Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2018.02.22. 23:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (15905) hsz.-re     Olvasás  
  •   15915   


---
 
OK: Rendben Tom, úgy legyen! :thumbup:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (15909) hsz.-re     Olvasás  
  •   15914   


---
 
Értem én Tom a szöget, de az én próbámnál
1. Ha erős sugárban ment bele a víz, egyből vitte a víznyomás, ez érthető.
2. Ha szép nyugodtam folyt bele, amikor a víz szintje elérte a kifolyási lehetőséget hátul, szép nyugodtam elkezdett kicsorogni, és maradt úgy, ahogy volt a dőlésszög. Sőt, volt, hogy billent egy kicsit, kilöttyent egy adag, és mivel kilöttyent, könnyebb lett, és újfent visszabillent.

Azt az esetet, hogy a fej a leeséssel megvárja, amíg a víz mind kifolyik, és lezuhanjon úgy tudtam előidézni, hogy egy darabig hátul elzártam a kifolyást, és már a felemelkedett fejnél hirtelen kinyitottam. (Egy lisztszedő lapát volt amúgy, aminek olyan csöves fémnyele van, abba belefért a fakanál, és a lapát végén folyt ki a víz.) Ebben az esetben a víz súlya nagyobb volt, mint a fej súlya, és az impulzus miatt az egész víz kizúdult. Na így leesett a fakanálfej, nem letotyogott.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (15910) hsz.-re     Olvasás  
  •   15913   


---
 
Cinema City a plazában! :D Nekem cseppet megalománnak tűnik, de meglehet csak azért, mert nem szoktam ezekhez a méretekhez, csak a moziban, ott meg régen jártam már!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (15907) hsz.-re     Olvasás  
  •   15912   


---
 
Ezt én értem, a törvény ilyen. Nem tudom miért, de nem is fogom a törvényhozót kérdezni. Na hallod? Mit kérdezzek ott, ahol a termeszeket védik, nem az emberi építményeket? Ott nincs kérdés. (A termeszeket védhetik úgy is, hogy vannak nagy területek, ahol elvannak. Oda nem adnak építési engedélyt, és kész. Ahova meg adtak engedélyt, nyilván meggondolták miért. Ott meg nincs helye a termesznek. Ez ilyen egyszerű.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (15904) hsz.-re     Olvasás  
  •   15911   


---
 
Ez táncterem..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.02.22. 08:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (15903) hsz.-re     Olvasás  
  •   15909   
Avatar

---
 
spoli

„Ma igen szar a netkapcsolatom, holnap folytatom, most csak sikeres napot kívánok Tom! “

Köszönöm, ma megint szép nap volt, mert reggel áztató esővel indultam, majd kiderült, és 27 fokig felmászott a higany! Majd ebéd után jött egy teljes borulás, és most is tart! Ez a borulás adta a 23 fokot! Holnapra is esők, és a tartályok már tele is vannak, és most is esik! :-D

Nálam, a video kártyát kell kicserélnem, mert annak a dugója baxodott el! Ma megvettem, és a hétvége munkája!

„Ma kipróbáltam, és meg kell majd néznem mégegyszer, hogy mivel zárja le a végét a túlsúlyhoz. Ugyanis ha nem elegendő a túlsúly, akkor nem zuhan le, csak megbillen, és szépen csordogál belőle ki a víz, nincs a dinamizmus. “

Ahogy én láttam, a kalapács felöli vége felé lejtett a tengely, és a kb. 5 litetnyi víz súly hatására megbillent a tengely, és elég hely volt arra szögre, ami által kiömlött a víz! :-D

Tudja-e, hogy ki is valójában az ördög ügyvédje?

http://www.origo.hu/tudomany/20180220-egyhazi-alkalmazasban-allt-es-fontos-feladatot-latott-el-a-hivatasos-ketelkedo.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.22. 07:58  Hozzászólás
  •   15908   
Avatar

---
 
A tetsző öregkori gondja, ami szép is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.22. 07:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (15902) hsz.-re     Olvasás  
  •   15907   
Avatar

---
 
spoli

„A következő kérdés: Ha itt békén hagyják - mert gondolom ide nem jön senki kiirtani őket - miért ne lehetne a kertedben is? Arra gondolnak, hogy innen vinnék haza az emberek, és ettől lenne kipusztulóban, hogy innen, és az élőhelyéről elhordanák? “

Ilyen a törvény, és ha megtudjuk változtatni a törvényt, akkor érdemes vonyítani, de ha nem, akkor csak kuss! Ez olyan, mint a nyúltartás, mert QLD-ben tilos tartani, és $ 42 ezer a büntetés! Azt csak én kérdezem, a tanyavilágban levő fülesek is tudják ezt, mert azok ide is átjárnak? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.22. 07:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (15901) hsz.-re     Olvasás  
  •   15905   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„aki babrálni akar, annak ritkán jön össze 2,5 guriga egy ilyen tanyára!"

Munkával nem is lehet megkeresni, de az OZ lottón a jövő kedden 15 millió, és annyi bőven elég! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.21. 23:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (15888) hsz.-re     Olvasás  
  •   15903   


---
 
Azért a billenős kalapács nem stimmel. Ma kipróbáltam, és meg kell majd néznem mégegyszer, hogy mivel zárja le a végét a túlsúlyhoz. Ugyanis ha nem elegendő a túlsúly, akkor nem zuhan le, csak megbillen, és szépen csordogál belőle ki a víz, nincs a dinamizmus. Pedig nálam fémhenger volt az alátámasztás. Na mindegy.
Ma igen szar a netkapcsolatom, holnap folytatom, most csak sikeres napot kívánok Tom!

Hajrá!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.21. 23:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (15894) hsz.-re     Olvasás  
  •   15902   


---
 
Ok. Ez idáig stimmel.
Nagyjából erre gondoltam én is. Ez egy növény, ami nagyon szapora, és terjed.
A következő kérdés: Ha itt békén hagyják - mert gondolom ide nem jön senki kiirtani őket - miért ne lehetne a kertedben is? Arra gondolnak, hogy innen vinnék haza az emberek, és ettől lenne kipusztulóban, hogy innen, és az élőhelyéről elhordanák? Akkor értem. De ha nem erre gondolnak, akkor ha itt megmarad, miért ne lehetne otthon is?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.21. 23:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (15895) hsz.-re     Olvasás  
  •   15901   


---
 
Tom, aki babrálni akar, annak ritkán jön össze 2,5 guriga egy ilyen tanyára! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.21. 23:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (15897) hsz.-re     Olvasás  
  •   15900   


---
 
Jól belátható! Komoly.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.21. 23:39  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (15898) hsz.-re     Olvasás  
  •   15899   


---
 
Szia Hozzászóló!

Van még pár ilyen, most nem vagyok olyan pihentagyú,hogy összeszedjem őket! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.21. 20:40  Hozzászólás
  •   15898   


---
 
Szerdán ünneplik a nemzetközi anyanyelvi napot, ezért az Európai Tanács egy videóval jelentkezett, amelyben európai nyelvek lefordíthatatlan szavait mutatják be. Vajon melyik lehet az a magyar szó?

A videón uniós nemzetek képviselői említenek egy-egy különleges kifejezést, amelyet nem lehet megfelelően átültetni idegen nyelvre. Magyarország a “pihentagyú” kifejezéssel szerepel, és angol nyelven szépen el is magyarázzuk, mikor használjuk és mit jelent szó szerint
 




  2018.02.21. 07:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (15886) hsz.-re     Olvasás  
  •   15896   
Avatar

---
 
spoli

“Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és ma emberibb volt - 27 fok -, mert csak a szelet kellett elfogadni! A kalapomon van “istráng” - állszíj -, és azért marad a fejemen a kalap! :-D

Tudja, hogy létezik egy könyv, aminek még az érintése is halálos?

http://www.origo.hu/tudomany/20180212-egyperces-tudomany-tudja-hogy-letezik-egy-konyv-aminek-meg-az-erintese-is-halalos.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.21. 07:12  Hozzászólás
  •   15895   
Avatar

---
 
Ez tetszik! 143 acre – 578700 m2. Az ára 2.5 millió! Mi mindent tudnék ott babrálni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.21. 07:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (15882) hsz.-re     Olvasás  
  •   15894   
Avatar

---
 
spoli

“Ezt tényleg érteni szeretném, de ehhez első lépés az, hogy akkor mi az a Black bply? Mert lehet, hogy itt van a tévedésem gyökere. “

Elég lenne csak visszalapozni, de hogy könnyítsek a helyzeten, ezek a black boy-ok! :-D

Kép

Kép

https://www.google.com.au/search?q=black+boy+plant&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZgbOG2a7ZAhVEGZQKHQ0mDVkQsAQIJg&biw=1680&bih=917
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.21. 07:08  Hozzászólás  Válasz Spoli (15881) hsz.-re     Olvasás  
  •   15892   
Avatar

---
 
spoli

“maradjunk abban, hogy ezt átgondolom akkor, ha lesz tízezer hold földem! Addig meg mindegy! “

Ahogy gondolod, de itt más módja nincs a tízezres holdnak, mint ráengedni a sok tucatos marhákat, és szép napot! Majd évek múltán megszámolják – helikópéterrel –, és akkor kötik meg a bizniszt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.21. 07:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (15880) hsz.-re     Olvasás  
  •   15890   
Avatar

---
 
spoli

“Így értem. Az etetéskor gondolom kapnak enni, de azon felül meg amit a látogató ad, az is bőven elfér. “

Valószínű, mert nem voltak csontsoványak, és csak dessert lehetett nekik, az odaadott fű! :-D

Nálam még létezik az ősi tudás, ami azt mondja, ha egy állatnak kell valami, azt megérzem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.21. 07:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (15878) hsz.-re     Olvasás  
  •   15888   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“A valóságban meglehet, hogy a technológiai fejlődés egyes lépcsőiben akár száz év is eltelt az összes lépcső megismeréséhez, ami a filmen van. “

Ezt láttam én is, mert aki ilyen ügyes, azt királlyá kellene választani! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.21. 07:04  Hozzászólás
  •   15887   
Avatar

---
 
A fedett szőlő feletti domboldal.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.20. 23:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (15875) hsz.-re     Olvasás  
  •   15886   


---
 
Szép épület remélhetően jól megy az üzlet.

Sikeres napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (15873) hsz.-re     Olvasás  
  •   15885   


---
 
Szép, és gondozott.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (15872) hsz.-re     Olvasás  
  •   15884   


---
 
Legyen még jó sokáig...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (15871) hsz.-re     Olvasás  
  •   15883   


---
 
Nyilván, ez így van rendjén. Nem csak az üzlet miatt, az állat védelme miatt is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (15870) hsz.-re     Olvasás  
  •   15882   


---
 
Az volt arra a képre a reagálásod, miért védettek a black boly-ok?


No. Ezt tényleg érteni szeretném, de ehhez első lépés az, hogy akkor mi az a Black bply? Mert lehet, hogy itt van a tévedésem gyökere.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (15868) hsz.-re     Olvasás  
  •   15881   


---
 
Tom, maradjunk abban, hogy ezt átgondolom akkor, ha lesz tízezer hold földem! Addig meg mindegy! :lol:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (15866) hsz.-re     Olvasás  
  •   15880   


---
 
Így értem. Az etetéskor gondolom kapnak enni, de azon felül meg amit a látogató ad, az is bőven elfér.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (15865) hsz.-re     Olvasás  
  •   15879   


---
 
Hát akkor érthető, bár biztos azért etetik őket.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (15864) hsz.-re     Olvasás  
  •   15878   


---
 
Nyilvánvaló, hogy ez egy remek összegzés és bemutatása az emberi találékonyság fejlődésének. Illusztráció, annak igen jó. A valóságban meglehet, hogy a technológiai fejlődés egyes lépcsőiben akár száz év is eltelt az összes lépcső megismeréséhez, ami a filmen van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (15863) hsz.-re     Olvasás  
  •   15877   


---
 
Tényleg helyes kis feje van! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.20. 23:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (15861) hsz.-re     Olvasás  
  •   15876   


---
 
Hamar kioldja!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.02.20. 06:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (15860) hsz.-re     Olvasás  
  •   15874   
Avatar

---
 
spoli

“Hát hajrá Tom, jóidős napot, az sem baj, ha esik - neked ma - nekünk holnap! “

Köszönöm, a mai nap már emberibb is lett, és már várom az őszt – otthon a halálom volt! -, mert akkor már nem lesznek ilyen melegek!

Sydney-ben azért még lehetnek – buzeránsok -, mert ott van nekik a központjuk! :-D



Na, majd kitalálják, ezt hogyan tudnák áthozni az emberi hadseregbe? :-D

Az állat, ami a háború poklában sem hagyja magára a sérülteket

http://www.origo.hu/tudomany/20180217-unikum-az-allatok-kozott-a-sebapolo-hangya.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.20. 06:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (15857) hsz.-re     Olvasás  
  •   15872   
Avatar

---
 
spoli

“Értem én, hogy te ezt szívesen tetted, meg magadnak tetted, de azért lássuk be, nem az az általános, hogy az ember fia édes álmában azt reméli, hogy "hú de fasza, holnap jön 6 kubikméter kő, lesz vagy száz talicskányi, vihetem fel a domboldalon.."... “

:-D :palinka:

Volt egy alap igényem, és azt csak úgy tudtam elérni, ha a hagyákat tettem magam elé példának, és úgy toltam a talicskát! Azok is lapátnyi földet tudnak arrébb vinni, és sem talicskájuk se lapátjuk! Én azért előnyben voltam, hozzájuk mérve! :-D

Még adva van az erőm hozzá, és kitudja, meddig? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.20. 06:08  Hozzászólás
  •   15871   
Avatar

---
 
Kaját, és italt bevinni nem ajánlatos, és az alpakáknak szánt magokat is ott kell megvenni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.20. 06:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (15856) hsz.-re     Olvasás  
  •   15870   
Avatar

---
 
spoli

“A fákat kiirtani? “

Nem innen indultunk! Az volt arra a képre a reagálásod, miért védettek a black boly-ok?

Erre írtam, azért, mert ha mindenki otthon tartana egy példányt, akkor veszélybe kerülnének! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.20. 06:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (15854) hsz.-re     Olvasás  
  •   15868   
Avatar

---
 
spoli

“Akkor sem értem, hogy minek zabáltatni - tudom, a fű ingyen van - egy jószágot, ha nem kezdek vele semmit. Illetve hát ha ez az adóügyi manipulációhoz jó, akkor meg az adóhivatal nem komplett. “

Ezt otthon élve nem láthatod át, mert ismerek olyan családot, ahol a bizniszt a saját házból indították, és a házzal járó költségeket is letudják írni! Akik itt élnek, azoknak ez a természetes, és erre írtam, mi nem ezt tanultuk! :-D

Emlékszem, a volt rigó fórumon azt írta egy balos nézetű, ők azért sikeresek, mert okosak! A faxomat, nem okosak, csak ők tudták, már nem jönnek vissza! :-D

Van több tízezer hold földed, és nem akarsz bukfencet bele vetni, akkor a marhákkal járatod, és évente leadsz pár tucatot a megélthetéshez, és semmit nem kellett tenned! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.20. 06:04  Hozzászólás
  •   15867   
Avatar

---
 
Mint a virágcsokrot adom át! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.20. 06:03  Hozzászólás  Válasz Spoli (15853) hsz.-re     Olvasás  
  •   15866   
Avatar

---
 
spoli

“Érdekes, hogy minden jószág a tarhálásban nagy!"

Mivel fűzabálók, és bent már semmi, így lehetett csak sikerem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég