A nagy magcsere 2015 Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2015.09.20. 09:53  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
   Leírás
Az elmúlt évben sok mag cserélt gazdát itt a fórumon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A Nagy magcsere nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db boríték költségén, akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart. A Nagy magcsere akciót november végén zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. Erre a címre fog minden csomag, és minden válaszboríték beérkezni. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak 2 boríték ára.

A program nem csak a Nagy magcsere akció keretein belül használható, ha viszont ezen a módon szeretnétek felajánlani, akkor az új felajánlás űrlapon mindenképp válasszátok ki a magcsere opciót hogy tudjunk róla.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, akár a magcserével, akár a programmal kapcsolatban, az itt bátran felteheti. Ha elakadnál a felajánlás során (bár a program nagyon egyszerű) bátran kérj itt segítséget. Ha elrontottad, javítjuk.

Ami még fontos! A magcsere esetén 10 magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor! Minden felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében 100 db-ot. Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy új felajánlásban kell megtenni.

A program elérhető ide kattintva.

 
 


  2016.09.26. 18:45  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

rendszer admin
 
Egy kicsit módosítottam a "magfelajánlós" programot, bár alapból minden ugyanúgy maradt, csak kapott egy új fület.
Amikor egy felajánlás ideje lejár (vagy elfogyott), még cca. 30 napig ott fog maradni a listán.
A 30 nap elteltével viszont automatikusan átkerül egy archív adatcsoportba.

Felül a jobb oldalon találunk egy új fület Archivum néven.
Ha erre klikkelünk, megkapjuk az összes archivált felajánlásokat.

Viszont, ha megnézzük a Saját felajánlásaim, vagy a Saját igényléseim listáját, akkor ebben benne lesznek az érintett, de már archivált felajánlások is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.02.06. 00:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

rendszer admin
 
Van egy javaslatom, amivel kicsit fel tudjuk gyorsítani a dolgokat.

Ha valaki tesz egy felajánlást A Nagy Magcsere keretében, akkor a felajánlás megtételekor már küldje is a magokat annak, aki majd összefogja az akciót.
Mindjárt küldhet is egy válaszborítékot, ha úgy érzi, hogy lesz olyan, ami ő is kérni fog.

Ha valaki jelzi az igényét a csomag magra, már küldheti is a levelet a válaszborítékkal.

Így mire lezárul az akció, már elvileg mindenkinek ott van a válaszborítékja is, így nagyon sok időt megspórolhatunk a küldéssel.

Ugyanezt meg lehet oldani akkor is, ha valaki egyénileg rendezi a felajánlást.
A lényeg az, hogy ha valaki jelzi az igényét, a felajánló -ben jelezze is neki egyből a postázási címét, hogy küldhesse is a levelet a válaszborítékkal.
Ebből kifolyólag egyéni felajánlást csak az vállaljon, akinek van rá ideje, hogy végig is tudja rendesen csinálni.

Itt jelzem, hogy az akció összefogásában én is tudok segíteni, ha gergergnek esetleg idő problémája akad.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.02.05. 19:30  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Akkor ujraindítjuk még az idén a magcserét? Sok idő nincs már rá, de ha van rá igény, mondjuk van 10 felajánló jelentkező, akkor nekifuthatunk még egyszer. De tekintettel az idő szűkére (paprika, paradicsom), hónap végéig le is kell zárnunk. Szóval van rá igény?
 




  2016.02.05. 18:56  Hozzászólás
  •   87   


*
 
Sok "elfekvő" paradicsommagom van 2010- ből - tomatokiraly@yahoo.com -
 




  2016.02.04. 13:57  Hozzászólás
  •   85   
Avatar

rendszer admin
 
Nincsen már senkinél "elfekvő" felajánlható mag?
Március elejéig még egy gyors akció lefuttatható lenne.
Felajánlási idő 2 hét, egy hét alatt lerendezhető nagyjából a postázás, és március első hetében mindenki megkaphatná.

Csak egy ötlet, de megoldható .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.01.25. 16:15  Hozzászólás
  •   83   


---
 
Most érkeztek meg a magok, köszönöm szépen a felajánlóknak, remélem jövőre már én is hozzá tudok járulni ehhez az ügyhöz némi maggal! (de egyenlőre szinte mindent meg kell vennem)
 




  2016.01.21. 16:56  Hozzászólás
  •   80   


---
 
Ma hozzám is megérkezett a boríték.
Köszönöm Nektek a felajánlott magokat és a ráfordított munkát is! :dejo:
Eredményes szezont kívánok mindenkinek!
 


  2016.01.21. 15:05  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

rendszer admin
 
Én is megkaptam a magokat, köszönöm szépen! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.01.19. 10:03  Hozzászólás
  •   76   


*
 
Kedves Mindenki!
Megkaptam a magokat, és szívből köszönöm Mindenkinek, - a magokat is, és a nem kevés munkát, ami a szétküldésével járt.
Azt pedig külön is szeretném megköszönni, hogy - bár én eddig cserét nem tudtam felajánlani, ( új és kezdő kertészkedőként, ) - egyáltalán megkaphattam Tőletek a kért magokat.
Természetesen, - alig várom, hogy viszonozhassam!
Mégegyszer, sok köszönet!

Szép tavaszt, minde3n jót, és eredményes kertészkedést kívánok Mindenkinek!
Bubamama

posting.php?mode=reply&f=154&t=586#
 


  2016.01.18. 14:26  Hozzászólás
  •   74   


---
 
Megkaptam a levelet, köszönöm az elosztó "bázis" munkáját, valamint minden felajánlónak, akitől kaptam a magot. Én is szívesen küldtem az általam felajánlottakat, legyen benne öröme és sikere minden igénylő fórumtársamnak.
 




  2016.01.17. 19:20  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

rendszer admin
 
gergerg!

artcopy felajánlásai is nálad vannak?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2016.01.15. 16:51  Hozzászólás
  •   69   
Avatar

---
 
A következő köszönettel én jelentkezem a sorban! :) ;) Egyúttal mindenkinek sikeres termesztést kívánok! :wave:
 






  2016.01.14. 10:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
Ó, én erről már meg is feledkeztem! Most nézem, hogy egy része chili. Most aztán törhetem a fejem, hogy hová fér ennyi fajta...
Köszönöm a felajánlott segítséget, remélem nem kell élnem vele és megnőnek a palántáim. Ezzel a kis kerttel majdcsak elbánunk, én majd osztogatom az utasításokat, a férjem meg dolgozik...:) Szeret ő kertészkedni, de vetemény sose izgatta, az az én dolgom volt.
 


  2016.01.13. 19:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem egy gépház van akkora hogy legyen benne egy üres boríték valahol. ;)
 




  2016.01.13. 17:48  Hozzászólás  Válasz Gépház (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
B@sszus, nem tettem bele válaszborítékot! Míg adtam fel a postán, végig éreztrm, hogy nem kerek... A fórumtalin odaadom, ha jó úgy!
 


  2016.01.13. 17:46  Hozzászólás  Válasz edit (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Én itt vagyok helyben, szívesen segítek, ha tudok. Akár palántával, akár terméssel...
 


  2016.01.13. 17:08  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Magok már meg is érkeztek! Nagyon köszönöm, egy kódtáblázatot is kérek majd hozzá. Én igazán küldtem felbélyegzett borítékot, sajnálom, ha valami ok miatt nem lehetett használni.
Az idén úgy tűnik nehezen fogok kertészkedni, bár a magvetést még elvégzem pohárba. A többi kérdéses. De szerencsére a paradicsommag eláll, és jövőre remélhetőleg már újra mozgásképes leszek. Részletek később, utólag.
 


  2016.01.13. 14:31  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

adatrögzítő
 
A tegnapi nappal minden felajánlott mag épségben megérkezett, egész profi csomagolásokban, így aztán ma megindultak visszafelé a borítékok. Akik borítéka még nem érkezett meg, azok egy második blokkban fogják megkapni a magokat.
 


  2016.01.05. 17:40  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

adatrögzítő
 
A nagy magcsere január elsejével lezárult. A résztvevők kaptak privát üzenetet, ami tartalmazza hogy mit ajánlott fel, és mit igényelt, valamint a postacímet, ahová a magokat (amennyiben ajánlottak fel) illetve a válaszborítékokat kell küldeniük.

Ha valaki részt vett a magcserében, de nem kapott üzenetet, az jelentkezzen itt. Ha valaki hibát talál az üzenetben, az szintén jelezze, mert a kigyüjtés kézzel készült, tehát minden igyekezetünk ellenére is előfordulhat hiba benne. (aki már szólt, annak nem kell ismét jelezni)

Készítettünk egy listát, a beérkező levelek vezetése céljából. A listán a magcserében résztvevők láthatók. Akinek szürke a neve,
annak még nem érkezett meg a borítékja. Akinek fekete, annak megérkezett, nincs más dolga mint várni a választ. (ez akkor lesz ha már minden felajánlás beérkezett és szétcsomagolunk, jelezni fogjuk)


atifoci2
Attila1964
artcopy
baby-lon
banday
Bubamama
Délkelet
edit
gergerg
hanga25
Jana11
kedvescimbor
Laca9876
Laci vagyok
nzozz
Pampuska
Ragadozó
sforza45
STiszteletes
Totya
Verebeli

 


  2016.01.04. 14:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Valamint, a fórumtérkép gombra kattintva az oldal tetején, előjön az új fórumtérkép, és ott is megtalálható: Ingyenes termék felajánlás
 


  2016.01.04. 13:23  Hozzászólás  Válasz hanga25 (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Itt a link a hozzászólásom felett az "olvasásra" kattintva a leírás végén.
 




  2015.12.30. 13:29  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

adatrögzítő
 
Kerestetik a Sarjhagyma felajánlója!

Aki még nem igényelt de szeretne valamit, az még most tegye mert már csak egy nap van!
 


  2015.12.20. 16:57  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Nem értem mit nem értetek, leírtak mindent a 0. hozzászólásban.

Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. Erre a címre fog minden csomag, és minden válaszboríték beérkezni. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak 2 boríték ára.


Vagyis:

Mikor lezárult a buli (január 1), mindenki kap egy privát üzenetet (a privát üzenetről meg kap e-mailt így biztos hogy megkapja) amiben lesz egy cím.

Aki csak felajánlott magokat, beteszi azokat egy borítékba (nyilván amennyit igényeltek) és elküldi a kapott címre

Aki csak igényelt, az felcímez magának egy válaszborítékot, beteszi egy másikba, és elküldi a kapott címre.

Aki felajánlott is, meg igényelt is, a a magokat és a válaszborítékot küldi a kapott címre.


A cím gazdája (hacsak más nem jelentkezik akkor én) kibontja a beérkezett borítékokat, mindenki válaszborítékába beteszi amit kért, és visszaküldi őket.

A postázásra lesz 10 nap, vagyis elsején (legkésőbb másodikán) megkapja mindenki hogy mit kért, mit kell küldenie, és ezt január 10-ig oldhatja meg. Ez azt jelenti, hogy legkésőbb január 15-re minden felajánlás és válaszboríték be fog érkezni. Pár nap lesz a szétcsomagolás, aztán mennek vissza a borítékok, az igényelt magokkal. Vagyis még januárban mindenki megkapja a magokat amiket igényelt, mindegy hány embertől kért, és ez 2 boríték árába fog kerülni.

Nem olyan bonyolult ez, de ha van kérdés, tegyétek fel!
 


  2015.12.20. 16:32  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

---
 
Szerintem lesz egy központi cím, akinek mindenki küldi a magokat ill. az üres borítékokat is (mondjuk a Gépház címére, és ezt a címet gondolom, hogy hamarosan e-mailben vagy PÜ-ben megkapjuk). Az lesz az elosztó hely.
 


  2015.12.20. 16:06  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Én azt hiszem elvesztettem a fonalat. Kinek kell küldenem boritékot és meddig? Most nemigen leszek jan 3-ig, csak utána tudom küldeni.
 


  2015.12.20. 14:40  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Itt, a 0. hozzászólásnál kattints az olvas gombra. Minden le van írva. Annyi módosult hogy nem november, hanem január 1 a határidő.
 






  2015.12.18. 16:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Javítottam őket.

Délkelet! Azért nem láttad a tartalom változását, mert minden felajánlás engedélyezés után jelenik csak meg.
 


  2015.12.18. 16:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

---
 
Nem. Az "új felajánlás érkezett" szöveg megjelent párszor, de a tartalom változatlan volt.
 








  2015.12.18. 13:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

rendszer admin
 
Elképzelésem sincsen ..... :)
Átnéztem, sok lehetőséget végig zongoráztam, de semmi olyant nem találtam, ami ezt indokolná.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.18. 13:13  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Már másodszor tűnik el felajánlásom a magcserében amikor szerkeszteni akarom, sőt, a másiknál is eltűnt a nevem. Miért?
 


  2015.12.17. 20:39  Hozzászólás  Válasz Gépház (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor pár szót erről a felajánlási programról.

Az eredeti elképzelés az volt, amikor készítettem, hogy bizonyos keretek között a felajánló szabadon meghatározhasson dolgokat.
Ilyen a határidő kérdése is.
Sokkal egyszerűbb volt azt megoldani, hogy a felajánlás idejét alapul véve mennyi ideig lehessen igényelni, ez mindössze egyetlen sor a programban.
Sőt meghosszabbítás esetén is ugyanezt a sort használja a program.
Dátum-szerű napok kiválaszthatósága esetén viszont konkrétan szükség lenne minden egyes kiválasztható napra egy UNIX érték.
Ráadásul fel sem merült annak lehetősége, hogy majd egyes felajánlásokat konkrét időpontban zárjunk le.

Tehát szerkesztéssel nem lehet beállítani a programban konkrét időpontot.
Viszont, ha megadtok egy konkrét időpontot, az adatbázisban cca. 2 perc alatt be tudom állítani az összeset ugyanarra az időre.
Csak egy példa (tipp!) 2015. 12. 31 23:59 - Minden "Nagy magcserés" felajánlás 2016. 01. 01 00:00 az az éjfélkor lezáródik. :)

A másik dolog, egy nem régi kérdésre válaszolva.
Ezzel a felajánlási lehetőséggel elvileg bármit fel lehet ajánlani.
Az eredeti megállapodás az volt, hogy a "bármi" az legyen a kertészettel valamilyen kapcsolatban lévő tárgy, növényi eredetű, vagy másmilyen anyag.
Ebből a "bármiből" legyen legalább 2 "csomagnyi" egyforma mennyiség, hogy legalább két felhasználó tudjon igényelni.

A postázási lehetőségnél azért van több választás, hogy a felajánlott "bármi" nem csak postai úton küldhető, hanem esetleg például valamelyik futárszolgálattal.
Vagy megbeszélés alapján mondjuk a kocsimmal elviszem neked, mert ekkor, vagy akkor éppen arra felé megyek.
Vagy nincsen kocsim, ha kell, gyere el érte egy megbeszélt időpontban. Stb, stb, stb.

Az eredeti tervekben szerepelt még egy oldal is, amelyik nagyjából ugyanígy nézett volna ki, de ott csak egy konkrét dolgot lehetett volna felajánlani, és arra szabott keretek között lehetett volna licitálni a meglévő terra pontokkal.
Például felajánlok egy metsző ollót 1000 terráért.
Az ott lévő Licit gombra klikkelés minden esetben 500 terra. Ha valaki ráklikkel, egyenlőre övé 1500 terráért. A következő klikkelés (is) 500 terra, így annak, aki klikkel, már 2000 terrát kell "fizetni", ha az övé marad .... stb. stb.
Természetesen, aki utoljára emelte a licitet, addig nem emelhet tovább, amíg valaki más nem licitálja túl.
A licitben csak az vehet részt, akinek van legalább az érvényes licitnek megfelelő + 500 terrája.

Ez is ugyanolyan "ingyenes" felajánlás lett volna, mint a jelenlegi, de ez kettős feladatot látott volna el.
Egyrészt egy "játék", másrészt a terra pontok felhasználási lehetősége.
Nem beszélve arról, hogy ha valaki részt kívánna venni benne, rendelkeznie kell megfelelő mennyiségű terrával, amit a legegyszerűbben úgy tud elérni, ha értelmes, tartalmas hozzászólásokat ír. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.17. 17:30  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

adatrögzítő
 
Január elsején le fogom zárni a magcserés felajánlásokat. A dátumot megnézem be tudom-e állítani erre, ha nem, akkor meghosszabbítom valameddig. A program nem csak a magcserére készült, ezért választható meg a határidő. Idén már nincs értelme, de jövőre, vagy ha januárban újat indítunk, meg kell próbálni a fix határidőt megoldani. Ebben teljesen egyetértünk.
 


  2015.12.17. 17:00  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

---
 
Most akkor nem tudom mi van a határidőkkel. Nem a vetés miatt kérdezem, mert mi márc. 15.e körül szoktunk vetni, hanem az általam felajánlott magoknak lejárt a határideje. Hosszabbítsátok meg arra a dátumra, ameddig érdekes lehet. Azt is javaslom, hogy ha jövőre szervezitek, a felajánlás dátuma ne legyen megválasztható, mert az csak káoszt okoz, hanem az legyen fix. Pl. dec. 31. Ha már rendszeressé válik, akkor akit érdekel, igyekszik beleférni a határidőbe, aki meg nem, az magára vessen. Abban egyet érthetünk, hogy mindenkinek nem lehet a kedvében járni.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég