Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2016.06.06. 21:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (5707) hsz.-re     Olvasás  
  •   5718   


---
 
Hát itt jobbfelé azért elég sötét "alak" jön az égen!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.06. 07:54  Hozzászólás
  •   5717   
Avatar

---
 
Az út túloldali víztartálya!

Kép

A hátunk mögött, meg kettő is van! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (5706) hsz.-re     Olvasás  
  •   5716   
Avatar

---
 
spoli

"Sikeres napot kívánok, ez egy kép Mexikóvárosból, most botlottam bele, hogy lapozgattam az fileokat, jó kép, nekem tetszik!"

Köszönöm a képet is, és valóban jó a kép, és semmi mexicói jelzés! Azokat is elérte a modernizálás? :-D

Ma elég xar volt a fórumozás, mert minden képnél, és hozzászólásnál percekig forgott, mire el tudtam küldeni! Beázott a vonal? :-D

Szép nyári napot, és jó kedvet!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:47  Hozzászólás
  •   5715   
Avatar

---
 
A kicsik legelésen, de ahol sok volt a fű, ott most csak a talaj maradt, az elmúlt hetek szárazsága miatt!

Kép

A pálmaleveles égbolt! A szomszéd telken is száraz volt minden fűcsomó!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (5705) hsz.-re     Olvasás  
  •   5714   
Avatar

---
 
spoli

"Itt vegyes az idő, ahol én lakom, itt jó idő volt, néha felhős, de nem vészes."

Ez volt ma nálunk, és csak szombatra ígérnek egy kis esőt! :-D

"De Budapest más kerületében meg a házakat öntötte el a víz, a pincéket, meg a garázsokat. Vidéken is volt több helyen nagy kárral járó zivatar."

Láttam a Dunán a volt kollegákat, és anno, én is voltam ilyen vizkipumpáláson az algyői házaknál! Mivel ott volt a laktanyánk, és alacsonyan fekvő falu volt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:42  Hozzászólás
  •   5713   
Avatar

---
 
A kicsik kiverték a kaját - lehet látni a kört -, annak hulladékát nyalogatják!

Kép

Együtt a gárda! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (5704) hsz.-re     Olvasás  
  •   5712   
Avatar

---
 
spoli

"Van nekik természetes ellenségük? "

Papíron igen, de itt évek óta élnek - senki nem éhezett meg rájuk! -, a környék védett tyúkjai! :-D

" Róka, kutya, macskafélére gondolok."

Láthattál kakasokat is, azok őzik a háremet! Vadon élő kakasok, és tudják a módját, a védelemnek! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:37  Hozzászólás
  •   5711   
Avatar

---
 
A gengszterek! Háttérben az üldözött! :-D

Kép

A volt fekete kotló, és kortársaik.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (5703) hsz.-re     Olvasás  
  •   5710   
Avatar

---
 
spoli

"Vitte a víz. "

Majd mutatom képen, mint a szomszéd kőnélküli támfalát! :-D

" Mifelénk is sok helyen nagy a kár - mármint nem nálunk, de Pesten is, és vidéken is - elöntött házak, utcák."

Láttam a Dunán, és most is azon eszelek, miért nem mutatták azt a filmet - TVRTKO túlmegy minden határon - A könyv titka
(magyar dokumentumf., 2016)
-, amit mi nem láthattunk, mert a Duna World fogható csak nálunk! A "rendes" Duna adta! :-(
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:31  Hozzászólás
  •   5709   
Avatar

---
 
A kicsik! :-D

Kép

Majd mind gatyás, mert télben vagyunk! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (5702) hsz.-re     Olvasás  
  •   5708   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ott volt a kemence is, a szélére le is lehetett ülni egy gyereknek. "

Volt a kemencének padkája - azon ülhettetek! -, kuckója is! Nekünk a kuckó volt a birodalmunk, és sokszor ott is aludtunk el! Akkor még csak az öcsém, és én voltunk - a húgom 10 évvel lett fiatalabb, mint én voltam! -, akkor a húgom még az apatejben lubickolt! :-D

"Gyakorlatilag nyáron, és télen is a konyhában éltek, mert elől csak a tisztaszoba volt, ott nem is fűtöttek, amikor én ott voltam gyorsan betettek a dunyha alá, és Nagyanyám a forró cserepet tette előtte az ágyba, mire én bekerültem, már meleg volt a dunyha alatt."

Nálunk egyszerűbb volt a vertfalú élet, mert volt a konyharész, és a szoba! A nyári konyha a gangon volt, és az csak nyáron volt igaz! Nálunk szokás volt a tehénxaros felmosás, és széppé tette a föld aljzatot! :-D

A meleg téglára nem volt szükség, mert a konyhából fűtötték azt a kemencét, aminek a melege a szobába érkezett, és az nálunk lakva volt! Nem volt tiszta szoba! Az 5 tagú családnál nem volt lehetőség! :-D

A téli foglaltság volt a kukorica morzsolás, a meleg szobában! Apám beírdalta a kukorica csöveket, mi meg azokat leszemeztük! :-D

A lóxar volt a másik házkörüli anyag, amit a falak külső tapasztásához használtak!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.06. 07:26  Hozzászólás
  •   5707   
Avatar

---
 
A mai kép, és a szamár hiányzik csak az égi birkák közül! :-D

Kép

Van olyan irány, ahol már csak az égi legelő van, de bürgék már eltűntek! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 22:09  Hozzászólás
  •   5706   


---
 
Sikeres napot kívánok, ez egy kép Mexikóvárosból, most botlottam bele, hogy lapozgattam az fileokat, jó kép, nekem tetszik!

IMG_3504.JPG
------------------------
Megtekintve 9795 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.05. 22:03  Hozzászólás  Válasz wogboy (5700) hsz.-re     Olvasás  
  •   5705   


---
 
Itt vegyes az idő, ahol én lakom, itt jó idő volt, néha felhős, de nem vészes. De Budapest más kerületében meg a házakat öntötte el a víz, a pincéket, meg a garázsokat. Vidéken is volt több helyen nagy kárral járó zivatar.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.05. 22:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (5695) hsz.-re     Olvasás  
  •   5704   


---
 
Van nekik természetes ellenségük? Róka, kutya, macskafélére gondolok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.05. 21:59  Hozzászólás  Válasz wogboy (5693) hsz.-re     Olvasás  
  •   5703   


---
 
Vitte a víz. De helyrehozták. Mifelénk is sok helyen nagy a kár - mármint nem nálunk, de Pesten is, és vidéken is - elöntött házak, utcák.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.05. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5692) hsz.-re     Olvasás  
  •   5702   


---
 
Kemence az apai nagyanyámnál volt. Hátul a konyhában, ami földes padlójú volt, és a konyhában volt a pinceajtó is, fel kellett emelni, és ott lehetett lemenni a pincébe. Ott volt a kemence is, a szélére le is lehetett ülni egy gyereknek. Gyakorlatilag nyáron, és télen is a konyhában éltek, mert elől csak a tisztaszoba volt, ott nem is fűtöttek, amikor én ott voltam gyorsan betettek a dunyha alá, és Nagyanyám a forró cserepet tette előtte az ágyba, mire én bekerültem, már meleg volt a dunyha alatt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.05. 09:19  Hozzászólás
  •   5701   
Avatar

---
 
A szürke esőfelhők gyerekei.

Kép

Ártatlanok, és szépek! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (5690) hsz.-re     Olvasás  
  •   5700   
Avatar

---
 
spoli

"Hát ja. Ha valaki tudja, úgy egyszerű Ragadozó megírta valamikor, de elfelejtettem."

Én sokat teszek be videókat a csevegőben, és azért tudtam! :-D

"Mindegy, most talán megy."

Ügyes vagy, mert csak összejött!

"Sikeres napot!"

Köszönöm, ma tudta reggeltől a napsütést, és az este egy kicsit hűvös, hiszen már a télben kószálunk! Az elkövetkező napokra is napsütés, és így nem rossz telelni! :-D

Szép nyári napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.05. 09:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (5689) hsz.-re     Olvasás  
  •   5698   
Avatar

---
 
spoli

"Azt gondolom hogy az idén elmegyek Portóba. Ott legendásak a sziklák, és hajnalban az Óceán. "

A kövek nálam nem nyerők de a víz látványa igen, ha a parton állok! :-D

"Majd a moraj vitte, ember számára többé láthatatlanul, megtalálhatatlanul, előkerülhetetlenül a követ, a fenéken görgetve, zúzva, porrá törve, hogy valaha, egyszer talán a maradéka szelíd homokként simuljon valahol egy napos parton egy csendesen kószáló kölyök talpa alá."

Ez van felénk, mert a sok homok is valamikori nagy sziklák gyerekei, és nehéz lenne összeragasztani! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:14  Hozzászólás
  •   5697   
Avatar

---
 
Az NSW északi részén látható sok csukornádat feldolgozó üzem.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (5688) hsz.-re     Olvasás  
  •   5696   
Avatar

---
 
spoli

"Vagy a területüket kell növelni, és szeparálni, vagy az egyik fajta populációját megszüntetni. "

A terület nem adva, a populáció szabályoztható csak! Amióta nincs kakas, a másik fekete is bátrabb - a kakassal volt egy idős! -, és már az is énekel! A gyöngyösök még mindig terroristák, és a féléves koruk még elég kicsik a vágáshoz, de ha minden szakad, azért levagdosom őket! :-D

"Valóban nincs más megoldás."

Van kiút, csak jó irányt kell becélozni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:12  Hozzászólás
  •   5695   
Avatar

---
 
Az állami tyúkok! Nincs gazdájuk, kint élnek a szabadban! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (5686) hsz.-re     Olvasás  
  •   5694   
Avatar

---
 
spoli

"Kellet már az eső."

Ez is igazad, mert már bambuszaim is lógatták a fejüket, és a felső csúcsi leveleket már dobálta el! Annyi esett - egészen kora hajnalig - hogy 4 x tudtam volna megtöltetni a tartályokat! Még most is csordogál a kertben, de ez meg így lehet napokig is, mert a mögöttünk álló dombocskáról folyik.

A nadrágszíj kertem is tele szaladt, és még ma is csordogált a víz. Az jó lett, a kövek elé tettem egy fehét szövetet - külön erre találták ki! -, és a vizet átengedi!

"Magyarországon az éves átlagos csapadékmennyiség kb. 400-600 mm, tegnap nálatok a mi száraz évünk csapadékának a fele esett egy nap alatt."

Megsaccolva, lehetett vagy 300 mm.-s is, mert tegnap egyfolytában esett. Ennyi nem kellett volna, de ha ideért, és nem úsztunk, akkor nem volt vele sok gond! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:08  Hozzászólás
  •   5693   
Avatar

---
 
Az esők utáni karbantartás, a domboldal elindult világgá!

Kép

Anyagában is elég laza, és azért lépett egyet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (5685) hsz.-re     Olvasás  
  •   5692   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Nekünk háromféle fűtésünk volt - egészen kicsi koromra így nem emlékszem "

Mivel magadnak írtad, azért én is hozzá teszem a saját élményemet! Nálunk kemencés fűtés volt - vertfalú házban, és szobákban -, majd szenes kályha - az kiszolgálta a süldő koromat is! -, és végül lett a kazános fűtés. A nyári konyha tudta sparheltet, és abba kukorica csutkával is tüzeltünk!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.05. 09:05  Hozzászólás
  •   5691   
Avatar

---
 
A péntek délutáni esőfelhők, és ma reggelre takarodtak csak el!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.04. 22:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (5683) hsz.-re     Olvasás  
  •   5690   


---
 
Hát ja. Ha valaki tudja, úgy egyszerű Ragadozó megírta valamikor, de elfelejtettem. Mindegy, most talán megy. Sikeres napot!

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.04. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5681) hsz.-re     Olvasás  
  •   5689   


---
 
Azt gondolom hogy az idén elmegyek Portóba. Ott legendásak a sziklák, és hajnalban az Óceán. Emlékszem rá. Portónál valaki talált - mert keresett - egy öklömnyi követ.
Jó nehéz kő volt, pedig nem volt nagy.
A szilícium, vagy mi a fene csak úgy csillámlott a külsején, kemény, kurva kemény és rücskös kő volt.

Elől meg a köd.
Ugyanis hajnal volt, és az óceánból semmi nem látszott a kősziklán, csak a pára, ami mint a nehéz, súlyos, méreggel teli, de fel-feloszló füst szállt felfelé, a dörgés, és morajlás felől.
Időnként csend, aztán egy szinte mély gyomorból felszakadó morgás - jött a hullám, majd hatalmas robaj, és a sós cseppek szitáltak a szemöldökre, mint a porlasztóból az üzemanyag. Aztán megint moraj, majd szinte síri csend. Ütemesen, kb. tíz-tizenöt másodperces szünetekkel.

A párafelhő sós volt, kicsapódott a sapkán, a ruhán, a szemöldökön, a cipőn, és mindenütt, a csillogó kemény, érces kő fénye is beszürkült a sótól.

Nem kellett mást tenni, mint várni.
Az ember vérének lüktetése megtanulta, hogy mikor lesz csend, mikor mordul, és mikor csattan.
Amikor beállt a síri csend, az öklömnyi - vagy kicsit nagyobb - kő teljes erővel előre lett hajítva. Egy-ké-há-négy-öt-hat, és a csobbanás tisztán hallatszott lentről, visszavonhatatlanul, és visszhangtalanul. Szinte abban a pillanatban felhangzott a mély morgás, majd az őrült csattanás, a permetzúdító, a levegőt sós párafelhővel eltöltő fülsiketítés, ami sok száz éve téphet-zúzhat mindent a partokon.
Majd a moraj vitte, ember számára többé láthatatlanul, megtalálhatatlanul, előkerülhetetlenül a követ, a fenéken görgetve, zúzva, porrá törve, hogy valaha, egyszer talán a maradéka szelíd homokként simuljon valahol egy napos parton egy csendesen kószáló kölyök talpa alá.

IMG_3055.JPG
------------------------
Megtekintve 9872 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.04. 21:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (5675) hsz.-re     Olvasás  
  •   5688   


---
 
Hát igen. Vagy a területüket kell növelni, és szeparálni, vagy az egyik fajta populációját megszüntetni. Valóban nincs más megoldás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.04. 21:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (5678) hsz.-re     Olvasás  
  •   5687   


---
 
Jópofa hidroplán!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.04. 21:46  Hozzászólás  Válasz wogboy (5679) hsz.-re     Olvasás  
  •   5686   


---
 
Kellet már az eső. Magyarországon az éves átlagos csapadékmennyiség kb. 400-600 mm, tegnap nálatok a mi száraz évünk csapadékának a fele esett egy nap alatt. Igaz, itt nincs Óceán, amibe belefolyjon egy ekkora lezúduló víztömeg, itt ennyi víz ennyi idő alatt tragikus katasztrófa lenne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.04. 21:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (5670) hsz.-re     Olvasás  
  •   5685   


---
 
Nekünk háromféle fűtésünk volt - egészen kicsi koromra így nem emlékszem - cserépkályha (Még amikor boldogult szüleimnél laktam) abban fával, vagy német brikettel tüzeltünk, már itt vegyes tüzelésű etázs kazán - a könnyű melegvíz a súlya miatt felfele, a hideg lefele, így ment a körforgás - és ma gázkazán. Persze, most jut eszembe, volt még itt sparheldt is, bár az nem igazán fűtésre, a régi konyhában főzésre, de enyhe hűvösnél meleget is csináltunk vele. Cserépkályhánk ma is van, tartalék, ha a gázzal gond lenne. Két szobát ki tudnék fűteni vele rendesen. Van kb. másfél kubikméter fa is a pincében, ugyanennyi a szaletliban, vésztartalék.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.06.03. 23:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (5671) hsz.-re     Olvasás  
  •   5683   
Avatar

---
 
spoli

"Nem tudok "fórum jutubul", csak linket tudok betenni."

Pedig eccerű, mert csak a link utolsó részét kell betenni, az egyenlőség jel utániakat! Azért ez sem sikerült rosszul, mert így látható lett! :-D

Pl. 3RqnvsaIay8 - majd a You Tube-re katt!



"Sikeres napot!"

Köszönöm, ma csak a kacsák, és kerti giliszták élvezik a napot, nálunk még a tyúkok is bent maradtak a szekrényes ólban! :-D

Szép nyári napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.03. 23:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (5670) hsz.-re     Olvasás  
  •   5681   
Avatar

---
 
spoli

"A víz látása... Szeretem, szerettem az Óceán látványát. Főleg hajnalban."

Ez is pont, de akit már elvitt a víz - engem még soha! -, az a felhők láttán is remeg!

Ezt nálam egy jó pecás víz látványa adja, és már kellene mennem, mert megnőttek a halak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:32  Hozzászólás
  •   5680   
Avatar

---
 
A vízmelléki park, és egy része!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (5669) hsz.-re     Olvasás  
  •   5679   
Avatar

---
 
spoli

"Ma szép időnk volt, ma itt nem esett. "

Nálunk már minden tartály tele lett - még az este -, és most is esik, de igazán, már megy az lefolyóba, mert nincs hol tároljam! Ez sem gond, csak pár napja még aggódtam, lesz elég eső? Hát lett! :-D

"Néha ugyan gyűltek zivatarfelhők, de elvonult. "

Mivel nálunk északról érkezett ez az eső, és mi lakunk a legutolsó esős felhő állomáson, csak késő délutánra ígérik az esők elmaradását. Holnapra már napsütés van ígérve, és a fűszálak hallhatóan fognak nőni! :-D

"Nyugat Európa - főképp Franciaország és Németország - nagyon kikapták most, komoly és nagy károkkal, halálesetekkel."

Ez mindig igaz volt, csak a híradás adja azt az tudatot, ott is xar lehet az élet! Ez a minket ért esőzuhatag sem téli álom, de azért jó lett, mert mindent vizet kiittak a növények a talajból! Az első órák vizét szinte elnyelte a talaj, mert semmi nyoma nem volt a vízfolyásnak! Most már folyik, mert ami leesett az éjjel, és most reggeltől nyomja egyfolytában, az már sok a talajnak is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:29  Hozzászólás
  •   5678   
Avatar

---
 
A félsziget szárazföldi oldaláról látva!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:28  Hozzászólás  Válasz Spoli (5667) hsz.-re     Olvasás  
  •   5677   
Avatar

---
 
spoli

"Mondjuk mifelénk sem általános, de vannak kazánok, amelyek a fűrészpor befúvásával, és elégetésével működnek. "

Erről láttam dolgokat a net,-n, de nálunk nincs ilyen igény az ilyen kütyüre!

" Egy darabig házakban is ment az elektromos fűtés kiváltására, de inkább ipari felhasználásnál terjedt el kiegészítő energiaforrásként."

Erre jól emlékezem, mert az otthoni életemben volt igaz, azok a váltások, amiket ránk erőltettek! Voltak az olajkályhák, majd a hőtárolós kályhák, és aztán most lett a fatüzelés, ami már igen régi! Imádtam tüzelni - a lángok látványa mindig vonz! - és itt azt sem kell!

Azért vannak külsős fatüzeléses dolgaim, ha igényem lenne rá! Arra gondoltam, ha kell majd fahamu a kertbe, akkor legyen az is! :-D

"Nyilván részlegesen fedezi a tüzelőanyag igényt, de ami van, azt zömében felhasználják."

Nálunk népszerű volt - gyerekként - a fűrészporos kályha, és akkor is olcsó volt. Az volt csak az igény, a hazahozatott egy nagy lovaskocsinyi fűrészport hol tárolhattuk? Ez is adva volt, és a nyugodt élet részeként éltem meg! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:27  Hozzászólás
  •   5676   
Avatar

---
 
Minden út vezet valahova!

Kép

.. és ide is juthattam.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 23:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (5666) hsz.-re     Olvasás  
  •   5675   
Avatar

---
 
spoli

"Hát ha ezt teszik, akkor ezt tennék később is. Maguk keresték a sorsukat, ez van. "

Nálam kész a gyöngyös vágás terve, mert nem szerettem soha a vitát, és ez a tyúkos ügy is vitákat okoz, a tyúkéknál! :-D

"Egy közeli rokon fajta még csak-csak összeilleszthető - bár a "csípéssorrend" ott is ki kell alakuljon, eldöntik ki a főnök, de utána béke van - de úgy látszik a távolabbi rokonságnál ez nem megy, ott örökös csatározás lenne."

Gyerekként volt sok gyöngyösünk, de azt is igaz, a területük is megvolt hozzá! Ezt nem számoltam ki, mert csak az állatvágyásom volt meg, és ez már gyerekes hiba lett! Nincs nagy gond, csak lépnem kell, ha nem szeretnék gondot! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.03. 23:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (5665) hsz.-re     Olvasás  
  •   5673   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Kint zuhog az eső, és nincs - nem is lehet - más munkám! :-D

"Engem lenyűgözött az, amikor még a repülőgépről is csak vizet lehetett látni, semmi mást."

Engem is, de csak akkor ha lában alatt nem a repülőgép padlója van, hanem az eredeti talaj! Úgy látom, nem származom a felfedezők családjából! :-D

Minap láttam egy kiírást a net-en, az óceánok 10 %-a van csak átnézve, és még lehetnek UFO-s csodák is!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.03. 22:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (5670) hsz.-re     Olvasás  
  •   5671   


---
 
Nem tudok "fórum jutubul", csak linket tudok betenni.
De ez a nóta - a Hajnali Óceán - megér egy kattintást, nagyon megér... Jön vele a múlt, nagyon jön... Benne van a jelen, meg egy kicsit a holnap...

[url]https://www.youtube.com/watch?v=3RqnvsaIay8[/url]

Emlékezz, volt idő, mikor értettük a farkasok szavát
Emlékezz, volt idő, mikor együtt követtük szörnyek lábnyomát

És emlékezz egy éjszakára, éjszaka jött megint
És azt hittük, az ég mindig sötét
Ezért bánt, hogy itt vagyunk
Mert zarándoklatunk véget ért


Sikeres napot!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5657) hsz.-re     Olvasás  
  •   5670   


---
 
A víz látása... Szeretem, szerettem az Óceán látványát. Főleg hajnalban.
Nem tudom ám, hogy mi is az, ami az Óceánban rejlik, ami benne van, ami bennem is lehet. Soha nem tudtam meg eddig, akárhányszor találkoztunk. Similis similem gaudet, mondja a kultúrált busmann, de hát nekem fogalmam sincs, hogy egyáltalán az Óceán örül-e nekem, meg hogy egyáltalán ha létezik bennünk hasonló, az mi is lehet. Sőt, fogalmam sincs, hogy én örülök-e egyáltalán az Óceánnak, hogy az, amit kivált, az vajon öröm-e, vagy valami más.
Végül is teljesen mindegy, az, hogy lenyűgöz, az biztos. Valami megmozdul, valami olyan, ami soha, semmikor és semmi mástól. Pedig nem együtt nőttünk fel, mire én tengert láttam már túl voltam a negyvenen, mire az Óceánt, talán már a 41-en is. Szaros kis utcagyerekként a falusi árokpart és a kertek alatt futó patak volt a legnagyobb víz, a Dunán, meg a nagyritkán látott Balatonon kívül.
Ezzel együtt, az első pillanattól kezdve olyan, mintha cimborák lennénk. Nem barátok, azok soha nem leszünk, hisz egyfelől nekem már nincsenek, és nem is lesznek barátaim, csak jó és kedves ismerőseim, esetleg hű cimboráim.
Azt hiszem, hű cimborák vagyunk.
Hajnalban pedig valami olyasmit tud, amit semmikor, senki, soha nem tudott. Egyszerre tudunk ketten lenni, és nem tudjuk eldönteni, melyik-melyikünk. Hajnalban én is Óceán vagyok. Valahonnan messziről jövő, vége nincs, eleje sincs valami, ami, és aki mindig ugyanaz, de mindig változó, ami és aki mindig látható, de soha nem megismerhető, ami és aki valamit mindig hoz, visz, ráncigál, egyszerre édes, sós, keserű, él, és pusztul, kopik, és koptat, éltet és kárt okoz. Valami, vagy valaki, akit nem látni, és hiába akarná magát megmutatni, bármily gigantikus is, képtelen rá, mert a belőle magából kiszakadó páragomolyok feltornyosulnak, gurulnak, hömpölyögnek, mindent eltakarnak, és a hangokat is letompítják. Valami, ami bár lehet gigászi, de hajnalban nem láthatja a Napot, és mindenkinek ragyog a Nap, de ő csak a melegét érzi, látni nem láthatja, hiszen saját maga van saját maga felett, fedve, takarva, szürkítve a színét, és a csillogását, és saját magának, a saját anyagának kell szertefoszlania ahhoz, hogy látni tudjon, és az ég kékjének visszaragyogja a tajtékos válaszát.
Valami, vagy valaki, aki magában hordozza egyszerre az éjszaka dermedt hidegét és a Hold ragyogását, a kiszakadt lehelet borzongató melegét, a reménytelen átláthatatlanságot és szürkeséget, a szürkeség fehérségét, a félelmetesen zúgó erő hangjait, és a szikrázó villanásokat, ahogy és ahol a megtisztulás cikkanásai bevillannak.
Igazából hajnalban ismerünk egymásra az Óceánnal.
Nincs bennünk sem szép, sem jó, sem vonzó, valahol félelmetesek, valami nagyon messziről jövő régi ismerősök vagyunk, akiket a sors egyidőben sodort egy helyre.
És ez jó. Mert mindketten tudjuk, hogy ha leszakad rólunk az éjszaka dermedt mocska, és hidege, ragyogni fogunk.
Ha csak pár órát, akkor is.
Pár óra az élet, amit a Nappal töltünk, de ez elég ahhoz, hogy másnap felébredjünk.
A Hajnali Óceán.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 21:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (5663) hsz.-re     Olvasás  
  •   5669   


---
 
Ma szép időnk volt, ma itt nem esett. Néha ugyan gyűltek zivatarfelhők, de elvonult. Nyugat Európa - főképp Franciaország és Németország - nagyon kikapták most, komoly és nagy károkkal, halálesetekkel.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég