Horgászat Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.03.07. 22:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Pontyot fogott az árokból"

Szerintem igaz lehet, mert esők után itt is olyan vizekben vannak halak, ahol előtte sosem! Az új víz tudja a bogarakat, és a gilisztákat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.03.04. 17:33  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.22. 08:08  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Új-Zélandi csaj, és a 20 lb - 10 kilós - hal! :-D

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 11:49  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

---
 
Az óceán parti horgászat tudja a cápát is! :-D

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 12:10  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

---
 
Szintén Melbourne-i eset!

Az ideérkezésünk után nem sokkal, egy 56-os kivitt a csónakjával horgászni a Port Phillip Bay-re - ez a Melbourne öble! -, és nagy reményekkel kezdtük a meg a horgászatot! :-D

Egész délelőtt a vízen voltunk, és csak a macskáknak valókat fogtunk!

Ekkor kinyitottam az otthon használt szavamat, és rávágtam: pocsolya ez a víz! :-D

Ez annyira megsértette a vendéglátómat, aztán soha többet nem hívott pecázni, és haraggal a szivében is halt meg!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.02. 11:43  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

---
 
Még Melbourne-ben éltem, és ott is izgatott a horgászat, és az ottani autógyárban - GMH - dolgozva, egy horvát származású pecással jöttem össze!

Volt a várostól kb. 100 km.-re egy Blue Rock - kék kő - nevű víztározó, és abban rengeteg ponty! Megbeszéltük a közös horgászatot, és ott a vízparján találkoztunk!

Az időtájt, még én is csak az etető kosaras pecát tudtam, mert akkor még nem kaptam meg azt a konténert, amiben ott lapultak, a rakós botok is!

A horvát srác szerint, 8-10 nagy pontyot szokott fogni, és az etetőkosaras módszeremben bízva, azt mondtam neki, az is szám? :-D
A horgászatairól adott infók szerint - még a GMH területén -, ő a folyóvizes bottartást ismerte csak! Én nem árultam el, az akkor még - 1988 - "korszerű" etetőkosaras módszert, ahol a bot a víszinthez nézve, a párhuzamot adják! :-D

Elkezdtünk horgászni - egymástól, kb. 100 m.-re - és amikor én már a 4. pontyot vettem ki - ő még semmit -, akkor odajött, és elcsodálkozott a vízszintesen elhelyezett botokon, és az etető kosarat látva, teljesen letört, és visszakullogott az aknavetőkelt is megszégyenítő botjaihoz!

A végeredmény: nálam volt 12 ponty, nála csak egy, és aztán soha nem tudtam rábeszélni a horgászatra! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 07:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

---
 
A zsákmány.

Kép


A rakós is tudja... :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 07:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Az ausztrál kocsma teteje! :-D

Kép

Ez a hely közel hozzám, és ide is szoktam járni horgászni, a rakóssal! :-D

Kép

Ez egy másik horgászat! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
A fekete varjú, és a fehér sirály! :-D

Kép

A sósvizű vizeken nem kell horgászengedély! :-D

Kép

Egy jellegzetes ausztrál kocsma! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Ez egy csatorna, és annak is a szélesebb része!

Kép

Itt jól látható a csatorna jelleg! Éppen apály volt!

Kép

A sirályok gondban, az ázott kenyérszelet láttán! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

---
 
A 2 órás pecázás eredménye!

Kép

A haltartó a parton, és addig nem kerül a vízbe, amíg nincs meg az első hal, ez nálam a babona része! :-D

Kép

Ez egy ausztrál barát mólója, és itt is szoktam horgászni, de itt csak sósvizes halak vannak!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
A rakós előnye, ellenszélben is használható, eredménnyel! :-D

Kép

A magam varrta haltartó, mert az eredeti angol haltartó megadta magát! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
A 12.5 m.-s rakós.

Kép

A ládák.

Kép

Keresztben a rakós!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 06:21  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
Ezen a marhás vizen horgászom pontyra! Ez egy esővíz gyűjtő tó, és marhák által iható a vize! b. 40 perces vezetés után juthatok ide! Gyalog olcsóbb, csak tovább tart az út! :-D

Kép

Pecás szemmel! :-D

Kép

A felhős túlpart.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.07. 03:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
Szia!

Ma korán keltél, netán éjjeliőr vagy? Köszönöm az itt létet! :-D

"Estét. Vagy reggelt vagy mit."

Adj hozzá a ti időtökhöz 8 órát - a teleteken 9 lesz, mert mi nem tekergetjük -, és akkor közel jársz a pontos üdvözléshez! :-D

" Én kb. két évente valtom ki a horgászengedélyt. Ennyire van idom."

Nem alszol túl sokat? :-D

"Utoljára feeder botot vettem, meglepetésemre rengeteg karaszt telepítettek. Csak hát rohadt szalkas."

Mint a keszeget megsütve, nem tudod a kárászt - ezüstek? - úgy bevagdosni, hogy ne legyen zavaró a szálkák száma?

Egyszer elmentem pontyra horgászni 700 km.re levő víztározóba, és a túra 3 napra volt tervezve, - korán indulva(9 órásnak szántam az utat!) -, kora délután megérkezve, egy kis etetőanyag keverés, és két feedert bedobtam, etető kosaras megoldással. Egy 10 perc után elindult a halak támadása, és mire besötétedett, a 100 literes hűtőládát telefogtam ponttyal! :-D

Na, akkor lett a gond, mert a másnap reggel volt tervezve a peca kezdtete, és már nem volt, mibe tennem a halat! Kibeleztem, és lepikkejztem őket, ezzel itthon nem kellett vergődnöm, és így több hal is fért a ládába! :-D

Hazaérve, hívom a csak magyarul tudókat, hoztam pontyot, és már indultak is felvenni! Hozzánk érve, kijelentette a tökös, ő nem viszi, ha nem filézem ki a halakat! Kellett nekik, 4 darab - olyan 3-4 kg. voltak - és mondtam nekik, ingyen kapják a halakat, és még én is filézzem ki őket?
Azt mondták, akkor nem kell nekik, a halak! :-(

Gyorsan kiszámoltam, ez nem jó hír, én nekiálltam filézni! Gyorsan megy ez is nálam, és egy félóra alatt kész is lettem! Közben, mondtam a mókusnak, figyelje, mert ilyen nem lesz többet! Azt mondta, neki nem fontos, és nem is figyelt! Én már akkor tudtam, na ezek sem köpik azt a szálkát, ami halat kapnak tőlem, és azóta sem tudják, mikor indulok pecázni! :-D

Azt ugye írtam már, itt nincs méret, és mennyiségi korlátozás a pontyra! Annyit hozhatok haza, amennyit elbir a kezem, vagy a pofám! :-D

Másnap reggel azzal kezdtem - a kocsiban aludtam, mert Ford kombi és van (volt) hely bőven -, a gyűrűs haltartót kicibálva a vízből nekiálltam a halak pucolásának, mert volt egy magyar család - rétinégerek voltak, és tudtak magyarul! - kért pontyot, ha fogok! Azt nem tudták, én nem megyek ki horgászni, ha nem tudok fogni! Van önbizalmam? :-D

"30-40 centis pontyokkal már vigyázni kell, a fel tavat bejárta, mire tekerhettem valamit az orson :)"

Ezt lelehet szűkíteni, mert az orsó fékjét beállítani a zsinór értékre, és a bot had dolgozzon! :-D

"Rakos bot egyáltalán nem tetszik."

Nem is olcsó, és nálam ez nem is lenne a gondom, hanem az, itt semmit nem kapni hozzá! Mindent otthonról rendeltem - e-bay, Angliából -, és most van vagy 4 rakós botom, és az itteni árban is, egy vagyon! :-D

Ideérve, volt egy kis tudásom a rakósról, majd itt fejlődtem, mint púpos gyerek,a prés alatt! :-D

A rakós tudja az állóvizes, és a folyóvizes részt is, de sok cucca van! :-D

Szép napot!



A rakósnál is belépnek a nagyobb potykák, de a gumis topszett adja a pecás előnyét!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 21:56  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Estét. Vagy reggelt vagy mit. Én kb. két évente valtom ki a horgászengedélyt. Ennyire van idom. Utoljára feeder botot vettem, meglepetésemre rengeteg karaszt telepítettek. Csak hát rohadt szalkas. De a feeder módszer nagyon jo. 30-40 centis pontyokkal már vigyázni kell, a fel tavat bejárta, mire tekerhettem valamit az orson :)
Rakos bot egyáltalán nem tetszik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.06.06. 12:16  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

---
 
A telünk hala, a "bream", ami a sósvizes dévékeszeg!



Ez a kb.-s legnagyobb mérete!



Aki érti az áramot! :-D

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 09:31  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

---
 
Van ponty is, és ez a hal, csak az európaiaknál, és az ázsiaknál jelent élvezetet, az ausztrál ha fog egyet, azt kidobja a partra, és ott szárad meg a hal! A pontyra nincs méret, és mennyiségi tilalom, és ha meglátják, hogy visszadobom a pontyot, akkor még büntetnek is!

Csak azért, mert azt hallják, a ponty írtotta ki, a természetes halakat! Erre szoktam mondani, ha ez igaz, akkor miért csak most igaz, ha a ponty 200 éve él itt! A farmerok sok műtrágyát használnak, és azok a vizekbe kerülve, megváltoztatták a vizek PH értékét, és már csak a ponty tud megélni ezekben a vizekben, és ha azokat is kiírtják, a szúnyog lányok megsokasodnak! :-D







Nálam, a rakós botos horgászat adja mindig a halat, és 5 éve voltak pontyírtó pecázások, és majd mindet megnyertem! :-D

A 2 napos horgászat adta a 70- 80 kg halat, amiből növénytápszert készítettek, és azt árulják is az üzletekben!

https://www.bunnings.com.au/charlie-carp-5l-all-purpose-concentrate-fertiliser_p3019767
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 09:04  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
Akkor elkezdem a mesémet! :-D

1988-ban ideérve, hiányzott a tiszai keszegezés - Szeged adta ezt a lehetőséget is! -, és nehezen vettem tudomásul, itt nincs olyan keszeg felhozatal, mint pl. a Tiszán!
Pár hetes eszelés után elkellett döntenem, most mi is legyen?

A vizeket járva - és keresve -, azt láttam, az édesvíz nem adja ezt a vágyamat, és ha keszegezni szeretnék, akkor irány a sósvizes csatornák, és az óceán széle!

Ez a "garfish", és nagyon jó hozzá a keszegezési akaratom - habár, akarni csak a budin kell! -, és olyan lóval szántunk, amihez hozzájutunk! :-D


https://www.google.com.au/search?q=garfish+australia&biw=1344&bih=709&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nKdyVbqyL8fU8gWTwoOAAw&ved=0CHQQsAQ

Ezt a technikát már kinőttem, és nálam a rakósbotos adja a pecázást! :-D

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 00:05  Hozzászólás  Válasz vizerg (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Szia!

Te alszol most - ha elég erkölcsös életet élsz! -, és köszönöm a topiknyitást, vagy az akármit! :-D

Szép álmokat, és majd leszek!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”







Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég