Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.09.24. 08:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (1674) hsz.-re     Olvasás  
  •   1686   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Lehet, hogy nem ér rá."

Köszönöm a ráérzésed, és a munka nemesít, de ki volt az az idióta, aki kitalálta a munkát! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:50  Hozzászólás
  •   1685   
Avatar

---
 
Sydney-i öböl.

Kép

A villamos útja, és itt csak két város adja a villamost, Melbourne, és Sydney!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:48  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (1673) hsz.-re     Olvasás  
  •   1684   
Avatar

---
 
Szia Klenhaser!

"Ugyan megígértem nem írok ebbe a topikba, de mivel nem látom a wogboyt és érdekel hogy mi van vele, "

Örülök hogy itt vagy, mert nem az én feltételem volt a távol maradásod oka! Az nálam csak a fura, hogy pont ez a topik lett kedvenced, mert máshova nem is nagyon írsz be! :-D

Leírtam már, mert adva volt egy kertépítés, és csak azért vállaltam el, mert a kert eddig elnyelt minden pénzemet, és kell a két légkondi, mert most olcsóbb, mert még nincs a melegnek a szezonja!

Lottózom is, de még annál nem vagyok a listán! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:46  Hozzászólás
  •   1683   
Avatar

---
 
A bedrogozott koala, és a napi 20 órát is tudja aludni!

Kép

Alkonyodik.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (1669) hsz.-re     Olvasás  
  •   1682   
Avatar

---
 
spoli

" Hanem azért szép Tavaszt tom, nálunk jön már lassan az Ősz, bár az idő még szép, és kellemes, az esték néha ilyenek

Éppen ma néztem meg a diófámat, és az azt mutatja, még nincs itt a tavasz, mert a rügyek még zárva! Ez engem is meglepett, de a szóbeszéd azt mondja, tegnap volt a tavaszba fordulásunk, és a kisdiófa, még nem tudja? :-D

Anno, az volt a szabály, ha a fűzfának egérfül nagyságúak a levelei, akkor kell harcsára indulni horgászni!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.24. 08:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (1668) hsz.-re     Olvasás  
  •   1680   
Avatar

---
 
spoli

"A Kis Duna... Abból ihatnak bőven, nem kell nagy távolságot megtenniük a vízért.."

Ahogy hallottam pár éve, már abban sem sok a víz, mert elvitték a tótok! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:39  Hozzászólás
  •   1679   
Avatar

---
 
Sydney- nek van szép strandja, de adva a kövek is!

Kép

Sydney a mediterán részben van, és az ősz nyoma!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (1667) hsz.-re     Olvasás  
  •   1678   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" valójában nem tudom, mitől szomorúfűz a szomorúfűz, de azt, hogy sír, azt tapasztaltam. "

A szomorúfűz nekem régi álmom, és ez az egyedüli fa, amit szeretek látni, a saját portámon! Most azt kell elérnem, találjak egy olyan fát, amiről levághatok egy kis ágat! Van egy helyen itt a Coaston, és csak elkell oda autóznom! :-D

" No kérem, hát itt van az eredménye, a képen a jobb oldalon látható, a fűz a csupasz törzsről"

Bárcsak nekem lenne ilyen fám! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.24. 08:36  Hozzászólás
  •   1677   
Avatar

---
 
Na ideértem, de pár hétig elvagyok nagyon foglalva, mert kell két légkondi - kb. $ 4 ezer az áruk, ami itt hat heti munkabér, az alján élve! - mert nagy melegeket jósolnak az eljövendő nyárban -, és elvállaltam egy plusz munkát, plusz pénzért, és naponta csak 4-5 órát tudok arra a kertészeti munkára időt szánni, és azért tart 5-6- hétig! Nem vagyok - leszek - sztahanovista, de emlékszem a valamikori reklámra: húzzunk bele elvtársak! :-D

Reggel el a háztól, és este vissza, úgyhogy, az időhiány adva a fórumozásra!

Sydney - a vizes sarok!

Kép

A spolinak szánt kép! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.23. 22:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (1675) hsz.-re     Olvasás  
  •   1676   


---
 
Bizony, itt szokott aludni.. Nappal is alszik sokszor, régi darab már, ha jól tudom, az öreg favázas, kell a pihenés. Hétvégén szalad azért, viszi a sok-sok csodálkozó "kisbalázst".. A Ferencvárosi kocsiszínbe mentem utána, kicsit megnézni nappali álmában..

DSCN3375.JPG
------------------------
Megtekintve 12456 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.23. 22:14  Hozzászólás
  •   1675   


---
 
Már "A villamos is aluszik - s míg szendereg a robogás - álmában csönget egy kicsit.." Szép napot tíz órával előre, és jó pihenést idehaza....

DSCN3037.JPG
------------------------
Megtekintve 12504 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.23. 17:36  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (1673) hsz.-re     Olvasás  
  •   1674   
Avatar

terra alapító
 
Üdv.
Balra fent, Menü lista, majd Taglista. Ott meg tudod nézni, ki mikor volt itt utoljára. Lehet, hogy nem ér rá.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.09.22. 21:50  Hozzászólás
  •   1671   


---
 
Hát Tom, Hungarosiculo, szép napot, szép buliidőt, Zizus szép estét, és mindenkinek jó pihenést kívánok...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 21:40  Hozzászólás  Válasz zizus (1664) hsz.-re     Olvasás  
  •   1670   


---
 
A Károlyi kert.. Az jó hely Zizus, az jó hely... Bár igaz, ritkán mentem be, jobbára amikor arra jártam, a Kecskemétin mentem tovább a Kárpátia felé... :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 21:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (1661) hsz.-re     Olvasás  
  •   1669   


---
 
Hát a szomszédot hagyjuk, nem egy nagy májer az ürge.. Mindegy, az ő dolga.. Hanem azért szép Tavaszt tom, nálunk jön már lassan az Ősz, bár az idő még szép, és kellemes, az esték néha ilyenek. Az alábbi kép tavaly ősszel készült egy kora esti kép.. Ritka az ilyen, de nagy Szerencse volt..

DSCN5077.JPG
------------------------
Megtekintve 12861 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 21:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (1667) hsz.-re     Olvasás  
  •   1668   


---
 
Amúgy a sors úgy hozta, hogy egymás mellett van a fűzfa, és a fügefa... Versenyezhetnek a gyökereik, de szerintem nem kell nekik, mert hogy ott van a víz, tőlük 5-6 méterre, és alattuk kb. fél méterre... A Kis Duna... Abból ihatnak bőven, nem kell nagy távolságot megtenniük a vízért..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 21:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (1661) hsz.-re     Olvasás  
  •   1667   


---
 
Tom, valójában nem tudom, mitől szomorúfűz a szomorúfűz, de azt, hogy sír, azt tapasztaltam. Valamikor úgy 15 éve először. Császkáltam a Tatai Tó körül, és az út a fűzfák alatt vitt. Egyre-másra éreztem, hogy víz csepeg a fejemre. Néztem nagyot, mi a franc lehet, hisz eső semmi.. Aztán rövid idő alatt rájöttem, hogy a fűzfák lándzsa szerű leveleiről és leveleiből csepeg a víz... Nálunk a Kis Dunán is van egy fűzfa. Nagy volt már, takart mindent, és akkor úgy kb. két méter magasságban el lett vágva a törzse, le lett vágva a teljes lombkorona. No kérem, hát itt van az eredménye, a képen a jobb oldalon látható, a fűz a csupasz törzsről - ahogy a szomszéd úr annak idején megnyugtatóan mondta - kihajtott, és újfent növeszti a koronáját...

DSCN6119.JPG
------------------------
Megtekintve 12938 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 21:13  Hozzászólás  Válasz Siculo (1656) hsz.-re     Olvasás  
  •   1666   


---
 
Ja, ja, ismerős képek, kitűnőek.. A Budai Parkszínpad, igen-igen rég jártam ott.. Még akkor, amikor a Flamengó szálló Sport szálló volt...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.22. 20:38  Hozzászólás
  •   1665   


*
 
Köszi glifo. :thumbup: Ezek a képeket kb. egy hónapja készítettem a Károlyi kertben, de csak egy részlete, nagyon csodás majd vissza megyek és készítek több képet is.


Szívesen! Készítettem egy gyakorló topikot ahol lehet bátran, gátlások nélkül kísérletezni.
viewtopic.php?f=150&t=598&p=49770#p49770
 


  2015.09.22. 20:30  Hozzászólás
  •   1664   


*
 
WP_20150829_10_34_30_Rich.jpg
------------------------
Megtekintve 13097 alkalommal.

WP_20150829_10_34_36_Rich.jpg
------------------------
Megtekintve 13097 alkalommal.




Besegítettem kicsit.

Üdv.: Glifo
 


  2015.09.22. 20:24  Hozzászólás  Válasz Siculo (1656) hsz.-re     Olvasás  
  •   1663   


*
 
Szia Lavi !
Ma érkeztem a képeidhez egész közeli helyre.Ez évben nagyon sokat sétáltam a Feneketlen tó körül , varázslatos.A nyáron a tó körüli sétányt felújították és kialakítottak egy futópályát is, hétvégéig itt leszek készítek majd képeket, és megpróbálom felrakni.
 


  2015.09.22. 09:37  Hozzászólás
  •   1662   
Avatar

---
 
Sydney-i kilátás.

Kép

A madártartó!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.22. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (1647) hsz.-re     Olvasás  
  •   1661   
Avatar

---
 
spoli!

"ha kis eső is esik, az kell, most már kérik a növények! "

Az esős évszak, a nyár szokott lenni, és mostantól van esélyünk a vizes napokra! Nálam elintézve a vízfolyás, és a szomszédnál vélt dolgok nem az én dolgom! Ma mondta, most a shedje van cicomázás alatt, és ha kész - három- négy hét -, aztán következik a támfalak építése!
Én nem így terveztem volna el, mert amíg volt a száraz évszak, addig könnyű dolgozni, de amikor elázott domboldalon bármit tenni, Isten elleni vétek! :-D

" Most már ott kell lennie nálatok a Tavasznak, valahol arra mosolyog!"

Ezt nálunk nehéz behatárolni, mert a tél is tudja a sok napot, és csak az esti, és reggeli hidegérzés megszűnése adja a sejtést! Meg a madarak tavaszi éneke is tudatja velünk, most már igaz lehet a tavasz!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.22. 09:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (1617) hsz.-re     Olvasás  
  •   1659   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Valóban, páratlan látvány, és a túlélő képessége is hihetetlen. "

Nálam volt egy helye, de amikor meglátta a fig tree-t engedélyező mókus, akkor azt ajánlotta, azt sem érdemes odaültettem, mert annak is invánziós a gyökere, és ha nekem nem jó a fig tree, akkor azt sem ajánlja! Akkor került fel a domboldalra, és onnan a szemetesbe! Egyenlőre, nincs szomorúfűzfám, és próbálom túlélni! :-D

Itt sincs jó híre, mert a 60-as években sokat ültettek a folyók szélére, és mostanra kiderült, a bolyhos gyökerek sokat ártanak a vízfolyásnak! Nekiálltak kiírtani, és most ez a sláger! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.22. 09:29  Hozzászólás
  •   1658   
Avatar

---
 
Akkor duhajkodjunk! Ha ezzel is gond, akkor lehet törölni! Ha a valaki nem nevesíti ki ezt a topikot, akkor ez a kép, és cikk sem lenne gond! Azt sem értem, miért kell rágni a csontot! :-D

Kép

Ezt csak azért hozom ide, mert ha mennie kell, akkor egyben van az egész! :-D

Ezt is érdemes meglátni, mert ehhez van személyes emlék, amit érdemes megfogadni!

Anno, az apai nagymamám azt mondta: " unokám, ha majd lesz házad, és kerted, akkor tedd meg azt, hogy a kertsarkában elásol 5 kg. sót, és ugyanennyi cukrot, mert ha háború lesz, akkor ezek értékek lesznek!"

Megtettem, mert jól zárható műanyag tárló edénybe tettem őket, és jöhet a háború! :-D

https://korfordulo.wordpress.com/2012/07/15/keszulj-a-haborura/ 
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.22. 06:09  Hozzászólás
  •   1657   


---
 
"ebben a topikban sem engedélyezett semmilyen politikai tartalmú hozzászólás!"

Kép
 


  2015.09.21. 22:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (1645) hsz.-re     Olvasás  
  •   1656   
Avatar

---
 
Igen Spoli,

A parknak, a templomnak, az épületeknek, a városrésznek megvan a maga varázsa és arra jártamkor engem is megfogott, ímé néhány további képem erről.

DSCF3526.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3510.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3522.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3524.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3519.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3509.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3481.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3522.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3524.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3519.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3509.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3484.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3498.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3481.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3480.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3479.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3477.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3478.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3476.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3475.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3474.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3472.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3471.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3470.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3469.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3468.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3467.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.


DSCF3466.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

DSCF3465.JPG
------------------------
Megtekintve 13217 alkalommal.

 


  2015.09.21. 22:08  Hozzászólás
  •   1655   


---
 
Tom, szép és eredményes napot kívánok, Hungarosiculo, jó buliidőt, Zizusnak ismét szép estét, azután jó éjt, és mindenkinek jó pihenést kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.21. 22:06  Hozzászólás  Válasz zizus (1651) hsz.-re     Olvasás  
  •   1654   


---
 
Elmentek már, régen továbbálltak, már vagy egy hónapja legalább, tán kicsit több is. Felcseperedve. Remélem jövőre jönnek, tudnak jönni, bár nyilván nem fogom őket megismerni!

DSCN5256.JPG
------------------------
Megtekintve 13272 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.21. 21:57  Hozzászólás  Válasz zizus (1651) hsz.-re     Olvasás  
  •   1653   


---
 
Szervusz Zizus, neked is szép estét!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.21. 21:56  Hozzászólás
  •   1652   


---
 
A fák, és a bokrok között néha nehéz átjutni. Néha át kell vágni magunkat.. Tényleg, és a szó szoros értelmében, nem átvitt értelmében. Lassan újra itt lesz az ideje a tavalyi mutatványnak, és a szerszám is ugyanaz lesz...

DSCN4205.JPG
------------------------
Megtekintve 13317 alkalommal.



DSCN4211.JPG
------------------------
Megtekintve 13317 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (1647) hsz.-re     Olvasás  
  •   1651   


*
 
Szép estét mindenkinek. :thumbup: :wave:
 


  2015.09.21. 19:42  Hozzászólás
  •   1650   
Avatar

moderátor
 
No kedves fórumozók, a határidő lejárt. A szavazás mint mondtam, nem ügydöntő volt, hanem vélemény felmérő. Fontosnak tartom hogy a moderáció a többségi álláspontot is képviselje, ezért kérdeztelek meg benneteket. Az eredményt sejtettem, de jobb így hogy ti mondjátok és nem én találgatok, mert így minimális a tévedés esélye. A szavazás hozománya az is, hogy megtuttuk, többen olvassák a topikot, és érzik fontosnak a jövőjét mint amennyien aktívan írnak bele. Ez jó, hiszen ez annak a jele hogy a két közösség szépen lassan egy közösség lesz, a kertészkedők befogadtak benneteket, néhányan pedig a szavazatukkal is támogatták a topikot.

Nem mehetünk el viszont az a 2 felhasználó mellett sem, akik szeretnének politizálni, hiszen ők is a fórumunk tagjai, így az ő érdekeiket is szem előtt kell tartanom. Szerencse hogy ketten vannak, mert így számukra is tudok megoldással szolgálni, tudunk a számukra olyan helyet biztosítani a fórumon belül, ahol senkit nem zavarnak a politikával de mégis mindent meg tudnak beszélni, és még moderátor sem jár arra.

Lehetőség a 2 fő számára a politizálásra (katt ide)
 
Fák,bokrok szavazás politika.jpg
------------------------
Megtekintve 13295 alkalommal.




Nos, azok akik nemmel szavaztak, azt gondolom jól döntöttek. Viszont szeretném felhívni a figyelmeteket hogy ne várjátok hogy a sült galamb a szátokba repül. Ez nem egy profitorientált fórum, itt nincs főállású moderátor, így a kapacitásunk is véges. Épp ezért, ha politikai tartalmat láttok, kérlek benneteket jelezzétek felénk hogy törölhessük. Mint mondtam, a hozzászólás írójának ha nem notórius elkövető semmi bántódása nem fog esni.

Szóval szavazás lezárva, további kellemes és politikamentes fórumozást kívánok. Ettől a perctől kezdve, ebben a topikban sem engedélyezett semmilyen politikai tartalmú hozzászólás!
 


  2015.09.21. 08:34  Hozzászólás
  •   1649   
Avatar

rendszer admin
 
Sok kérdés felvetődött akár célzatosan, akár érintőlegesen ebben a politikai témákat firtató kérdésben.
Nem válaszolok konkrétan senki hozzászólására, nehogy személyeskedésnek tűnjön, hanem általánosan írom le a dolgokat.
  • A szavazástól függetlenül a politikai témájú hozzászólásokat a továbbiakban is a Vezetőség garantáltan, és szigorúan moderálja, ott is, ahol esetleg a későbbiekben ilyen jellegű hozzászólások is engedélyezettek lesznek (nem tartom valószínűnek!).
  • Ha most a fenn maradó szavazási időben 200 db. IGEN szavazat érkezik(??), akkor sem lehet a fórum egyéb részein egyáltalán politizálni, a fórum többi témája a kifejezetten politikai indíttatású hozzászólásoktól teljesen steril marad!
  • Ha itt esetleg az IGEN szavazatok nyernének (amit kizártnak tartok), az egész téma átkerülne a BESZÉLGETŐS TÉMA fórumblokk Fogadó az ittas kertészhez alfórumába, szigorú moderálási környezetbe.
  • A Vezetőség az alapítókkal közösen ezt a fórumot a kertészkedéssel, hobbi kertészkedéssel foglalatoskodó emberek számára hozta létre, és ez a fórum elsődleges, fő irányvonala. Az, hogy más dolgokkal kapcsolatos témákat is létre hoztunk, vagy egyes esetekben engedélyezzük azok létrehozását, ez még nem jelenti azt, hogy bárhol bármit lehet.
  • Akár tetszik, akár nem, a kertészeti dolgoktól eltérő témákban a Vezetőség határozza meg a témák tartalmát, a hozzászólások mondani valóját attól függetlenül, hogy egy felhasználón "Helló Kitty" mintás, vagy "Túró Rudi" mintás, vagy netán "Adidas boxer" alsónadrág van.
  • Válaszolva egy felvetődött kérdésre, miszerint a "Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van!" téma adja magát, mert az "ami közöttük van" azt jelenti, hogy oda minden befér, ez így nem igaz!
      Teljesen felesleges bele merülni az értelmetlen részletekbe.
      A fák, bokrok, virágok között nincsen politika! Politika kizárólag emberek között van!
  • Az egyes hozzászólások tartalmába óhatatlanul is bele kerülhet politikai jellegű dolog. De mivel nem vagyunk egyformák, ezek politikai jellegű határai mindenkinél habitustól, vérmérséklettől függően máshol vannak.
      Hogy a fórum tartalmilag is egységes maradjon, ezt a határt egyoldalúan a Vezetőség szabja meg, akár tetszik, akár nem.
      Ha valakinek olyan indíttatása van, hogy csak politikai tartalmú témákról tud beszélni, vagy politikai témákban akar vitatkozni, mint már írtam, van a neten több ezer ilyen témákkal foglalkozó oldal, fórum, lehet oda menni.
  • A szavazás jelenlegi állása is bizonyítja, hogy a felhasználók itt nem igénylik a politikai jellegű megnyilvánulásokat, vitára provokáló célozgatásokat, megjegyzéseket, "szájkaratés" csatározásokat.
      Ezért teljesen felesleges a továbbiakban ezzel kapcsolatban ilyen jellegű szőrszálhasogatós kérdésekkel emelni a hozzászólások számát.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.21. 06:43  Hozzászólás  Válasz Glifozát (1639) hsz.-re     Olvasás  
  •   1648   


---
 
Ha netán az nyerne, hogy politika mentes legyen a topik, akkor mi garantálja, hogy így is lesz?
És még valami, ha az igen nyer akkor az érvényes lesz az egész forumra?
 


  2015.09.20. 21:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (1611) hsz.-re     Olvasás  
  •   1647   


---
 
Hát Tom, hajrá, jól haladsz, ha kis eső is esik, az kell, most már kérik a növények! Most már ott kell lennie nálatok a Tavasznak, valahol arra mosolyog! Szép és eredményes napot, Hungarisiculonak szép estét, mindenkinek jó pihenést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.20. 21:27  Hozzászólás  Válasz Siculo (1625) hsz.-re     Olvasás  
  •   1646   


---
 
Igen Hungarosiculo, jól olvasod, ez egy kikötő volt. Valóban, a Ferencvárosi kikötő, ahol a Ráckevei Dunaágon érkező uszájok, és gabonaszállító, vagy éppen más terményt, vagy szenet, vagy fát, stb. stb. hajók kötöttek ki, és rakták ki a rakományukat. A kikötő az úgynevezett Kvassay hídnál a Kis Duna folyásirány szerinti bal oldalán volt, a mai lepusztult Nagyvásártelep és a Kis Duna között, a Kvassay zsilip magasságában, de mára két "kapuoszlop" maradt belőle. A két háború között amikor a malmok még javában üzemeltek a Soroksári úton, akkor még működött, a II. világháborúban részben elpusztult, másrészt a Kis Duna mint vízi szállítási útvonal megszűnt.

DSCN0276.JPG
------------------------
Megtekintve 13515 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.20. 21:15  Hozzászólás  Válasz Siculo (1628) hsz.-re     Olvasás  
  •   1645   


---
 
Kitűnő képek Hungarosiculo.
Nekem ezek közül most - bár mindegyik kitűnő - a "namber van" a Feneketlen tóról készült képed, az sejtésem szerint a Szent Imre templom felől van, és nagyon jól megfogja a tavat. Ezt a képet én a "szembeoldalról" készítettem egyszer - naná, majd kétszer :) - a Szent Imre templomról.

DSCN4588.JPG
------------------------
Megtekintve 13542 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.20. 20:59  Hozzászólás  Válasz Siculo (1620) hsz.-re     Olvasás  
  •   1644   


---
 
Szia Hungarosiculo!

Nézd, a fa nem kérdez semmit, nem kér engedélyt. Engedélyt - elvileg - ahhoz kell kérni, ha ki akarsz vágni egy fát. A terület - az utca maga - közterület, elvileg az illetékes önkormányzat, illetve a közmű tulajdonosa - jelen esetben az ELMÜ kellene gondoskodjon a vezeték megfelelő védelméről. Néha teszik, többször nem. Veszélyesnek néha veszélyes, de a viharok sokszor, sok vezetéket letépnek, nemcsak lakott területen, hanem lakott területen kívül is. A veszély szinte 100 %-ban abból származik, hogy mostanában rendkívül erős viharok kitépik a fát, vagy letörik az ágát, és az leszakítja a vezetéket. A szabadon maradt vezeték okoz veszélyt, de ebből származó balesetről nem tudok, ilyen esetben a szolgáltató szinte azonnal lekapcsolja az áramot. Ez egy szimpla utcarészlet a környékünkön, láthatod, a kerítés mellett van a villanyoszlop, a tetején a vezeték, és a bekötések, a suburb szinte valamennyi háza így van bekötve, másképp nem is lehet. A kertváros pedig fákkal van tele.

DSCN3045.JPG
------------------------
Megtekintve 13569 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.20. 20:19  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1642) hsz.-re     Olvasás  
  •   1643   
Avatar

---
 
Igen, így van (az első kérdésedre válaszolva) és szerintem a nagy többség is így gondolja (bár ez csak megérzés). Kár volna ezt a kellemes, majdnemhogy családias hangulatot tönkretenni vitatkozásokkal, szóváltásokkal.
 


  2015.09.20. 20:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (1641) hsz.-re     Olvasás  
  •   1642   


---
 
Szevasz!

Ha jól értem te is a politika mentes forum mellett vagy?
Vagy tévedek?
 


  2015.09.20. 20:10  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1641   
Avatar

---
 
Szia!
Tökéletesen egyetértek a hozzászólásoddal, viszont a 1634-re leegyszerűsítve: ha nincs politika-->mindenki békésen fórumozik -->nincs szükség moderátorra --> nincs oka senkinek a távozásra a moderátor miatt-->nem válik enyészetté a fórum :-)
 


  2015.09.20. 20:10  Hozzászólás  Válasz Glifozát (1639) hsz.-re     Olvasás  
  •   1640   


---
 
Legyen szavazás, holott tudom kisebbségben maradok.

Tudod szerintem álságos ez a legyen politika, de megkötésekkel, szerintem ilyen nincs, vagy van politika, vagy nincs.
Az én véleményem az, hogy ha lehet politizálni akkor ne legyenek megkötések, ill. csak akkor töröltök, ha valakinek a személyiségi jogai sérülnek, ha megjegyzést tesznek a faji, nemi hovatartozására, ha a családot emlegeti bárki.

De mégegyszer és tényleg utoljára, ez a topik/forum ne legyen politika töltetésű topik/forum, se picit, se nagyon!!! :thumbup:
 


  2015.09.20. 19:59  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1639   
Avatar

moderátor
 
Elfajulni biztosan nem fog a politika a fórumon. Vagyis nem nagyon, mert beavatkozunk. (ezért nem látsz politikát a fórumon)
A baj csak az, hogy nekem semmi kedvem minden nap ezt a topikot olvasgatni hogy van-e politika. Aztán ha bennmarad néhol egy hozzászólás, akkor jön a vád hogy részrehajló a moderáció. Tehát a lehetőségek a következők. Ti, mint viszonylag zárt közösség eldöntitek hogy érintőlegesen (tehát nem napi szinten) és kulturált formában lehessen-e politika a topiban vagy ne. Ha nemmel szavaztok, elfogadom hogy ezt szeretnétek, viszont elvárom hogy ha találtok ilyen hozzászólást, azt jelezzétek. Nem kell izgulni, senki feje nem lesz leharapva, nem szokásunk. Kitöröljük és ennyi. Majd ha túl sokat kell törölni valakitől, akkor jön figyelmeztetés, stb. Ha igennel szavaztok, azt is elfogadom, de amint balhé lesz a politikából, jövök és törlök. Ha ez után folytatódik a balhé, gondolkodási időre zárolom a topikot. Szóval engem egy dolog érdekel, a béke.

Legyen szavazás?
 


  2015.09.20. 19:47  Hozzászólás  Válasz Glifozát (1627) hsz.-re     Olvasás  
  •   1638   


---
 
Szevasz!

Szerintem ebben a topikban de ezen a forumon még érintőlegesen sem kéne a politizálást engedni, ez a topik/forum nem az a topik/forum, politizálásra van számtalan más lehetőség.

Engem nem zavar ha sűrűbben jár erre moderátor, én nem hívtam fel egyetlen moderátor figyelmét sem erre a topikra, én csak kérdeztem, ha ezt valaki félre értette sajnálom.
Tudod, nem a topik ellen szóltam, hanem csak azt kérdeztem, hogy lehet-e politika felütésű topikot nyítni, ill, hogy lehet-e klf. topikokban politizálni, pl. ebben a topikban.

Mégegyszer nyomatékosítom a véleményem, nem vagyok híve, hogy egy ezidáig politika mentes forumon (én nem találkoztam politikával ezen a forumon) elharapóddzék a politizálás.
 


  2015.09.20. 19:42  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1634) hsz.-re     Olvasás  
  •   1637   
Avatar

moderátor
 
Így van. Sőt, a segítséget szívesen is veszik. (a megfelelő helyen)
 


  2015.09.20. 19:41  Hozzászólás  Válasz Siculo (1633) hsz.-re     Olvasás  
  •   1636   
Avatar

terra alapító
 
Azt se felejtsük el, hogy mint írod, a nyers fa jó vezető. És hol van a másik vége?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég