Magbörze kibeszélő fórumtéma Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.


  2022.10.16. 20:37  Hozzászólás
  •   44   


---
 
Sziasztok!
Lesz idén magcsere program? Már 16-a van és nem látok semmilyen infot róla.
Köszönöm!
 




  2019.02.06. 12:34  Hozzászólás  Válasz sforza45 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

adatrögzítő
 
Útnak indultak a magok, ajánlott, elsőbbségi levélben, holnap oda kell hogy érjen. Készül egy oldal a fórumon, ahol majd lehet némi információhoz jutni a magokkal kapcsolatban. Ennek az oldalnak a linkje a tasakokon fel van tüntetve.

IMG_20190206_093735_692.jpg
------------------------
Megtekintve 9478 alkalommal.

IMG_20190206_094712_766.jpg
------------------------
Megtekintve 9478 alkalommal.



Köszönet a magokért: vizerg, Martanaro, Tibor81, PAX, baby-lon, Góbé, Nyuzilla fórumozóknak!
 






  2019.01.29. 21:04  Hozzászólás  Válasz Gépház (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

adatrögzítő
 
Mint azt korábban írtuk, a magcseréből megmaradt magokat szeretnénk felajánlani magbörzéken.

Várjuk azoknak a fórumozóknak a jelentkezését, akik szívesen elvinnék ezeket a magokat a közelükben megrendezett magbörzére, és vállalják az ezekkel a magokkal való "üzletelést".

Kérjük hogy aki jelentkezik, írja le melyik magbörzére vinné a magokat, dátum megjelölésével, hogy tudjunk tervezni!
 


  2019.01.15. 12:08  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

adatrögzítő
 
Megmaradt magok:

Felajánlottál valamilyen magot a nagy magcserében én nem fogyott el?

A terra-kert fórum néhány tagja, gyakran megfordul magbörzéken, ahol ezek a magok másoknak akár jól is jöhetnek, és a fórumunknak is reklámul szolgálhatnak. Amennyiben a felajánlott és el nem fogyott magokkal nincs más terved, kérlek ajánld fel őket a Magbörze akciónkra!

Mi fog történni a magokkal?

Első körben bekerülnek az elosztóba (a magcserében felajánlott magokhoz hasonlóan) ott kapnak egy új csomagolást,a csomagoláson feltüntetve a fórumunk elérhetőségét, majd elküldjük azoknak a fórumtársainknak, aki ezeket a magokat elviszik a különböző helyeken megrendezett magbörzékre. Lehetőség szerint pedig megpróbálnak szerezni más magokat, amiket itt a fórumon újra igénylehetővé teszünk.

Célok:
    -a megmaradt magok termőföldbe juttatása
    -a magbörzéken résztvevő kertbarátok segítése
    -a fórum népszerűsítése (akár új felajánlók is megismerhetnek minket a jövő évi magcseréig)
    -új magok beszerzése és közkincsé tétele


Természetesen a magbörzére olyan magot is küldhetsz amit a magcserében nem ajánlottál fel, illetve bárki részt vehet ebben az akcióban is, viszont ha a magcsere programban semmilyen oldalról nem vettél részt, akkor kérjük jelezd nekünk az érdeklődésedet, hogy a postacímet megkaphasd.
 




  2019.01.10. 10:53  Hozzászólás
  •   36   


---
 
Sziasztok!
Idén is megrendezésre kerül az éves magbörzénk Ercsiben.
Ha van időtök és kedvetek is van hozzá akkor szeretettel várunk benneteket!
Üdvözlettel: Borza Márton
 


  2018.02.26. 10:20  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Érdemesebb lenne ennél megfelelőbb helyre, konkrétabb témában írni az ilyen kérdéseket.
Sokan vannak, akiket például a magbörze nem nagyon érdekel, így ide be sem néznek, ezért könnyen válasz nélkül maradsz.

A hűtőbe nagyjából 5°C - 10°C között van a hőmérséklet, könnyen elképzelhető, hogy a magoknak nincsen semmi baja.
De mindenképpen érdemes legalább a lakásba pohárba-cserépbe elültetni, és megpróbálni.
Nem sok a vesztenivaló, a legrosszabb esetben nem kel ki ...

A szomszédomnak szép gyümölcsfái vannak, ahogy elnézem, értő gonddal kezeli őket.
Ő mesélte egyszer, hogy amikor a fáit ültette, a barack, meg a szilva magokat előtte kicsit dörzspapírral átcsiszolta.
Állítólag így könnyebben veszi fel a nedvességet, ami fontos a csírázáshoz.
Akár cserépbe, akár szabadföldbe téve a lényeg, hogy jó minőségű termőföldbe legyen elültetve.

De ha kihajtott, és már megfelelő méretűre növekedett, akkor is kell majd szemzés, mert nagyjából 5% az esély arra, hogy ugyanolyan termést adna, mint az a termés, aminek a magja volt.
Magról ültetve rendszerint vagy az a dominánsabb, amelyik beporozta, vagy visszaüt valamelyik "nagyszülőre".
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.25. 19:48  Hozzászólás
  •   34   


---
 
Sziasztok!!
Tanácsot szeretnék kérni !
Tavaj agusztusban szedtem meg egy párdarab szilva kajszibarack és őszibarack magot .
És azt szeretném megkérdezni hogy érdemes e elvetni tavasszal??? mivel a hűtőbe raktam és nagyon elfeletkeztem rolla most hűtőtakaritáskor került elő .
Ha tavasszal elvetem ki fog e kelni szerintetek annak ellenére hogy ilyen sokáig volt hűtőben???
Vagy inkább várjak és szedjek majd új magot és azokat ültessem el majd ??
Ha megmenthetőek a magok szobahőmérségleten 22-24 C-fok pohárban kikelnek vagy várjam meg a tavaszt és szabadföldbe dugjam el őket???
Segitsetek tanáccsal köszönöm előre is !!! :wave: :wave: :) :)
 


  2018.02.07. 19:36  Hozzászólás  Válasz Pönke89 (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


terra alapító
 
Szia! Menj el nyugodtan, nem csak cserébe adnak! Egy kis támogatás a szervező egyesületnek, nagy köszönés, nagy mosoly stb. Süssél egy adag sütit, kedvelni fognak érte! Lesz Wekerlén is, ha már Csepelre mész....
 


  2018.02.04. 22:25  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.22. 19:42  Hozzászólás  Válasz Pönke89 (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos kicsit későn érkeztél. Nemrég lett vége a mi magcsere akciónknak (most megy a postázás) ahol lett volna lehetőséged teljesen ingyen sokféle magot beszerezned. Magbörzéken nem vagyok járatos, de gyanítom hogy ott is inkább csere alapon megy. Viszont van amit biztosan tudok. Itt is sok jószándékú fórumozó van, akik szívesen segítenek ha tudnak. Járd körbe a témát, mindenféle topikunk van, derítsd ki mik azok amiket valóban szeretnél vetni, kérj tanácsot, véleményt.

Nézd mekkora az itteni fórumozók gyüjteménye pl paradicsomból: http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=94&t=132
 


  2018.01.22. 17:24  Hozzászólás  Válasz Pönke89 (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Hello!
A facebook oldalukon nem írják,hogy lehet vásárolni.
Ha az eredeti magbörze szabályokat követik akkor szigorúan csak csere lesz.
Érdemes elmenni lehet,hogy csere nélkül is adnak.
 


  2018.01.22. 10:41  Hozzászólás
  •   29   


*
 
Sziasztok,

a mostani csepeli magbörzére szeretnék elmenni, és magokat beszerezni, mivel vidéken szeretnénk újrakezdeni, és tájfajtákat is szeretnénk temreszteni ill. ritka fajtákat is szeretnénk a faj megmentéséért és népszerűsétéséért.
Mivel kezdő vagyok úgymond, nem voltam még ilyen magbörzén, és magom sincs, ezért én kis naiv azt gondoltam ide bárki jöhet, és vehet magokat majd. De nekem nincsenek magjaim, így is tudok majd magokat venni a börzén?

Köszi a választ előre is! :)
Üdv, Pönke
 


  2018.01.14. 15:11  Hozzászólás
  •   28   


---
 
Ha küldtök magokat akkor szívesem elveszívem a börzére.
Általában gyakori magokat szoktak hozni pl:Metélő petrezselyemet,de tavaly méteres babot,banánuborkát is hoztak. Èn tavaly mindenkinek adtam egy jó-rossz szomszèd táblázatot. Nincs ìrott szabálya egy magbörzének. Èn például szorgalmazom,hogy fogott magot hozzanak,de ez nem mindig valósul meg.
Facebookon fennt vagytok?
Mert akkor magbörzekor tudok nektek ìrni,hogy mi a választék.
 


  2018.01.14. 12:10  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Azért kell gyorsan és hatékonyan megbeszélni. Valahogy csak el lehet osztani. Az egyértelmű, hogy jó dolog ha kiállnak egy kis asztal mellé, amin ott virít a weboldal neve és címe.
De én mindenképpen olyanokat hallgatnék meg először, akik jelen vannak a magbörzén, netán szervezik azt, nekik van a legtöbb rálátásuk a témára.
Esetleg egy postást is be lehetne vonni, hogy a legolcsóbb feladni a magokat. Lehet, hogy a határ mellett élő felhasználó külföldön szinte ingyen fel tudja adni a több tucat levelet.

Laci, egyértelműen jó és kell is. Esetleg egy minimális ismeretanyagot is ki lehetne tenni, szórólap formájában, az adott magokról, növényekről, azok neveléséről. Vagy, mivel nem a középkorban élünk, netán egy tabletet is ki lehet rakni, amin a fórum fut, és ott lehet olvasgatni az adott növényekről. Egy összefoglaló téma jelenne mondjuk meg, ami tele van linkekkel, és mindenkit oda irányít ahová szeretné.
Listát nem olyan könnyű, ezért írtam a kívánságlistát, ha esetleg van olyan amire valaki vágyik, és nehezen szerzi be, netán ugyan azon név alatt más fajtája van mint amire gondolt, akkor ha ez a kívánság találkozik a magbörzén valamelyik másik felajánlóval, akkor teljesülhet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.14. 12:05  Hozzászólás
  •   26   


---
 
Azt kellene tisztáznunk, hogy kell-e/jó az nekünk, ha ha növeljük a a regisztrálások, és/vagy a látogatások számát? Mert a magbörzéken való megjelenést leginkább ezt szolgálná.

A másik (egyenlőre más nem jelentkezett, hogy kiállna a magokkal): nem szoktam azért magokat kérni/cserélni/elfogadni, hogy esetleg kell majd (valakinek). Ahhoz kellene egy lista az igényekről. Lehet, hogy jövőre nem csak a mag felajánlásokat kellene listázni, hanem a kereséseket is. És akkor a ki nem elégített igényekkel lehetne magokat vadászni. Mindig voltak magok amikről nem is tudtam, hogy léteznek, vagy fel fognak bukkanni a börzén. (De az lehet, hogy az én tudatlanságomból fakadt!)
 


  2018.01.14. 01:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

rendszer admin
 
De ezt jó lenne most eldönteni, minél hamarabb, mert akkor küldenék pár zacsi magot (sok nincsen, de ami van, azt szívesen adom).
És most küldeném, a jövő hét elején, az általam felajánlott Akciós magokkal, hagy nem kelljen külön mászkálni a postára. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.14. 00:14  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudok mit hozzá szólni, mert én egészen másképpen képzeltem el.
Ez a kívánságlista, meg hogy ki kapjon belőle, kik között osszuk el .... ez nekem magas ... :)

Én azért adok magot (ha van), hogy ha már elmegy a Magbörzére résztvevőként, vagy valamilyen szervezőként, akkor ki tudjon állni mondjuk a Terra-kert Fórum nevében, és a fórumról magával vitt magokat a börzén be tudja mutatni.
És ha már ott van résztvevőként, vagy valamilyen szervezőként, akkor tud szerezni magokat, amiket itt egyszerűen berak Új Felajánlásként, amiből lehet majd igényelni.

És azzal is tisztában kell lenni, hogy a többi ottani résztvevő sem fogja kilószámra osztogatni csak nekünk a magokat.
Nem beszélve arról, hogy azért mindenkinek nagyjából megvannak az ültetni való magok, plusz még a Nagy Magcsere Akcióban igényelt magok.
Én például egyáltalán nem biztos, hogy a Börzés akcióból igényelnék magokat, mert már a meglévőket sem biztos, hogy mind ki tudom ültetni.
Annak meg nincsen értelme, hogy azért igényeljek, csak hogy nekem is legyen, aztán ott pihizzen valamelyik fiók aljában, amit meg majd jól el is felejtek jövő tavaszra ... :)

Szerintem az kapjon a Magbörzés magokból, akik rendszeresen jelen vannak a fórumon, mert tényleg érdekli őket ez az oldal, ez a társaság, és az itteni témák. Mert ha itt van 1-2-3 naponta, akkor értesül az új felajánlásról, és tud igényelni belőle, ha tényleg érdekli.
Mindenkinek mindenből valószínű úgy sem fog jutni.
De a mostani Magcsere Akcióban is a felajánlott 72 termékből nagyjából csak az 1/4-e volt olyan, amelyik Elfogyott!.

Egyszóval szerintem ezt egyáltalán nem kellene ennyire túlragozni, túl bonyolítani.
Aki akar, az most küldhet magokat a Börzére (fajtánként kizacskózva).
Ha meg lesz akár csak egy fajta mag is a Börzéről, de olyan mennyiségben (minimum mondjuk 5 zacskó / zacskónként 5 db mag), hogy azt érdemes felrakni, akkor mehet is új felajánlásként, aztán hajrá ... lehet igényelni.
Csak nekem tűnik ilyen egyszerűnek???? :udvozlet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.13. 20:23  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Az ötletet jónak találom, és mivel sforza45 részt vesz egy konkrét esemény szervezésében, én kettőtöket kérnélek meg, hogy segítsetek átültetni a Nagy magcserét. Ragadozó és gergerg segít a dátumokkal, mivel nem az első magcsere volt meghírdetve, így már tudják mennyi idő kell neki. Lehet, hogy be sem érnének a magok az idei magbörzére.
Február 23 még vállalhatónak hangzik, hisz csak egy embernek kell elküldeni az esetleg felajánlott magokat. Jövőre szerintem mindenképpen meg kéne játszani, mondjuk a Gépház nevű felhasználó igényel magokat, elküldi sforza45-nek, meg még aki vállalja, ők elviszik a magbörzékre, ott kapnak valamit, amit aztán egy második körben akár nyáron is szét lehetne osztani azok között a felhasználók között, akik részt vettek a Nagy magcserében. Vagy akár nyereményként is fel lehetne ajánlani, ha valami játékra kerülne sor. Vagy egyfajta Wikipédiává kéne bővíteni a Tudástárat, és akik a legtöbbet dolgoztak vele, kapnának a magbörzés magokból.
Egyetlen gond, hogy tudni kéne előre, mire cseréljék a magbörzéken a magokat... aki részt vesz a Nagy magcserében, írhatna kívánságlistát, és ha van, beszerzik a kívánt magokat a magbörzéken. Esetleg ketté is lehetne szedni, a magbörzén kapott magok felét azok kapják, akiknek a magjait elcserélték a börzéken. Vagy legalább őket kérdezzük meg először, kell-e valami.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.01.12. 21:55  Hozzászólás  Válasz vizerg (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Nem akarom bonyolítani a dolgokat, de szerintem a Magbörzének is kicsit hasonlóan kellene majd működnie, mint az itteni felajánlásoknak.

Hogy érthetőbb legyek:
  • Felajánlom a maradék magokat a Magbörzére (és ezzel minden ellenszolgáltatás nélkül le is mondok róla).
  • A Magbörzén majd aki csinálja, megoldja, ahogy akarja, de feltételezem tud szerezni más fajta magokat is.
  • Ezeket aztán vissza lehet pörgetni egy újabb felajánlási akcióban, akár év közben, vagy akár elrakni majd az év végi nagy akcióba.
  • Ami meg esetleg megmarad a Magbörzéből, azt akár tovább is lehet vinni egy másik Magbörzére (de ez már legyen annak a dolga, aki ezt szeretné intézni), és folytatódhat a kőrforgás.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.12. 21:35  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Az ötlet szerintem is jó, de én is úgy gondolom, hogy alaposan ki kell dolgozni, mint ahogyan a magcsere program szerintem nagyon meg lett csinálva.
Ettől függetlenül a felesleges magokat én is elküldöm magbörze címen, de most nem kérek érte cserébe semmit.
 




  2018.01.12. 21:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
Kimaradt, de fontos!
Természetesen a Magbörzés zacskóba azért fajtánként szétválogatva! :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.12. 21:05  Hozzászólás  Válasz vizerg (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

rendszer admin
 
Én viszont jó ötletnek tartom ezt a magbörzét (is).
De nem áll szándékomba semmivel sem bonyolítani a fórumunkon található Nagy Magcsere Akció lebonyolítását.

Szerintem egyszerűsítsük le azzal, hogy például én kizacskózom az általam ígért, és a felhasználók által igényelt mennyiséget.
A maradékot meg berakom (porciózás nélkül) egy másik zacskóba, amire ráírom, hogy Magbörze.

A véleményem az, hogy ezzel nem adok senkinek olyan plusz munkát, ami valamilyen szinten fársztó lenne a számára.
Aki meg majd intézi a Magbörzét, majd szétporciózza úgy a magokat (ha akarja), ahogy neki megfelelő.

Szerintem ez egyszerű, és járható út lenne .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.12. 21:04  Hozzászólás  Válasz vizerg (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
OK, hagyjuk!

Azért akit érdekel és van lehetősége megnézni, hogy működik egy magbörze, az véletlenül se hagyja ki.
 


  2018.01.12. 21:03  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

---
 
Feltehetően jövőre (pontosabban még idén) is lesz magcsere. Mi lenne, ha a következő magcsere előtt kerülne terítékre a börzés dolog? Volna idő normálisan megtárgyalni, lehetne rá készülni, nem kellene kapkodni.
 


  2018.01.12. 20:54  Hozzászólás
  •   13   


---
 
Szerény véleményem szerint nem kellene bonyolítani a jól bejáratot rendszert ezzel a magbörze dologgal. Enélkül is nagyon jó és hasznos a kezdeményezés. És így is elég munkát ad főként a szervezőknek, de nekünk felajánlóknak is a csomagok összeállítása. Szerintem inkább minél előbb be kellene kérni a csomagokat, mert még vissza is kell érkezni azoknak. Tudom van még idő, de azért már nyakunkon a vetés ideje. A chilit már sokan indítják is. Én is várok, és ajánlottam is fel chili magokat. Szóval szerintem inkább had menjen a dolog a jól bevált mederben, de ez csak egy vélemény.
 


  2018.01.12. 20:38  Hozzászólás  Válasz Jana11 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Tisztázzunk. :-)

A Nagy magycsere kb úgy működik ahogy leírtad. És csere, mert van lehetőség minden felajánlónak igényelni, tehát csak rajta múlik hogy csere legyen.

A magbörzés ötlet jó, de nem tartozik bele a Nagy magcserébe, így a szabályok sem vonatkoznak rá, és csak a maradék magokkal, és csak önkéntes alapon működhet. Aki rászánt valamennyi magot a magcserére, és nem vitték el, az szabadon eldöntheti hogy a magbörzére szán-e belőle, vagy nem. De akár küldhet többet is. A kapocs ott van a magcserével, hogy megoldható ugyanazon postával. Ezért kell a részleteket kigondolni, megírni, hogy mikor szét lesz küldve az üzenet a résztvevőknek, a magbörze opció is benne legyen.

A kérdések jók. én sem tudom hogy működik egy magbörze, Laci dobta be az ötletet, gondolom neki van valami kész elgondolása az egészről. Ezt kellene kifejteni, hogy a felajánlók tudják mi történik a magjaikkal, és ennek függvényében dönteni tudjanak a részvételről.

Szerk.: közben látom válasz is jött.
 


  2018.01.12. 20:30  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
A magbörze tulajdonképpen ugyanaz, mint itt a "nagy magcsere". Tényleges csere ritkán történik!

A lényege az hogy akiknek (inkább amely szervezeteknek) van felesleges és érdekesnek található vetőmagjai azokból a megjelenő látogató-érdeklődő kertbarátok kérhetnek. Ezért cserébe ellenértéket nem kérhetnek.
Esetenként van, hogy a bejáratnál felajánlhatják, hogy regisztráljanak a látogatók és akkor kapnak értesítést az esetlegesen történő többi eseményről is. Esetleg megkérhetik a látogatókat, hogy anyagi lehetőségük szerint támogassák a rendezvényt. A rendezők jellemzően valamilyen helyi kertbarát-társaság, egyesület, kör, stb (vagy hasonlók). Jobb esetben befolyik annyi az adományokból, amennyi fedezi a terembért. Ha marad egy kis plusz, akkor azt az éves működésükre fordítják.

Az egésznek részemről annyi értelme lenne, hogy megjelennék egy "terra-kert.hu" kiírás mellett és az adott magokról bővebb információ miatt a fórumra irányítanám a börzézőket. Így talán tudnék újabb fórumozókat ide csábítani.

Szóval az üzlet a legteljesebb módon ki van zárva!
 


  2018.01.12. 19:47  Hozzászólás  Válasz Jana11 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Ezért lenne jó az, ha valaki nagy vonalakban leírná, hogy is működik egy ilyen magbörze, mielőtt még bele mennénk bármilyen fejetegetésekbe, előnyök, hátrányok boncolgatásába.

Mert bár én csak találgatok, de biztos van valamilyen értékrend a magok között is, és például az én megmaradt cca. 20 db. Camona paradicsom magomért nem biztos, hogy kapnék éppen 20 db, valamilyen más magot.
Vagy mondjuk tételezzük fel ( :remulet: ), olyan értékes a Camona mag, hogy cserébe 200 db. valamilyen másik magot adnának. :)

Szóval addig, amíg nem vagyunk valamennyire is tisztában egy magbörze működésével, ne menjünk bele találgatásokba, feltételezésekbe ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.12. 19:04  Hozzászólás
  •   9   


---
 
Hozzászólásom célja inkább egyfajta tisztázat próbálása mindenki számára.

A Nagy magcsere...../évszám/ évek óta jól működik a fórumon, de a szó igazi értelmében nem csere. A csere ugye alapvetően azt jelentené, hogy adok valamit azért, mert kapok is valamit. Ez itt nem igaz, mert van egy felajánlás mondjuk 50 szem paradicsom mag 5 x 10 szemes tasakban, melyből a regisztrált fórumozó tagok igényelhetnek és kérhetnek úgy is, hogy bármit adnának a felajánlónak vagy bármely más fórumozónak cserébe. Korlátozva is van, hogy egy felajánlást ne vigye el kompletten egy ember, hanem legalább 4-5 igénylő kaphasson, ezért felajánlásonként egy csomag igényelhető.
A fórumozók elvileg nicknéven vannak itt, nem ismerhetik alapvetően egymás igazi nevét, lakcímét, pontos adatait, ezért van az, hogy az elosztást egy olyan központi ember végzi, akinek egyébként is rálátása van ezekre az adatokra, de biztosan nem fog visszaélni vele semmilyen, akár problémás helyzetben sem.
Ezek után Laci vagyok börzés elképzelése ott kaphat léket, hogy a nicknéven felajánló elvileg csak annyi mag beküldésére "kötelezett", amennyit lejegyeztek tőle. Olyan nincs, hogy maradék, mert ha például egyetlen csomagot sem kértek tőle a felajánlásából, akkor nem küld a központi elosztóba semmit. Laci vagyok is megtehetné, hogy a készletből mindenből kér 1-1 csomagot akár, és elviszi a börzére. De ha kiindulva az előző leírásból ő megkaphatná mondjuk egy paradicsom mag felajánlás mind az 5 csomagját, mert abból nem kért senki,egyrészt felülirja azt a szabályt, hogy alapvetően egy fórumozó egy csomagot kérhet, illetve a megszerzett 5 csomag magot mire is cserélné a börzén és kinek? Hiszen nem tudhatja, hogy a felajánlónak cserében mire lenne szüksége, illetve ha nem sikerül elcserélni, kinek küldi vissza, kinek ajánlja föl esetleg a börzén megszerzett cseremagot, és milyen névre, címre juttassa el. Gergerg kérdése ezért vonatkozott arra, hogy hogyan képzeli el, mert ezzel elvileg vagy indokolatlan előnyt szerez magának, vagy indokolatlan hátrányt a felajánlóknak, akik adatait, nevét, címét, szükségleteit nem is ismerheti meg elvileg az ő hozzájárulásuk nélkül.
 


  2018.01.12. 18:26  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

rendszer admin
 
Lehetőleg kerüljük a vitát, vagy annak lehetőségét! :)

Nem akarok bele kontárkodni, de szerintem itt alapvetően az merül fel, hogy nem sokan tudják, hogy is működik egy magbörze.
Én sem tudom, fogalmam sincsen róla, soha nem voltam még ilyen rendezvényen, de valószínűnek tartom, nem az a trendi, hogy kiáll valaki középre, és hangosan elszólja magát:
- Van 15 db mákoscici magom, ki ad érte valami mást? -

Talán megkönnyítené ezt az egész dolgot, ha valaki leírná nagy vonalakban, hogy is működik egy ilyen börze.
Engem például érdekelne már csak kíváncsiságból is, még ha valószínű nem is fogok eljutni ilyen rendezvényre. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.12. 16:34  Hozzászólás  Válasz Gépház (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Tőlem várjátok a megoldást?
Írni kell egy körlevelet:
Tisztelt felajánló! Az általad felajánlott, de megmaradt magokat rendelkezésre bocsátod fórumozó társaidnak, hogy az ország különböző pontjain megrendezésre kerülő magbörzéken megjelenjen velük? (Amennyiben nem osztottad szét az igénylők között!)

A félreértések elkerülése végett szeretném leszögezni, hogy nem akarom kisajátítani a magbörzéken való megjelenést, és aki vállalja, az azt is vállalja, hogy tudja fogadni az előzőről megmaradt magokat és továbbítani is tudja a soron következőhöz (ha maradt).
 




  2018.01.08. 20:50  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Akkor fogalmazd meg kérlek! :)

Én sem értek mindent, csak hogy maradék mag, és magbörze. Aztán?
 


  2018.01.08. 20:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Ez szerintem nem gond, aki szeretne részt vesz, akinek ez valamiféle kellemetlenséggel jár, az nem.
 


  2018.01.08. 20:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Nekem ezzel csak az a gondom, hogy a csomagok java részét a két ünnep között már elkészítettem (az utolsó két-három kérés kivételével). Mivel akkor már láttam, hogy kb. mennyi csomagra lesz szükség, a fölösleget (ha volt) arányosan szétosztottam, hogy több kerüljön a csomagokba a leírt mennyiségnél. Még így is ért meglepetés, mert pl. az ezüstfenyő esetében elég szűkmarkú volt az eladó és pontosan annyit tudtam csak küldeni, mint ami a felajánlásban van.
Egy szó mint száz: nem szeretném bontogatni a csomagokat és kiszedegetni belőlük a plusz magokat.
 


  2018.01.08. 19:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Én is így gondoltam!
Más magbörzéken is meg lehet jelenni, de csak azt a kettőt vállalom (ha nincs más jelentkező).
Egyenlőre január 13-én Rákospalotán és Február 23-án Ercsi-n találtam még meghirdetést.
 


  2018.01.08. 19:41  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Az alapötletet jónak tartom, de minden felajánló maga rendelkezik a megmaradt magokkal, tehát ezt jól megfogalmazva le kellene írni hogy mit hogy, aztán körlevélben (amben a címet kapják) meg lehet kérdezni hogy benne vannak-e.
 


  2018.01.08. 18:06  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Mit gondoltok arról, hogy a felajánlott, de megmaradt mag-csomagokkal elmennénk magbörzékre?
Én a február 17-i csepelit és a március 3-i kispestit bevállalom. Természetesen bárki más is jelentkezhet (máshova is) és megoldjuk valahogy a "csomag" eljuttatását.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég