Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2018.02.24. 23:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (15944) hsz.-re     Olvasás  
  •   15952   


---
 
Nem igazán fontos, meg hagyjuk is, de mi a fenétől a hazád neked ez az ország? Az, hogy a szülőfölded, azt elfogadom, de hogy a hazád?
Ezt a marketing bullsitet Misi bácsi jól megírta:

"Hazádnak rendületlenül légy híve óh, magyar
Bölcsőd az, s majdan sírod is, mert ápol, és eltakar..

Reklámszövegnek jó.

A legnagyobb magyar (Széchenyi) Bécsben született, a bölcsője az életben nem volt itt, és Döblingben halt meg. Rákóczi Rodostóban, ösmét mások a tököm tudja hol. Hogy aztán még hova hurcolták őket, illetve a tetemüket, hát az már nem aszik egy öltést sem. Hurcoltak itt szinte mindenkit nagy dérrel-durral.. És a hazáért többnyire - mindig - csak szar dolgokat kellett tenni, meghalni, áldozatot hozni, stb. stb. És arra volt jó, hogy az egyik banda kirekessze vele a másik bandát. Ha azt mondod Szülőföldem, azt értem. De a hazát én nem. De ettől még te úgy érted, ahogy akarod.

De te tudod. Én úgy látom, hogy a te hazád a Goald Coast. Még csak nem is Ausztrália, hanem a Goald Coast.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.24. 03:34  Hozzászólás
  •   15951   
Avatar

---
 
A déli partok homoköve majdnem könnyű a víznek!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (15939) hsz.-re     Olvasás  
  •   15950   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és most szombat délkörül, és majdnem süt a nap! Délutánra várhatjuk a következő adagot, és már látni is az északról érkező kisebb vizzel teli felhőket! Ez az idei első északi irány!

„No, hát csak megtalált benneteket is az égi áldás! Csak áldás is maradjon, ne legyen belőle átok! “

Eddig leesett vagy 300 mm – az utolsó 2 napban, az éjjel a 150 mm is igaz volt! -. és ha nálam nincs gond, de máshol lehet! Nálam most folydogál az új shed felé vezető úton, és szépen folyik is a parkba, a nemrégen elkészített elfolyóban! Ez fog menni pár napig is! :-D

A Parlamenthez ez jó lenne? :-D

Az alvilág kapuja létezik, és halálos felhővel gyilkolja áldozatait

http:// http://www.origo.hu/tudomany/20180220-igy-olhetett-az-alvilag-kapuja.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:29  Hozzászólás
  •   15949   
Avatar

---
 
Vissza a vizes képekhez! :-D

A csendes kikötő.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (15937) hsz.-re     Olvasás  
  •   15948   
Avatar

---
 
spoli

„A belátható részen meg ha "parkol" egy kocsi, akkor látod messziről, és leveszed a szaftot. “

Ez a gyakorlatom, de olyan kis curvák, megszokott útcákba állnak le, szokott helyre - kb. 6 hete -, és már pár rendszámot már megjegyeztem! Ezek a kocsik, kis buszok, és kistehertautók! :-D

Ilyen is, - csak világos szürkébe! -, és FBB 043 a rendszáma! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.24. 03:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (15936) hsz.-re     Olvasás  
  •   15946   
Avatar

---
 
spoli

„Nem, nincs szándékomban dzsungelbe költözni, és remélem a kényszer sem fog odaköltöztetni. A modern ember közül kevés maradna életben, az biztos. “

Ezt is elfogadom, de sosem lehet tudni! Sok modern embernek valóban gondja lenne, és a pláza hiányozna nekik! :-D

„Ezt nem tudom modellezni a lisztes kanállal. “

Ez is biztos, és majd ha unatkozom, akkor eredetiben lejátszom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:24  Hozzászólás
  •   15945   
Avatar

---
 
A tetsző gazdasági épületei! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (15934) hsz.-re     Olvasás  
  •   15944   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Itt is nagy piaca lenne, ha elérhető áron adnák, az emberek megőrülnek az ilyesmiként. Nekem nem cucc, de én egyáltalán nem nézek TV-t, úgyhogy én nem vagyok mérvadó. “

Én sem, de azért belenézek a Duna World adásába, mert ilyen távol a Hazától, csak érték! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:22  Hozzászólás
  •   15943   
Avatar

---
 
A tetsző, távol az úttól! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:21  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (15931) hsz.-re     Olvasás  
  •   15942   
Avatar

---
 
Szia Z.Szilárd!

“A probalkozasom "szenvedo" alanya egy a kepen is lathato Teli aranyparmen alma volt.“

Köszönöm az ötletet, mert nálam még elég ifjonc az új telepítésű cseresznye kisfa, és éppen azon gondolkodtam, hogyan tudnám ágasodásra kényszeríteni! :-D
Európai cseresznye volt ott, de szépen nőtt, de virágot nem hozott, mert nálunk nincs olyan tél, amit szeretne! Ez olyan fajta – a új! - ami a melegre, és a hidegre is jó!

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.24. 03:18  Hozzászólás
  •   15941   
Avatar

---
 
A tetsző garázsa, a kocsi mehet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.23. 23:16  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (15930) hsz.-re     Olvasás  
  •   15940   


---
 
Szervusz kertészgyuri!

Z. Szilárd lentebb válaszolt a kérdésedre, és köszönjük neki!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (15928) hsz.-re     Olvasás  
  •   15939   


---
 
No, hát csak megtalált benneteket is az égi áldás! Csak áldás is maradjon, ne legyen belőle átok!

Sikeres napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (15927) hsz.-re     Olvasás  
  •   15938   


---
 
Szinte barokkos...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (15926) hsz.-re     Olvasás  
  •   15937   


---
 
Értem Tom! De nekem úgy tűnik, hogy egyszerűbb lenne a nem belátható részeken betartani a korlátozást. A belátható részen meg ha "parkol" egy kocsi, akkor látod messziről, és leveszed a szaftot. De te tudod, én ezt tenném, viszont semmiképp nem szólnék bele ki mint intézi.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:08  Hozzászólás  Válasz wogboy (15924) hsz.-re     Olvasás  
  •   15936   


---
 
Nem, nincs szándékomban dzsungelbe költözni, és remélem a kényszer sem fog odaköltöztetni. A modern ember közül kevés maradna életben, az biztos. Mint ahogy az esetleg ott élőből is sok elfogyna, ha teszem azt csúcsforgalomban kéne közlekednie, akár gyalog is. Többször megnéztem a videót, azt is láttam, hogy a végén a törzsbe vágott vájatnak van egy emelkedése, egy darabig mint a kádban a víz tud gyúlni a vájatban. Azt is vettem, hogy kissé lejt előre, hogy a kifolyás szintje előtt mélyebb legyen a vájat. Ezt nem tudom modellezni a lisztes kanállal. Elvileg a kifolyási szint előtt lévő mélyebb vájat miatt annak a tömege kilökheti a többi vizet, de nincs bizonyítva, hogy meg is teszi. Maga a megoldás persze szellemes, a videó impozáns, és attraktív, nem erről van szó. Arról, hogy ezek a tapasztalatok sok sok tíz vagy talán száz év alatt jöttek össze annak idején, és úgy lett belőlük modellezhető megoldás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:01  Hozzászólás  Válasz wogboy (15923) hsz.-re     Olvasás  
  •   15935   


---
 
Van belőlük rendesen! Nagy ez a gazdaság.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 23:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (15922) hsz.-re     Olvasás  
  •   15934   


---
 
Itt is nagy piaca lenne, ha elérhető áron adnák, az emberek megőrülnek az ilyesmiként. Nekem nem cucc, de én egyáltalán nem nézek TV-t, úgyhogy én nem vagyok mérvadó.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 22:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (15921) hsz.-re     Olvasás  
  •   15933   


---
 
Ez valóban az, értem miért is tetszik!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 22:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (15920) hsz.-re     Olvasás  
  •   15932   


---
 
Ez ismerős. Ezt nálunk úgy mondják, hogy a más farkával verni a csalánt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.23. 17:31  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (15930) hsz.-re     Olvasás  
  •   15931   
Avatar

---
 
Hallottam rola, kiprobaltam, mukodott. Arra kell figyelni, hogy megfelelo szelessegu legyen a rugy feletti bevagott sav. Kulonben hajlamos tul hamar osszeforni a seb es az legyengiti a mar elindult hajtast, vagy epp meg sem indul rendesen. A normal agvago furesz, penge szelessege szerintem pont jo.

A probalkozasom "szenvedo" alanya egy a kepen is lathato Teli aranyparmen alma volt.

rugyfeletti bemetszes.png
Rügy feletti bemetszés.
Megtekintve 11741 alkalommal.

 


  2018.02.23. 15:39  Hozzászólás
  •   15930   


---
 
Üdv mindenkinek!
Hallott már valaki a rügy feletti befűrészelésről ???
Álitólag a befűrészelt rügy vagy rügycsonk fölörr befűrészelés új ág lifejlődését eredményezi! de ez bisztos igy van ???? és a befűrészelt részen keresztül nem betekszik meg a fa??? cseresznyénél már próbálták.Én is kipróbálnám csak nem nagyon merem mert félek hogy megbetegszik a fa a seben keresztül vagy kártevők jobban kicsesznek vele!! vélemény ???
 




  2018.02.23. 06:21  Hozzászólás  Válasz Spoli (15918) hsz.-re     Olvasás  
  •   15928   
Avatar

---
 
spoli

“Sikeres napot Tom, most már kevesebb esővel egy darabig! “

Köszönöm és ma a kacsák napja lett, mert de. 10 kor elindult, és azóta is szórja! Az éjjel érkezett meg az eső, és reggelre már a 100 mm. is igaz lett! A mai adag már a 200 mm.-nél tart, és még nincs vége!

Ez jó hír! :-D

Magyarország és Ausztrália együtt harcol az ENSZ illegális migrációt támogató terve ellen

http://www.origo.hu/itthon/20180220-ausztralia-kulugyminisztere-magyarorszagra-latogat.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.23. 06:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (15916) hsz.-re     Olvasás  
  •   15926   
Avatar

---
 
spoli

“Itt is érdemes kicsit óvatosan menni a sebességet tartani, mert hamar jön a fine... “

Csak akkor, ha egy kocsi áll az útszélén! :-D

Azt sem értve, a zsaruk hogyan használhatnak civil kocsikat! Ha radar jelzőt használunk, azt a kamerákkal kiszűrik, és én arra gondoltam, ha majd jelzi a kamerát, azonnal kikapcsolom, és talán úgy megúszom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.23. 06:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (15914) hsz.-re     Olvasás  
  •   15924   
Avatar

---
 
spoli

“2. Ha szép nyugodtam folyt bele, amikor a víz szintje elérte a kifolyási lehetőséget hátul, szép nyugodtam elkezdett kicsorogni, és maradt úgy, ahogy volt a dőlésszög. Sőt, volt, hogy billent egy kicsit, kilöttyent egy adag, és mivel kilöttyent, könnyebb lett, és újfent visszabillent. “

Jól állítottad be, mert a videón szépen billegett! :-D

“Ebben az esetben a víz súlya nagyobb volt, mint a fej súlya, és az impulzus miatt az egész víz kizúdult. Na így leesett a fakanálfej, nem letotyogott.“

Akkor maradj otthon, és ne költözz a dzsungelbe! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.23. 06:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (15913) hsz.-re     Olvasás  
  •   15922   
Avatar

---
 
spoli

“Nekem cseppet megalománnak tűnik, de meglehet csak azért, mert nem szoktam ezekhez a méretekhez, csak a moziban, ott meg régen jártam már! “

Elég sok háznál van már ilyen mozi! Akinek tetszik a fenéken ülés! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.23. 06:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (15912) hsz.-re     Olvasás  
  •   15920   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Ezt én értem, a törvény ilyen. “

Ez eddig jó mindenkinek, és nálunk a Labor – munkáspárt -, és a Liberal – jobbközép -, között zajlik a csatározás! Főleg, a választások előtt vannak nagy ígéretek! :-D

“A termeszeket védhetik úgy is, hogy vannak nagy területek, ahol elvannak. Oda nem adnak építési engedélyt, és kész. Ahova meg adtak engedélyt, nyilván meggondolták miért. “

A kis curva termeszek képesek 1-2km. -nyire is járatot készíteni, és ahol sok fa volt évekkel ezelőtt, ott még mindig vannak gondok! A védőik oda nem költöznek! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.23. 06:13  Hozzászólás
  •   15919   
Avatar

---
 
A tetsző főbúgató szobája! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.22. 23:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (15909) hsz.-re     Olvasás  
  •   15918   


---
 
Sikeres napot Tom, most már kevesebb esővel egy darabig!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (15889) hsz.-re     Olvasás  
  •   15917   


---
 
Azért van rendes kapaszkodó a domboldalon!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (15893) hsz.-re     Olvasás  
  •   15916   


---
 
Lendületes útszakasz ez is. Itt is érdemes kicsit óvatosan menni a sebességet tartani, mert hamar jön a fine...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (15905) hsz.-re     Olvasás  
  •   15915   


---
 
OK: Rendben Tom, úgy legyen! :thumbup:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (15909) hsz.-re     Olvasás  
  •   15914   


---
 
Értem én Tom a szöget, de az én próbámnál
1. Ha erős sugárban ment bele a víz, egyből vitte a víznyomás, ez érthető.
2. Ha szép nyugodtam folyt bele, amikor a víz szintje elérte a kifolyási lehetőséget hátul, szép nyugodtam elkezdett kicsorogni, és maradt úgy, ahogy volt a dőlésszög. Sőt, volt, hogy billent egy kicsit, kilöttyent egy adag, és mivel kilöttyent, könnyebb lett, és újfent visszabillent.

Azt az esetet, hogy a fej a leeséssel megvárja, amíg a víz mind kifolyik, és lezuhanjon úgy tudtam előidézni, hogy egy darabig hátul elzártam a kifolyást, és már a felemelkedett fejnél hirtelen kinyitottam. (Egy lisztszedő lapát volt amúgy, aminek olyan csöves fémnyele van, abba belefért a fakanál, és a lapát végén folyt ki a víz.) Ebben az esetben a víz súlya nagyobb volt, mint a fej súlya, és az impulzus miatt az egész víz kizúdult. Na így leesett a fakanálfej, nem letotyogott.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (15910) hsz.-re     Olvasás  
  •   15913   


---
 
Cinema City a plazában! :D Nekem cseppet megalománnak tűnik, de meglehet csak azért, mert nem szoktam ezekhez a méretekhez, csak a moziban, ott meg régen jártam már!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (15907) hsz.-re     Olvasás  
  •   15912   


---
 
Ezt én értem, a törvény ilyen. Nem tudom miért, de nem is fogom a törvényhozót kérdezni. Na hallod? Mit kérdezzek ott, ahol a termeszeket védik, nem az emberi építményeket? Ott nincs kérdés. (A termeszeket védhetik úgy is, hogy vannak nagy területek, ahol elvannak. Oda nem adnak építési engedélyt, és kész. Ahova meg adtak engedélyt, nyilván meggondolták miért. Ott meg nincs helye a termesznek. Ez ilyen egyszerű.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.22. 23:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (15904) hsz.-re     Olvasás  
  •   15911   


---
 
Ez táncterem..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.02.22. 08:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (15903) hsz.-re     Olvasás  
  •   15909   
Avatar

---
 
spoli

„Ma igen szar a netkapcsolatom, holnap folytatom, most csak sikeres napot kívánok Tom! “

Köszönöm, ma megint szép nap volt, mert reggel áztató esővel indultam, majd kiderült, és 27 fokig felmászott a higany! Majd ebéd után jött egy teljes borulás, és most is tart! Ez a borulás adta a 23 fokot! Holnapra is esők, és a tartályok már tele is vannak, és most is esik! :-D

Nálam, a video kártyát kell kicserélnem, mert annak a dugója baxodott el! Ma megvettem, és a hétvége munkája!

„Ma kipróbáltam, és meg kell majd néznem mégegyszer, hogy mivel zárja le a végét a túlsúlyhoz. Ugyanis ha nem elegendő a túlsúly, akkor nem zuhan le, csak megbillen, és szépen csordogál belőle ki a víz, nincs a dinamizmus. “

Ahogy én láttam, a kalapács felöli vége felé lejtett a tengely, és a kb. 5 litetnyi víz súly hatására megbillent a tengely, és elég hely volt arra szögre, ami által kiömlött a víz! :-D

Tudja-e, hogy ki is valójában az ördög ügyvédje?

http://www.origo.hu/tudomany/20180220-egyhazi-alkalmazasban-allt-es-fontos-feladatot-latott-el-a-hivatasos-ketelkedo.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.22. 07:58  Hozzászólás
  •   15908   
Avatar

---
 
A tetsző öregkori gondja, ami szép is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.22. 07:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (15902) hsz.-re     Olvasás  
  •   15907   
Avatar

---
 
spoli

„A következő kérdés: Ha itt békén hagyják - mert gondolom ide nem jön senki kiirtani őket - miért ne lehetne a kertedben is? Arra gondolnak, hogy innen vinnék haza az emberek, és ettől lenne kipusztulóban, hogy innen, és az élőhelyéről elhordanák? “

Ilyen a törvény, és ha megtudjuk változtatni a törvényt, akkor érdemes vonyítani, de ha nem, akkor csak kuss! Ez olyan, mint a nyúltartás, mert QLD-ben tilos tartani, és $ 42 ezer a büntetés! Azt csak én kérdezem, a tanyavilágban levő fülesek is tudják ezt, mert azok ide is átjárnak? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.22. 07:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (15901) hsz.-re     Olvasás  
  •   15905   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„aki babrálni akar, annak ritkán jön össze 2,5 guriga egy ilyen tanyára!"

Munkával nem is lehet megkeresni, de az OZ lottón a jövő kedden 15 millió, és annyi bőven elég! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.21. 23:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (15888) hsz.-re     Olvasás  
  •   15903   


---
 
Azért a billenős kalapács nem stimmel. Ma kipróbáltam, és meg kell majd néznem mégegyszer, hogy mivel zárja le a végét a túlsúlyhoz. Ugyanis ha nem elegendő a túlsúly, akkor nem zuhan le, csak megbillen, és szépen csordogál belőle ki a víz, nincs a dinamizmus. Pedig nálam fémhenger volt az alátámasztás. Na mindegy.
Ma igen szar a netkapcsolatom, holnap folytatom, most csak sikeres napot kívánok Tom!

Hajrá!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron