Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.08.30. 12:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (1211) hsz.-re     Olvasás  
  •   1232   
Avatar

---
 
spoli

"Ez a "szövet" - azaz a "zokni - vajon miből van? "

A kérdés jogos, és valamilyen műszálas anyag, mert ástam már ki tízéves ilyen csövet, és ott is ép volt ez a zokni! Ennek az szerepe, kizárja a hordalék bejutását a lyuggatott csőbe!

"Mert rugalmasnak kell lennie, ugyanakkor erősnek, nem szakadhat, mindemellett vízállónak, és nem bomolhat le, még bizonyos mértékig a vegyi hatásoknak is ellen kell állnia."

Ez is igazad, és az a pelenka is ilyen anyagból áll - amit már mutattam a srég oldalon -, mint a zokni, csak sűrűbb szövésű, és állja a talajviszonyokat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.30. 12:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (1210) hsz.-re     Olvasás  
  •   1230   
Avatar

---
 
spoli

" Mondjuk egyetlen porcikám sem kívánja szétteríteni, és felcuccolni őket, még akkus talicskával sem, de nekem nem is kell, csak megjegyeztem, hogy ez durva kemény munka."

Köszi, de nálam más a mérték, mert ezt a munkát is beterveztem előzőleg - van egy jó tulajdonságom -, képes vagyok első látásra is felmérni a várható munkákat, és amit eddig itt tettem, az tudatos volt!

Nem úgy, mint a szomszédom, aki rögtönöz, és most, hogy áll a 6x9 méteres shedje, semmit nem akar csinálni, pedig lenne mit! :-D
Kellett neki is a shed - de nagyobb -, és kell ugyanolyan víztartály, amilyen nekünk van, és kell nekik zöldséges is, mert nálunk is van! Ez nem lenne gond, ha folyamatossan tenné a dolgát - 53 évesen - de áll a kerítéses támfal munkája, és a shed mögötti is! Pedig azok a munkák még nálam is gond volna, és én igyekeznék megszabadulni tőlük, és megcsinálnám!

A shedre is azt mondta, ő nem fizet $ 2000-et senkinek, hogy felállítsák, és mégis fizetett, mert egy lusta koma! Nincs vele gondom, csak skót, és azok kutyák! Most, hogy áll shed, nem csinál semmit! :-D

A kettönk között van a betonozott esővíz levezető, és az tele sárral, mert ottjártak fel hozzá gépekkel, és xarik felpucolni! Bezzeg, amikor nálunk volt a földmunka, azt követte egy nagy eső - és tőlünk kifolyt a sárgás esővíz arra betonozot részre, ahol most talicska számra való, sármaradvány áll! - már azért szólt nekünk!
Erre mondják, a sajátban a gerendát sem, a máséban a szálkát is! :-D

Kép

Kép

Jobbra a mi kerítésünk, és szétjárták a gépek a szép oldalakat, és még lépcsőnk is útban lett! Ez sem lenne gond, ha legalább próbálná visszaállítani az eredeti állapotot! Ez kép már több hetes, és xarik a helyzetre! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.30. 12:36  Hozzászólás
  •   1229   
Avatar

---
 
Nem tudom, ki ilyedt meg a másiktól, de elég furán nézett rám! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.30. 12:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (1209) hsz.-re     Olvasás  
  •   1228   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" végignéztem ezeket a képeket, értem is, és igaz, ami igaz, elképesztő gondossággal - jogos, és szükséges gondossággal - próbálod megoldani, hogy ha esik, a víz ne kimosson, hanem elszaladjon. "

Köszönöm a véleményed, és ezt már itteni mondta, ennyit dolgozni, még nem látott embert! :-D

Ez volt az álmom az itteni életemben, és lelkileg már kész voltam mindenre, amire ideértünk! :-D

Imádom a növényeket, ahogy kidugják a fejüket, erre a világra rácsodálkozva, és nagy szeretettel gondolok rájuk! Ezért a látványért, képes vagyok napokig is tolni az eletromos talicskát, mert mindent, amit most teszek, azok a növényekért van! :-D

"Az is igaz, hogy olyan kitűnő anyagokat, és eszközöket látok hozzá, amiket itt még nem láttam."

Erre mondta a fiam, ha majd arra kerül a sor, hogy útban lesz a sok szerszám, akkor kitesz a kapura egy írást: amit egy kézzel visz valaki, az dobjon $1 a vödörbe, aki kétkézzel tudja csak vinni, az pedig $ 2-t! :-D

Soha nem ittam alkoholt, nem bagóztam, és minden pénzemet a szerszámokra költöttem! :-D

Mondtam a fiamnak, majd ások egy nagy gödröt, a sok szerszám bele, és a kitermelt földet eladom, mert a föld itt elég drága! A 6x6-os shedem tele olyan dobozokkal, amiben azt sem tudom, mi lapul? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.30. 12:32  Hozzászólás
  •   1227   
Avatar

---
 
A volt utcánk végén volt a "Mudi Creek" - sáros folyó -, mert igaznak látszik, amikor apály van! :-D

Kép

Már nem emlékszem arra a magyar kifejezésre, ahol gond volt a - : Karón varjút látni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.30. 08:31  Hozzászólás
  •   1225   


---
 
Kép
63 év után tegnap bezárt a budapesti Jégbüfé

Az 1952-es megnyitása utáni évtizedekben a Jégbüfé beleilleszkedett abba a korabeli trendbe, amely a magyar táplálkozáskultúra demokratizálását célozta meg. Ezt a trendet az a nagyon egyszerű baloldali ideál hajtotta, hogy minden embernek egyformán kijár a minőségi táplálkozás, hogy a habos sütemény nemcsak a felsőbb osztályok kiváltsága, hanem a munkásoknak is jár.
 


  2015.08.29. 21:57  Hozzászólás
  •   1224   


---
 
Filler Leuchtturm világítótorony Németország

Nem saját felvétel, nem jártam arra, de szeretem ezt a világítótorony képet.

Filler Leuchtturm.jpg
------------------------
Megtekintve 12108 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 16:59  Hozzászólás  Válasz Siculo (1222) hsz.-re     Olvasás  
  •   1223   
Avatar

terra alapító
 
Nekem az lenne a kiegyenlítődés, ha folytatódna Afrika fejlesztése. Hatalmas tartalékok vannak, a mezőgazdasági hozamokat kétszerezni, háromszorozni lehetne, mivel jelenleg fejletlen technológiákat alkalmaznak. További termőterületek létesítésével már nem csak egész Afrikát lehetne élelemmel ellátni, hanem exportra is jutna, nem is kevés.
Nyilván ahol az a bizonyos 20% lakik, oda nem fognak eljutni a bevándorlók ;) minden téren meg fogják magyarázni, hogy oda nem mehet senki, meg van hozzá a pénzük, erejük, ezért van 80%-uk a javakból is...

Mi volt az oka a népvándorlásoknak? Biztos egészen más. Háborúk, hatalmas, üres, jó termőképességű lakatlan, vagy ritkán lakott területek. Azért a Kárpát-medence sem volt valami sűrűn lakott hely, folyamatosan lakták már a jégkorszak előtt is, minden időszakból, minden kultúrából vannak tárgyi bizonyítékok erre. Sőt, valószínűleg még a jégkorszak alatt is éltek itt emberek, a hegyek kicsit módosították a klímát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.29. 16:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (1221) hsz.-re     Olvasás  
  •   1222   
Avatar

---
 
Igen, van egyszer a népsűrűség de az igazi befolyásoló tényező a Pareto elv. (Ti. az emberiség vagyonának 80%-át 20% tartja a kezében míg a maradék 20% oszlik el az emberiség 80%-án.

Ez indikálja a vándorlás azokra a területekre ahol a szegénység nem lgbekiáltó: egyfajta kiegyenlítődési folyamat indult meg.

Az előző népvándorlásnak mi volt az oka? (Kr. u. 4-9 sz.)
 


  2015.08.29. 16:45  Hozzászólás  Válasz Siculo (1220) hsz.-re     Olvasás  
  •   1221   
Avatar

terra alapító
 
Na igen, de Európa már megtelt... nálunk nagyobb népsűrűség csak Ázsiában van úgy tudom.
Az lesz az érdekes, hogy mikor kerül elő az az apró, ám lényeges tény, hogy adott nagyságú területen egy bizonyos népsűrűség már nem növelhető tovább. Ennek most kéne előkerülnie, brüsszeli szinten. Mondhatja akárhány jogász, közgazdász az ellentetjét, de akkor sem lehet egy bizonyos számnál nagyobb embertömeget eltartani adott területen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.29. 16:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (1216) hsz.-re     Olvasás  
  •   1220   
Avatar

---
 
Ezt nem foghatod Magyarországra: ez Európa és a világ. Még akkor is ha Magyarországon fotóztad: ha onnan nem látsz ki hajlamos vagy így jellemezni az országot: de ez nem(csak) az ország baja hanem világunké és általános érvényű.

Szociális feszültségek és társadalmi konfliktusok vannak. Azt pedig tudjuk: ha két pont között feszültség van: az elektronáramlást eredményez: amit áramnak nevezünk.

A világban is ez van: társadalmi, szociális és gazdasági fezsültségek vannak és ez is áramlást eredményez: népek áramlását.

Az előző áramlás eredménye a magyar kultúra megtelepedése Európában.
 


  2015.08.29. 16:20  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1126) hsz.-re     Olvasás  
  •   1219   
Avatar

---
 
Pipi,


" érdemes körülnézni itthon is, itt is van szépség bővebben."

Megejtően szép képeket hoztál a magyarországi román stílusú templomokról. Szerintem három jelentőset kihagytál: Lébény, Ócsa és Nagybörzsöny.

Az egyikkel kiegészítem. Tavaly Húsvét tájban erre jártam és a képek ekkpor készültek.

Lébény.
.
DSCF9454.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.

DSCF9441.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.

DSCF9447.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.


DSCF9443.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.

DSCF9440.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.

DSCF9438.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.


DSCF9459.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.

DSCF9445.JPG
------------------------
Megtekintve 12121 alkalommal.




Ezt is.
 




  2015.08.29. 16:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (1214) hsz.-re     Olvasás  
  •   1217   
Avatar

---
 
Alcamo, Szicíliai kisváros.... 
Sicily28 231.jpg
Alcamo vára
Megtekintve 11842 alkalommal.




Sicily28 226.jpg
Alcamo: a vár
Megtekintve 11842 alkalommal.

Sicily28 326.jpg
Alcamo: középkori kapualj 1240 körül
Megtekintve 11842 alkalommal.

Sicily28 277.jpg
Alcamo: a székesegyház egyik mellékoltára, 1450 körül
Megtekintve 11842 alkalommal.



Sicily28 337.jpg
Alcamo: Szent Olivia, Antonelo Gagini 1511-ből
Megtekintve 11842 alkalommal.

Sicily28 261.jpg
Alcamo: a katedrális belső tere
Megtekintve 11842 alkalommal.

Sicily28 241.jpg
Alcamo: Jezsuita szeminárium 1500-as évek
Megtekintve 11842 alkalommal.




Kicsit megformáztam (remélem nem baj)

Üdv.: Glifo
 


  2015.08.29. 15:58  Hozzászólás  Válasz Siculo (1215) hsz.-re     Olvasás  
  •   1216   
Avatar

terra alapító
 
Nyilván aki nem ismeri az országot, annak magyarázatra szorul a kép. A rendőr pl. akármilyen más helyzetben állhatna így, akkor is azt látná benne az itt élő magyar ember, hogy a rendőrség tehetetlen, ha meg tenné a dolgát, akadályozzák.
De értelmezheted úgy is, hogy a jelenlegi Mo-t mutatja.
Van másik kép is, a síneken közlekedő bevándorlók megdobálták a vonatot. Na az mit mondd el Neked, vagy nekem? Ugye nem ismerjük a hátteret, csak azt a tényt, hogy a síneken sétáló bevándorlók megdobálták a vonatot.
Van már Közel-keleti pályaudvarunk is! :D Ez megint máshogy festi le a problémát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.29. 15:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (1212) hsz.-re     Olvasás  
  •   1215   
Avatar

---
 
Szia :)

A kép rendben, de a képaláírás ez " tökéletesen megmutatja Magyarországot" sántít, mert ugyan ez van nálunk is, csak minket a tenger véd. Annyira, hogy ezrével követeli a halálos áldozatokat.

Hetente kifognak pár vízbefulladtat Catania, Taormina, Naxos, Agrigento, Licata partjainál.

én inkább a világ pontjai közötti feszültséget látom benn, ami a tehetetlenségben, a népvándorlásban és nálunk az emberi tragédiákban és a halálban nyilvánul meg.

.
Vagy azt akarod mondani: Magyarország szerencséje: hogy nem követel tömeges halált?
 


  2015.08.29. 12:56  Hozzászólás  Válasz tgwh (1212) hsz.-re     Olvasás  
  •   1214   


---
 
Szervusz!

Nekem sem minden kép saját. Egyszerűen ami nem az, odaírom, hogy nem saját, de minden kép jó, ami a szűkebb-tágabb környezetét, vagy a világot mutatja az embernek.. Szép napot!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 12:54  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1184) hsz.-re     Olvasás  
  •   1213   


---
 
Szervusz Rhéman!

A tükörreflexes Pentax kb. 2 nagyságrenddel jobb gép, mint amivel én fényképezgetek, ami csak egy 14 megapixeles kis kompakt masinka, és profibb azoknál is, amivel a bandám, illetve az ismerőseim fényképeznek. Az én amatőr szintemen az egy professzionális gép. (Nyilván Pentaxon belűl is vannak lépcsők, de azokat én már nem ismerem). A képek? Azok, amiket én illesztek be, azok többnyire egyfajta pillanatnyi hangulat, vagy ötlet képei, éppen akkor, és éppen az jut eszembe. Esetleg egy-egy szelete, pontja a világnak, annak a nézőpontjából, aki fényképezte. No more.. Hungarosiculo képei már sok esetben komolyan komponáltak, és egy más minőség. Tudatos, mind a tartalmát, mind az elkészítés módját tekintve. A magam részéről sok sok kitűnő kompozíciót találtam tőle, ami mellé sok információ is járult, vagy éppen volt a képen. Vogboy a napi élete riportját adja, annak, akit érdekel. A mindennapjait, és a mindennapi világot, ami körülveszi. Fa, bokor, egy hüllő, vagy éppen a kertje, vagy az autópálya, vagy éppen az Óceán. Ami éppen jön. Talán egyedül Hungarosiculo képei strukturáltak, amúgy csak "nézd meg, és lapozz, ha nem érdekes", kategóriájú képek.

Szép napot kívánok. Itt nálunk dühöng Afrika...

IMG_5713.JPG
------------------------
Megtekintve 11669 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 12:45  Hozzászólás
  •   1212   
Avatar

terra alapító
 
Remélem nem saját képpel is lehet ide írni. Ha nem, szóljatok.

Kép

Egy kép többet mond ezer szónál...

Ez a fotó tökéletesen megmutatja Magyarországot
Egy kép, nem több, egy jól elkapott pillanat, amely önmagában tömöríti az elmúlt 25 esztendőt, de talán még sokkal többet is.
Fotó: Béli Balázs
Ha jól megnézzük ezt a fotót, rajta van ezen az elmúlt évtizedek összes értelmetlen beruházása a...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.29. 11:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (1203) hsz.-re     Olvasás  
  •   1211   


---
 
Ez a "szövet" - azaz a "zokni - vajon miből van? Mert rugalmasnak kell lennie, ugyanakkor erősnek, nem szakadhat, mindemellett vízállónak, és nem bomolhat le, még bizonyos mértékig a vegyi hatásoknak is ellen kell állnia. Mi az anyaga?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 11:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (1207) hsz.-re     Olvasás  
  •   1210   


---
 
Ezek a kövek, és a zúzalék pedig megengedi az átszivárgást, nem áll meg rajta a víz, de elég szilárd és járható, még vizesen is. Mondjuk egyetlen porcikám sem kívánja szétteríteni, és felcuccolni őket, még akkus talicskával sem, de nekem nem is kell, csak megjegyeztem, hogy ez durva kemény munka.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 11:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (1208) hsz.-re     Olvasás  
  •   1209   


---
 
Tom, végignéztem ezeket a képeket, értem is, és igaz, ami igaz, elképesztő gondossággal - jogos, és szükséges gondossággal - próbálod megoldani, hogy ha esik, a víz ne kimosson, hanem elszaladjon. Ez bravúros. Az is igaz, hogy olyan kitűnő anyagokat, és eszközöket látok hozzá, amiket itt még nem láttam. Az is igaz, hogy nem kerestem, lehet, hogy lenne, de soha nem "botlottam bele" még, amikor építkezési áruházban jártam. Bravúros cuccok, gondos munka.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.29. 09:53  Hozzászólás
  •   1208   
Avatar

---
 
A kő mutatja a csövezés útját!

Kép

A gyöngyösök helye, és kész a kövezés! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:51  Hozzászólás
  •   1207   
Avatar

---
 
Az ideiglenes rögzítés! :-D

Kép

Ez a rész most megemelve, és az esővíznek ott a cső! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:48  Hozzászólás
  •   1206   
Avatar

---
 
A készülő kövezés! :-D

Kép

A fehér zoknis cső is ott, ahol gond szokott lenni, a pangó víz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:46  Hozzászólás
  •   1205   
Avatar

---
 
Ennyi kő maradt, és pont lett is helye! :-D

Kép

Elásva a cső! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:44  Hozzászólás
  •   1204   
Avatar

---
 
A másik vég, a nagy tekercs zsinórral! :-D

Kép

A zoknis cső borításának azért tettem a száz milis esővíz csövet, mert járva lesz a kövezett rész, és kell a keménység! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:41  Hozzászólás
  •   1203   
Avatar

---
 
A csőbe húzást gyakorlom! :-D

Kép

Vékony - erős - zsinórra is szükség volt! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:39  Hozzászólás
  •   1202   
Avatar

---
 
Felszeleteltem a kikívánt részt! :-D

Kép

A közbe eső nagyobb köveket, már a hagyományos módszerrel pícéztem ki! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (1172) hsz.-re     Olvasás  
  •   1201   
Avatar

---
 
spoli

" úgy gondolom, hogy az Atlanti Óceán Svédország környékén soha nem megy 16-18 fok fölé. "

Az rész nekem nem is kellene, ha ingyen adnák is! :-D

Nálunk érzik az óceán fűtő hatása, és azért is enyhe a telünk!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:34  Hozzászólás
  •   1200   
Avatar

---
 
Előkerült a nagy gép is, mert a kőkemény talajt meguntam csákányozni! :-D

Kép

Kijelöltem a csatorna útját!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:31  Hozzászólás  Válasz Spoli (1171) hsz.-re     Olvasás  
  •   1199   
Avatar

---
 
spoli

"Hát Tom, emberes egy adag, lesz dolgod vele, annyi bizonyos. A lényeg, hogy bírod, és szereted..."

Ma is adtam a szombatnak, mert a megmaradt követ, egy olyan részre tettem, ahol esőben mindig lucskos volt a hely! Ennek a kőnek a neve is adja - drainage stone https://www.google.com/search?q=drainage+stone&biw=1344&bih=708&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CBwQsARqFQoTCN_uxPXszccCFeTjpgodPAkHgg#tbm=isch&q=drainage+stone+40+mm  -, és nekem pont erre kellett! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:31  Hozzászólás
  •   1198   
Avatar

---
 
Az új shed hátuljáról indult az esővíz, és azt kellett eltüntenem, a csővel! :-D

Kép

A szomszédom leendő gondját látom, mert egy nagy esőnél a betontról lefolyó esővíz, a házánál fog megállni! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (1170) hsz.-re     Olvasás  
  •   1197   
Avatar

---
 
spoli

" Ezen látszik, hogy "robbantani fog", már megkezdte, de ennél sokkal több virágja, gyümölcse lesz.."

Igen, mert átültetve voltak, és most kezdik felfogni az életük jogát! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:26  Hozzászólás
  •   1196   
Avatar

---
 
Ez volt a mai munkám, mert esőben a két shed között, mindig lutykos volt a talaj! :-D

Kép

Kicsákányoztam a száz milis cső méretére szóló árkot!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (1167) hsz.-re     Olvasás  
  •   1195   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" Azt a háromágú kőgereblyét megszerzem valahol itt én is. "

Ha nem kapsz, akkor majd küldhetek is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 09:22  Hozzászólás
  •   1194   
Avatar

---
 
Amikor képes az ember túlnyomni a gázt, mert van hely, az alacsony repülésre! :-D

Kép

A gyalogos híd! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.29. 07:43  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1191) hsz.-re     Olvasás  
  •   1192   


---
 
Soha senkit nem nézek le, max. magamat többre tartom, de ez születési hiba. :thumbup:
 


  2015.08.29. 07:41  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1190) hsz.-re     Olvasás  
  •   1191   
Avatar

terra alapító
 
De az gondolom már túl magyaráztam ezt a dolgot, ha nem érted meg amit mondok az nem az én bajom.


Nekem úgy tűnik, mintha kissé lenéznél. :clap:
 


  2015.08.29. 06:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1189) hsz.-re     Olvasás  
  •   1190   


---
 
Tudod ez úgy működik, hogy mindenhol lehet kapni katalógusokat, albumokat és ma már neten sok minden fel lelhető.

A fentiek miatt írtam azt, hogy megveszem őket és ezért nincs nekem semmilyen épületről, térről stb. saját készítésű képem.

Amiket ide felteszek azok tényleg szabad felhasználásúak, tehát használhatod te is.

De az gondolom már túl magyaráztam ezt a dolgot, ha nem érted meg amit mondok az nem az én bajom.

A képek persze, hogy jók, hisz profik készítik és nem olyanok akik profinak hiszik magukat.

Én nem vagyok profi, nem is hiszem magam annak, sőt, nem is nagyon szeretek fényképezni!
 


  2015.08.29. 06:23  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1187) hsz.-re     Olvasás  
  •   1189   
Avatar

terra alapító
 
Én már megöregedtem. :D

Szeretem érteni a körülöttem lévő világot.

Az is érdekel, hogy mit jelent, hogy megveszel képeket. Ezeket, amiket ide teszel megveszed?

Nem szabad felhasználású képek? Egyébként mint fotók nagyon jók!
 




  2015.08.29. 06:07  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1184) hsz.-re     Olvasás  
  •   1187   


---
 
"Egy kíváncsi érdeklődő."

Gyerekkoromban mindig azt mondta a nagyanyám, hogy aki kíváncsi hamar megöregszik.
Neked nem mondtak ilyet?

"Nem igazán értem a képeiteket."

Biztos, hogy mindig mindent érteni kell?
Egyébként, biztos vagyok benne, hogy ezen kívül még sok mindent nem értesz, miért baj az ha a képeinket(?) sem érted?
 


  2015.08.28. 21:57  Hozzászólás
  •   1186   


---
 
Tom, sikeres és jóidős napot kívánok, Hungarosiculo, szép estét, és mindenkinek jó éjt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.28. 21:56  Hozzászólás
  •   1185   


---
 
Holnapra is marad a Szahara... De legalább megvan a berber oázis.

IMG_5682.JPG
------------------------
Megtekintve 10703 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.28. 20:47  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1183) hsz.-re     Olvasás  
  •   1184   
Avatar

terra alapító
 
Egy kíváncsi érdeklődő. A fotózást azzal a bizonyos Kodakkal kezdtem, és magam laboráltam a képeimet, aztán volt mindenféle gépem. Most a harmadik Pentaxom van. Mindegyik tükörreflexes. Ez a jelenlegi már digitális. Van hozzá mindenem, a közgyűrűtől a teléig. Csak időm nincs. :(

Nem igazán értem a képeiteket.
 


  2015.08.28. 20:29  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1182) hsz.-re     Olvasás  
  •   1183   


---
 
Fényképezőgéppel, már ha az én képem.
Ha veszed a fáradságot és visszaolvasnál akkor tudhatnád, hogy én nem fényképezek sem folyókat, sem épületeket, sőt templom vagy kastély belsőket sem, mert ezekről a képeket meglehet venni és sokkal jobb fotósok készítik mint én vagy te(?).

Azokat a képeket amiket én készítek nem szoktam a világ elé tárni mert nem rájuk tartozik, hogy éppen a barátaimmal, bográcsozunk, vagy sörözünk.

Egyébként egy közepes minőségi gépem van, ha az is érdekel, hogy milyen típus akkor neked elárulom, de csak neked, Nikon D3200-as.

Remélem a kíváncsiságod kielégítettem.

Ja, mi vagy te kérdezőbiztos?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég