Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.06.03. 21:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (5662) hsz.-re     Olvasás  
  •   5668   


---
 
igen impozáns kép a vadregényes partról.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 21:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (5661) hsz.-re     Olvasás  
  •   5667   


---
 
Mondjuk mifelénk sem általános, de vannak kazánok, amelyek a fűrészpor befúvásával, és elégetésével működnek. Egy darabig házakban is ment az elektromos fűtés kiváltására, de inkább ipari felhasználásnál terjedt el kiegészítő energiaforrásként. Nyilván részlegesen fedezi a tüzelőanyag igényt, de ami van, azt zömében felhasználják.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 21:46  Hozzászólás  Válasz wogboy (5659) hsz.-re     Olvasás  
  •   5666   


---
 
Hát ha ezt teszik, akkor ezt tennék később is. Maguk keresték a sorsukat, ez van. Egy közeli rokon fajta még csak-csak összeilleszthető - bár a "csípéssorrend" ott is ki kell alakuljon, eldöntik ki a főnök, de utána béke van - de úgy látszik a távolabbi rokonságnál ez nem megy, ott örökös csatározás lenne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 21:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (5657) hsz.-re     Olvasás  
  •   5665   


---
 
Engem lenyűgözött az, amikor még a repülőgépről is csak vizet lehetett látni, semmi mást. Igazából azt, hogy milyen iszonyú nagy lehet az Óceán akkor sejtettem meg, amikor a gép ablakán kinézve 10000 - 11000 méter magasan sem lehetett mást látni, csak az Óceán vizét. (És az néha előfordult, hogy a 10 km nél nagyobb magasság ellenére egy-egy apró pöttyként, de ki lehetett venni egy hajót az Óceánon.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.03. 09:26  Hozzászólás
  •   5664   
Avatar

---
 
A köves part!

Kép

Azért van homok is!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 09:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (5655) hsz.-re     Olvasás  
  •   5663   
Avatar

---
 
spoli

"Sikeres napot Tom, és ha a gyöngytyúkokból ennivaló lesz, lehet mexikói fűszerrel ízesíteni őket, ha arra van kedvetek! "

Köszönöm, és leves lesz a nyűvesekből! :-D

"Errefele esős hetet ígértek, ma is kijutott belőle, igaz, bár azért az ernyő kifogott rajta, én nem áztam meg, csak az ernyő."

Nálunk is holnapra ígérik a sok vizet - most is szórja, és már becsövezve a rendszer, ha sok a víz! - és már szóltak a rádióban is, aki olyan helyen lakik, az készüljön fel az árvízre! A 200 mm.-t saccolják, és a 90 km%-h. szelet! Ez télen nem volt eddig szokás, és ami nem esett az elmúlt hetekben, az most egyben fog érkezni!

Majd megírom, mi mi lett a pánikkeltésből igaz! :-D

Esős napot, és esernyőst! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.03. 09:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (5654) hsz.-re     Olvasás  
  •   5661   
Avatar

---
 
spoli

"Kitűnő tüzelőanyag lehet a fűrészporból, csak felétek minek? "

A kerti földhöz keverik - aki azt is árulják -, és csak én szoktam hozni tőlük, a kolbászok füstöléséhez!

"Mondjuk Melbourne-ba el lehet adni."

Ott sem, mert itt nem ismerik a fűrészporos tüzelést! Azért volt csoda az én kolbász füstölésem, mert a gyerekkori emlékre építettem meg a majdnem automata füstölést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.03. 09:19  Hozzászólás  Válasz Spoli (5653) hsz.-re     Olvasás  
  •   5659   
Avatar

---
 
spoli

"Hát a gyöngytyúkoknak sincs annyi eszük, hogy felfogják, hogy a vesztükbe rohannak avval, hogy piszkálják a többit. Ez van."

Ma is figyeltem - kiengedtem őket is, hogy legeljenek -, kiszúrják a következő áldozatot, és azt követik is! Ma már odavágtam hozzájuk a fűgereblyét, mert szaladtak a kicsik után, és csipkedték őket!
Elszántam magam a nyakuk elvágásához, mert szétszórják a tyúkudvart! Mindenki haragszik, mindenkire, és ez nincs jó! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 09:18  Hozzászólás
  •   5658   
Avatar

---
 
Az itt lakók előnye, a ház előtt van a srand!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 09:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (5652) hsz.-re     Olvasás  
  •   5657   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Tucatszor előfordult az "aktív időmben", hogy különböző helyekre utaztam repülőgéppel úgy, hogy a tenger, vagy az Óceán fölül és felől szállt le a gép, időnként és helyenként közvetlenül az Óceán partján. "

Sok helyen van a nyílt vízhez a kifutópálya! Nálunk is a Coolangatta reptér is a vízre mutat! A víz felett gyorsulhat a gép, és arról is érkezik!

Én csak - eddig! - 4 esetben utaztam repgéppel, és számomra a víz látása, nem olyan érdekes! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.03. 09:16  Hozzászólás
  •   5656   
Avatar

---
 
A kocsi parkolóból lépcső vezet a vízhez. Nincs tökön- paszuron át! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 22:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (5653) hsz.-re     Olvasás  
  •   5655   


---
 
Sikeres napot Tom, és ha a gyöngytyúkokból ennivaló lesz, lehet mexikói fűszerrel ízesíteni őket, ha arra van kedvetek! Errefele esős hetet ígértek, ma is kijutott belőle, igaz, bár azért az ernyő kifogott rajta, én nem áztam meg, csak az ernyő.

IMG_3489.JPG
------------------------
Megtekintve 9871 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.02. 21:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (5647) hsz.-re     Olvasás  
  •   5654   


---
 
Kitűnő tüzelőanyag lehet a fűrészporból, csak felétek minek? Mondjuk Melbourne-ba el lehet adni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.02. 21:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (5650) hsz.-re     Olvasás  
  •   5653   


---
 
Hát a gyöngytyúkoknak sincs annyi eszük, hogy felfogják, hogy a vesztükbe rohannak avval, hogy piszkálják a többit. Ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.02. 21:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (5642) hsz.-re     Olvasás  
  •   5652   


---
 
Tucatszor előfordult az "aktív időmben", hogy különböző helyekre utaztam repülőgéppel úgy, hogy a tenger, vagy az Óceán fölül és felől szállt le a gép, időnként és helyenként közvetlenül az Óceán partján. Hirtelen Nizza, és Couracao jut eszembe közülük, de volt más is. A tenger színe szempontjából a leglátványosabb az, amikor az ember pld. Zürichen keresztül repül Nizzába. A gép kb. San Remo magasságában kirepül a Földközi tenger fölé, és kb. 4-5 km sugarú nyújtott ellipszissel a tenger felől repül rá a Nizzában a reptér kifutójára. No, ott gyönyörűen lehet látni a gépből, ahogy a mélykékből a sekélyebb részek felé közeledve miként változik a part felé a tenger vizének a színe, a gép süllyedésének kezdetekor az összes színárnyalatot.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.06.02. 09:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (5637) hsz.-re     Olvasás  
  •   5650   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, most már az legyen a siker, hogy bejön a 90 % és te meg pihensz."

Köszönöm, és volt is a mai hajnalban egy 5 mm.-s eső, és ma délután 1-kor megint! Egésznapos borulás volt, és szombatra ígérik a többet! A tartályok még nem porolnak, de van helye a sok víznek!
A terasz melleti mérő tartályban egy 300mm.-s vízszint emelkedés lett - ennyit tudott a két kis eső! -, és talán szombaton tele is szaladhat!

Hazaérve, a csibéket is megnéztem, és nem áztak meg a hirtelen kezdődő esőben! Van gond a gyöngyösökkel, és pár napot még adok nekik, aztán irány a lábos! :-D

Sikeres napot, és jó kedvet!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.02. 09:12  Hozzászólás  Válasz Spoli (5636) hsz.-re     Olvasás  
  •   5648   
Avatar

---
 
spoli

"Estére megjött a zivatar, szerintem mázli, hogy mi a szélét fogtuk ki, a közepén cifra világ lehetett, ahogy az eget néztem, meg a villámokat."

Az jó lehetett, és ilyen villámlós helyzetben, a széle a legjobb! :-D

"Ez azért relatíve új módi, hogy pár kilométer távolságban nagyon eltérőek a csapadék mennyiségek."

Süldő kölökként voltam kukoricát kapálni, és hazafelé elkapott egy zivatar! A bicajt tekertem, mint a bolond, mert azt hittem, egész estés lesz az eső! 3 km, után kifulladtam, és megálltam, mert ami rám esett, az járt is nekem jeligére! Pár perces ázás után megszünt az eső, és akkor tanultam meg, a bicajt tekerve, pont az esőfelhő alatt voltam, és azért áztam bőrig! :-D

Azt is tudtam, zivatarban soha nem megyünk egy nagy fa alá, és a fémes szerszámokat távol tőlem eldobni! Nem szaladni, csak lefeküdni a pocsolyába, és várni a zivatar elvonulását! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:11  Hozzászólás
  •   5647   
Avatar

---
 
Az útközbeni fatelep porfogója.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (5634) hsz.-re     Olvasás  
  •   5646   
Avatar

---
 
spoli

"Bizony, ezek a járgányok nekem is ismerősek, szinte mindegyik típuson utaztam is."

Én meg vezettem is! :-D

A faros csendes volt - IK 66 -, de ahol a csuklóshoz szoktak az utasok, ott büntetés volt a használata! A régi csuklós meg zajos volt, és mivel a motortér ott volt a fülkében, az olajgőzök is adtak az uniformisnak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:09  Hozzászólás
  •   5645   
Avatar

---
 
A víz lemosta a partmenti kövekről a termőréteget, és azért ilyen kopaszok!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (5633) hsz.-re     Olvasás  
  •   5644   
Avatar

---
 
spoli

"Hát nem, de mondjuk nagy esőben nem szívesen járnék arra, eléggé rizikós lehet, ha viszi a víz a talajt."

Vannak ilyen helyek elég sok helyen, és sok esetben, a dróthálós kerítés van a leguruló kövek elllen! Ez a rész sok éve így áll, és semmi jele a talajmozgásnak!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.02. 09:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (5632) hsz.-re     Olvasás  
  •   5642   
Avatar

---
 
spoli

"Talán itt jól látszik a mély víz, és a sekély víz eltérő színe."

Ilyet itt még nem is láttam! Attól még lehet, de véletlenszerűen soha! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:05  Hozzászólás
  •   5641   
Avatar

---
 
A világító torony, kápolna kivitelben! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:04  Hozzászólás  Válasz Spoli (5631) hsz.-re     Olvasás  
  •   5640   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ezeknél a fehér tajtékoknál az lehet, hogy a hullám tetején lévő vízréteg vagy utolért egy másik hullámot, vagy szembe jött vele egy előző, és a vízcseppek szétspricceltek a levegőbe a felület fölé."

A kimenők sosem mennek visszafelé, és nem érik utol egymást! Minden hetedik hullám a legnagyobb, és voltam párszor rock fishing-on, és ott ezt törvényként kell tudni! Számolni is kell tudni, különben úszik a mókus! :-D

"Így már az egyes cseppekről verődik vissza a fehér fény, és hát mivel az egyes cseppek alatt nincs mélység, fehéren verődik vissza. a tajték maga a víztömeg tetején lévő "porlasztott" víz."

Ez a fizika része, és majd megkérdem a sokat vizen járókat, mi lehet ez a hosszanti fehér hullámhasáb!

Akkor is van ilyen hullám, ha pl. egy bálna van a partmenti vizekben, és azon is így habzik a víz!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.02. 09:03  Hozzászólás
  •   5639   
Avatar

---
 
Felhő egy száll se! Tegnap előtti kép!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.01. 22:14  Hozzászólás
  •   5637   


---
 
Tom, most már az legyen a siker, hogy bejön a 90 % és te meg pihensz. Kell már, mert lassan porzik a tartály.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 22:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (5629) hsz.-re     Olvasás  
  •   5636   


---
 
Estére megjött a zivatar, szerintem mázli, hogy mi a szélét fogtuk ki, a közepén cifra világ lehetett, ahogy az eget néztem, meg a villámokat. Ez azért relatíve új módi, hogy pár kilométer távolságban nagyon eltérőek a csapadék mennyiségek. Sőt. Konkrétan nálunk egyszer előfordult, hogy a ház kert felőli oldalán ömlött az eső, mintha dézsából öntenék, az utcafronton pedig száraz volt az úttest.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 22:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (5627) hsz.-re     Olvasás  
  •   5635   


---
 
Bizony, ezek a járgányok nekem is ismerősek, szinte mindegyik típuson utaztam is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 22:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (5627) hsz.-re     Olvasás  
  •   5634   


---
 
Bizony, ezek a járgányok nekem is ismerősek, szinte mindegyik típuson utaztam is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 22:03  Hozzászólás  Válasz wogboy (5628) hsz.-re     Olvasás  
  •   5633   


---
 
Hát nem, de mondjuk nagy esőben nem szívesen járnék arra, eléggé rizikós lehet, ha viszi a víz a talajt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 22:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (5631) hsz.-re     Olvasás  
  •   5632   


---
 
Talán itt jól látszik a mély víz, és a sekély víz eltérő színe.

IMG_3285.JPG
------------------------
Megtekintve 8983 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 21:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (5622) hsz.-re     Olvasás  
  •   5631   


---
 
Konkrétan én sem, csak gondolom. Ahol kék a víz színe, ott egybefüggő a felület, és bár hullámzik, de egybefüggő felületként veri vissza az ég kék fényét. Persze az ég nem látszik kéknek, de a víz a mélysége miatt a kék színt veri vissza. (A sekély partokon sokszor nem is kéknek, hanem zöldnek látszik a tenger, mert azt a színt veri vissza főképp ahol vagy a víz, vagy a talaj zöld színt visszaverő élőlényekkel van tele, akár mikroszkopikus élőlényekkel is.). Ezeknél a fehér tajtékoknál az lehet, hogy a hullám tetején lévő vízréteg vagy utolért egy másik hullámot, vagy szembe jött vele egy előző, és a vízcseppek szétspricceltek a levegőbe a felület fölé. Így már az egyes cseppekről verődik vissza a fehér fény, és hát mivel az egyes cseppek alatt nincs mélység, fehéren verődik vissza. a tajték maga a víztömeg tetején lévő "porlasztott" víz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.06.01. 09:44  Hozzászólás
  •   5630   
Avatar

---
 
A repedezett kőzet, de jól állja a helyét!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.01. 09:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (5615) hsz.-re     Olvasás  
  •   5629   
Avatar

---
 
spoli

"Sikeres napot Tom!"

Köszönöm, ma is volt borulás, és eső egy csepp sem! :-D

Ígérik a 90%-os eséllyel, de úgylátszik az 10%-nak nagyobb a hatalma! Pedig nálunk is jó lenne már, mert tyúkok sem találnak sok füvet!

A környékünk előre jelzése.

esőre mutató jelek? :-D

Szép nyári napot, és jó időt!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.01. 09:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (5614) hsz.-re     Olvasás  
  •   5627   
Avatar

---
 
spoli

"Az 1-es busz, még omnibuszkét 1925-ból (Az első járat 1915-ben indult). 1991-ben megszüntették."

Jó a kép, és nálam az 1976 adta az IK 620- ast, és a farosokat!

IK 66

"De ez a kép bizonyíték rá, hogy még csaknem 100 évvel ezelőtt is létezett, és talán mégis volt gyerekkorom."

Amikor eldöntöttem a buszvezetést, akkor ilyeneket is láttam!

Ik 620 pótos

Majd az 1976 adta ezt a változatot! :-D

IK 620-as csuklós
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.01. 09:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (5613) hsz.-re     Olvasás  
  •   5625   
Avatar

---
 
spoli

"No, béke poraira."

Az is része lehet, mert amikor tele lesz a gödör a sok szeméttel, akkor földet tesznek a tetejére! :-D

Ma reggel már kevesebb volt a gond, mert a 6 jérce önjárók, és nem kell kézzel segíteni a bicegőt! Talán hamarabb is elmehetett volna, de azt reméltem jobban lesz majd! Nemhogy javult volna, hanem az addigi ép lába is kezdtett elsorvadni! Ilyen csirkénk még nem volt, és nem tudom az okát!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.01. 09:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (5611) hsz.-re     Olvasás  
  •   5623   
Avatar

---
 
spoli

"Nem erről van alapvetően szó."

Hanem? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.01. 09:33  Hozzászólás
  •   5622   
Avatar

---
 
Sokszor látni ilyen nagy fehér hullámokat is, de nem tudom az okát! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.01. 09:31  Hozzászólás  Válasz Spoli (5608) hsz.-re     Olvasás  
  •   5621   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hát a Duna mellett ez sem igaz. Két éve talán a Duna 10 méternyit - nem vicc, 10 méternyit - emelkedett, a lábas házakat is vitte."

Nálunk nincs hóolvadásos víz, csak akkor lehet egy kis árvíz, ha sok az eső, és a dagály vissza nyomja a folyóvizet! Akkor is csak max. 2-3 méteres vízet tud, és amint elindul az apály, már megy is lefelé! Erre számítva, vannak lábon állók házak!

Ha jön a jégkorszak, akkor majd megoldják! :-D

" Nagy Szerencséje volt, hogy két nap után elkezdett apadni, és az ajtót kinyitva egy pólót a seprőnyélre kötve tudott integetni egy vizimentős csónaknak, ami arra járt."

A kétnapos víz nálunk is adná a gondot, de max. 6 órás lehet csak! Amióta itt élek a Gold Coast-on, már volt rá példa, a vizet méricskélték, hogy mikor érheti el a felsőemeleti küszöböt! De eddig, ezt sem tudták meg! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.06.01. 09:29  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (5607) hsz.-re     Olvasás  
  •   5619   
Avatar

---
 
hozzaszolo

" Nagyon szeretem a belőle készült levest, kompótot és a lekvárt."

Nekem nincs ilyen sok emlékem, de megszeretném, ha találnék tropikus területre is termő fát! Már régen kiástam a helyét, és telepakoltam jó trágyás földel, amit most még a tyúkok kapirgálnak! Ha lesz kisfa benne, akkor meg dróthálós kerítést fog kapni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron