A Nagy Magcsere 2023. Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.


  2024.02.09. 22:57  Hozzászólás
  •   62   


---
 
Megérkeztek a magok, mindenkinek nagyon köszönöm! Jövőre veletek ugyanitt! Addig is sok örömöt kívánok a kertben!
 


  2024.02.09. 18:37  Hozzászólás
  •   57   


---
 
A tokmány paprikával kapcsolatban azt szeretném kérdezni, attól aki felajánlotta a magot, hogy mikor szokta elültetni?
 










  2024.02.08. 23:44  Hozzászólás
  •   52   


---
 
Megérkezett, köszönöm a szervezést és a magokat! :udvozlet: :udvozlet: Holnap végén metszem a szőlőt szívesen adok 8 fajta van ,akit érdekel!
 
Minden jót!


  2024.02.08. 22:36  Hozzászólás
  •   51   


---
 
Megérkezett, köszönöm a szervezést és a magokat mindenkinek!
Ha kérdés/észrevétel lenne az általam küldött magokkal kapcsolatban, írjatok nyugodtan, facebookon Kertműves névvel megtaláltok.
 




  2024.02.07. 11:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Köszönöm szépen! Megérkezett a mai napon a magcsomagom :super: . Köszönet a munkádért! :thumbup:
 


  2024.02.04. 19:18  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Ma szétpakoltam a csomagokat. Néhányotoknak kijárna egy virtuális kézre csapás a ragasztószalag és a tűzőgép miatt. :)
Beborítékozni már nem maradt energiám, ezért az majd holnap. Kedden útnak indulnak indulnak a csomagok.
 


  2024.01.29. 18:35  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Akinek a neve zöldre változik, annak megérkezett a csomagja. Esténként frissítem.

Agárbogár
csalam
edit
Fruzsi
Gandi80
gergerg
Jana11
karabeatrix
kedvescimbor
KerGyula
Kertműves
kezdővega
Lány TÜNDE
Magdi1959
Marcsi48
Nyuzilla
Ragadozo
SalMeli84
sandyc
suske76
Totya
Varga Árpi
 


  2024.01.26. 22:24  Hozzászólás
  •   46   


---
 
Úgy látom az enyém is megérkezett, gyorsabban viszi a posta a sima levelet mint az elsőbbségit :D
 


  2024.01.26. 17:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


---
 
Nagyon örülök, és köszönet ezért a (magcserés) lehetőségért! :)
 


  2024.01.26. 17:03  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Megnyugodhatsz, megjött! :)

Valaki (nem emlékszem ki), írta levélben, hogy első alkalommal vett részt, és reméli, hogy mindent jól csinált. Nos, igen, mindent tökéletesen csinált, olyannyira, hogy attól precízebben már nem is lehetett volna. :thumbup:
 


  2024.01.26. 08:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


---
 
Remélem ma már megkapod, mert kezdek ideges lenni! Hétfőn adtam fel, Varga Árpi levelével együtt, és Ő már tegnap megkapta.
 




  2024.01.25. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   


---
 
Holnap adom fel elsőbbségivel, vagy adatom fel, az időjárástól és az orvosi engelyéktől függően. De az biztos, hogy holnap elindul.
 


  2024.01.15. 21:00  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

adatrögzítő
 
Az idei évi magcsere akciónk felajánlási és igénylési időszaka lezárult.

Most a magok postázása következik. Évről évre akadnak hibák, félreértések, ezért kérlek figyelmesen olvasd el az alábbiakat:

2024.01.17. azaz szerda estig, minden résztvevő kapni fog egy privát üzenetet itt a fórumon, ami tartalmazni fog egy címet, és az erre a bejegyzésre utaló linket. A privát üzeneteidet itt ellenőrizheted:

http://terra-kert.hu/ucp.php?i=pm&folder=inbox&sid=



Ha legkésőbb csütörtök reggelig nem kaptál üzenetet, azt itt jelezd!

Ez a cím a központi cím, ide kell elküldened a felajánlott magokat, a válaszborítékot, és innen fogod megkapni az igényelt magokat is.

A felajánlott magokat tedd egy borítékba, és küldd el a kapott címre. A magokat kérlek csomagold szét, ne ömlesztve küldd, és jól olvashatóan írd rá a tartalmát! Csak annyi magot kell küldened, amennyit igényeltek is, ezt itt ellenőrizheted:

Ha már minden magot becsomagoltál, és azokat is elküldenéd amiket nem igényelt senki, azt is megteheted, az év közben ezeknek a magoknak is gazdát fogunk találni valamilyen módon.

A magok mellé készíts egy válaszborítékot, a saját nevedre megcímezve, felbélyegezve. Ebben a borítékban fogod megkapni az igényelt magokat. Fontos, hogy megfelelő méretű válaszborítékot küldj! Nézd meg az igényléseidet, és úgy számolj, hogy 1 igényelt csomag kb. 1 teafilter méretű. Egy normál borítékba kb. 10 db csomag fér, tehát ha sokat igényeltél, nagy borítékot küldj! Nem kell speciális, buborékos boríték! Nem kell ajánlott vagy elsőbbségi küldeményként küldeni! Bár nem zárható ki, de az elmúlt években talán egyszer fordult elő, hogy elveszett egy boríték. Pénzt ne küldj borítékban, mert jó eséllyel nem érkezik meg!

A borítékba tegyél egy cetlit, amire írd rá a fórumon használt felhasználó neved, hogy tudjuk, kinek a magjait kell beletenni!

Az így elkészült csomagokat, ami tartalmazza az általad felajánlott magokat, a cetlit a felhasználó neveddel és a saját nevedre címzett válaszborítékot, legkésőbb január 28.-ig add postára! Kérlek ne halogasd, mert a visszapostázás csak akkor tud elindulni, ha mindenki csomagja beérkezett!



A beérkezett csomagok listáját napi frissítéssel itt fogjuk közölni.
 


  2024.01.11. 20:15  Hozzászólás
  •   38   


---
 
404230961_724141519443213_8015744664095699143_n.jpg
------------------------
Megtekintve 1945 alkalommal.

Én már elkészítettem a felajánlott magokat :)
 


  2024.01.06. 19:14  Hozzászólás
  •   37   


---
 
Tettem fel még pár darab magot, és amik már elfogytak (több féléből), 5-re növeltem a csomagszámot, de ha valakinek esetleg kellene valami, ami már elfogyott, nyugodtan szóljon, lehet tudok még küldeni belőle.
 




  2024.01.05. 21:46  Hozzászólás  Válasz edit (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Az egyikhez volt kép, a máikhoz nem. Mivel nem képtelenség, a képtelent töröltem. :) Ezért is jó, hogy engedélyezni kell, van lehetőség jelezni mielőtt kikerül.
 




  2024.01.05. 21:01  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Felmértem ma a magjaimat. Van még a batyus paradicsomom abból mindjárt felteszek 3 zacskóval. Képet nem találtam most róla, jó lenne a tavalyit előhozni. Idén a kedvenc fajtáimból több magot kell szedni mert már ha akarnék se tudnek több somoskőit meg Camonét felajánlani. Tavaly úgy jártam, hogy a Violet Jasperből csak hosszas kutakodás után találtam pár ezeréves magot, pár évig nem szedtem meg. Azt a fajtát látom senki se kérte pedig az egyik legjobban termő. Azok közé a ritka paradicsomok közé tartozik amik jobban teremnek fóliában, üvegházban.
 


  2024.01.04. 19:42  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem nem ment többször, viszont a válaszban látszik az eredeti üzenet is.
 


  2024.01.04. 19:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


---
 
Megtaláltam!
Lassan majd csak belejövök, de Én vagyok béna, vagy ezt a privát üzenetet magától küldi át többször?
 








  2024.01.04. 19:21  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Küldök egy telefonszámot privát üzenetben. Ha feltetted a magokat, küldj egy sms-t, és pár percen belül engedélyezve lesz (kivéve éjszaka, akkor alszok) :)
 


  2024.01.04. 19:15  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Több módszer is van privát üzenet küldésére (javaslom tedd is meg, mert úgy nagyobb az esély, hogy olvassák).

Az egyik, hogy megkeressük a felhasználót a taglistában:

a.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

b.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

c.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.



A másik, hogy ha a hozzászólásoknál kattintunk a nevére:

1.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

2.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

3.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.



A harmadik, hogy a privát üzenetek mappájából indítjuk az üzenetet:

pü1.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

pü2.png
------------------------
Megtekintve 2128 alkalommal.

 


  2024.01.04. 19:10  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Tedd fel a magokat minél előbb, mert az igénylés is lejár tizenötödikén. Tavaly amit pár nappal a határidő előtt tettem fel már nem kellett senkinek.
 




  2024.01.04. 18:51  Hozzászólás  Válasz Gandi80 (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Mindent jól csináltál, az imént engedélyezésre is került. Sajnos nem tudunk a nap minden szakában jelen lenni, de amint meglátjuk, hogy van új felajánlás, azt engedélyezzük (biztonsági okokból szükséges ez a lépcső közbeiktatása).
 


  2024.01.04. 18:27  Hozzászólás
  •   22   


---
 
Kedves Admin!

Egy kis segítséget kérnlk, tegnap feltöltöttem magokat a magcserére, de azt mutatja, hogy még vezetőségi jóváhagyásra vár.

Nem tudom jól csináltam-e a feltöltést, látszik az Önök oldalán?

Köszönettel,

Andrea
 


  2024.01.04. 14:59  Hozzászólás
  •   21   


---
 
Sajnos nem vagyok jártas az ilyen oldalak használatában, így még mindig nem találom az egyedi levél küldési opciót.

Azt szeretném kérdezni Varga Árpitól, hogy nincs esetleg még 3-4 szem Vesuvi sárga, és piros paradicsomja?

Illetve meandnaturetól, hogy Drapeé paradicsom magja 3-4 darab nem maradt esetleg,
és a fehér padlizsánja nem tojás padlizsán, csak hosszúra nőt?
Ugyanis nekem van fehér tojás padlizsánom, de nem ennyire hosszúkás formájú,
hanem valóban tojásra hasonlít, igaz ha jól érzi magát sokkal nagyobbra képes megnőni.
Mert ha nem tojás, akkor szeretnék kérni magot belőle, ha esetleg van még neki felesleges.

És még egy kérdés, hány nap kell a magok engedélyes közzétételéhez?
Mert valamelyik este még a maradék magjaimat átnézném, mert rengeteg vetőmagom van,
és szívesen tennék még fel, csak az engedélyezés miatt nem szeretnék kifutni az időből!
 


  2024.01.04. 07:20  Hozzászólás
  •   20   


---
 
Idén sok mindenből csak 3-3 csomagot raktam fel, de ha kell, tudok még összekészíteni par dologból többet is ( a brazil babból sajnos biztos nem), szóljatok, ha valami elfogyott, de lenne még rá igény. Végre megtaláltam a fórumot
 




  2024.01.03. 14:27  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Adatbázis hiba maradt a rendszerben véletlen az utolsó szerkesztéskor. Nem vettük észre, mivel akkor még üres volt az adatbázis ezen része.
A problémát az okozza, hogy a hibát nem tudjuk "csak úgy" kijavítani, meg kell várni azt a cca... 10 napot, amíg lezárul a program, hogy oda nem illő adat ne kerülhessen az adatbázisba.
Sorry! :)

Idáig az adataink szerint volt összesen 29 db. igénylésed, és 13 db. Felajánlásod. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2024.01.03. 13:45  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Ha az adott magnál az igénylők között látod a nevedet, akkor biztosan mindent jól csináltál, és elvileg az igénylésed rögzítésre került a rendszerben. Az adatbázis hibának az okát ki fogjuk deríteni, de nekem működik. Nézd meg kérlek újra, hátha már működik! Talán összefüggésben van azzal, hogy eddig nem volt egyetlen hozzászólásod sem. Ha most sem megy, akkor tovább gondolkodunk. Köszönjük, hogy jelezted!
 


  2024.01.03. 08:54  Hozzászólás
  •   15   


---
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem igazodok ki az oldalon. Nagy nehezen sikerült felajánlásokat tennem, és jó pár magot megpróbáltam igényelni, de hiába látom magam az igénylők között, a címsorba ha rákeresek " Eddigi összes igénylésed: Még nem igényeltél" ezt írja ki.
Lehet, hogy rosszul csinálok valamit? Mert amikor az igénylés gombot megnyomom, mindig ez ugrik fel

"Általános hiba
SQL ERROR [ mysqli ]

Out of range value for column 'ajanlo_rendezve' at row 107 [1264]

SQL hiba lépett fel az oldal generálása közben. Ha a probléma továbbra is fennállna, lépj kapcsolatba a fórum adminisztrátorával."
 






  2023.12.16. 21:53  Hozzászólás  Válasz edit (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, de nem szeretnék jogosulatlan előnyhöz jutni. Ha teszel még fel, akkor lecsapok, ha nem, akkor majd jövőre. Akkor is finom lesz. :-)
 


  2023.12.16. 20:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Ha ugyanúgy megy majd mint eddig, megoldjuk. Holnap ha hazaérek megnézem hogy állok, még az is lehet hogy fel tudok tenni újabb 3 csomaggal.
 




  2023.12.12. 20:28  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Kérést kaptam, hogy küldjek somoskői es Camone paradicsom magokat. Mindkettőt innen, a magcserében kaptam évekkel ezelőtt, azóta is szorgalmasan vetem mert nagyon jó fajták. Holnap felteszem mindkettőt a magcserébe.
Camone magot vettem tavaly más forrásból de nagy csalódás lett, meg sem közelíti minős~gben az eredetileg Ragadozótól kapott fajtát. Ízre nem is hasonlít.
 




Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég