A nagy magcsere 2021 Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2021.10.15. 18:34  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a magcsere programunk.

Az idén is a program célja nem az, hogy a hatholdas konyhakertet innen szerzett magokkal vessük be, hanem az, hogy kipróbáljunk olyan növényeket, melyek eddig még nem voltak a konyhakertünkben, vagy már voltak, csak ilyen fajtát esetleg máshonnan nem tudunk beszerezni.

Ha van kedved alacsony postaköltség mellett vetőmagokat csereberélni, vagy csak valami érdekességre vágysz, jelentkezz a Terra-kert fórum idei magcsere akciójára.

   A nagy magcsere (rövid ismertető)
Régebben nagyon sok mag cserélt gazdát itt a fórumon, különböző módokon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A már rendszeressé váló „A nagy magcsere” nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db postai boríték költségén (lehetőleg Belföli Postakész Elsőbbségi Boriték - 220.- Ft/db.), akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart.
A Nagy magcsere akciót meghatározott időben zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. A címet a program zárásakor mindenkinek elküldjük. Erre a címre fog beérkezni minden beküldött csomag és minden válaszboríték. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink, és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak összesen 2 boríték ára.

Ami még fontos!
  • A magcsere esetén 10 db. magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor!
  • Amennyiben egy csomagban ennél kevesebb mag van, azt a leírás mezőben a felajánláskor jelezni kell!
  • Minden esetben 1 csomagban minimum 5 db. magnak kell lenni!
  • Minden felajánlásnak legalább 3 csomagot kell tartalmaznia,
  • Minden egyes felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében max. 10x10 db-ot.
    Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy újabb felajánlásban kell megtenni.



   Ki vehet részt a magcserében?
A magcserében bárki részt vehet, aki beregisztrált tag, viszont mivel a programot elsősorban az aktív fórumozók számára találtuk ki, a felhasználókat 3 csoportra osztottuk:

Új felhasználók:
Ők azok, akik az aktuális évi magcsere indulása után regisztráltak a fórumra. Természetesen ők is részt vehetnek a magcserében, de ahhoz, hogy igényelni tudjanak, előbb kell, hogy legyen legalább 1 felajánlásuk. Ha ez megvan, akkor jogosultságot szereznek 4 igénylésre. Újabb felajánlással, újabb 4 igénylésre kapnak lehetőséget. Ezt összesen 3 alkalommal tehetik meg, vagyis:

    1 felajánlás ->> 4 igénylési lehetőség
    2 felajánlás ->> 8 igénylési lehetőség
    3 felajánlás ->> 12 igénylési lehetőség
Természetesen többet lehet felajánlani, de az igénylések lehetőségének a száma maximum 12.

Fórumozók:
Ebbe a csoportba tartoznak azok, akik az aktuális évi magcsere indulása előtt regisztráltak a fórumra. Hasonlóan az új felhasználókhoz, ők is részt vehetnek a magcserében, de ahhoz, hogy igényelni tudjanak, előbb kell, hogy legyen legalább 1 felajánlásuk. Ha ez megvan, akkor jogosultságot szereznek 6 igénylésre. Újabb felajánlással, újabb 6 igénylésre kapnak lehetőséget. Ezt összesen alkalommal 3 tehetik meg, vagyis:

    1 felajánlás ->> 6 igénylési lehetőség
    2 felajánlás ->> 12 igénylési lehetőség
    3 felajánlás ->> 18 igénylési lehetőség
Természetesen többet lehet felajánlani, de az igénylések lehetőségének a száma maximum 18.

Top felhasználók:
Ebbe a csoportba tartoznak azok a felhasználók, akik az aktuális évi magcsere indulása előtt regisztráltak a fórumra, rendelkeznek legalább 200 hozzászólással, vagy a korábbi magcseréken összesen legalább 10 felajánlást tettek.
Számukra az igénylés feltételmentes és korlátlan.

Fontos tudni:
Akár Új felhasználók csoportjában vagy, akár Fórumozók csoportjában vagy, ha a Nagy Magcsere Programban eléred a 10. elfogadott felajánlást, automatikusan a Top felhasználók csoportjába kerülsz, és korlátlanul igényelhetsz!


   Fontos új dolgok a programban!
Új információs sor:
    A felajánlott termékek listája felett találunk egy új információs sort, ami tájékoztatást ad a jelenlegi helyzetünkről, és az esetleges lehetőségekről!
    Amennyiben például elfogy az igénylési lehetőségünk, ebben a sorban megtaláljuk rá a választ, csak figyelmesen el kell olvasni.
Változott a menüsorban lévő információ gomb tartalma:
    Kép
    Ráklikkelve pillanatnyi helyzetünkről ad részletes felvilágosítást.
Új gombok kerültek a programba!
    • Az új gomb használatának a lényege, hogy a program futásának ideje alatt a már egyszer megigényelt termék igénylését bármikor vissza vonhatja.
    • Ezáltal vissza kapja azt az igénylési lehetőséget, és a felszabadult helyre bármelyik felhasználó igényelhet.
    • Ha esetleg mégis meggondolja magát, és mégis igényt tart arra a termékre, ha még van lehetőség, igényelheti újra.

    • Ez a gomb akkor jelenik meg, ha még nincsen, vagy már elfogyott az igénylési lehetőségünk.
    • Amennyiben még van rá lehetőségünk, magok felajánlásával kaphatunk újabb igénylési lehetőségeket.
    • Nézzed meg az új információs sort a terméklista tetején, a választ ott megtalálod.
Felajánlási adatlap kitöltése:
    Az adatlap kitöltés módosult a Nagy Magcsere Program idejére.
    1. Ki kell tölteni a Termék megnevezése mezőt.
    2. Meg lehet adni a Kép linkje: mezőben a termékről egy képet akár az internetről, akár a fórumunk Galériájába feltöltött képet (de nem szükségszerű a kép megadása).
    3. Meg kell adni a felajánlott csomagok számát (3 - 10)
        Egy felajánlásban minimum 3 db. csomagnak kell lennie ugyanazon magokból.
          Egy csomagban minimum 5 db. magnak kell lennie, és maximum 10 db. magot tehetünk bele (de lehet 10-nél többi is, az is 10-nek számít)
          Amennyiben egy csomagban 10-nél kevesebb mag van, ezt a Leírás mezőben közölni kell a felajánláskor!
        Egy felajánlásban maximum 10 db. csomag lehet
    4. A többi mezőt nem kell kitölteni a Nagy Magcsere Program ideje alatt, mert a program úgy is átírja a megfelelő értékekre, bár mit is adsz meg ott.



   Képek felhelyezése
Nem mindegy, mit és hogyan:
  • Internet képek:
    • Nem ajánlott:
      • Hibás megoldás! (Ex-has!)
        Kód: Egész kijelölése
        http://bioakarmi.hu/paradicsom/kulonlegessegek/
        Nem a weboldalt kell megadni, hanem a kép konkrét címét:
      • Jó megoldás!(Ex-has!)
        Kód: Egész kijelölése
        http://bioakarmi.hu/paradicsom/kulonlegessegek/korteparadicsom.jpg
        A kép pontos webcímét kell megadni, a kép kiterjesztésével együtt!

        Az adott oldalon (NEM Google keresőben) megkeresed a képet, majd egy jobb klikk a képre.
        A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
        A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
        A címsort másold be az űrlapba a megfelelő helyre, a kép ablakát meg zárd be (már nem kell).

    • Ajánlott megoldás!
      • ----

  • Felhasználók képgaléria képe (a BBCode TAG-ek itt nem működnek!)
      Amennyiben az adott képet már egyszer feltöltötted a saját képgalériádban, a legfelső színes menüsorban - Képgaléria - és keressed meg.
      Ha megtaláltad a képet, egy jobb klikk a képre.
      A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
      A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
      A címsorból a következőt másold be az űrlapba a megfelelő helyre
      (Ex-has)
      Kód: Egész kijelölése
      gallery/image.php?album_id=2&image_id=9503
      majd zárd be a kép ablakát, már nincsen rá szükség.
  • Felhasználók csatolmányképei (a BBCode TAG-ek itt nem működnek!)
      Amennyiben az adott képet már egyszer feltöltötted saját csatolmányképként egy hozzászólásodba, a legfelső színes menüsorban - Csatolmányképeim - és keressed meg.
      Ha megtaláltad a képet, egy jobb klikk a képre.
      A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
      A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
      A címsorból a következőt másold be az űrlapba a megfelelő helyre
      (Ex-has)
      Kód: Egész kijelölése
      download/file.php?id=9900
      majd zárd be a kép ablakát, már nincsen rá szükség.
  • Ha sehogy sem akar jó lenni
      Írjál itt egy hozzászólásat, nem túl hosszan, de érthetően írd le a problémád.
      Vagy írjál egy Privát Üzenetet, melyben jelezzed, mi nem akar működni.
      Szívesen segítünk .... Ragadozo  - vagy - gergerg  :)




A program elérhető ide kattintva

A felajánlott magok listája folyamatosan frissül, érdemes pár naponta visszanézni!
Új felajánlás érkezése kijelzésre kerül a képernyő jobb alsó sarkában, bár hol is vagy a Fórumban (csak rá lehet klikkelni! :) ).
A kijelzés mindaddig fenn marad, amíg az ajánlási oldalt meg nem látogatod.

A Nagy Magcsere Program 2022. 01. 15. 21:00 óráig érvényes!

  1. Aki esetleg nem emlékszik rá, hogy milyen terméket ajánlott fel, az klikkeljen a Felajánlottam gombra.
  2. Aki esetleg nem emlékszik rá, hogy milyen terméket igényelt, az klikkeljen az Igényeltem gombra.

Ha valami változás történik, azt itt jelezzük!
 
 


  2022.01.22. 15:17  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Igen, nagyon drága a posta.
Én postakész ajánlottba tettem, ennek nincs súly határa. Annyit tesz bele az ember amennyit csak tud. Bizony az önkéntes ajándékozásnak és ajándék kapásnak nagy ára van de megéri!
Megéri mert melengeti szívemet, hogy valahova tartozom és ott (reményeim szerint) értékelik is!
 


  2022.01.22. 14:59  Hozzászólás  Válasz Kertműves (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
3 órám ment rá amíg összeállítottam a küldeményt. + 1 órája az én drága feleségemnek aki bevállalta, hogy elmegy vele a postára. Először A4-s borítékba akartam tenni, de eszembe jutott Alibá, akivel levágattak a borítékból, mert nagyobb volt a szabványnál. Okulva az esetből, lemértem és megnéztem mit ír rá a posta, mekkora lehet? Bizony ez a boríték is nagyobb volt, ezért beletuszkoltam egy közepes méretű borítékba. 42 csomagot küldtem.
 


  2022.01.20. 20:08  Hozzászólás
  •   10   


---
 
Ma én is feladtam, nekem is szóltak hogy kicsit vaskos, pedig A4-es borítékba tettem. De ha egy kicsit megrázogatják akkor eloszlanak a tasakok. 470 Ft volt, és kényelmesen belefért több kis borítékra való magcsomag.
A válaszküldeménynek egy összehajtogatós dobozt tettem be, eléggé megszaladt az ujjam az igényléseken :mrgreen:
Ha nem lenne elég rajta a bélyeg, akkor lehet "címzett fizeti" opciót választani és úgy is kézbesítik.
 


  2022.01.19. 10:40  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Mindenki nyugodt lehet, minden rendben lesz. Eddig minden évben voltak problémák, de azok arra valók, hogy megoldjuk. Most is így lesz. :-)
 


  2022.01.19. 10:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
2,5 cm vastagságig megy el levélként. Még mindig olcsóbb 2 vagy akár 3 borítékban küldeni, mint csomagként.
 


  2022.01.18. 21:13  Hozzászólás  Válasz edit (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

rendszer admin
 
Majd kiderül! :)

Sok függ attól is, hogy az igényelt magokat milyen csomagolásban kapod.
Én sem tudtam eldönteni, mire számíthatok, ezért egy "tartalék" borítékot is tettem bele, hátha szükséges.
Nem címeztem meg, így ha nincsen szükség rá, valaki másnál esetleg fel tudja használni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.18. 21:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Most elgondolkodtattál. 20 igénylésem van, csak egy borítékot tettem bele, igaz az dupla méretű. Bélyeges postai boríték.
 


  2022.01.18. 20:02  Hozzászólás  Válasz edit (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
A levél mérete, és a súlya.
Nyilván egy lufira kipúpozott levél már nem igazán levél.

Elsőbbségi levél 50 gramm (vagy alatta) alap szolgáltatás a boríték ára.
Elsőbbségi levél 500 gramm alatt már majd 3x annyiba lerül.

Amúgy nem egyszerű eligazodni egy átlag embernek a súly és méretarányok között, eléggé össze van kavarva.
Akkor a legjobb, ha valakinek van postahivatalban dolgozó ismerőse. :)

Ezért érdemes inkább 2-3 borítékba elosztani, mert így még mindig olcsóbb (1 db. postakész elsőbbségi (most vettem ma) 220.- Ft volt).

Kíváncsi leszek, mennyi válaszborítékot küld majd az a személy, akinek 30-50 db. (vagy több) igénylése van. :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.18. 19:06  Hozzászólás  Válasz Gépház (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Ma feladtam. Kicsit vaskos lett, meg kellett győzni a postás hölgyet, hogy vegye fel levélként, el akart küldeni a csomagfeladáshoz. Van valami sablonjuk amin nem ment át. Végül addig igazgattam benne a zacskókat, hogy sikerült átszuszakolni és felvette levélként.
 


  2022.01.15. 21:51  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

adatrögzítő
 
Az idei évi magcsere akciónk felajánlási és igénylési időszaka lezárult.

Most a magok postázása következik. Évről évre akadnak hibák, félreértések, ezért kérlek figyelmesen olvasd el az alábbiakat:

2022.01.16. azaz vasárnap estig, minden résztvevő kapni fog egy privát üzenetet itt a fórumon, ami tartalmazni fog egy címet, és az erre a bejegyzésre utaló linket. A privát üzeneteidet itt ellenőrizheted:

http://terra-kert.hu/ucp.php?i=pm&folder=inbox&sid=
TMPÜ.png
------------------------
Megtekintve 3075 alkalommal.




Ha legkésőbb vasárnap estig nem kaptál üzenetet, azt itt jelezd!

Ez a cím a központi cím, ide kell elküldened a felajánlott magokat, a válaszborítékot, és innen fogod megkapni az igényelt magokat is.

A felajánlott magokat tedd egy borítékba, és küldd el a kapott címre. A magokat kérlek csomagold szét, ne ömlesztve küldd, és jól olvashatóan írd rá a tartalmát! Csak annyi magot kell küldened, amennyit igényeltek is, ezt itt ellenőrizheted:

http://terra-kert.hu/terra_ajanl.php?w=0
TM2.png
------------------------
Megtekintve 3075 alkalommal.




Ha már minden magot becsomagoltál, és azokat is elküldenéd amiket nem igényelt senki, azt is megteheted, az év közben ezeknek a magoknak is gazdát fogunk találni valamilyen módon.

A magok mellé készíts egy válaszborítékot, a saját nevedre megcímezve, felbélyegezve. Ebben a borítékban fogod megkapni az igényelt magokat. Fontos, hogy megfelelő méretű válaszborítékot küldj! Nézd meg az igényléseidet, és úgy számolj, hogy 1 igényelt csomag kb. 1 teafilter méretű. Egy normál borítékba kb. 10 db csomag fér, tehát ha sokat igényeltél, nagy borítékot küldj! Nem kell speciális, buborékos boríték! Nem kell ajánlott vagy elsőbbségi küldeményként küldeni! Bár nem zárható ki, de az elmúlt években talán egyszer fordult elő, hogy elveszett egy boríték. Pénzt ne küldj borítékban, mert jó eséllyel nem érkezik meg!

A borítékba tegyél egy cetlit, amire írd rá a fórumon használt felhasználó neved, hogy tudjuk, kinek a magjait kell beletenni!

Az így elkészült csomagokat, ami tartalmazza az általad felajánlott magokat, a cetlit a felhasználó neveddel és a saját nevedre címzett válaszborítékot, legkésőbb január 28.-ig add postára! Kérlek ne halogasd, mert a visszapostázás csak akkor tud elindulni, ha mindenki csomagja beérkezett!



A beérkezett csomagok listáját napi frissítéssel itt fogjuk közölni.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron