Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2017.12.16. 10:21  Hozzászólás
  •   14418   
Avatar

---
 
A nem mezítlábas vége, és a Melbourne-i öböl bejáratának egyik oldala.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.16. 10:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (14410) hsz.-re     Olvasás  
  •   14417   
Avatar

---
 
spoli

„Szerintem minden kúszónövény olyan, hogy ha elszabadul, megöl mindent, amit csak elér, mert elszívja az életerőt, és még a gyökérzetére is rácsavarodik. “

Tudnál otthoni példát hozni, mert valahogy nem vagyok képben! Hátha az emlékek között találok kapaszkodót! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.16. 10:19  Hozzászólás
  •   14416   
Avatar

---
 
Az ívelt házak, és az őszi kisdiófa.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.16. 10:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (14408) hsz.-re     Olvasás  
  •   14415   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Igen, fura volt, és kalandos. “

Ezt olvasva kijelenthetem, ritka az ilyen alkalom egy ember életében! Akármilyen ittas is lehetett a banyus, azért azt sem tudta, ki vagy, és mégis rádbízta a járgányt, ami elég szép! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.16. 10:17  Hozzászólás
  •   14414   
Avatar

---
 
A lejtős, és a nem mezítlábas hely.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.15. 23:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (14406) hsz.-re     Olvasás  
  •   14413   


---
 
No, azért kívánom, hogy jól bírd a strapát, nekem már kimondani is sok azt, hogy 20 km. gyaloglás. 5-6 az még igen, no egye manó, esetleg 10 - na nem ilyen időben, mint most van - de 20? Az nagyon sok.

Tom, legyen sikeres napod, és jó nyaratok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 23:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (14406) hsz.-re     Olvasás  
  •   14412   


---
 
Hát magát a linket nem tudtam megnyitni, de sajnos azt hiszem, hogy ennyi idő után nincs remény arra, hogy akámennyire is helyrejöjjön. Soha nem drukkoltam neki, a balesete után viszont nagyon. Mint versenyzőt nem szerettem, de ez egy dolog. Ettől még eddig az F1 valaha volt legeredményesebb versenyzője, aki azért valójában mint sportember hatalmasat alkotott, kőkemény munkával, szorgalommal, és az ezt használni tudó tehetséggel. Nagy kár, hogy ilyen sors jutott neki.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 23:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (14405) hsz.-re     Olvasás  
  •   14411   


---
 
A kontinens a lábát mossa az Óceánban.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 23:18  Hozzászólás  Válasz wogboy (14404) hsz.-re     Olvasás  
  •   14410   


---
 
Szerintem minden kúszónövény olyan, hogy ha elszabadul, megöl mindent, amit csak elér, mert elszívja az életerőt, és még a gyökérzetére is rácsavarodik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 23:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (14403) hsz.-re     Olvasás  
  •   14409   


---
 
Hát ez tényleg igen fura!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 23:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (14402) hsz.-re     Olvasás  
  •   14408   


---
 
Igen, fura volt, és kalandos. Eredetileg én a kocsit bámultam, és jártam körbe. Ott állt, és ez még a Riviérán is ritkaság volt. A típusról egy képet a hozzászólásba beteszek, szakasztott ilyen volt, persze nem ez. Álltam, és bámultam a kocsit, amikor odajött a hölgy, és franciául elkezdett nekem dumálni, kissé haragos arccal, kezében egy kocsikulcs. Én a rossz angolságommal elnézést kértem, mondtam, hogy magyar turista vagyok, és csak megcsodáltam a gyönyörű autóját, ne haragudjon, megyek is. Mire ő is rossz angolra váltott - nagyjából egyforma pocsékul beszéltük az angolt, és mondta, hogy ő ivott is már, és nagyon rossz napja van, de haza akar menni, úgyhogy ha van jogosítványom, és tudok vezetni, vigyem őt haza, az utat mutatja. Időm volt, mi baj lehet, gondoltam, és belegyeztem. Beültünk, nézegettem rövid ideig mi hol van, mire rámförmedt, hogy menjünk már, mire várok? Jó. Indultam, és kérdeztem, hogy most akkor merre menjünk? Mire mondta, hogy az autópályára, és ott Marseillebe, mert ő ott lakik. Én meg nyeltem egyet, és kérdeztem: jó, de hogy jövök én onnan vissza? Mire ő azt mondta, hogy az az én dolgom, de menjünk már, és hallgassak. Én meg bevállaltam, mert arra gondoltam, hogy az életben nem hiszem, hogy még egyszer megadatik egy ilyen gépet vezetni. Végül is vonat van, majd visszajövök avval. Úgy is lett.

Ferrari F355 spyder.jpg
------------------------
Megtekintve 10897 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.15. 07:54  Hozzászólás
  •   14407   
Avatar

---
 
A muskátli bokor, és a Gold Coast magas házai!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.15. 07:53  Hozzászólás  Válasz Spoli (14400) hsz.-re     Olvasás  
  •   14406   
Avatar

---
 
spoli

“20 kilométer önmagában is sok, nehogy a fűnyíró mögött. Naná, hogy elfáradtál. “

Nem szokatlan, de mint volt atléta, jól birom a gyaloglást, de tegnap nem tudom az okát, de elfáradtam, és arra gondoltam, az öregség rám telepedett! :-D

“Mifelénk bágyasztó idő jön, eleresztett vagyok, nem acélos, inkább mint a lekvár. Elpihenek, ahogy kell! “

Remélem, jól aludtál, és nálunk ma 30-32 volt, és a 10-15 km/h- északi szél enyhített a meleg érzeten! Fűvágás, és a Honda után megint gyalogolva, majd a Honda damilossal is!

Ma megvettem a keddre szóló lottót – 20 millió! -, és ezt a befektetést úgy nevezték otthon: a szegény ember adója! :-D

“Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és melegszünk, mert a nyárba léptünk! Holnapra is ilyen napot ígérik, és majd látjuk! :-D

Búcsúznak Michael Schumachertől?

http:// http://www.life.hu/news/20171213-bucsuznak-michael-schumachertol.html

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.15. 07:50  Hozzászólás
  •   14405   
Avatar

---
 
A meredek partszéle, és a lejtős.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.15. 07:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (14398) hsz.-re     Olvasás  
  •   14404   
Avatar

---
 
spoli

“És megfojt mindent, amit tud.. “

Így nem ismerem, és neked ismerős? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.12.15. 07:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (14397) hsz.-re     Olvasás  
  •   14402   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Na, most nálam szarakszik a net. “

Nálam most jó, mert az ImageShack is most mutatja a képeket! Ha nem mutatná, akkor nem tudnék képet betenni a topikba! Minden este úgy ülök a géphez, most mi a xar lehet majd! Annyit vettem észre, az egér curvára lelassult :-D

“A Ferrari egy spicces hölgyé volt. “

Ja, akkor az más, mert már nekem is volt ilyen utam, igaz, csak Melbourne-ig! Nekem ki volt fizetve a visszafelé út, és az újból oda a repülőjegy! :-D

“de a kocsi ott marad, és arra kér, hogy út közben ne pofázzak, mert rossz kedve van. “

Fura egy utasod volt, akkor! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.15. 07:45  Hozzászólás
  •   14401   
Avatar

---
 
Az elbukók, és a még állók!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.14. 22:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (14395) hsz.-re     Olvasás  
  •   14400   


---
 
20 kilométer önmagában is sok, nehogy a fűnyíró mögött. Naná, hogy elfáradtál.

Mifelénk bágyasztó idő jön, eleresztett vagyok, nem acélos, inkább mint a lekvár. Elpihenek, ahogy kell!

Sikeres napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.14. 22:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (14394) hsz.-re     Olvasás  
  •   14399   


---
 
A víz, és jó pajtásai, a szél, és a só...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.14. 22:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (14392) hsz.-re     Olvasás  
  •   14398   


---
 
És megfojt mindent, amit tud.. Ilyenek, ha nincsenek kordában tartva.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.14. 22:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (14391) hsz.-re     Olvasás  
  •   14397   


---
 
Na, most nálam szarakszik a net. A Ferrari egy spicces hölgyé volt. Azt mondta, ha elviszem a Marseille-i pályaudvarig, vezethetem a kocsit, visszafelé úgy jövök ahogy akarok, de a kocsi ott marad, és arra kér, hogy út közben ne pofázzak, mert rossz kedve van. Mondtam OK. mehetünk. Így is volt. Az Aix an Provance autópályán végig, és kussoltam, ő néha maga elé mondta: fuck... Nem nekem, csak úgy mondta. Marseilleben a pályaudvarnál leparkoltam, azt mondtam: Thank's so mutch, ő annyit válaszolt: Have a good luck, a kocsikulcsot odaadtam, és mentem a vonathoz, vissza Nizzába.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2017.12.14. 10:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (14389) hsz.-re     Olvasás  
  •   14395   
Avatar

---
 
spoli

„Ma rendben ment a netem, jó tempóban, és remélem sokáig így is marad!“

Köszi az infót, és nálam is ma minden rendben! Arra gondoltam, lehet az a gond nálam, hogy a telefon dugóba menő vezeték régi lehet! A Telecom modem, és a fali dugó közötti vezetéket majd kicserélem – nem egy nagy összeg -, és majd látom! :-D

„Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, ma is meleg volt – 31 – a holnapra a tengerparton lesz 31, akkor beljebb a 35 is lehet! Ma sokat mentem – mint a mezei nyúl, a punci után! -, mert kb. a 20 km-t tettem meg a fűnyíró mögött, gyalogolva!
El is fáradtam, és úgylátszik öregszem! :-D

„Hogy ne legyen rossz a kedvünk, ideteszek egy párbeszédet ami egy vasútállomás jegypémztáránál hagoz(hato)tt volna el, a tréfa szerint!“

Köszi a viccet, és még nekem is új! :-D

Mi még láttuk a közlekedési lámpák nélküli forgalmat, ill. az ilyen Wartburg-ra is emlékezem! :-D

Púpos szépségkirálynő - Wartburg 311 veterán teszt

http:// http://www.origo.hu/auto/20171209-egy-fust-alatt-wartburg-311-1962-veteran-teszt.html

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.14. 10:17  Hozzászólás
  •   14394   
Avatar

---
 
A víz munkája, ill. a munkaterülete.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.14. 10:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (14388) hsz.-re     Olvasás  
  •   14393   
Avatar

---
 
spoli

„De természetesen tisztelem, nyilvánvaló. “

Köszi ezt is, és mint minden szakmának, vannak jó ismerői, a buszozás is ilyen! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.14. 10:15  Hozzászólás
  •   14392   
Avatar

---
 
A kúszó növény, ha hagyják! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.14. 10:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (14385) hsz.-re     Olvasás  
  •   14391   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Egy darabig azért számít, hogy az ember milyen eszközt használ, kézreesik, jó érzés, de van egy határ. “

Nálam jól bevált a Ford combi, és szeretem a nagy kocsikat! Sok mindent beletudok tenni, pl. a 3.2 m. hosszú is elfér! Ha mégis szorul a helyzet, akkor ott az utánfutó, és azzal is már sokat hoztam haza. Amikor zárt le a Master – a Bunnings szerű -, akkor olcsón megkaptam azokat a 70x35-ös léceket, amelyeket most használtam a Laci-konyhához! :-D

Egy időben sokan elkérték, de már már leszoktattam őket!

„Nagyjából 23 éve volt alkalmam Nizzától Marseilleig vezetni egy Ferrari F355 Spyder típusú autót! Egy élmény volt, ez tény. “

Ezt kell megfizetni! :-D

Ha nyerek a lottón, akkor is megtartom ezt a Fordot, legfeljebb kitakarítom, és semmi kacatot bele! :-D

“De azért jóval szerényebb, mint amekkora élmény volt a fagyban, cuccolva, gyerekekkel való cipekedés helyett a kis trabival átgurulni az öregekhez.”


Nálam is két kölök van, és ismerős a helyzet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.12.13. 23:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (14382) hsz.-re     Olvasás  
  •   14389   


---
 
Hát a drogoshoz nem nagyon tudok mit hozzáfűzni. Átkozódni nem akarok, nem is illene, mást meg nem tudnék.

Ma rendben ment a netem, jó tempóban, és remélem sokáig így is marad!

Hogy ne legyen rossz a kedvünk, ideteszek egy párbeszédet ami egy vasútállomás jegypémztáránál hagoz(hato)tt volna el, a tréfa szerint!

Sikeres napot Tom!

Duma vasúti.jpg
------------------------
Megtekintve 10888 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.13. 23:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (14380) hsz.-re     Olvasás  
  •   14388   


---
 
nem az én világom az a mesterség, és hát már nem is lesz az! :) De természetesen tisztelem, nyilvánvaló.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.13. 23:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (14378) hsz.-re     Olvasás  
  •   14387   


---
 
Hagyjuk Tom! Hosszú lenne ez ragozni, meg ez nem is az a fórum, meg értelme sem lenne. Én bonyolultabbnak látom a helyzetet, van 3000 csónak, de valóban, értelme sincs rajta rágódni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.13. 23:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (14377) hsz.-re     Olvasás  
  •   14386   


---
 
Csoda képződmények, ez igaz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.13. 23:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (14376) hsz.-re     Olvasás  
  •   14385   


---
 
Nálam a kocsi ezköz, és nem hobbi! :-D


Egyetértünk, nincs vitánk. Egy darabig azért számít, hogy az ember milyen eszközt használ, kézreesik, jó érzés, de van egy határ.

Emlékszem az első autóra, amit használtunk. Az akkori sógornőm Trabant 601 - es kocsija volt, neki még nem volt jogsija, a kocsit örökölte a hirtelen elhunyt édesapjától, és addig, amíg le nem tette a jogsit, kölcsönadta a kocsit. Nekem jogosítványom volt, autóm még nem. Szóval előtte amikor az apósomhoz mentünk látogatóba Karácsonykor, akkor felcuccoltunk, ki a két gyerekkel a télben a fagyban a megállóba, vártuk a HÉV-et, aztán kb. egy óra alatt talán odaértünk, cuccokkal, srácokkal. De volt, hogy több idő kellett. Amikor a kis tröfi nálunk volt, csak bepakoltunk, srácokat hátra, és kb. 25 perc múlva már a lakásukban voltunk.

Ez a különbség minőségben sokkal nagyobb volt, mint a Trabant 601 és a Ferrari közti különbség. Bátran kijelenthetem, mert tapasztalatból tudom. Nagyjából 23 éve volt alkalmam Nizzától Marseilleig vezetni egy Ferrari F355 Spyder típusú autót! Egy élmény volt, ez tény. De azért jóval szerényebb, mint amekkora élmény volt a fagyban, cuccolva, gyerekekkel való cipekedés helyett a kis trabival átgurulni az öregekhez.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.13. 23:02  Hozzászólás  Válasz wogboy (14375) hsz.-re     Olvasás  
  •   14384   


---
 
Szép, színes a tavaszotok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2017.12.13. 08:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (14374) hsz.-re     Olvasás  
  •   14382   
Avatar

---
 
spoli

“Sikeres napot Tom, kicsit zavarosnak tűnik amiket írok, de vagy nálam, vagy máshol van egy kis bibi, eltűnik, visszajön, másik ugrik be, már magam sem tudom követni! “

Köszönöm, ma is napsütés, és 30 fok! A fűvágás most a szezonális munka, és majd hetenként kell vágni, nálam is! :-D

Ma kora reggeltől nem volt internetünk, de 16 után csak ideért! :-D

“holnap talán rendszerezettebben tudok írni! “

Sok sikert a holnapodhoz, és most nem ugrálós a fórum!

No fene! :-D

Furcsán viselkedett egy autós, be kellett vetni Ticót

http://www.origo.hu/itthon/20171210-a-kabitoszer-kereso-kutyat-szombat-hajnalban-vetettek-be-a-soroksari-uton.html

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.12.13. 08:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (14372) hsz.-re     Olvasás  
  •   14380   
Avatar

---
 
spoli

“Szép szakma, nagy ügyességet kíván. “

Előtte kellett a 2 éves 3.5 T-s feletti vezetési gyakorlat, és idővel úgy éreztem, mint most a Ford combival, hogy egy vagyok a csuklóssal! :-D

“El nem tudom képzelni, miként tudnak rükvercbe menni. Pedig tudnak! “

Én amikor megkaptam az öreg csuklóst, éppen olyan fordában voltam, ahol volt kiállásom a déli időkig, reggel 9-től!

Hátra vezettem a Fácánosba – olyan senki terület volt -, és ott addig gyakoroltam a tolatást, amíg megnem izzadtam! Azok a buszok, nem ismerték a kormányszervót, és a kuplungja is volt vagy 40-50 kg-s!
Soha nem volt gondom a tolatással, és egyszer a trolik miatt 600 métert utasokkal teli panorámával kellett megtennem, Szeged belvárosában! Egy koma akart irányítani, de leültettem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.13. 08:42  Hozzászólás
  •   14379   
Avatar

---
 
A Gold Coast, a mögöttes dombokról. Ill. a papírhéjú dió termés! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.12.13. 08:41  Hozzászólás  Válasz Spoli (14370) hsz.-re     Olvasás  
  •   14378   
Avatar

---
 
spoli

“Nézd, ezt jobb lenne, ha átgondolnád. “

S pedig? :-D

“ha a szervezett csempészet komoly pénzzel a háta mögött csak 3000 hajót elindít a rezervátumotok felé kb. csak 50000 emberrel, aszhatjátok. “

Ennyi hajó csak a mesében van, és van itt is menekült kérdés, csak nem idehozzák őket, hanem egy szigetre! Az is tény, ide csak az jöhet, akit előzőleg elfogadtak!

Idehordják őket!

https://www.theguardian.com/australia-news/manus-island

A törvény.

https://en.wikipedia.org/wiki/Asylum_in_Australia
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.12.13. 08:31  Hozzászólás  Válasz Spoli (14368) hsz.-re     Olvasás  
  •   14376   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“ültem Harley, a franc tudja milyenen, többfélén. “

Akkor bocsi, mert azért a P20-as egy kicsit jajgatós volt a motorja! A Harley-t meg meglehet számolni, hányat puffant! :-D

“Persze, pont ugyanazért, mint a Ferrari, meg a többi. Van, aki megveszi. Vegyék, bajom vele semmi, nekem ha ezerszer ennyi pénzem lenne se kellene. “

Ez is igazad, és nekem sem kellene, mert a fűnyírót hova tenném! Nálam a kocsi ezköz, és nem hobbi! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.12.12. 23:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (14366) hsz.-re     Olvasás  
  •   14374   


---
 
Most nagyon ugrálnak az ablakok, csak annyit írok, hogy a vadonban, a farkasfalka adott esetben képes megmérkőzni egy medvével, de kizárólag az éhhalál határán, vagy a kölykök védelméért. De egy farkas esélytelen.

Sikeres napot Tom, kicsit zavarosnak tűnik amiket írok, de vagy nálam, vagy máshol van egy kis bibi, eltűnik, visszajön, másik ugrik be, már magam sem tudom követni!

Hajrá Tom, jóidőset, holnap talán rendszerezettebben tudok írni!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.12. 23:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (14363) hsz.-re     Olvasás  
  •   14373   


---
 
Kemény vitézek ezek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.12. 23:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (14356) hsz.-re     Olvasás  
  •   14372   


---
 
Szép szakma, nagy ügyességet kíván. El nem tudom képzelni, miként tudnak rükvercbe menni. Pedig tudnak!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.12. 23:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (14366) hsz.-re     Olvasás  
  •   14371   


---
 
Minden pálinka brutálisan hatásos, ha elég sokat vedelnek belőle! :-)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.12. 23:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (14354) hsz.-re     Olvasás  
  •   14370   


---
 
Nézd, ezt jobb lenne, ha átgondolnád. Nem fejtem ki miért, ez nem politikai vitára szolgáló fórum. A regnáló újkommunisták a civil szervezetek kontrolljától joggal félnek, ez tény, és próbálják mindenfélével ellehetetleníteni azokat: de ez messze vezet. A menekültválsághoz a sorosozásnak semmi köze, sorosozni csak itt sorosoznak, érdekes módon a franciák, olaszok, meg senki más nem.

Tom, ha a szervezett csempészet komoly pénzzel a háta mögött csak 3000 hajót elindít a rezervátumotok felé kb. csak 50000 emberrel, aszhatjátok. A parti őrség a vízbe nem ölheti őket, az óceánon pusztulni nem hagyhatja, valamit tenni kell velük, meg a hajóikkal. Idegen felségvízre nem mehetnek. Parti őrsége az olaszoknak, görögöknek, spanyoloknak is van, legalább olyan jó, mint az aussiknak. Nem civil szervezetek témája ez, ez kőkemény, felső politikai körökig érő csempészhálózat.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.12.12. 23:18  Hozzászólás
  •   14369   


---
 
Bedilizett kicsit a rendszer, egy csomó dologra nem tudok válaszolni, elfut az ablak.. Boscs.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron