Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.06.09. 12:19  Hozzászólás
  •   5768   
Avatar

---
 
A szomszéd köveket váró része, de eddig csak a lemosott föld ért oda! Hogy a kövek mikor érnek fel, azt még ő sem tudja, engem meg nem is érdekel! :-D

Kép

A teraszos kert!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.09. 12:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (5760) hsz.-re     Olvasás  
  •   5767   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ez már csak úgy van, hogy akik háborúba kezdenek, és elveszítik, azok vesztesek. "

Igen, de pl. Magyarország Ausztria tartománya volt, és nem tölünk függött a trónörökös miatti háború kezdete. Mint ahogy pl. az ausztrálokat is királynő parancsára vitték a háborúba, és nem a magyarok robbantották ki a vérőmlést.

Ezért nem önként vettünk részt a háborús gépezetben, és még azaz Ausztria is kapott belőlünk, aki belevitt minket a háborúba!

"Ma már nekem nincs jelentősége annak, hogy mi történt és miként 1920-ban."

Ezt nem értem, mert ez a döntés nekem fáj, és igazságtalan volt!

Ez is alap lehet: Albert Pike

A másik fejtegetés, és már beleléptünk a 3.ba, csak még nincs sorozás!

A 3. vh. esélye
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.09. 12:14  Hozzászólás
  •   5766   
Avatar

---
 
New South Wales hídja és emelhető, ahogy a régi módszer volt, a nagyhajók áthaladásához!

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 22:40  Hozzászólás
  •   5765   


---
 
Ez egy fura fa Guatemalából, fura élősködő növénnyel, amiről szinte semmit nem tudok, csak azt látom, mintha a gyökere a fában lenne. Evvel a képpel kívánok sikeres napot Tom!


IMG_4447.JPG
------------------------
Megtekintve 11710 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (5756) hsz.-re     Olvasás  
  •   5764   


---
 
Indiát nem ismerem, nem voltam ott, és a terveim közt sem szerepel. Az nagyon valószínű, hogy bár azt mondjuk, hogy India, de India nagyon nem homogén ország, azt hiszem - biztosan nem tudom, de szerintem így van - hogy az ottani népek között több, vagy akár sok is van, akik egymás nyelvét nem értik. A hivatalos nyelv azt hiszem a hindi, de India nem is egy ország igazából, hanem államszövetség. A szövetségi államok között a hivatalos nyelv kizárólag az angol, és a hindi mellett az angol a másik hivatalos nyelv. Pontosan nem tudom, de legalább 25-30 olyan nyelv van, amelyet 1 milliónál többen beszélnek, és még a hindi nyelvnek is van vagy 10 körüli nyelvjárása, olyan, hogy a hindi sem érti a hindit. (Megjegyzem ilyen Angliában is van, az angol nem érti a "tájszólással" beszélő másik angolt.) Valóban, messze nem beszélhetünk egy országról, ha Indiáról van szó, vannak és lehetnek gazdagabb államai, meg olyanok is, ahol nagy a nyomor. Százmilliós nagyságrendben nyomorognak de ez százalékosan lehet, hogy a 30 %-ot sem éri el.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 22:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (5757) hsz.-re     Olvasás  
  •   5763   


---
 
Mit is tehetnének a tüzifával, ha nem kell fűteni? Gondolom papírgyár sincs a környéken, sem olyan üzem, ahol a fát feldolgoznák. Szépen elkorhad gondolom, és akkor ismét termőtalaj lesz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.06.08. 14:02  Hozzászólás
  •   5761   


---
 
No, azt hiszem estefelé még bekukkantok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 13:59  Hozzászólás  Válasz wogboy (5749) hsz.-re     Olvasás  
  •   5760   


---
 
Ez már csak úgy van, hogy akik háborúba kezdenek, és elveszítik, azok vesztesek. Én még nem láttam valamely államot vesztes háborúból nettó nyereséggel kijönni, ha nem állt át időben a győztesek oldalára. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem volt ilyen, csak azt, hogy nem lehetett túl sűrű ez a kombináció. Mondom, írom, magánvélemény, én már semmit nem tudok kezdeni vele, nekem magamnak nem tudom hogy veszteség-e, mivel nincs ellenpróba. Minden hipotézis. Azóta fordult legalább háromszor nagyot a nagyhatalmi szerkezet, ebből egy fordulatot éltem meg, a Szovjetunió felbomlását. Ma már nekem nincs jelentősége annak, hogy mi történt és miként 1920-ban. Nyilván az akkori generációk, és még az utánuk következők életét is komolyan befolyásolta, számukra és a külföldön élő magyar ajkúak számára nyilvánvaló veszteség, de mit kezdeni vele ők sem tudnak. Hogy 2000 év múlva mi lesz, arra nem tippelek. Még annak is csak valószínűsége van, hogy 10 perc múlva mi lesz. Ami számomra ma fontos, és komolyan számít, az a belső határok nélküli Európa, és a szabad mozgás az Atlanti Óceánig, és az Adriáig. Bár a szabad mozgás lehetősége megvan a Fekete tengerig is, sőt a Csendes Óceánig is. A magam számára - és ehhez nekem jogom van, más számára nem kötelező - a fontos az "emberek, eszmék, és a tőke szabad áramlása". És evvel Európa ma még csak az 1910 évbe jutott a mélységből vissza.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 13:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (5748) hsz.-re     Olvasás  
  •   5759   


---
 
Ez az alsó kép is impozáns.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 13:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (5746) hsz.-re     Olvasás  
  •   5758   


---
 
Jó kép ez a felülnézet, valóban jó.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.08. 09:03  Hozzászólás
  •   5757   
Avatar

---
 
A mögöttes domb, és onnan is sok víz jött le!

Kép

A sok tűzifa ott rothad, és a kutyának sem kell!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 09:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (5745) hsz.-re     Olvasás  
  •   5756   
Avatar

---
 
spoli

"Élnek, ahogy tudnak, és élnek amiből tudnak. Only choice..."

Erről jut eszembe, minap egy indiaival beszélgettem, és azt mondta, a média soha nem mutatja az ottani gazdagságot! Az "only choice" széles fogalom, mert kinek, mire van igénye!

" Sikeres napot Tom!"

Köszönöm, és ma is teljes napsütés, és 22 is igaz lett! A reggelek, és az esték kicsit hűvösek, és ez a telünk! :-D

Szép nyári napot, és sok sikert!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:59  Hozzászólás
  •   5755   
Avatar

---
 
Az esőket követő nap ijesztgetése.

Kép

A kicsik is keresik a füvet!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.08. 08:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (5744) hsz.-re     Olvasás  
  •   5753   
Avatar

---
 
spoli

"Hát nem gondolom, hogy a döntő többsége azoknak, akik ott élnek, azok szeretnek ott élni."

Az anyaföld érzése, náluk nem jelent pontot? :-D

" Nincs más választásuk, ha élni akarnak, hát ott kell, mert valahogy oda születtek, vagy oda sodorta a sorsuk."

Itt - ott - élned, halnod kell! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:56  Hozzászólás
  •   5752   
Avatar

---
 
A fokhagymás rész.

Kép

A csípős paprikák.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (5743) hsz.-re     Olvasás  
  •   5751   
Avatar

---
 
spoli

"A mi kutyánk családtag volt, de ez nem azt jelentette, hogy a lakásban élt."

Ezt nem is gondoltam, csak arról írtam, a mai napok adják azt a divatot, a kutyák a lakásban! Ismerek olyat is, ahol 3 nagy kutya van, és mind a házban! Aki ilyet tud tenni, az beteg is!

"Egyszer csak megmozdult a hó, felállt a kutya, lerázta magáról a havat, és odajött a bejárati ajtó ablakához, hogy mit is óhajtok ilyenkor? "

Hihető a tény, és egyre jobban népszerű nálunk az emu - emu  -, mert akit nem ismer, azt nem is engedi be!

Nálunk népszerű a Border Collie - Boder Collie  -, és azok sem szeretnek csak ülni, mert juhász kutyaként éltek ősei!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:53  Hozzászólás
  •   5750   
Avatar

---
 
A lady finger - Lady finger  - első termése.

Kép

A most is működő kertszalag.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (5742) hsz.-re     Olvasás  
  •   5749   
Avatar

---
 
spoli

"Magánvélemény, sem megvitatni, sem követésre ajánlani nem akarom, de nekem Trianon a történelem része. "

Számunkra nagy veszteségekkel járó ország vesztés volt, és nálam aki tagadja a tényt, az nem is magyar! :-D

"Belátható időn belül véres háborúk sorozata nélkül semmiféle revíziójára esélyt nem látok, annál is inkább nem, mert Teherán - Jalta - Potsdam részben felülírta - az akkor is vesztes Magyarország hátrányára - részben megerősítette."

A Kárpát - medence szétcibálása után lett esély a civakodásra!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:49  Hozzászólás
  •   5748   
Avatar

---
 
A kerítésen csimpaszkodó passion fruit, és van termés is rajta!

Kép

A tegnap előtti felhőzet.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (5740) hsz.-re     Olvasás  
  •   5747   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"500 mm Magyarországon 10 hónap csapadékmennyisége. "

Az tény, hogy elég sok, de ahogy írtad is, az óceán nagy belű, és letud nyelni sok esővizet is! Ami eső nálunk járt, az most Új-Zélandot áztatja, és most ott csomagolnak! Eddigi mérések szerint, még nem volt ilyen mennyiségű eső!

"Pestlőrincen - azt hiszem - meg Zalaegerszegen egy óra alatt 50 mm esett, az egy havi mennyiség, vitt mindent, úszott minden."

Pedig az is dombos rész, és mégis?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.08. 08:45  Hozzászólás
  •   5746   
Avatar

---
 
A Photobucket szervízel, és onnan nem tudok képeket hozni!

A citromos sor vége, és ott még vannak kicsik is!

Kép

A kert teteje adja a rálátást!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 22:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (5744) hsz.-re     Olvasás  
  •   5745   


---
 
Élnek, ahogy tudnak, és élnek amiből tudnak. Only choice... Sikeres napot Tom!

IMG_3515.JPG
------------------------
Megtekintve 11401 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.07. 22:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (5738) hsz.-re     Olvasás  
  •   5744   


---
 
Hát nem gondolom, hogy a döntő többsége azoknak, akik ott élnek, azok szeretnek ott élni. Nincs más választásuk, ha élni akarnak, hát ott kell, mert valahogy oda születtek, vagy oda sodorta a sorsuk.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.07. 22:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (5734) hsz.-re     Olvasás  
  •   5743   


---
 
A mi kutyánk családtag volt, de ez nem azt jelentette, hogy a lakásban élt. A kuvasz nem a lakásban élő kutya, a kertben élt, mint az ősei a mezőn, vagy a legelőn. Télen megtörtént, hogy reggel kinéztem az ajtón lévő ablakon, és mindenütt csak érintetlen havat láttam. El nem tudtam képzelni hol lehet Agancs, szóltam hangosan bentről az ablakon, hívtam. Egyszer csak megmozdult a hó, felállt a kutya, lerázta magáról a havat, és odajött a bejárati ajtó ablakához, hogy mit is óhajtok ilyenkor? Este -éjjel lefeküdt az udvaron, és mivel nem járt arra senki éjjel, nem kellett felállnia, szép csendben ahogy szunyókált belepte a hó, és ez őt a legkevésbé sem zavarta. 65 centi volt a marmagassága, és 64 kiló volt, amikor úgy 5 éves korában egyszer megmértem. Hihetetlenül értelmes, nyugodt idegrendszerű, ragaszkodó, néha játékos, ugyanakkor a házőrző munkában nagyon kemény kutya volt, Isten nyugtassa.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.07. 22:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (5732) hsz.-re     Olvasás  
  •   5742   


---
 
Magánvélemény, sem megvitatni, sem követésre ajánlani nem akarom, de nekem Trianon a történelem része. Sokan vitatják, mások napirenden tarják, az ő dolguk. Nyilván a külföldön élő magyar ajkú lakosságnak és/vagy az ő leszármazottaiknak, vagy az akkori lakóhelyükről a jelenlegi Magyarország területére menekülőknek mást jelent, mint nekem. Nekem pusztán egy esemény a magyarokat is érintő történelemben, amely elsősorban a külföldi fennhatóság alá kerülő magyar ajkúakat sújtotta. Belátható időn belül véres háborúk sorozata nélkül semmiféle revíziójára esélyt nem látok, annál is inkább nem, mert Teherán - Jalta - Potsdam részben felülírta - az akkor is vesztes Magyarország hátrányára - részben megerősítette.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.07. 21:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (5732) hsz.-re     Olvasás  
  •   5741   


---
 
Tom, az illető úrral kapcsolatban közügyről nem tudok. Ő a média - mondjuk úgy - szubjektív oldalán dolgozik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.07. 21:46  Hozzászólás  Válasz wogboy (5725) hsz.-re     Olvasás  
  •   5740   


---
 
500 mm Magyarországon 10 hónap csapadékmennyisége. Pestlőrincen - azt hiszem - meg Zalaegerszegen egy óra alatt 50 mm esett, az egy havi mennyiség, vitt mindent, úszott minden.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.06.07. 04:51  Hozzászólás  Válasz Spoli (5724) hsz.-re     Olvasás  
  •   5738   
Avatar

---
 
spoli

"Hát az egy húszmilliós metropolis."

Majdnem ennyi az egész szigetük lakossága, és ott sem szeretnék élni! :-D

"Szóval a 19,5 millió ember élőhelyéről nincs képem, csak a belvárosról."

Ez is hihető, és meg is értve! :-D

Neked is legyen szép napod!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:50  Hozzászólás
  •   5737   
Avatar

---
 
A rossele ültetvény már nem kell, és majd megy a szemétre!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (5723) hsz.-re     Olvasás  
  •   5736   
Avatar

---
 
spoli

"Hát igen tekintélyes méretű az a víztartály, meg kell hagyni."

Ezek adják a környék ivóvizét, és a mögöttünk állókból esők után rengeteg víz túlfolyik, és megy a csatornába. A melletünk álló tanácsi területen folyik le, de elég intenzíven! :-D

Úgy van kialakítva a park, hogy hozzánk akkor sem folyna, ha kipukkana a tartály! Az is lehetne, a most még elfogadható vízelnyelő nem lenne elég, a lezuduló víz befogadására, de az egész rész adja a víznek az elfolyását! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.07. 04:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (5722) hsz.-re     Olvasás  
  •   5734   
Avatar

---
 
spoli

"Értem én, de akkor valóban nincs olyan jószág, amelyiknek a foga tyúkhúsra fájna."

Tudásom szerint, az ember, és róka is szereti tyúkhúst! Azok a tyúkok és kakasok a közélet állatai, és büszkék az ott lakók rájuk! :-D

"Nekünk régen volt egy családtagunk - valóban az volt - Kopjakövi Agancs néven törzskönyvezett kuvasz."

Nálam a kutya az állatt kategória, és tetszett az a régi magyar kifejezés: kutyának, és asszonynak, kint a helye! :-D

Itt majdnem minden kutyatulajdonos, a házban tartja a kutyákat, és a média is ezt sugallja! :-(

"Szóval akármilyen harcos, és kitanult is az a kakas - elhiszem - de egy kuvasz méretű, és elszántságú jószággal nem tudna mit kezdeni, legfeljebb a fára repülni."

Ilyen eset nincs, mert az ott lakók védik ezt a látványt! A bokros rész is adva, és azaz alvójuk is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:47  Hozzászólás
  •   5733   
Avatar

---
 
Az 5 ezeres is tele, és ebből van a kert locsolva! Ebbe szoktam a terasz melletti 3100-as tartályból nyomatni, ha ott van, és ebben meg már lett hely! Ez csak a shedről - annak is az egyik odaláról kapja csak a vizet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (5721) hsz.-re     Olvasás  
  •   5732   
Avatar

---
 
spoli

"Hát a szomszéd tám nélküli falára kíváncsi vagyok mi sült - illetve ázott - ki belőle! "

Nem nagy a kár, de már elindult az errozió, és ha nem lép hamarosan, lesz mit lapátolnia, a kövek helyén! :-D

Ma is történt egy eset, de majd külön megírom!

"TVRTKÓ-ról nem nagyon tudok semmit, azon túl, hogy elég méltatlanul bántak vele a TV-2-nél, mert eléggé kicikezett egy szörnyű figura celebet, meg azt, hogy most valami Trianonnal kapcsolatos könyvet írt? - nem igazán tudom - állítólag valami nagy felfedezést tett. "

Én csak most tudtam erről a mókuról, és mint aki szereti a történelmet, elég érdekes lehetett ez a filmje!
Azt észre vettem, a Duna World is elég sokat foglalkozik a trianoni döntéssel, és mintha lenne valami esélyünk a mozgásra! Ha a zsidóknak visszajárt 2000 év után a Szentfőld, akkor van esélyünk!
Az a másik gond, ha vissza is adnák - a biróságoknál elfogadott az a tény, ha nincs utód, akkor visszajár az eredeti tulajnak! - akkor sok külföldit kapnánk ajándékba! Az a tény, a Jugoszlávok kapták Dél-Vidéket, a Fel-Vidéket a Csehszlovákok, és ezek már nem is élnek, és a torzszülőtt államok adták az idióta utódot! :-D

"De ezek az információk vonal alattiak, azaz az "egyéb érdekességek" közé tartoznak."

Nem érdekel a magánélete, és csak az, ami közügy is lehet!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:42  Hozzászólás
  •   5731   
Avatar

---
 
A kacatos hely, és a kb.-s 15 m3 tűzifa! Már van terv, annak a résznek is a tisztázására, és majd az is elkövetkezik! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (5720) hsz.-re     Olvasás  
  •   5730   
Avatar

---
 
spoli!

"Azért ezek már nem nagyon kicsik, szépen nőnek, jó soruk van! :)"

Azért is mutatom őket, mert kapnak reggelit, ebédet, és vacsorát, napközben uzsonna is jár nekik! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:39  Hozzászólás
  •   5729   
Avatar

---
 
Van itt paradicsom - ezek nem kellenek, mert van elég! -, és kukorica is, a telünk adhatja a felnövésüket! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (5719) hsz.-re     Olvasás  
  •   5728   
Avatar

---
 
spoli

"Valóban, volt egy olyan szoba is, amibe beengedhető volt a konyha meg a kemence melege. De a tisztaszoba elől volt az utcafronton, és oda nem."

Nálatok több szoba lehetett, mert nálunk az utcai volt a lakószoba - ahol állt a kemence - , és kukorica morzsolás is ott történt! Egyszobás vertfalu ház volt, 5 személyre!

" Azt a másik szobát igazából nem is használták, mert a konyhában volt fekhely, ott aludtak. "

Nem tudom hány személyre volt nálatok a tiszta szoba, de nálunk nem volt adva! :-D

"Nagyapám 84 éves korában az utolsó napján (is) megitta délben a 3 deci borát, elszívta a Kossuth cigijét, ledőlt, a fal felé fordulva elaludt, életében utoljára, a földi létben végleg. "

Az enyém is megélte a 84-et, és egész életében bagózott, és ivott! Ennyit az alkohol, és a cigi káros hatásáról! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:35  Hozzászólás
  •   5727   
Avatar

---
 
A telünk eleje adja a kitett tyúktrágyás szalmából kikelt kukoricák számát, és ezekből még termés is lehet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (5718) hsz.-re     Olvasás  
  •   5726   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hát itt jobbfelé azért elég sötét "alak" jön az égen!"

Nem lett belőle gond, csak ijesztgetett! Meg a rádió is mondta, tegnapra nincs esőre remény, és hittem nekik! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.07. 04:32  Hozzászólás
  •   5725   
Avatar

---
 
Ma mondta rádiónk, a Gold Coast-nek volt olyan része - megy a takarítás -, ahol az 500 mm.-is leesett, és ez nálunk is igaz lehetett, mert a papaya kisfa is kifordult a helyéből! Még van kicsim, és azt fogom beültetni, ez megy a szemétre! Van elég nagy, és a kicsi is majd utoléri a többit!
Jobban járok a kicsivel, mert nem kell nagy gödröt ásnom! :-D

Nem volt erős szél, csak a gyökérzet nem tudta megtartani!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 22:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (5716) hsz.-re     Olvasás  
  •   5724   


---
 
Hát az egy húszmilliós metropolis. Kb. félmillió ember lakik a történelmi belvárosban, ami azért a spanyolok által épített zömében, és 19,5 millió a nyomortelepeken, 10-12 négyzetméter alapterületű beton, vagy bádog házakban, amik vannak vagy három szintesek, és a tetejükön meg föld van, és termelnek mindenfélét. Onnan nincs is kép, mert oda épeszű ember nem megy fényképezőgéppel, sőt, kísérő nélkül egyáltalán. Az okmányait sem viszi, legfeljebb fénymásolatot róluk, és visz magával 50 dollárt, hogy ha ki akarnák fosztani, akkor legyen mit odaadnia, mert akkor van esélye, hogy nem verik agyon. Szóval a 19,5 millió ember élőhelyéről nincs képem, csak a belvárosról. Sikeres napot kívánok, jó időt hozzá!

IMG_3596.JPG
------------------------
Megtekintve 10186 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 22:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (5717) hsz.-re     Olvasás  
  •   5723   


---
 
Hát igen tekintélyes méretű az a víztartály, meg kell hagyni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 22:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (5712) hsz.-re     Olvasás  
  •   5722   


---
 
Értem én, de akkor valóban nincs olyan jószág, amelyiknek a foga tyúkhúsra fájna. Nekünk régen volt egy családtagunk - valóban az volt - Kopjakövi Agancs néven törzskönyvezett kuvasz. Agancs nem éhségből, pusztán a terület megsértése miatt a szomszéd kakasát, és két tyúkját megnyúvasztotta, és szépen az ajtó elé fektette, mire hazaértem. Büszkén mutatta, és "elmagyarázta", hogy ezek nem akartak elmenni a területéről, hiába zavarta őket. Valóban olyan volt - máskor is átjöttek a tyúkok, amikor otthon voltam - hogy nem bántotta őket, először csak megugatta, hogy menjenek a francba. Na azok mentek volna, de a hülye jószágok át csak átkínlódták magukat valahogy, de visszafelé no way... Amikor otthon voltam, láttam, és kimentem - akkor már Agancs az ínyét felhúzva vicsorgott rájuk - felkaptam a tyúkot, és átdobtam vissza a kerítésen. A kuvasz meg is nyugodott, nem voltak a területén, nem érdekelték őt. Amikor nem voltam otthon, akkor nem volt aki visszadobja, azok nem mentek maguktól vissza, hát a kuvasz rendet csinált. Szépen átvittem a szomszédhoz a tyúkokat, meg némi készpénzt - nem volt egy gazdag ember - hogy vegyen drótot, foltozza be, és magasítsa meg a kerítését, ha azt akarja, hogy a tyúkjaiból egy is maradjon, mert azok át fognak jönni, és én nem tudok mindig otthon lenni tyúkot menteni. Értette, meg is csinálta, és többet nem fordult elő ilyen baleset. Szóval akármilyen harcos, és kitanult is az a kakas - elhiszem - de egy kuvasz méretű, és elszántságú jószággal nem tudna mit kezdeni, legfeljebb a fára repülni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 22:09  Hozzászólás  Válasz wogboy (5710) hsz.-re     Olvasás  
  •   5721   


---
 
Hát a szomszéd tám nélküli falára kíváncsi vagyok mi sült - illetve ázott - ki belőle! TVRTKÓ-ról nem nagyon tudok semmit, azon túl, hogy elég méltatlanul bántak vele a TV-2-nél, mert eléggé kicikezett egy szörnyű figura celebet, meg azt, hogy most valami Trianonnal kapcsolatos könyvet írt? - nem igazán tudom - állítólag valami nagy felfedezést tett. De úgy vagyok evvel, hogy ezeknek a dolgoknak nem nagyon van hírértéke, sokkal inkább tartom bulvárhírnek, és hát bármennyire is fura, valamiből Tvrtkónak is meg kell élnie, abból teszi, amiből tudja. Megint másutt azt olvastam - ez valóban igaz lehet - hogy a neje, aki nagyon megbecsült sportoló és edző, külföldön kapott munkát, és a család odaköltözik, ami jogos is. De ezek az információk vonal alattiak, azaz az "egyéb érdekességek" közé tartoznak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 21:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (5709) hsz.-re     Olvasás  
  •   5720   


---
 
Azért ezek már nem nagyon kicsik, szépen nőnek, jó soruk van! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5708) hsz.-re     Olvasás  
  •   5719   


---
 
Valóban, volt egy olyan szoba is, amibe beengedhető volt a konyha meg a kemence melege. De a tisztaszoba elől volt az utcafronton, és oda nem. Azt a másik szobát igazából nem is használták, mert a konyhában volt fekhely, ott aludtak. Nagyapám 84 éves korában az utolsó napján (is) megitta délben a 3 deci borát, elszívta a Kossuth cigijét, ledőlt, a fal felé fordulva elaludt, életében utoljára, a földi létben végleg. Akkor már 3 hónapja csak a bor, és a napi 3 szál cigi volt minden tápláléka, mást már nem evett.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég