Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2017.10.24. 22:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (13558) hsz.-re     Olvasás  
  •   13567   


---
 
Elég szépen tartottak!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.24. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (13557) hsz.-re     Olvasás  
  •   13566   


---
 
Nem ismertem az urat annak idején sem, most is csak látásból. Már úgy értem, hogy én látom néha fényképen, ő engem nem. De maradjunk is ennyiben, teljesen jó ez így. 1980 táján már én is mehettem volna, akár még dolgozni is Németországba - azaz akkor az NSZK - ba - de akkor volt igen kicsi a nagyobbik gyerek, és akkor úgy voltam vele, hogy arra még lehet esélyem, hogy menjek a világba ide-oda, de arra nincs többször csak egyszer, hogy az elsőszülött gyermekem mellett legyek amikor járni tanul. Így aztán akkor nem mentem, csak 1989-ben, amikor már mindkét gyerek nagyobbacska volt, és velük együtt mentünk. Amikor nem engedtek, az korábban volt, 1974-ben, illetve hát 1976 ig. A Honvédelmi Miniszter nem járult hozzá, mivel 1971-1973 ig voltam katona. Ami persze baromság volt, úgy ahogy van, mert mit nem tudtak a nagyhatalmak egymásról? Mindent, úgyhogy én semmi újat senkinek nem mondhattam volna sehol.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.24. 22:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (13556) hsz.-re     Olvasás  
  •   13565   


---
 
Itt tényleg lehet pancsolni is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.24. 08:28  Hozzászólás
  •   13564   
Avatar

---
 
A haldokló szikla, netán bújócskázik? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (13555) hsz.-re     Olvasás  
  •   13563   
Avatar

---
 
spoli

„Tom, sikeres napot! “

Köszönöm, a mai nap már igazi volt, mert csak napsütés, és a 24 fok! Holnapra is ezt ígérik, de már ijesztgetnek a következő esővel! A hétvégére megint kaphatunk egy nagy adagot! :-D

Ezt sejtettem is, mert a mangó fán sok volt a virág, és az azt jelenti, vizes lesz a nyár! :-D

“Detroit és a többi iparváros küzd régóta a technológiák cserélődésével. “

Az elektromos autókra gondolsz, mint a technológia okot?

„sajnos még az örökség is pusztul itt-ott, ez a Ford gyár múzeuma ismét!“

Köszi a képet, és nekem jó lenne, ha ilyen nagy csarnokban lehetne dolgoznom, itt a házkörül! :-D

Ma délután felszereltem azt a sátort, ami alatt majd készítem a laci- konyha keretét! Erre a munkára gondoltam a nagy Fordos csarnokot! :-D

Addig csendelnek, amíg csak kész nem lesz terv! :-D

Trump szerint ez most a vihar előtti csend

http://hvg.hu/vilag/20171006_Trump_szerint_ez_most_a_vihar_elotti_csend

Macskaszerű bébiszörny létezése okozott pánikot Malajziában

https://hir.ma/kulfold/szines-hirek/macskaszeru-bebiszorny-letezese-okozott-panikot-malajziaban/724756


Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:21  Hozzászólás
  •   13562   
Avatar

---
 
A telekhez most még tartozó, a széken ülő – mostani – tulaj is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (13553) hsz.-re     Olvasás  
  •   13561   
Avatar

---
 
spoli

„Vigyázni kell rájuk! Coalák? „

Igen, és a kocsibiztosítónak is érdeke, mert az úton mászkálhatnak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.24. 08:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (13551) hsz.-re     Olvasás  
  •   13559   
Avatar

---
 
spoli

„Tom, hol van ez a ház, elfelejtettem, vagy nem figyeltem, ha írtad. “

A mögöttünk álló dombok között - “Ez egy másik ház, és 516 nm, -s ház, és plusz van hozzá egy 3 szobás mellékház! A 40 acre – az 144 ezer nm! -, és 1 km a folyóvizecskétől.”. A 135 09-től van ez a ház.

„És miért van ennyi kép róla? “

A jó házügynök mindent megtesz, hogy sikerüljön a házeladás! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:17  Hozzászólás
  •   13558   
Avatar

---
 
A lovak, mint kellékek a farmházhoz.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (13550) hsz.-re     Olvasás  
  •   13557   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Ja, ja, így van, akkortájt még engem sem engedtek. Mert csak. “

Azért a pártemberek kölkei kijárhattak tanulni – lásd, Orbánt, aki a 80-as évek elején - már Angliában szívta magába kapitalista eszméket! Azért fura ez, mert mint volt KISZ-titkár, csak utálnia kellett a kapitalista eszméket! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.24. 08:14  Hozzászólás
  •   13556   
Avatar

---
 
A vízparti domb alján levő homokozós öböl.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.23. 22:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (13548) hsz.-re     Olvasás  
  •   13555   


---
 
Tom, sikeres napot!

Detroit és a többi iparváros küzd régóta a technológiák cserélődésével. Ls sajnos még az örökség is pusztul itt-ott, ez a Ford gyár múzeuma ismét!

IMG_1910.JPG
------------------------
Megtekintve 10763 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.23. 21:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (13549) hsz.-re     Olvasás  
  •   13554   


---
 
Ja, ja, a steak ott álldogál!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.23. 21:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (13547) hsz.-re     Olvasás  
  •   13553   


---
 
Vigyázni kell rájuk! Coalák? :o
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.23. 21:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (13546) hsz.-re     Olvasás  
  •   13552   


---
 
Igen, akkor jól emlékeztem. Vágtál is ki rendesen ilyen fát, komoly melóval sok gyökerét cincáltad ki, emlékszem rá.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.23. 21:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (13543) hsz.-re     Olvasás  
  •   13551   


---
 
Tom, hol van ez a ház, elfelejtettem, vagy nem figyeltem, ha írtad. És miért van ennyi kép róla?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.23. 21:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (13542) hsz.-re     Olvasás  
  •   13550   


---
 
Ja, ja, így van, akkortájt még engem sem engedtek. Mert csak. A Francia, és a Spanyol partokon a hegyek nagyon sok helyen a tengerben érnek véget, azaz dehogy érnek véget, folytatódnak ők, csak a víz alatt. Ezeken a helyeken eleve szinte megközelíthetetlen a part, legalább is ember alkotta egyszerű cucc számára. Aztán vannak helyek, ahol az ember a hegyet szépen elhordta az idők során, hátrébb kényszerítette, és városokat épített. No ezeken a helyeken is azért a part a hegylábé maradt. De az emberek azt tették, hogy szépen feltöltötték a partot, és megfogták a homokot, amit odahordtak. A francia partot végigjártam Nizzától Marseilleig, a Spanyol parton kevesebbet voltam, de a hátunk mögött ott volt a Sierra Nevada.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2017.10.23. 07:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (13540) hsz.-re     Olvasás  
  •   13548   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és reggel volt egy kibaxott fűvágásom, mert elég nagyra hagyták, és vizes volt fű! Két magasságban kellett levágnom, mert csak gombocolt a gép! Majd éppen visszapakoltam, mire elkezdett esni az eső - 10 . 15 -kor! -, és délután 1-ig szórta - leesett vagy 40 mm!
Azóta nincs eső, és süt a nap! :-D

„Van élet, a belvárosban még ott vannak a nagy cégek, az irodaházak, a bankok, és dolgoznak a város feltámasztásán,“

Köszi a képet, és ahogy látom, ott is kisebbségbe került a fehér ember! :-D

Csak tudnak a Grísáék! -D

Az oroszok az autóvontatásra is tudnak egy "jobb" módszert – videó



Na, akkor majd itt is lesz! :-D



Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.23. 07:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (13536) hsz.-re     Olvasás  
  •   13546   
Avatar

---
 
spoli

„Ez pedig impozáns. Ennek a gyökereiről írtad, hogy szinte akármeddig elmennek a vízért, lebontva mindent, ami az útjukba kerül? “

Igen erről írtam, hogy 5 km. után is találtak gyökeret! Azért kellett eltüntetnem a szomorú fűzt is, mert annak a gyökere is vizet keresi, és a csöveket támadja meg!
A fig tree gyökere nem bont, csak hajszál vékonyan belemászik a csőbe, majd ott meghízva, képes szétfeszíteni még a betoncsövet is!

Nálunk is voltak ilyen nyomok, és éppen a bejárat előtt volt ilyen betonfelemelkedés, és amióta nincsenek, a beton is visszasüllyedt vagy 10 mm-t! A kivágott fa gyökere ott van, de rothadásnak indult, és azért helyezkedik a beton! :-D

Erre a beton emelkedésre mondta a „ building inspections”-os koma, a talaj süllyedt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.23. 07:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (13534) hsz.-re     Olvasás  
  •   13544   
Avatar

---
 
spoli

„Tom, nem tudom, én a legnagyobb víz ami mellett éltem - illetve a közelében - az a Duna volt. “

Az nem gond, mert az édesvíz nem sokat árt, ha nincs a vízben a tárgy!

„Szóval passz, éppen azt írtam én is, hogy az átlagos és mindennapos cuccokat nem úgy gyártják, hogy fokozott legyen a korrózióvédelem. “

Én a sósvízre értettem a „ vörös hadsereg” támadására! A sóspára mindenhova benyúl, és még a komputert is megeszi! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.23. 07:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (13533) hsz.-re     Olvasás  
  •   13542   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“A déli tengeren - Földközi - is nagyon ritka a természetes módon kialakult fövenyes part. “

Ezt sem tudtam, mert amikor még mehettem volna arra, nem volt jogom hozzá! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.23. 07:06  Hozzászólás
  •   13541   
Avatar

---
 
Az étkező, és a konyha sarok.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.22. 22:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (13531) hsz.-re     Olvasás  
  •   13540   


---
 
Sikeres napot Tom!

Van élet, a belvárosban még ott vannak a nagy cégek, az irodaházak, a bankok, és dolgoznak a város feltámasztásán, Az USA-ban külön politikai program a rozsdaövezetek rehabilitációja. Hogy miként sikerül nekik, ha sikerül, majd kiderül.

IMG_1775.JPG
------------------------
Megtekintve 10757 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (13531) hsz.-re     Olvasás  
  •   13539   


---
 
Igen, azt a biciklis sztorit olvastam valahol. Itt rendesen megy az őszi eső, hideg, és vizes tőle minden. Még a kabát alá is bebúvik a nyirkosság.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (13530) hsz.-re     Olvasás  
  •   13538   


---
 
Mintha bevinne a nagy lavórba!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (13528) hsz.-re     Olvasás  
  •   13537   


---
 
Ez valóban formás!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (13526) hsz.-re     Olvasás  
  •   13536   


---
 
Ez pedig impozáns. Ennek a gyökereiről írtad, hogy szinte akármeddig elmennek a vízért, lebontva mindent, ami az útjukba kerül?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (13524) hsz.-re     Olvasás  
  •   13535   


---
 
Ez szép. Kedves virág!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (13523) hsz.-re     Olvasás  
  •   13534   


---
 
Tom, nem tudom, én a legnagyobb víz ami mellett éltem - illetve a közelében - az a Duna volt. Szóval passz, éppen azt írtam én is, hogy az átlagos és mindennapos cuccokat nem úgy gyártják, hogy fokozott legyen a korrózióvédelem. Ha valaki ott építkezik, akkor az épületbél, és egyéb műtárgyaknál erre felkészülhet, de a mindennapi és átlagos használatra gyártott holmiknál nem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 22:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (13521) hsz.-re     Olvasás  
  •   13533   


---
 
A déli tengeren - Földközi - is nagyon ritka a természetes módon kialakult fövenyes part. Többnyire a hegyek lába belelóg a tengerbe, a strandokat úga alakították ki zömmel mesterségesen. A Csendes Óceán USA beli partját végigautóztam, ott n 2 azaz kettő természetes lapályos strandot találtam mindössze. Mesterséges persze van több. Az igai strandos részek a Pacific nál Közép Amerikában kezdődnek, Costa Rica táján.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.22. 04:40  Hozzászólás
  •   13532   
Avatar

---
 
A lépcsős sétány része. Azt nem értve, ezt a lépcsős megoldást hogyan engedik meg, mert itt nagyon szigorúak a rokkant kocsis törvények.


Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.22. 04:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (13519) hsz.-re     Olvasás  
  •   13531   
Avatar

---
 
spoli

„Hát azért mára esőmentes, és sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és a tegnapi nap jó rászolgált a szombatra, mert reggel 06:30-kor elkezdett esni, és a felettünk álló felhős csomag olyan lassan haladt – nem volt egy cseppnyi szél sem -, hogy a kb. a 80 km.-s átmérőjű felhő, csak este 18:-30-kor lépett túl rajtunk. Egésznap esett az eső – kb. 40 mm! -, és a mögöttes domb még mindig száraz lehet, mert ma megnéztem és nyoma sincs a vízfolyásnak! :-D

Ma reggel már napsütésre ébredtünk, és 8 után nekiálltam a fűvágásnak! A nagy Honda „ catcher” - a fűgyűjtő – 4 esetben is tele lett! Ment fel a kertbe, és most már az ottani talaj is telítődött az esővel!

Akárhogy is állunk, de tavasz van már, mert minden elindult növekedni! :-D

"Ez is Detroit!"

Köszi a képet, és ezt látva, még van ott is élet!

A verebes hír! :-D

Már a házi verebekből is egyre kevesebb akad

http://www.origo.hu/tudomany/20171020-jelentosen-csokkent-a-madarak-szama-nemetorszagban.html

Ez érdekes! :-D

trees that eat things are caught in time warp.



Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.22. 04:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (13518) hsz.-re     Olvasás  
  •   13529   
Avatar

---
 
spoli

„Ügyes ember, jó reklámmal.“

Azért fizetik, hogy megtudja magyarázni a tényeket!

" Tartok tőle, hogy nem tudjuk kivárni."

Jó, az idő nem nekünk dolgozik, de kitudja, mit a hoz holnap is! Ahogy fejlődik a tudás, azért még lehet esélyünk! Nem szabad feladni, főleg ha megakarod élni a 2072-es évet is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.22. 04:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (13516) hsz.-re     Olvasás  
  •   13527   
Avatar

---
 
spoli

„Tom, nem földelnek el itt, sehol nem földelnek el. “

Ezzel is egyetértve, de csak otthon maradsz, és akkor már nem lehetsz világpolgár! :-D

„A személyi igazolványom 2072-ig érvényes - valóban - és már szóltam a fiaimnak, hogy ha majd akkor cserélnem kell a személyit, akkor el kell vigyenek, mert akkor már nem nagyon tudok villamosra szállni. “

Azért az már nagyon messze van, és elég lesz az erőből a budira is? :-D

„Magyarajkú vagyok, ez kétségtelen. “

Azzal már behatároltad a hova tartozásod, és azt nem szeretem, ha pl, egy cigány azt mondja, ő magyar! Akár a cigány, vagymás vallást gyakorló azért nem magyar, mert csak beszélik a nyelvünket! :-D

„Azért tanulni nem ingyen tanultunk, hanem apáink, és anyáink termelték meg az államnak az az erőforrást, amit az oktatásra költött. “

Ha a mostani tanulási feltételt is megnézed, már az is sokat számít, kinek van annyi pénze, hogy tanulhasson! A régi rendszerben nem voltak ilyen igények! :-D

„Jó öreg Mihály bátyánk persze megírta, hogy "Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar"... tiszteljük is, persze, de azért az igazi Szózat az ő utolsó befejezett műve, hallgasd csak meg kérlek, egy zseni mondja el. Magyarul. “

Ismertem ezt a szöveget, és most már nem is lehet cigányozni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.22. 04:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (13514) hsz.-re     Olvasás  
  •   13525   
Avatar

---
 
spoli

„Akinek van sok elpocsékolandó pénze, és nem számít, az tegye. “

Ez itt is igaz, és elég ha a szomszédnál vannak nagy fák, és akkor nem fogsz unatkozni! :D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.22. 04:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (13513) hsz.-re     Olvasás  
  •   13523   
Avatar

---
 
spoli

„Meglehet Tom, de ha valaki kifejezetten olyan környezetre készít eszközöket, az meg tudja oldani a korrózió védelmet. “

Arra is gondolva, akár a kéziszermámok, akár a házban levő konyhai gépek, mind esélyes a korai rozsdásodrásra! Ezeken nem lehet alkatrészenként korrózió védelmet elvégezni.

„A gépkocsikat nyilvánvalóan jobban eszi, hiszen azok korrózióvédelme átlagos, nem gyártanak külön tengerparti modellt. “

Akármit is gondolsz, nehéz a sósvíz mellett élni! Szépnek látszik, de nem olyannak, aki babrálni szeret! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.22. 04:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (13512) hsz.-re     Olvasás  
  •   13521   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“A partszélre nem vágyom, a padra leülnék bámészkodni. “

Nem is nagyon lehet megközelíteni vizet arról a pontról, mert laza a kavicsos réteg! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2017.10.21. 22:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (13510) hsz.-re     Olvasás  
  •   13519   


---
 
Hát azért mára esőmentes, és sikeres napot Tom!
Ez is Detroit!

IMG_1690.JPG
------------------------
Megtekintve 10736 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2017.10.21. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (13510) hsz.-re     Olvasás  
  •   13518   


---
 
Ügyes ember, jó reklámmal.

Jó sokat tudnak erről, arról beszélni. A Voyager űrszondák kb. 21 milliárd kilométerre vannak most a Földtől. Már a csillagközi térben, azaz elhagyták a naprendszerünket. Szinte felfoghatatlan távolság, milyen nagyon nagyon messze van. De ha azt mondom, hogy csak egy békaugrás - még az sem - akkor is igazam van. Ez a távolság a fénynek kb. 4 és fél óra. A Voyagernek pedig negyven év volt. (1977 ben indultak.) Ahhoz, hogy a két űrszonda egy fényévnyi - csak 1 fényévnyi - távolságra legyen a Földtől, még 6000 évig kell haladjanak. Tartok tőle, hogy nem tudjuk kivárni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég