Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2024.01.26. 23:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (39882) hsz.-re     Olvasás  
  •   39887   


---
 
Szia Délkelet! Én gyerek korom óta csurinak nevezem a házi-verebet! Sőt, minden verebet! És a fiaim is, mert mindig ezt hallották! Sőt, sokszor volt, amikor lefekvés után zsinatoltak, csicseregtek, beszóltam nekik: "Csurik, csend legyen már, alvás! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.26. 23:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39886   


---
 
Nagyon kedvelem! A receptjét nem tudtam - most már tudom :dejo: - de ez önmagában is igen jó étel!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)






  2024.01.26. 13:21  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39883   
Avatar

---
 
Jó ötletet adtál, Ali-bá, megcsinálom a napokban. Én - de szerintem sokan mások is - a hús panírozásakor megmaradt lisztet és tojást kis sóval ízesítve szoktam megsütni (néha szívesebben eszem, mint magát a rántott húst...)
 


  2024.01.26. 13:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (39879) hsz.-re     Olvasás  
  •   39882   
Avatar

---
 
Hú, de rég hallottam azt a szót, hogy csuri, pedig gyerekként igencsak gyakran mondogattuk!
 


  2024.01.26. 08:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39881   


---
 
Végre tudom mit csináljak reggelire, mert pont most gondolkodtam, hogy mit kellene enni, de semmihez nincs kedvem, viszont ezt elsőre megkívántam! :) És csak egy adag fokhagymás tejfölt kell kikeverni hozzá, amíg kisül.
 


  2024.01.26. 07:51  Hozzászólás
  •   39880   
Avatar

terra alapító
 
Reggelim.
IMG_6550.JPG
------------------------
Megtekintve 724 alkalommal.


Ismeritek?
IMG_6551.JPG
------------------------
Megtekintve 724 alkalommal.


Ezt találtam róla: "Lepcsánka, tócsni, lapcsánka, röszti… Hívjuk bárhogy is, a lényeg, hogy a végén ugyanaz lesz minden alkalommal, mert a fogyasztása függőséget okoz. :D Tökéletes köretként, de akár magában is.
A lapcsánka elkészítéséhez a burgonyát egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük, besózzuk, majd hagyjuk állni 5-10 percig. Ezután amennyire lehet, kézzel kifacsarjuk belőle a nedvességet. Hozzáadjuk a lisztet, a tojást és a zúzott fokhagymát, borsozzuk, és alaposan elkeverjük.
A masszát közepes lángon, olajon, oldalanként 4-5 perc alatt pirosra pirítjuk."
 


  2024.01.25. 21:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (39878) hsz.-re     Olvasás  
  •   39879   


---
 
Azta! Nagyszerű kép! A felső cinege széncinege - ők a leginkább elterjedtek - az alsó cinege kékcinege! Gyönyörű amúgy, a kép is jól kihozza, nagyon jó! A verebeknél én úgy vélem - de csak vélem - hogy a felső mezei veréb. A fejének a színéből gondolom. Belőlük - mármint a verebekből - is kétféle van, a rendes "csuri", azaz a háziveréb - ő egyszínű - és a mezei veréb. A mezei veréb feje tud több színben pompázni - meg is lepődtem rajta, amikor először láttam - a házi veréb színe homogén. A kék cinege alapvetően rovar és bogár kártevő pusztító, a magokra a téli időszakban jár rá, amikor nincs mást mit enni! Nagyon hasznos kismadár, hernyók, lárvák lószúnyogok ezreit pusztítja el! (Nem az okoskodás miatt írom, csak azért, mert engem is meglepett a kétféle veréb, és a rovarevő cinege alaposan.) Kitűnő kép, én örülök neki, szépen kirajzolódnak, különösen a cinegék.
Ilyen a mezei veréb:

Mezei_veréb.jpg
------------------------
Megtekintve 714 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.25. 18:36  Hozzászólás
  •   39878   
Avatar

terra alapító
 
Madarak 1.    0148761_1716848368725024_921531282134142099_n.jpg
------------------------
Megtekintve 699 alkalommal.


Verebek és Cinegék. Egész jól megférnek, balról a verebek, jobbról a cinegék. A verebek elég egyformák, de a cinegék jócskán különböznek.
 


  2024.01.24. 20:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (39876) hsz.-re     Olvasás  
  •   39877   


---
 
Igen, megesett a Duna melletti lakosoknál is, hogy eleve kútgyűrűbe rakták, valóban! Jó sora van nálad a cinegéknek, ennek örülök! Kedves, és hasznos madárkák, legtöbbet a széncinegét kevesebbet a kékcinegét látjuk, a többi fajta huncutabb helyeken él, és lakik. Én kb. fél éve "üldözök" egy függőcinegét, aki a nádasban él, de kiröhög, és bebújik a nádba. Egyszer majdcsak kijön, amikor én is ott vagyok! Egy sporttársnak sikerült, ilyen:

Függőcinege.jpg
------------------------
Megtekintve 716 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.24. 09:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (39875) hsz.-re     Olvasás  
  •   39876   
Avatar

terra alapító
 
Ha néhány év múlva mégis talál lyukat a hordón (mert a fólia az nem akadály neki), akkor körül ásom és bebetonozom. (Hallottam olyat, hogy kútgyűrűbe ültették.)

Az én kék cinegém is ilyen volt. Talán kicsit soványabb, kisebb. Lehet még ifjonc.
 


  2024.01.23. 23:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (39873) hsz.-re     Olvasás  
  •   39875   


---
 
Szia Alibá!

Hát ebből nem fog kitörni, az fix!

Az alábbi képen az egyik etetőlátogatódnak - a kéknek - a rokona a Duna partján!

Kék cinke Gyáli patak.jpg
------------------------
Megtekintve 712 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.23. 18:34  Hozzászólás
  •   39873   
Avatar

terra alapító
 
Elkezdődött a bambusz helyének kialakítása. Ástam egy nagy gödröt és beletettem a 70 cm magas vashordó palástot. Hogy ne rozsdáljon el /hamar/ ezért bevontam fóliával.
IMG_6539.JPG
------------------------
Megtekintve 730 alkalommal.

IMG_6546.JPG
------------------------
Megtekintve 730 alkalommal.

 


  2024.01.22. 20:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (39871) hsz.-re     Olvasás  
  •   39872   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem jó lesz, csak szét kell teríteni egy nagy tepsiben (mint a cukrász tálca, vagy egy 60x60-as fénycsőarmatúra búrája) ami elég mély, hogy tudjon benne kaparni.
 




  2024.01.22. 19:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (39869) hsz.-re     Olvasás  
  •   39870   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem kell neki tenni egy edénybe homokot. Nem buta az, rájön az magától is, hogy mire való.
 


  2024.01.22. 11:02  Hozzászólás
  •   39869   
Avatar

terra alapító
 
Van egy cicám. Aranyos, ragaszkodó, jön utánam (előttem) a kertben, lesi merre megyek. Naponta többször kap enni. Mégis mindig a szembe szomszédból kerül elő reggelente. Legtöbbször érte is kell menni, hiába hívom. Kiteszem estenként, mert ha bent hagyom, oda csinál. :remulet: Hogy kell egy macskát szobatisztaságra nevelni? :fejvaka:
 


  2024.01.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (39866) hsz.-re     Olvasás  
  •   39868   


---
 
Szia Tgwh!

Ez egy nagyon informatív és jó oldal, engedelmeddel el is tettem a kedvencek közé! Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.21. 21:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (39865) hsz.-re     Olvasás  
  •   39867   


---
 
Alibá, a kisebb az kékcinke, vagy pontosabb nevén kék cinege! A cinke (cinege) félék közül csak kettőjükön van sárga szín. A kék cinege télen tér át a magok evésére, tavasszal, és amíg lehet, rovarokkal és hernyókkal táplálkozik. De télen hozzácsapódik egy csapathoz, és látogatja a madáretetőket. Bár van amelyik télen - ha nincs komolyan befagyva a nádas, megmarad a vegyes - magok és hernyók, bogarak kosztnál. Sajnos a verebek - ellentétben a cinkékkel - szétkotorják az eleséget. Ez a kép talán két hetes, a Kis Dunánál készült. Azt hiszem erről a madárról írtál.

WhatsApp Image 2024-01-17 at 15.50.33 kékcinke.jpeg
------------------------
Megtekintve 882 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.21. 10:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (39865) hsz.-re     Olvasás  
  •   39866   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.21. 09:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (39864) hsz.-re     Olvasás  
  •   39865   
Avatar

terra alapító
 
Sárga hasú és fekete fejűek, egy kivételével. Az sokkal karcsúbb és világos kék a feje is és a tolla is. Nagyon aranyos :banana: és fürge. Az is cinege?

Sajnos gyakran jönnek verebek is, jó nagy csapatban. :( Sok eleséget eloroznak. :'(
 


  2024.01.20. 22:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (39863) hsz.-re     Olvasás  
  •   39864   


---
 
Gyönyörűek a virágaid!

A tetőn széncinegék vannak, ha jól látom!

Elégedettnek tűnnek, szorgos kis jószágok. A hernyók "mészárosai" amúgy, bár alapvetően magevők. Viszont a költési időszakban hernyót fognak, a fejét lekotorják, a testet a kicsinyeiknek felszabdalják.

WhatsApp Image 2023-12-24 at 16.15.55.jpeg
------------------------
Megtekintve 910 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.20. 21:16  Hozzászólás
  •   39863   
Avatar

terra alapító
 
416123483_1115536343148587_1681784144653134642_n.jpg
------------------------
Megtekintve 810 alkalommal.


Nagy a nyüzsgés az etetőn. öt cinege is egyszerre.
 


  2024.01.20. 08:19  Hozzászólás
  •   39862   
Avatar

terra alapító
 
Kint havas kert, bent nyíló virágok.
IMG_6533.JPG
------------------------
Megtekintve 809 alkalommal.

IMG_6513.JPG
------------------------
Megtekintve 809 alkalommal.

IMG_6515.JPG
------------------------
Megtekintve 809 alkalommal.

IMG_6534.JPG
------------------------
Megtekintve 809 alkalommal.

 


  2024.01.16. 22:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (39860) hsz.-re     Olvasás  
  •   39861   


---
 
Igen, olvastam valamelyik kertésztárssal folytatott beszélgetésből, hogy hol laksz. Sőt, valamikor - nem tudom pontosan mikor, és melyik topikban - fényképeket is láttam a kertedről. Nézd, én nem smúzolok, abban nekem nincs zseton, a szó szerinti igazat írom, ha 50 kalapom lenne, és 25 pár kezem, akkor egyszerre emelném meg a munkád, és a kertész szakmai hozzáértésed előtt. Ismétlem, nekem semmi zseton nem volna a hízelgésben, ez amit írtam, a szikár tény. És még egy, amit láttam: te a szíveddel, lelkeddel is műveled a kertet, és az a kettő legalább annyit ér, mint a szaktudás, meg az eszközök. Ezért is tartottuk Wogival megtiszteltetésnek, ha írtál a topikba. Azt nem tudtam, hogy lényegében one man show - kicsit tréfásan - és így még inkább tisztellek érte. A bambuszok amúgy maguk is keresik, és elég messze mennek a vízért, ha kell. No, nálunk nem kell, hisz a Duna szintje szinte egyszinten van velük, de a szembe szomszéd úr aki kb. 5 méterrel magasabb szinten van a Dunától az út másik oldalán, ő is sikerrel tart a kertjében bambuszokat. Igaz, eléggé figyel, hogy féken tartsa őket. Nincs kétségem afelől, hogy megoldod a vízellátásukat.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.16. 22:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (39859) hsz.-re     Olvasás  
  •   39860   
Avatar

terra alapító
 
Biztosan tudod, én Derecskén lakom. A háznál van egy elég nagy kert, amit gondozok. Gyermekeim, unokáim nagyon messze élnek, ritkán jönnek haza. A kert gyümölcseit, szépségét élvezik, ami öröm számomra, de szinte semmit nem mozdítanak előre benne.
Na itt nyaranta száraz idő szokott lenni. Igyekeztem csepegtető öntözéssel behálózni a kertet, ha kell majd a bambusznak is tudok vizet juttatni. Szerencsére a magam által fúrt kút már 40 éve mindig ad vizet. Pedig a talajvíz szintje eléggé ingadozik. Most pl. 1 méteren van, de van amikor 4 m-re is lesüllyed. Olyankor a szivattyú nehezebben tölti fel a tartályt.
 


  2024.01.14. 20:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (39856) hsz.-re     Olvasás  
  •   39859   


---
 
Nem, a kert Soroksáron van, a ház mögött, hátrafelé. A Ráckeve - Soroksári Dunaág mellett a feleségemnek van egy könnyűszerkezetes háza - rendes családi ház - az idősebb fiam lakik ott, bár lakott egy darabig az ifjabbik is. A kert Budapest kertvárosában - elegánsan nevezve a külvárost - van, talán ha 600 négyzetméter maga a kertrész. A bambuszok a dunai háznál vannak, a telek vége a Duna. A karók az elszáradt, vagy kiszedett bambusz szálakból lettek levágva, kb. 180-200 centis darabok, az alja persze a kivágott bambusznak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.14. 18:33  Hozzászólás
  •   39857   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20240114_182325.jpg
------------------------
Megtekintve 909 alkalommal.

Nem találtam topikot ahová illett volna ez a kép. Besárgulnak lassan.
 


  2024.01.14. 13:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (39855) hsz.-re     Olvasás  
  •   39856   
Avatar

terra alapító
 
A Dunánál kerted van? Ott neveltél paradicsomot a bambusz karó mellett? Ott nő a bambuszod? Azt olvasom, hogy szereti a nedves helyet.
 


  2024.01.13. 23:32  Hozzászólás  Válasz Alibá (39854) hsz.-re     Olvasás  
  •   39855   


---
 
Néztem képet róla, az olasznád valóban nem az, én még igazából hasonlónak sem mondanám. Ma kimentem a szaletlibe, és kíváncsiságból megmértem schublerrel a vastagabb karóim átmérőjét, 25-28 milliméter. Három éve használom őket karóként, de egyelőre kutya bajuk. Az igaz, hogy nem tudom mennyi idős bambuszok voltak, amikor ki lettek szedve.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.13. 18:44  Hozzászólás
  •   39854   
Avatar

terra alapító
 
Most, hogy utána néztem látom, hogy amit a szomszédom bambusznak mondott, az nem is az, hanem 'olasz nád' (Arundo donax).Ez egy bambuszra emlékeztető termetes díszfű, ami 3-5 m magas is lehet. Levelei 2–8 cm szélesek, 30–60 cm hosszúak, lelógóak, kékeszöldek.

Na az enyém nem olyan. A levele is más.
 


  2024.01.12. 19:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (39852) hsz.-re     Olvasás  
  •   39853   
Avatar

terra alapító
 
Arra mondjuk nem gondoltam, hogy mióta van a cserépben. Mert ha 2-3 évig nevelnek egy méteres növényt, akkor úgy még jó is lehet 5 éves karónak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.12. 18:56  Hozzászólás  Válasz tgwh (39851) hsz.-re     Olvasás  
  •   39852   
Avatar

terra alapító
 
Én azt olvastam valahol régen valamelyik fórumon, hogy a bambuszt használat előtt beleállítják egy vödör rézgálicos vízbe, úgy sokkal tovább bírja. Karós paradicsomhoz én nem használnám, mert pár éve csináltam jó sok karót betonvasból, és az örök életű, lugasnak meg megint erősebb tám van, de ha használnám pl. futóbabhoz, akkor hármat kötnék össze mint az indián sátor, úgy biztosan stabil. Szerintem ebben a verzióban folytonnövő paradicsom is ültethető mellé.
 


  2024.01.11. 23:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (39847) hsz.-re     Olvasás  
  •   39851   
Avatar

terra alapító
 
Az is lehet még barna... tél van...

Kaptunk növények mellé bambusz karót, hááát... Azt hittem erősebb. Le kell dugózni a végét, mert ugye üreges. Pár év, és vége. Mondjuk ha évente nő két métert, az úgy már jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.11. 22:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (39844) hsz.-re     Olvasás  
  •   39850   


---
 
Nálunk lenn a Dunánál volt, amelyik 6-8 méterre is elment. Voltak ujjnyi vastag "főgyökerek", és azokról a hajszálgyökerek leágazásának a százai.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.11. 22:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (39845) hsz.-re     Olvasás  
  •   39849   


---
 
A növények mellé karónak kitűnő. Vannak két ujjnyi vastag szárak is - nem mindegyik - és én a paradicsomokat bambusszal karóztam ki, kb. 180 centi magasságig nőtt egy-egy tő, és igen kiterjedt volt. A paradicsom fajtáját én nem tudom, a nejem kapirgássza ki a magokat évek óta egy régi fajtából, de tartja a jellegét.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.11. 22:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (39845) hsz.-re     Olvasás  
  •   39848   


---
 
Alibá, a fajtát nem tudom biztosan, én sövénybambusznak tippelem, már amennyi bambuszt láttam, annak a jellemzőihez hasonlít a legjobban. Ha úgy kezeled, ahogy írod, nem lesz utólag gondod vele. Nálunk is az volt a probléma igazából, hogy hagytuk elvadulni, és az első beindulási jelekre csak pár év múlva reagáltunk. Szóval azért nem a bambusz a hibás, lássuk be. Jártam én már úgy gyöngyvirággal is, hogy csak csákánnyal tudtam kiszedni, mert az ásót sem lehetett belenyomni a gyökerek által kőkeménnyé tett talajba. Szóval tudom én, hogy nem a növény a hibás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.11. 16:03  Hozzászólás
  •   39846   
Avatar

terra alapító
 
IMG_6526.JPG
------------------------
Megtekintve 859 alkalommal.

IMG_6528.JPG
------------------------
Megtekintve 859 alkalommal.


Derecskén ma egész nap ilyen deres, zord idő volt. Szép, de nem igazán kertészbarát idő. Tegnap a napos időben elkezdtem metszeni az almafákat. Ma nem volt kedvem folytatni.
 


  2024.01.11. 12:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (39843) hsz.-re     Olvasás  
  •   39845   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tervezem, hogy a hordó kissé kiemelkedik a földből, körülötte kapált, tiszta talaj és ha megpróbál szökni akkor nem leszek kíméletes.

Milyen fajta a bambuszod? Milyen vastag? Én karónak szeretném használni növények mellé. Gondolom erős, tartós lesz.
 


  2024.01.10. 21:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (39843) hsz.-re     Olvasás  
  •   39844   
Avatar

terra alapító
 
A füves terület közepén meg csak körbe kell nyírni. Csak ugye milyen messzire megy el a talajban...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.10. 21:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (39842) hsz.-re     Olvasás  
  •   39843   


---
 
:thumbup: Nekünk a Ráckeve-Soroksár Dunaág mellett van egy házunk, és kvázi kerítésként lett bambusz telepítve. Igaz, aztán évekig "rá sem lett nézve". Hát az meg megindult. Átlagos magassága 4 méter, de volt közöttük 6 méter magas is. Akkor kezdtem nyűgös lenni, amikor a sziklakert második teraszán, ami kb. 2,5 méterrel van magasabban a bambuszok felett, felütötte a fejét 4-5 hajtás, és mint a bolond, elkezdett növekedni. Hát nálunk a fiaim vették fel velük a harcot, szegény Wogi lényegében maga csinálta, az elszállításban segítettek neki a fia, és a fogadott lánya a teherautóval. Nálunk a két fiú - 40 év körüliek - nagyon kemény melóval, és szisztematikusan állt neki felszámolni a talajszint alatt kb. 20 cm. mélységig szinte áthatolhatatlan gyökérhálót. Csákány, és az a nagykapa, aminek négyszögletes feje van. Nagyon kemény meló volt. Nem figyeltünk, elszabadult, aztán már marha nehéz volt megállítani.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.10. 08:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (39841) hsz.-re     Olvasás  
  •   39842   
Avatar

terra alapító
 
Jó, hogy itt vagy. Wogboy jó címet választott! :thumbup: A fák, bokrok, virágok között mindig van valami, amiről érdemes véleményt, tapasztalatot cserélni.
 


  2024.01.09. 23:09  Hozzászólás  Válasz Alibá (39840) hsz.-re     Olvasás  
  •   39841   


---
 
Alibá, te biztosan megoldod, de a saját tapasztalatom, hogy a gyökérzete eszementen agresszív és terjeszkedő, ha szabadon teheti!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.08. 19:49  Hozzászólás
  •   39839   
Avatar

terra alapító
 
A hordó gyorsan el fog rohadni.
Használt műanyag szüretelődézsára gondoltam, vagy a gyári gyökércsapda. Drágább a leves mint a hús, de legalább nem jön ki a fazékból.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.08. 19:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (39837) hsz.-re     Olvasás  
  •   39838   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tudom tud ugrani. 20 centis föld feletti beton kerítésalap nem akadály. Gondolkodtam én is rajta - persze nem itthon, itt kevés a hely - de miután kicsit utána olvastam letettem róla. Most az egyik szomszéd a nyaralónál két helyre is ültetett, kíváncsi vagyok az eredményre.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég