetjük a fórumot, természetesen anyagi haszonszerzés nélkül. Persze ha valakinek kérdése van, arra igyekszünk válaszolni, ezzel is pótolva az esetleges hiányosságokat.

A ti topikotokat én személy szerint csak ritkán látogatom, így itt is bizalmi elven megy a dolog, párszor jeleztem már néhány játékszabályt. Én megbízok bennetek, remélem ezzel nem éltetek vissza. Most végignézek pár napot, de ha nem volt benne sértegetés, akkor nem fogom bántani, mert nekünk a fő ellenség az, amikor valaki egy másik fórumozót szándékosan kellemetlen helyzetbe hoz. Azt szeretnénk, ha itt mindenki jól érezné magát. Ha valaki ezt a törekvést akadályozza, az ellen fel fogunk lépni. Mást aligha moderálunk ha nem ütközik törvénybe.

Összefoglalva: Direkt politikai topikot tilos létrehozni, viszont egy laza témában érintőlegesen meg lehet említeni, beszélgetni róla, amíg az nem megy át heves vitába. Jelszó a kulturáltság. Az nem kulturált politikai beszélgetés ami úgy kezdődik hogy hülye vagy.

Ha maradt kérdésed, szívesen válaszolok.

További kellemes fórumozást!
 




  2015.09.15. 08:57  Hozzászólás
  •   28   


---
 
Lenne egy tiszteletteljes kérdésem, ezen a förumon lehet-e politika témakörben topikot nyítni, egyáltalán lehet-e ezen a forumon pl. Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! topikban keményen politizálni?

A választ tisztelettel előre is köszönöm!!
 




  2015.09.13. 11:45  Hozzászólás  Válasz belaro1 (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

moderátor
 
Tudod én sosem állítottam hogy tévedhetetlen vagyok, de igyekszem mindig a helyes utat választani. A csevegőben igen csak elszabadultak a dolgok, az itt fórumozók értékrendjéhez képest. Hogyan tudom helyre tenni? Úgy, hogy kivágok mindenkit aki részt vett benne, többek közt magam is? Nem. Mivel maga a vita alapja megszűnt, mert a tárhely kérdése rendeződött, kiszedtem a hozzászólásokat, kiírtam hogy vége a bulinak, azaz mindenki indulhat tiszta lappal, felejtsük el az addig történteket. Mi történt? Rhéman nyitott egy másik csevegőt, hátha ott majd nem lesznek érvényesek a szabályok. (amiknek a nagy részének ő a legnagyobb támogatója volt, sőt, még szigorúbb szabályokat is bevezetett volna, részben nagyon helyesen) Az történt amire számítottam, folytatódott amit a csevegőben abbahagytunk, sőt, kiegészült még több személyeskedéssel, még több szálon futtatva az eseményeket. Ez nálunk nem járja, a tagjaink nagy részét zavarja, akkor is ha nem olvassa, mert tudja hogy ha új vendég jön, és a legfrissebb topikokat nézi, bele fog olvasni az adott topikba, és az alapján fog megítélni minket. Képzeld el ezt úgy, mintha egy baráti társasággal elmentek az egyik barátotok esküvőjére, és egyikőtök mindig szellent egyet. Nem lenne kellemetlen? No folytassuk. Szóval Rhéman topikjában egyértelmű volt, hogy a modi csak rossz lehet. Ha moderál, akkor jössz te, hogy itt ugyan az van mint az indexen, ha nem moderál, akkor meg jön Rhéman, hogy ezek a változások miatt adta le a tárhelyet, mert a moderátor nem képes megfékezni a.... Épp ezért támogattam Rhéman moderátorságát. Mivel ő nyitotta a topikot, úgy hogy ő is nagyon jól tudta hogy hová fog fajulni, oldja meg. Persze mivel te voltál egyik legnagyobb támogatója (ez azért sokat elárul) elég gáz lett volna ha nekiáll törölgetni, pedig volt ott jópár olyan hozzászólás, amikhez hasonlók törlését tőlem nem hogy kérte, hanem követelte. Nem tette. Azt gondolta, ha a maga stílusában, szépen megkér mindenkit, akkor mindenki udvarias lesz. Működhetett is volna, de nem működött. Én meg sorra kaptam a felhasználóktól a kéréseket hogy vessek véget a ránk igencsak rossz fényt vető társalgásoknak. Megint az jött, hogy vagy a nickeket büntetem, vagy megszüntetem a játszóteret. Az utóbbit választottam, és szerintem jól tettem. Nem a csevegő a fórum magja, az csak egy lehetőség volt a fórumozóknak, nem az a fórum lényege. Erre mi történt? Nyitottál egy másikat. Már a topik neve is provokációt mutatott, hiszen a most is említett Rákosi korszak, és a fórum közt szerettél volna párhozamot vonni, amit pont most igazoltál. Aztán betetted a Murder Incorporated című számot, ami Murder adatlapján is ott volt, egyértelműen azért, hogy párhuzamot vonj köztem, és közte. Ezt is jól éreztem, mert itt ezt is igazoltad. Rhéman meg a szólásszabadságért emelt szót, pedig ő is nagyon jól tudja, hogy a szólásszabadságnak a fórumhoz semmi köze. Ha nem hiszitek, keressetek egy számítástecnikai fórumot, és nyissatok rajta politikai fórumot, olyat ahol mindenki azt mond amit akar. Nem fog sikerülni. A szólásszabadság egyébként sem jelenti azt, hogy szabályozás nélkül lehetne bármiről beszélni. A szabályozást pedig az adott vezetés mondja meg. Magyarországon törvényileg van tiltva pl a gyűlöletbeszéd. Akkor nincs szólásszabadság?
Szóval mit tehettem volna, töröltem, pláne hogy ha valami így indul, az biztos hogy esedékessé vált volna a törlés. Főleg hogy határozott tiltás ellenére lett nyitva. Aztán még mindig nem értetted meg, hogy hol a hiba. Nem büntettelek téged jobban mint magamat, vagy tgwh-t, vagy bárki aki részt vett benne, mert nem csak te nem tudsz most beszélgetős topikokhoz hozzáférni, de más sem. Mivel ezt nem értetted, jöttél ide, és a moderációs topikokban folytattad. Hiába válaszoltam, csak lökted a magadét. Ezért lett kitiltva az alapnicked. Nem véglegesen, hanem határozatlan időre. Bármikor visszakaphatod a jogosultságait, ha végre belátnád hogy mi az a stílus ami itt nem megy. Ha nem te kezded a vitát, a szabályzatban akkor is le van vezetve a helyes eljárás. Nem szólsz vissza, hanem szólsz itt, és lesz megfelelő intézkedés. Ha visszaszólsz, te ugyan azt teszed, így azt is kapod. Mit tettél te? Új nick, és folytatás. Hagytam hogy elmond mi fáj. Nem voltál valami finom, így az is tiltva lett. Most regisztráltál megint egy újat, és megint csak folytatod. Mit vársz? Mi fog történni? Megsúgom, Ip cím alapú tiltás, mert képtelen vagy felfogni, hogy nem veled van baj, nem is a mondanivalóval, hanem az előadásmóddal. Nagyon szívesen látunk a fórum bármelyik topikjában. Biztos te is kertészkedsz valamit, vannak kerti gépeid, biztos vannak gyümölcsfáid, szereted a verseket, vicceket, zenéket, stb. Bárhol szívesen látunk, de csak ha tudsz kulturáltan és higgadtan fórumozni. Ennek jelenleg az ellenkezőjét mutatod, amit én roppant mód sajnálok, de mint moderátor biztos nem fogom hagyni a folytatást.

Ezzel a témát én le is zártam. Nem tiltom a mostani nicked, de csak azért, hogy tudd jelezni hogy végre megértetted hogy mi a probléma, és szeretnél az eredeti neveden fórumozni. Minden egyéb lázongó hozzászólásodat törölni fogom. Mert csak.

Mindenkinek szól, téma befejezve!
 


  2015.09.13. 02:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Látod, látod, megint ha... izé ... csúsztatsz. Természetesen pontosan tudod, hogy végleges tiltás van a Gypsy56, és a belaro nicken is. Na de ez nálad már csak így megy. Rátok jellemző módon megpróbáljátok meggátolni, hogy válaszolhassak, AZTÁN osztjátok az észt. Hogy Murder nincs itt? Ha már szóba került, eszembe jutott, Gergerg ... izé Glifozát elfelejtett válaszolni, mégis mennyit kellett hazudnia, hogy index modi lehessen? És aztán már minden király volt? Ez a rész kicsit elnagyolt a visszaemlékezésében. Pedig tetszett! No de térjünk vissza a nagy elődre. Murder? Itt? Hát talán nincs. De a méltó utódja igen. Hogy értettem a fórumunkon előadott ámokfutásotokról írtakat? Nos hát maradsz a szokott módszernél, ott is izé ... csúsztatsz. Tudod másképpen nem lehet azt jellemezni, amikor már mindenki elküldött benneteket nagyon nem kedves szavakkal, de csak nyomattátok. Ja ! Most is elolvasható !!! Feltételezem emlékszel rá. Vagy inkább nem szeretnél?
A Rhémannal kapcsolatos dolgot SZERINTED megmagyaráztad. És ennyi. Csakis az számít, ugye? Esetleg Rhéman elfogadta a válaszodat? Ja ! Az nem számít!
Aztán meg ezt magyarázd meg, hogy kell érteni?
" Megmagyaráztam szerintem, de TE csak azért is azt gondolod, amit akarsz, itt például, hogy szitokszó. Ez így nem fog működni. Írhat neked bárki amit akar, egyszerűen nem veszed figyelembe"
Ezt most hogy kell érteni? Vagy azt mondom, amit te meg a haverod, vagy "nem fog működni"? Ez már Rákosi elvtársnak se működött. Elmondhatja itt mindenki a véleményét? Szigorúan az ALAPSZABÁLYOTOK szerint kormányozgatjátok a TAGOK fórumát? Amiket írtam, nagyvonalúan elintéztétek azzal, hogy "szabályba ütközik". Egész pontosan MELYIK szabályba és MIÉRT ? Mert "nem akarok a közösség tagja lenni"? És ez miből derül ki? Hogy nem értek veletek egyet? De hát az NINCS az alapszabályban, hogy egyet KELL érteni! Vagy nem jól tudom? Aztán meg hol a tisztesség akkor, ha némaságra ítélt embernek osztjátok az észt? Féltek a választól? Szóval azon kívül, hogy nem szájízetek szerint gondolkodom, mi volt a konkrét ok a szabály szerint? Hát ez a "csak azért írtam, hogy MÁSOK tudják miről van szó" meg mi ? Magyarázkodsz MÁSOKNAK? Mert azt ugye úgy tudtad, a végleg kitiltott nem fog visszabeszélni. Akkor miért is magyarázkodsz? Tán úgy érzed, lehet, hogy másnak sem tetszik? :D Ha már te nem teszed, majd én leírom. Velem a nagy probléma az, hogy nem szeretem a Jobbikot. Ráadásul képes voltam le is írni. Nincs ezzel baj, de akkor írjátok be az alaptörvényetekbe, hogy a Jobbikot szeretni kell. Ja ! És ha már így csináljátok, VÁLLALJÁTOK ! Nem szégyen az! Tudod erőszakkal nem fogsz senkit meggyőzni. Még ha azt is hiszed. Persze most szerinted felfüggeszt a barátod, de ne reménykedj. Az én nyakamra nem kerül kötél. :-D Max letiltja a regemet. Ezt is, ahogy szokta, végleg. ;) De még így egymást között áruld el, rettegtek az ellenvéleménytől, vagy szimplán úgy gondoljátok, olyan nem is lehet? Csak kicsit térjünk vissza erre a felháborodásotokra, hogy aszongya itten nincsen murder. Lássuk csak, mire emlékszem az említett ... khm ... úr működéséből. Valaki megkérdezte, miért tiltotta le, erre gyorsan végleg kitiltotta. Persze olyankor rögtön írt hozzá valami győzelmi fröcsögést, mint pl"ezentúl vadászom rád", vagy hasonló elmeroggyanást. Hát ez itt is pontosan így volt. Én a rendkívül bölcs "NEM ÍGY KÉNE!" üzit kaptam. Aztán amikor murdi már teljesen belegabalyodott a vegzálásba, jött a topiczárás, összeolvasztás. Volt itt ilyen? :-D Ráadásul olyanok, amikben egyetlen szitokszó sem volt, még veszekedés se . Akkor? Nem tetszett a tartalom! ;) Hát így van ez. Bátran tiltsátok ki ezt a reget is. Ja ! Még egy kérdés, segíts már ! Ki az a Hümi ???
További eredményes felvilágosító munkát kívánok nektek, szépen kivitelezett kitiltásokat, harcos kommenteket, amiben utána megmagyarázzátok "csak hogy mások tudják". Gypsy56 :wave:
 


  2015.09.12. 20:44  Hozzászólás  Válasz belaro (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Csak hogy tisztába tegyünk egy-két dolgot.
Murdi nincs is itt. Talán valamikor megnézte milyen ez a hely, de semmiképp sem moderál nálunk.
Mint írtam, felétek egy baráti társaság van, úgy zajlik a társalgás ahogy épp kedvetek hozza. Például el is lehet valakit zavarni, és még a regjét sem kell törölni. Itt más a helyzet. Miféle romba döntés akart az lenni? Tudom, ahogy TE gondolod, lásd lejjebb.
Mondok egy példát, szerinted szitokszó az, hogy ,,olyan mint Rhéman''. Megmagyaráztam szerintem, de TE csak azért is azt gondolod, amit akarsz, itt például, hogy szitokszó. Ez így nem fog működni. Írhat neked bárki amit akar, egyszerűen nem veszed figyelembe, több ponton folyamatosan sérted a szabályzatot, ráadásul szándékos módon. Ilyenre példa még nem volt, de ahogy én olvastam, szerintem nem töröltek, csak felfüggesztettek.

Igen, hibázott a moderátor. Méghozzá abban, hogy nem tette mindenki számára egyértelművé azt a kérdést, miszerint megérted-e, felfogod-e miért vétettél a szabályzat ellen. Ezt lehet, hogy be kéne vezetni. Egyszerű kérdés, érted miért töröltem? Ha a válasz nem, megmagyarázzák. Ha a válasz igen, akkor a felhasználó megértette mi történt. Persze ha direkt csinálja valaki, akkor még ez sem jelent 100%-os ,,elégedettségi garanciát'' :D de legalább el lehet mondani, hogy a felhasználó akar-e egyáltalán ennek a virtuális közösségnek a tagja lenni. Ha erre nem mutat hajlandóságot, akkor meg lehet mutatni, merre van a kijárat.

Csak azért írtam, hogy ha mások olvassák, akkor tudják miről van szó, miért írtad azt amit.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.12. 13:57  Hozzászólás
  •   20   


*
 
Kedves Murder !
Rendkívül piti vagy. Még te diktátoroztál engem? Amikor a fórumunkat romba akartátok dönteni, akkor is megmaradt a reged, sőt, most is él. Persze én nem félek az ellenvéleménytől. Úgy látom, végleg elbódultál a vélt hatalmadtól. Csak így tovább, rúgj ki mindenkit.
Üdvözlettel Gypsy56
 


  2015.01.03. 01:15  Hozzászólás  Válasz Rhéman (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

rendszer admin
 
Bocsi!
Több helyen is rendezgettem a témákat, és az áthelyezgetések közben nem vettem észre, hogy ott kicsit össze kuszálódtak a jogosultságok.
Köszi, hogy szóltatok, már rendezve van, minden regisztrált felhasználó láthatja, olvashatja. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.01.02. 23:25  Hozzászólás  Válasz Rhéman (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Nem talál meg mindent, mert nem látja azt a témát. Próbáld ki, lépj ki a fórumról, és bejelentkezés nélkül nézd meg, nincs a Főtér alatt ott az a téma, amire hivatkozik Ragadozó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.02. 23:24  Hozzászólás  Válasz csiga (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Ha jól látom ott egy további hivatkozás található: [url]viewtopic.php?f=16&t=144[/url]. Ott megtalálsz mindent.
 


  2015.01.02. 23:21  Hozzászólás  Válasz csiga (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Elvileg tudnod kéne olvasni azt a fórumrészt. Ragadozó majd rendezi a dolgokat, mert valami akkor itt nem stimmel...
A Főtér alatt kellene lennie elvileg egy olvasható témának, de nincs, azaz nem látni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.02. 23:17  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

---
 
Tudomásul vettem, hogy egy vitatéma lezárva.

viewtopic.php?f=40&t=372

Azt azért nem értem, hogy az adott hivatkozásra lépve olvasni sem tudok, mint regisztrált user.

"Nincs jogosultságod a fórum megtekintéséhez"

Nem vitázni akarok, csak kíváncsi lettem volna...
 




  2014.07.05. 17:51  Hozzászólás
  •   461   
Avatar

rendszer admin
 
  

Most akkor sértődjek meg én is a javítás miatt? :mrgreen: :mrgreen:
Mert azon kívül, hogy igazad van, nálam még befért volna! :)

Látod, mindketten ugyan azt akarjuk, mégis vannak eltérések a véleményeinkben.
Most gondold el, hogy akinél egész máshol van a határ ......

Pont ezért lenne jó, ha le lenne írva. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.05. 17:42  Hozzászólás
  •   460   
Avatar

terra alapító
 
  


Jó, akkor akinek van kedve, az szedje össze mik azok a szavak, mert nekem semmi kedvem 200 szót vagy kifejezést lefirkálni.
 


  2014.07.05. 17:39  Hozzászólás
  •   459   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem felesleges, mert mindenkinek az értékrendjében máshol van a határ.
Van akinek belefér, és van, akinek már attól jóval beljebb van az a pont, ahol szakad a cérna.
Hülye példa, de igaz - Hol a határ egy örömlánynak, és hol a határ egy vidéki csendes, tisztességes kis szűz lánynak? Pedig mindketten ugyanolyan emberek!

Ha le van írva, ott van fekete-fehéren, meg sem kell indokolni (csak be kéne tartani mindenkinek).
Ha nincs leírva, azt mondasz, amit a te értékrended diktál, míg a másik azt, amit az övé. És így, mivel Te vagy a Moderátor, a másik szerint "Isten játszol", mert nála még bőven befért volna, amit írt.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.05. 17:32  Hozzászólás
  •   458   
Avatar

terra alapító
 
  


Fölösleges. Értelmes ember tudja hol a határ, és csak szándékosan ír olyat ami azon kívül esik. És akkor sem lövök érte mint Murder, csak törlöm.
 


  2014.07.05. 17:29  Hozzászólás
  •   457   
Avatar

terra alapító
 
  

:-) Azt lehet. Azért van némi különbség. Másrészt bármit lehet írni, Hümi sem kapott érte büntetést, csak kitöröltem ami nem volt odavaló. Te is leírhatod amit Hümi írt, ha nem tudod megítélni hogy az helyes-e, csak azt is kitörlöm majd. Bár valamikor az indexen egy Nebáncs!virág nevű egészen korrekt moderátor azt mondta, ha valaminek a helyességében nem vagy biztos, inkább ne írd le.
 


  2014.07.05. 17:27  Hozzászólás
  •   456   
Avatar

rendszer admin
 
  

Csak pár tipp, javaslom, hogy Rhéman foglalja össze a lényeget, és úgy helyezzük be a Szabályzatba:
  • Bármilyen módon sértő faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozásokat célozgató, vagy azokat kritizáló hozzászólások.
  • Bármilyen oldalakkal, cégekkel, termékekkel, szolgáltatásokkal kapcsolatban a konkrétumokat nélkülöző vádaskodásokat, hitelrontásokat tartalmazó hozzászólások.
  • Bármely természetes, vagy jogi személyt sértő, lejárató, velük szemben etikailag kifogásolható és/vagy a közízléssel össze nem egyeztethető kifejezéseket tartalmazó hozzászólások.
  • Minden olyan hozzászólást, amely a közzétételének időpontjában hatályos magyar jogszabályba ütközik, illetve bűncselekményre vagy egyéb jogsértésre történő felhívást, arra való jelentkezést tartalmaz.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég