A nagy magcsere 2015 Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2015.09.20. 09:53  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
   Leírás
Az elmúlt évben sok mag cserélt gazdát itt a fórumon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A Nagy magcsere nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db boríték költségén, akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart. A Nagy magcsere akciót november végén zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. Erre a címre fog minden csomag, és minden válaszboríték beérkezni. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak 2 boríték ára.

A program nem csak a Nagy magcsere akció keretein belül használható, ha viszont ezen a módon szeretnétek felajánlani, akkor az új felajánlás űrlapon mindenképp válasszátok ki a magcsere opciót hogy tudjunk róla.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, akár a magcserével, akár a programmal kapcsolatban, az itt bátran felteheti. Ha elakadnál a felajánlás során (bár a program nagyon egyszerű) bátran kérj itt segítséget. Ha elrontottad, javítjuk.

Ami még fontos! A magcsere esetén 10 magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor! Minden felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében 100 db-ot. Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy új felajánlásban kell megtenni.

A program elérhető ide kattintva.

 
 


  2015.12.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Annyiban, hogy ha igényelsz, felveszed a kapcsolatot a felajánlóval, és megbeszélitek a részleteket. Mint a vaterán, csak itt ingyenesek a felajánlások. Aki a nagy magcsere keretein belül ajánl fel valamit, az vállalja azt is hogy a saját költségén az összes igényelt magot elküldi a "központba" ahonnan majd szét lesznek osztva. Nyilván ha a felajánló egyben igénylő is, akkor ez nem jelent neki plusz költséget, mert a válaszborítékot úgy is el kell küldenie hogy az igényelt magjait megkapja, vagyis a válaszboríték mellé beteheti a felkínált magokat is.
 


  2015.12.15. 18:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

---
 
Kíváncsiságból és nem bosszantásképp: az egyéni felajánlás mennyiben tér el ettől? (csak röviden és köszi) :)
 


  2015.12.15. 17:46  Hozzászólás  Válasz délkelet (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Semmi nem tiltja. Ha mind tetszik, akkor mindből. Csak figyeld, hogy a magcsere keretein belül van-e felajánlva, mert csak akkor él a 2 borítékos posta.
 


  2015.12.15. 17:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

---
 
Köszi! Holnap itt lesz a párom, megmutatom neki a kínálatot (fájjon az ő feje). Akár mindegyikből is kérhetek, ami még rendelkezésre áll? (biztos nem fogok azért! :$ )
 


  2015.12.15. 17:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Azt is hozzá kell tennem, hogy a dömping, a nagy keresgélés itt is valószínű vetés idején lesz, de akkor már nehézkes összefésülni az érdekeket. Van aki akkor már vet, a másik meg még javában telel.
 


  2015.12.15. 17:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Talán nem ismerik a részleteket, talán gátlásosak, talán bizalmatlanok, nem tudom. De nem is a dolgom tudni. AZ én dolgom részt venni benne. :-) Aki nem akar, az nem akar. Majd teremtünk új lehetőséget, hátha akkor már akar.
 


  2015.12.15. 17:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

---
 
Amikor pécsi civilek az első magbörzéjüket rendezték a Nappali Bárban, én is segítettem beindítani a folyamatot. Harmadmagammal utaztam fel Pécsre. Ami 130Km utazást jelentett, de megérte, mert azóta rendszeressé vált az esemény. Készítettem róla képeket. Az első még a börze kezdetén készült, míg a második a finisben, ahol már szinte egy gombostűt se lehetett volna leejteni, annyian jöttük össze.




Ezzel szemben itt a terrán ahol úgy képzelem, vérbeli kertészérzelműek gyűltek össze, ráadásul utazni se kell, mégse látom a pécsiek lelkesedésének még csak a töredékét se. Ennek ellenére, ha jövőre is rendeztek nagy magcserét szívesen részt veszek rajta, még akkor is, ha mint a mostani, kicsire sikerül.
 


  2015.12.15. 17:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem meg nem pillantottál elég rendesen. :-)

A felajánlás nem feltétele az igénylésnek. Attól hogy nem tudsz felajánlani, még igényelhetsz, a felajánlónak nem fog többlet költséget jelenteni. Itt mindenki 2 borítékot küld egy címre. Egy rendeset, amiben benne vannak a felkínált magok, meg egy másikat, kettéhajtva beletéve az elsőbe, felbélyegezve, megcímezve saját magának. Ebben fogja a magokat megkapni, amiket igényelt. Ha te csak igényelsz, semmi baj, te csak a válaszborítékot küldöd.

A felajánlós oldalon egyébként bármit felajánlhatsz, csak nem a magcsere akción belül, hanem egyedi felajánlásba, ahogy az igénylővel egymás közt boxoljátok le a szállítást. Ez azért van így, mert a magcserébe csak borítékok szerepelnek.
 


  2015.12.15. 16:54  Hozzászólás  Válasz gergerg (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

---
 
Én, mint a dologban nem érintett (lényegében csak gyümölcsfáim vannak), néha azért idepillantottam. Egy-két dologra azonban, mint kertészkedő - megcsordult a nyálam. Viszont én nem tudok magokat felajánlani, mást viszont igen. Ez így rendben lenne? (a páromnak van egy kis kertje, álom földdel, ott palántázni is lehet, nem úgy, mint nálam)
 


  2015.12.15. 16:49  Hozzászólás  Válasz Jana11 (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
A jót nem lehet senkire sem ráerőszakolni. Nekem ez már nem okoz csalódást, több olyan dolog is volt már a fórumon ahol nagyobb részvételre számítottunk mint ami a végén lett. Igazából a másik oldalát nézem a dolognak. Ha 1 embernek sikerül segíteni, már akkor is megérte, a betűk nem kerülnek semmibe. :-)

Előre kell nézni, nem hátra, és már rendben is van minden. :-)
 


  2015.12.15. 16:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem felesleges január 10.-ig kitolni. Az ünnepek alatt többen szabadságon lesznek, jobban ráérnek, akár ki össze is készíthetik a magokat. (én is ezt fogom tenni) Január első 10 napjában szerintem senki sem foglalkozik azzal hogy mit akar majd vetni, igyekszik átesni az évkezdésen. Viszont biztos vannak, akik január második felében már igencsak észhez térnek, és már szeretnék a magokat megkapni. Az eredeti határidő november vége volt. Most ki lett tolva egy hónapot. Szerintem itt már nem oszt vagy szoroz 10 nap, nem lesz több felajánlás, vagy igénylés.

Legfeljebb, igény esetén indítunk egy új akciót, 2 hónap időtartamra, február közepei zárással, február végi küldéssel.
 


  2015.12.15. 15:55  Hozzászólás
  •   21   


---
 
Természetesen jó lenne a meghosszabbítás. Minden esetre nekem az már hetek óta fura, hogy jó szívvel, ingyen adjuk a magokat, és hát khmm.. hogy is
mondjam, nincs valami nagy jelentkezés rájuk.
 


  2015.12.15. 12:40  Hozzászólás  Válasz Gépház (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Nem kukacoskodok az idővel, de szerintem érdemesebb lenne január 10.-ig kitolni.
Az ünnepek alatt, meg a szilveszteri hosszú hétvégére várhatóan majd mindenki tervez valami programot, vendégségbe mennek, vendégek jönnek, stb, stb.
Szerintem az utána való héten már főleg a korán kezdők elkezdenek tervezgetni, és akkor még lehetne böngészgetni a felajánlások közül.
Az a bő egy hét nem hiszem, hogy nagyon befolyásolná az igénylések január végi megérkezését. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2015.12.13. 10:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

adatrögzítő
 
Ha azt nézzük hogy január előtt úgysem vet senki, akkor igen, jogos a felvetés. Viszont arra is gondolni kell, hogy összesíteni kell a felajánlásokat, ezeket a magokat a felajánlóknak el is kell küldeniük, azokat szét kell csomagolni és továbbküldeni. Legkésőbb január végéig mindenkinek meg kellene kapnia a magot, mert van aki már akkor kezdi az évet.

Zárási határidő tekintetében egyezzünk ki január 1-ben. Akkor meg is nyújtottuk, de még januárban megkapja mindenki a magot.

Jó lesz így?
 


  2015.12.13. 07:16  Hozzászólás  Válasz Gépház (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem érdemes lenne ezt nyújfani januárig, akkor kezdődik a nagy magbeszerzés.. Én is szeretnék még felajánlani!
 


  2015.12.12. 20:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

adatrögzítő
 
Kicsit szerencsétlenül lett fogalmazva, megadva. A novembert egy irányadó határidőnek szántuk. A szoft pedig megint mást képes kiírni. Várhatóan holnap lezárjuk a magcserés felajánlásokat, aztán kigyűjtjük ki mit kínált fel, mit kért, majd mindenkinek küldünk egy privát üzenetet amiből mindent megtud.
 


  2015.12.12. 20:14  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
A nagy magcserét nem értem. Azt írjátok:"A Nagy magcsere akciót november végén zárjuk." Ezzel szemben az én felajánlásom 2015.dec.17.-re szól. Akkor most nekem hová, kinek és mikor kell küldenek a magokat?
 


  2015.10.05. 17:33  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Aminek ismered a nevét, azt kínáld fel. :)
(amúgy sokáig eláll)

Szeretnél módosítást a felajánlásodnál? Gondolok a mennyiségre vagy a szállítási módra. Csak azért kérdezem mert megoldható, és gondolom mivel új a program, akár elütésből is származhat félreértés.
 


  2015.10.05. 17:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

---
 
Gergerg szóvá tette, hogy miért csak 2 csomagot ajánlok fel, ha sok van belőle? A 2 csomagot nem én írtam be, hanem a szoftver. Amikor visszaolvastam, akkor láttam, hogy csak 2, de ott már nem találtam javítási lehetőséget. Valóban sok van a magból, Ezeket a magokat rám tukmálják én meg mit tehetek, kénytelen vagyok elfogadni. Mivel igen sokan ismernek, mindenki hoz valamit. Az aki hozza, szintén kapta valakitől és annyit, hogy szintén nem tud vele mit kezdeni, ezért tukmálja rám. Én pedig a fórumon keresztül próbálok túladni rajta. Mert ennyi rengeteg maggal én se tudok mit kezdeni. kidobni meg nincs szívem. Mert ebben a csomagban benne van valakinek a munkája, a segítőkészsége.Ma újabb problémám keletkezett. Ismét kaptam egy marék paradicsommagot. Ez egy szlovák kertésztárstól származik. Azt állítja, hogy jó leves paradicsom, ő szívesen veti. Biztat, hogy én is vessek belőle. Mondjátok meg mi a fenét csináljak ennyi maggal? Nem áll szándékokban 1ha-on paradicsomot termelni.
 


  2015.09.20. 10:01  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

rendszer admin
 
Elindult a Csoportos, ingyenes termék felajánlási lehetőség.

Maga a folyamat már jól ismert a legtöbb regisztrált felhasználók által, hiszen a lényege ugyanaz, mint a mostani A nagy magcsere, vagy a régebbi, termékforgalmazók által felajánlott magok akciója.

Ez a lehetőség abban különbözik az eddigi gyakorlattól, hogy:
  • Bármikor bármelyik regisztrált felhasználó beküldhet felajánlást olyan (lehetőleg kertészeti, vagy azzal kapcsolatos) termékről, amelyből legalább két regisztrált felhasználó részére azonos mennyiséget tud biztosítani.
  • A terméket igénylő felhasználónak nem kell külön hozzászólásban jeleznie, ha igényt tart rá, csak egyszerűen klikkel a gombra.
  • A felajánló felhasználónak nem kell állandóan vissza olvasgatnia, nehogy valaki, aki igényelt, véletlenül lemaradjon.
  • A terméket igénylő felhasználó láthatja, ha az igénylése már postára került.
  • Követhető, hogy a felajánlott termékből még van-e igényelhető csomag.
  • Követhető, hogy a felajánlás még meddig érvényes, vagy mikor jár le.
  • Minden új felajánlásról minden regisztrált felhasználó értesül.
      Akiket egyáltalán nem érdekelnek ezek a felajánlások, kikapcsolhatják maguknak az értesítés küldés lehetőségét.
        Felhasználói vezérlőpult
          Fórum beállítások fül
            Majd középen:
            Kép
            Értelemszerűen aki ezt az opciót kikapcsolja, egyáltalán nem kap egyetlen értesítést sem, amíg vissza nem kapcsolja!
Tehát a regisztrált felhasználóknak (ha érdekli) semmi mást nem kell tenniük, mint megnézni a felajánlásokat, és klikkelni arra, amelyikből szeretne kapni.

A felajánlások beküldési lehetőségének a részletes leírása, valamint az egyéb kényelmi funkciók leírása folyamatban van.
Akinek van kedve, és van mit felajánlania, hétfőtől várhatóan már megteheti. :)

Az egész program használatának részletes leírása itt lesz majd megtalálható:

Csoportos, ingyenes termék felajánlás
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.15. 17:36  Hozzászólás  Válasz Totya (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Ha nagy lesz az érdeklődés, megnézem mennyi van, mert lehet hogy tudok még többet is felajánlani.
 




  2015.09.12. 13:14  Hozzászólás  Válasz artcopy (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

A Palóc mag az enyém, de én még nem tudom hogy szeretnék-e új fajtát. A felajánlásod mások számára is áll? Ha igen, akkor légyszi írd meg hogy miből és mennyit tudsz felkínálni, hogy azt is jegyezni lehessen.
 


  2015.09.12. 05:59  Hozzászólás
  •   7   


*
 
Érdekelnn a Palóc óriás paradicsom mag. Kérek belőle egy adagot.
Viszonzásul tudok adni oregano és zsálya tövet, valamint paprika és paradicsom fajták magjait.
Elérhetőségem: artcopy@freemail.hu

Nicola
 




  2015.09.10. 08:13  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
Tegnap kezdtem el készíteni, és még erősen tesztelés alatt álló program.
Azért tettem ki ide, hogy próbáljátok, mondjatok véleményt róla, lenne-e kedvetek egy ilyenhez.
Ennek az lenne a lényege, hogy nem kellene hozzá meghirdetni semmit, hanem bármikor bárki tehetne be felajánlást.
Egy új felajánlás jelzése mindenkinél meg fog jelenni (egyszer) a fórum használata esetén, így mindenki időben értesül majd róla.

http://terra-kert.hu/terra_ajanl.php 

Nem csak magokra, hanem akár palántákra, oltáshoz, szemzéshez használható vesszőkre, vagy bármilyen más kertészettel közvetlenül kapcsolatos dolgokra,
amiből legalább kettő van, és amiket ingyen (leszámítva az esetleges postai, vagy egyéb szállítási költségeket) felajánl valaki a felhasználók részére.

Ez még csak egy MINTA, a megjelenő szükséges adatok még tervezés, és megbeszélés alatt állnak.
A beküldéshez szükséges űrlap kitöltése nagyon egyszerű lesz, és könnyen kezelhető mindenki számára, a használathoz szükséges részletes leírással.
A felajánló pedig a megjelenő adatok alapján könnyen tudja követni a dolgokat, és rendezni az igényeket.

Kérjük, hogy írjátok le ezzel kapcsolatban a véleményeteket (akár jó, akár nem jó), és várunk ötleteket is, mert szeretnénk, ha olyan lenne, amelyik megfelel a számotokra is. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.09. 19:38  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Engem érdekelne a Palóc óriás és a Lila delicious mag. Sajnos én idén nagyon elhanyagoltam a magszedést így egyelőre nem tudok felajánlani magokat.
 


  2015.09.09. 14:41  Hozzászólás
  •   3   


---
 
Felajánlás lenne a részemről, 200 db Lila delicious, saját szedett paradicsom mag. A termése nagy, liláspiros szép darabos egyedekkel. Egyáltalán nem savas, nagyon édes, lédús paradicsom. Fényképet a paradicsomos topicban tettem föl.

viewtopic.php?p=44170#p44170
 




  2015.09.07. 18:17  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Én még ugyan nem számoltam meg mennyi magot szedtem, de azt hiszem nem ígérek a levegőbe ha 100 szem, azaz 10 csomag magot felkínálok a z általam elkeresztelt Palóc óriás paradicsom fajtából.

Kép és némi leírás itt olvasható róla:

viewtopic.php?f=94&t=132
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég