Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2022.08.11. 21:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (32901) hsz.-re     Olvasás  
  •   32906   


---
 
Egyetértek, háló nélkül nekik terem, te meg éhkoppon maradsz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.11. 21:14  Hozzászólás  Válasz wogboy (32901) hsz.-re     Olvasás  
  •   32905   


---
 
Igen, valahol olvastam én is, hogy már sehol nem iható az esővíz. Ami persze szerintem túlzás, de valami van benne. Régen a lányok esővízben mosták a hajukat, hogy valóban szép, lágy legyen!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.11. 21:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (32902) hsz.-re     Olvasás  
  •   32904   


---
 
Ez pazar látvány, a hegyi vadvirágok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.11. 21:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (32900) hsz.-re     Olvasás  
  •   32903   


---
 
Igen, az orgonáról készült kép szép!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2022.08.11. 07:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (32899) hsz.-re     Olvasás  
  •   32901   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Sikeres napot... ”

Köszönöm, és a mai nap a 10 fokot tudta, majd a 24 fokot is! Ezt találtam az esővíz  a net-n:

„Tolvaj ott mindegyik, de ezek különösen! “

Azért kell majd a passion gyümölcsöt behálóznom, hogy a tolvajoknak ne legyen lehetősége lopni! :-D

„Bár Los Angelesben láttam hasonlót, a downtown csupa-csupa felhőkarcoló, és mellette az egész város szinte földszintes. “

Ott még nem jártam, de elhiszem neked, a Los Angeles-ben látott hasonló helyzetet! :-D

„Itt ma azért elment normál nyári időnek, bár esőnek híre-hamva sincs. “

Ez szomorú lehet, mert eső nélkül semmi sem terem! :-(

„Persze, hogy jók a képek, az ember ismereteit bővítik, és látószögét szélesítik. “

Ezt is köszönöm, igazad van! :-D

„Basszus, 44 méter magasságú létra! Huhh.... Az minimum 10 emeletes ház! “

Azért kell a 44 méteres létra, hogy a 10. emeletig felérjen! :-D

„Nézd, én tudom, hogy sok ilyen - olyan elmélet van, én egyikben sem hiszek. “

Ahogy látod! :-D

„Hát sajnos így van. Szegednél nem, mert a Szerbiában lévő duzzasztó visszatartja a vizet, de szinte állóvízzé válik emiatt a folyó. “

Akkor az úszós horgászatot lehet gyakorlni! :-D

„(Amúgy Couracao szigetén láttam, hogy az egész sziget lakosságát édesvízzel az Amstel sörgyár látja el. Az Óceánból sótalanítással párolnak le vizet, és ez látja el az embereket édesvízzel, mivel a szigeten természetes vízforrás már nincs. Kimerült). “

Ezt sok ország megtudná tenni! Ti ott, a Kárpát-medencében még jó helyen vagytok! :-D

„Ezt teszik, most is ezt teszik. “

Akkor, a Te meglátásod szerint jól haladnak? :-D

„Nekem nincs rá bizonyítékom természetesen, de feltételezem, hogy a Föld körül keringő űrobjektumok közül nem egy, nem kettő hord nukleáris tölteteket. Ez mindössze feltételezés részemről persze. “

Ez is igazad lehet! :-D

„Igen, ezt a mémet jól ismerem! Néha valóban szellemes! “

Több fajta változata van ennek a mókusnak! :-D


„A pásztor virasszon, amikor alszik a nyáj”

10 Most Unusual & Weirdest Motorcycles in the World


 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2022.08.11. 07:37  Hozzászólás
  •   32900   
Avatar

---
 
A kis szivárgó víz az óceánba – a déli részen -, és a napkeltében.

Kép

Az orgona virág, és ez sincs felénk.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2022.08.10. 20:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32898   


---
 
Igen, ezt a mémet jól ismerem! Néha valóban szellemes!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 20:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32897   


---
 
Sajnos a nagyhatalmak tömegpusztító fegyverei a Föld bármely pontját bármikor és bárhonnan elérhetik. Nekem nincs rá bizonyítékom természetesen, de feltételezem, hogy a Föld körül keringő űrobjektumok közül nem egy, nem kettő hord nukleáris tölteteket. Ez mindössze feltételezés részemről persze.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 20:08  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32896   


---
 
Ezt teszik, most is ezt teszik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 20:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32895   


---
 
Bizony lehet, sőt, soha nem látott menekülthullámot indíthat el. És az nem lesz gyerekjáték, mert aki odahaza szomjan halna, annak mindegy, hogy hol hal meg, lelövik valamelyik határnál, vagy otthon hal szomjan. Akkor beindul. Ne következzék be, de az esélye megvan. (Amúgy Couracao szigetén láttam, hogy az egész sziget lakosságát édesvízzel az Amstel sörgyár látja el. Az Óceánból sótalanítással párolnak le vizet, és ez látja el az embereket édesvízzel, mivel a szigeten természetes vízforrás már nincs. Kimerült).
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 20:02  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32894   


---
 
Hát sajnos így van. Szegednél nem, mert a Szerbiában lévő duzzasztó visszatartja a vizet, de szinte állóvízzé válik emiatt a folyó.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 20:01  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32893   


---
 
Nézd, én tudom, hogy sok ilyen - olyan elmélet van, én egyikben sem hiszek. Túl nagy rendszer a klimatikus rendszer ahhoz, hogy egyáltalán megismerje jól bárki, túl sok benne a változó, és az ismeretlen tényező. A nem kiszámítható hatások pedig ellehetetlenítenek minden belepiszkálást, főképp olyat, amit nem venni észre szinte azonnal.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32892   


---
 
Basszus, 44 méter magasságú létra! Huhh.... Az minimum 10 emeletes ház!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32891   


---
 
Persze, hogy jók a képek, az ember ismereteit bővítik, és látószögét szélesítik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (32885) hsz.-re     Olvasás  
  •   32890   


---
 
Itt ma azért elment normál nyári időnek, bár esőnek híre-hamva sincs.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (32886) hsz.-re     Olvasás  
  •   32888   


---
 
Eléggé anakronisztikus! Bár Los Angelesben láttam hasonlót, a downtown csupa-csupa felhőkarcoló, és mellette az egész város szinte földszintes.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (32886) hsz.-re     Olvasás  
  •   32889   


---
 
Eléggé anakronisztikus! Bár Los Angelesben láttam hasonlót, a downtown csupa-csupa felhőkarcoló, és mellette az egész város szinte földszintes.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 19:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (32884) hsz.-re     Olvasás  
  •   32887   


---
 
Tolvaj ott mindegyik, de ezek különösen!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.10. 08:39  Hozzászólás
  •   32886   
Avatar

---
 
A Gold Coast magas, és alacson házai! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2022.08.10. 08:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (32883) hsz.-re     Olvasás  
  •   32885   
Avatar

---
 
Szia spoli!


“Sikeres napot...”

Köszönöm, és mai nap csak 9 fokkal indult, majd 25 fokos lett! Most – 17:35-kor – meg a 17 fok az igaz!


„It looks good! “


Köszönöm ezt is!


„Ők is, bár ilyeneket (sem) láttam! “

Akkor csak jó képet tettem be! :-D

„Az már nálunk kellemes Tavasz lenne! “

A mai nap is hasonló volt! :-D

„A korral összefügg, de mindig is volt tériszonyom. “

Én nem voltam szédülős, és pl. a tűzoltóságnál is én mentem fel a 44 méteres létra tetejére! Annak ellenére, hogy nekem nem kellett volna felmennem, mint gkv! :-D

„Hát sok nincs, mert egyetlen esőt követően ismét jött a forró és száraz időszak. “

Ez természetes lehet, avagy ezt is manipulálják? :-D

„A Tiszán a főmederben - amit mindig kotornak - már megfeneklenek a hajók. Nem mindenütt persze, de a nem duzzasztott részeken előfordul. “

No kérem, ezt el kell hinnem! :-D

„De az ivóvíz 10 éven belül kemény valuta lesz! “

Én ezt már – a kiszökésünk évébe megmondtam- , hogy még lehet háború is az ivóvízért! :-(

„Nem fog rájönni. Vagy majd hazudik magának. “

Ezt is megtehetik! :-D

„Az emberi faj viselkedése szempontjából érdekes a nagy vallások "vizsgálata". Persze se tehetségem, se időm, se elhivatottságom nincs az igazi elemzésre, csak legfeljebb a rácsodálkozásra. „

Ez is igazad lett! :-D

„... de a szomorú igazság az, hogy bármely romantikus is szellemileg, mindegyik világvallás hívőinek a kezében ugyanúgy, és azonos módon működő pusztító fegyverek vannak, és mindegyik világvallás híveinek az egyik szeme az atomrakétáinak a nyomógombján van. Úgyhogy baszhatjuk. Eventually It does not count not even a fucking stitch melyik vallás híve nyomja meg a fucking rakéta indító gombját. „

Ezt is jól láttad meg! :-D

„Igen, valószínű nem lesz módunk az 5-7 millió évet kivárni! „

Mégha akarnánk is! :-D

„ Bizony, bizony, kútásónak lenni nem volt egy életbiztosítás. „

Érdekes lehet az a munka is! :-D

„Bizony, az a Cabrio maga a csoda! A történet is! „

:-D



„A király sincs baj nélkül”

Ezt írja a net, a mémről! :-D

„(a) digitális tartalmak olyan csoportja, amelyek tartalmilag, formailag és / vagy álláspontjukat tekintve közös jellegzetességekkel bírnak,

(b) létrehozójuk tisztában van más hasonló tartalmak létezésével, továbbá
(c) nagy számú felhasználó az interneten terjeszti, utánozza és / vagy módosítja őket."


A "RÖHÖGŐ SPANYOL" MÉMJE

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2022.08.10. 08:33  Hozzászólás
  •   32884   
Avatar

---
 
A szomszéd - tolvaj - telki madarak! :-(

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2022.08.09. 22:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32882   


---
 
Bizony, az a Cabrio maga a csoda! A történet is!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 22:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32881   


---
 
Bizony, bizony, kútásónak lenni nem volt egy életbiztosítás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 22:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32880   


---
 
Igen, valószínű nem lesz módunk az 5-7 millió évet kivárni! :D
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 22:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32879   


---
 
Az emberi faj viselkedése szempontjából érdekes a nagy vallások "vizsgálata". Persze se tehetségem, se időm, se elhivatottságom nincs az igazi elemzésre, csak legfeljebb a rácsodálkozásra. A katolicizmus - kereszténység (beleértve annak mindegyik ágát), az Iszlám, a Hinduizmus, a Konfucianizmus-Taoizmus (Kína, és Dél-Kelet Ázsia), a Buddhizmus (Ázsia) hívei valószínű szinte 95 %-ban lefedik a világ hívő népességét. Hitviláguk, és gondolkodásmódjuk nagyon érdekes, de a szomorú igazság az, hogy bármely romantikus is szellemileg, mindegyik világvallás hívőinek a kezében ugyanúgy, és azonos módon működő pusztító fegyverek vannak, és mindegyik világvallás híveinek az egyik szeme az atomrakétáinak a nyomógombján van. Úgyhogy baszhatjuk. Eventually It does not count not even a fucking stitch melyik vallás híve nyomja meg a fucking rakéta indító gombját.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32878   


---
 
Nem fog rájönni. Vagy majd hazudik magának.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32877   


---
 
Én sem, amíg arra nem jártam.
De az ivóvíz 10 éven belül kemény valuta lesz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32876   


---
 
Hát sok nincs, mert egyetlen esőt követően ismét jött a forró és száraz időszak. A Tiszán a főmederben - amit mindig kotornak - már megfeneklenek a hajók. Nem mindenütt persze, de a nem duzzasztott részeken előfordul.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32875   


---
 
Nem, amióta emlékszem mindig tériszonyos voltam. Legfeljebb nem ennyire. Fiatal koromban felmentem a nagy kazánra is, 25 méter magasra. Igaz, féltem. Talán már írtam, hogy a brigádvezetőnk mondta: "Kölök, aki itt fél, az leesik, az biztos! Nem jöhetsz fel, menj a kovács mellé, melózz ott, munka ott is van elég..". De 30 évesen még a cseresznyefa tetején szedtem a gyümölcsöt, ha volt mibe kapaszkodni, és nem a csupasz mélység volt alattam, nem féltem. Amikor New Yorkban voltam - ez kb 46 éves koromban volt - az akkor még meglévő WTC tetejének az üvegpadlóján állva is lenéztem, igaz, csak nagyon rövid ideig. Ma már kapaszkodva a szobalétrára tudok felmenni csak, annak sem a legtetejére, mert ott nincs mibe kapaszkodni. A korral összefügg, de mindig is volt tériszonyom.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (32870) hsz.-re     Olvasás  
  •   32874   


---
 
Az már nálunk kellemes Tavasz lenne!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (32871) hsz.-re     Olvasás  
  •   32873   


---
 
Ők is, bár ilyeneket (sem) láttam!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.09. 21:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (32869) hsz.-re     Olvasás  
  •   32872   


---
 
It looks good!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2022.08.09. 08:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (32868) hsz.-re     Olvasás  
  •   32870   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Sikeres napot ...”

Köszönöm, és a map nap a 10 fokot tudta – vagyis, azzal kezdte -, majd a 25 fokot is elérte!

„Jó név. Amúgy elég öregek lehetnek már, ilyen öregen én már nem is leszek, nemhogy romos lennék. “

Ezt is szépen fogalmaztad meg! :-D

„De a vízesést messze elkerülném. Én még a sámlin is tériszonyos vagyok. “

Ezt most a korod adja? :-D

„Itt jó eső volt hajnalban, kicsit hűtött is a levegőn, de most melegszik újra. Kéne még eső, de nemhogy lóf@sz, ló sincsen. “

Akkor van remény az esőtlen idők megszűnésének? :-D

„Aki arra megy, az ezt tudja - többnyire fel is hívják a figyelmét rá - és a kocsit teleteszi palackozott vízzel, vagy ásványvízzel. Ez semmivel nem más, mint az autópálya díj, akár kapus, akár matricás - bár igazából a kapus rendszerhez hasonlít a legjobban - pénzzel fizetsz, a pénz nem papír, nem érme, hanem a víz. “

No, ezt sem tudtam! :-(

„Én leszarom, az én fogyasztási mennyiségemet meg tudom fizetni, de sok lelkes szavazó majd akkor jön rá, mire is szavazott. De nem jön rá, mert a homokba fogja akkor is dugni a fejét. Ez van. „

A sok birka majd akkor jön rá – ha rájön! - hogy kire adta a voksát? - ha majd nekik szorul a hurok! :-D

„A prognózisok sorra dőlnek halomra. Nem azért, mert akik készítenék hülyék - nem azok - hanem mert teljesen kiszámíthatatlan a világ. “

Ezt is jól láttad meg! :-D

„Most sem tudok sokat, de a minimumnál egy hangyányival többet. De igazából csak egy hangyányival."

Ez a minium, jó kijelentésed, mert nálam csak a sötétség van! :-D

„Nem "fejtágító" jelleggel - mert azt nem szeretném - csak érdekességként: “

Ezt is köszönöm! :-D

„De erre azért reálisan nem kell számítani 5-7 millió évnél korábban. “

Ezt is köszönöm – mármint a szóeregetést -, mert én ezt már nem várom meg! :-D

„Így csinálták ezt 100 évvel ezelőtt is, vagy talán még régebben, csak nem volt elektromos szerszámuk, teljesen kézi munka volt. Nekünk is volt még 1977 - ben egy ilyen kutunk, de útban volt, be lett temetve. Viszont ezt ha nem húzzák állandóan - naponta többször - beiszaposodik a víz benne. “

A nagyapám mesélte, hogy ők is ástak ilyen kutakat – az Alföldön -, és sokszor a futóhomok lepte el őket! Nem is egy kútásó ott hagyta a fogát! :- D


„A pásztor virasszon, amikor alszik a nyáj”


Egy fiú valami olyasmit fedez fel szülei esküvői videóján, amit más nem…

 
"There is no easy way from the earth to the stars”






  2022.08.08. 18:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32867   


---
 
Igen, a klasszikus kútásás! Így csinálták ezt 100 évvel ezelőtt is, vagy talán még régebben, csak nem volt elektromos szerszámuk, teljesen kézi munka volt. Nekünk is volt még 1977 - ben egy ilyen kutunk, de útban volt, be lett temetve. Viszont ezt ha nem húzzák állandóan - naponta többször - beiszaposodik a víz benne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 18:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32866   


---
 
Tom, jelen ismereteink szerint - hangsúlyozom, jelen ismereteink szerint - ami azért eléggé a tapasztalaton alapul, a bolygó végítélete akkor következik be - bármely bolygóé - amikor a csillag, amely körül a pályáját járja, az úgynevezett "vörös óriás" kategóriába lép. Ekkor a csillag nukleáris "fűtőanyaga" kimerül, és a csillag elkezd "felfúvódni". Ez egyes becslések szerint nem is nagyon hosszú idő múlva elkezdődik, számítások szerint kb. 7 millió év múlva komolyan elkezdődik. Ez - most tekintsünk el a gravitáció megváltozásából származó problémáktól - annyira felmelegíti a föld felszínét, hogy valamennyi Óceán elpárolog, majd egy százezer éves szakasz - vagy kicsit több - után a Föld felszíne ismét folyékonnyá válik.
De erre azért reálisan nem kell számítani 5-7 millió évnél korábban.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32865   


---
 
Sokáig én sem. Mondjuk valamit azért tudtam az iszlám vallásról, de minimálisat. Most sem tudok sokat, de a minimumnál egy hangyányival többet. De igazából csak egy hangyányival. Egy-egy ezer évnél régebbi kultúra megismerése az ember életéből jókora részt kanyarít ki, és hát annyira azért nem motivált. De mivel a világ népességének nagyon nagy része iszlám hitű - és távolról sem csak az arabok - az ember előbb-utóbb nem tudja kikerülni.

Nem "fejtágító" jelleggel - mert azt nem szeretném - csak érdekességként:

A mai világ kb. 1800 milliósra tehető muzulmán hitű népességének több mint a fele nem arab, s nekünk ettől függetlenül is erős késztetésünk van arra, hogy a kettő közé egyenlőségjelet tegyünk. Talán azért, mert az iszlám vallás eredetileg színtiszta arab produktum volt, s csak a későbbi századok során vették át más népek is tőlük - nem ritkán éppen azok, akik meghódították/legyőzték őket.
A ti szomszédságotokban is él kb. 7 szer annyi, mint maga Ausztrália egész lakossága: Indonézia 265 milliós lakosságából több mint 200 millió a muzulmán hitű.
Pakisztán 200 milliónyi lakosa között legfeljebb a síita/szunnita-ellentét teremthet különbséget, Bangla Desh 160 milliónyi lakosának 90 %-a iszlám vallású, Nigéria csaknem 200 milliós népességének a fele iszlámhitű, a jóval 80-80 millió fölötti népességű Törökország is Irán is szinte 100 százalékban iszlám vallású, ám ezeknek egyike sem sémita/arab populáció.

Egyszerűen érdekelt, hogy a világ össz népességének kb. a negyede mit is gondol a világról.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32864   


---
 
A prognózisok sorra dőlnek halomra. Nem azért, mert akik készítenék hülyék - nem azok - hanem mert teljesen kiszámíthatatlan a világ.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32863   


---
 
Ez az év odavan. A kukorica nagy részét zölden aratták le, és bálázták be, legalább zölden adják oda az állatoknak. Már most is az egekben vannak az árak, de télire legalább 40 % - al magasabbak lesznek. Én leszarom, az én fogyasztási mennyiségemet meg tudom fizetni, de sok lelkes szavazó majd akkor jön rá, mire is szavazott. De nem jön rá, mert a homokba fogja akkor is dugni a fejét. Ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32862   


---
 
Azért a te életedet, meg az én életemet még jócskán túléli a pénz. Ha már eddig több, mint 2500 évet túlélt. Amúgy az a helyzet, hogy a pontos definíció szerint:

"
Pénz az, amit a piac annak fogad el. Valamint a pénz a leglikvidebb jószág, ezáltal a csere lebonyolítására a legalkalmasabb eszköz.
"

Van olyan része - no nem általános még - a világnak, ahol a víz a pénz. Az ivóvíz. Kolumbia Venezuelával határos vidékein nagy a nyomor, és nincs édesvíz. Ott van az Óceán, de édesvíz nincs. Az emberek amúgy meglehetősen szegények. Azt teszik, hogy úttorlaszokat építenek, és megállítják az arra haladó járműveket. Ha a jármű vezetője, vagy bárki a kocsiból tud nekik adni palackozott ivóvizet, akkor továbbengedik, ha nem, akkor nem mehet tovább. Aki arra megy, az ezt tudja - többnyire fel is hívják a figyelmét rá - és a kocsit teleteszi palackozott vízzel, vagy ásványvízzel. Ez semmivel nem más, mint az autópálya díj, akár kapus, akár matricás - bár igazából a kapus rendszerhez hasonlít a legjobban - pénzzel fizetsz, a pénz nem papír, nem érme, hanem a víz.

A társadalmak már nem létezhetnek fizetőeszköz nélkül, és hogy mikor mit fognak elfogadni fizetőeszközként, az érdektelen. Amivel valamiért fizetni tudsz, az a pénz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (32857) hsz.-re     Olvasás  
  •   32861   


---
 
Itt jó eső volt hajnalban, kicsit hűtött is a levegőn, de most melegszik újra. Kéne még eső, de nemhogy lóf@sz, ló sincsen.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:08  Hozzászólás  Válasz wogboy (32858) hsz.-re     Olvasás  
  •   32860   


---
 
Komoly "kavicsok". De a vízesést messze elkerülném. Én még a sámlin is tériszonyos vagyok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 17:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (32856) hsz.-re     Olvasás  
  •   32859   


---
 
"A találkozás napja.." (vagy összecsapás? minden nyelven - így az angolban is - egy szónak több jelentése van..). Jó név. Amúgy elég öregek lehetnek már, ilyen öregen én már nem is leszek, nemhogy romos lennék.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.08.08. 08:38  Hozzászólás
  •   32858   
Avatar

---
 
A NSW-i területen levő vízesés, és a 3 nővér nevű sziklák!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2022.08.08. 08:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (32855) hsz.-re     Olvasás  
  •   32857   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Sikeres napot … “

Köszönöm, és a mai nap, a 9 fokkal indult, majd a 23 -t tudta!

"Habár felül a gálya,
És alul a víznek árja,
Azért a pénz az úr! “


Ez is igazad lett, mert a víz az úr! A pénznek nem sok van hátra! :-D

„Azaz az eső, szél szinte ugyanannyit vitt le belőle, mint az Óceán. “

Ezt is elfogadom, mint lehetőség! :-D

„Eh itt meleg van változatlanul. De a nagyobb gond, hogy nem mozog a levegő. “

Itt azért szokott a nagy nyári melegben is mozogni a szél! :-D

„ downtown itt a belvárosra gondoltam. “

Ja, így már érhető is! :-D

„Sokáig, sokáig szárazság lesz. „

Ez szomorú! :-(

„Ma már minden csak kívánságműsor kategória. A kiszámíthatóság teljesen felborult. “

Na, ezt is szépen leírtad! :-D

„A filmeket nem Mohamed próféta alkotta. A Koránt pedig igen.„

Köszönöm a fejtágítót, mert ezeket sem tudtam! :-D

„Nem hinném, hogy a Földnek lenne végítélete. „

Ha ma még nem is, de pár százezer éve múlva igen! :-D

„A király is csak ember”

29 perc, de – számomra – érdekes!

Rucní kopání studny - hand digging a well

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron