Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2024.01.08. 19:13  Hozzászólás  Válasz baby-lon (39834) hsz.-re     Olvasás  
  •   39837   
Avatar

terra alapító
 
Majd 5 cm-t kihagyok a hordóból a föld felszíne fölött. Remélem ugrani nem tud. ;)
 


  2024.01.08. 19:11  Hozzászólás
  •   39836   
Avatar

terra alapító
 
Termesztett már valaki földi mandulát? Nagyon jókat olvasok róla. (Ebben a nagy, hideg szélben :'( csak két órát működtem kint. Inkább itt kertészkedem a gépen.)
 


  2024.01.08. 15:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (39833) hsz.-re     Olvasás  
  •   39835   


---
 
Nem kell egyezkednünk:) mert Én nem értek hozzá, csak azt írtam amit olvastam, illetve ezzel kapcsolatban nekem is tanácsoltak, mert már kaptam, csak pont akkor műtötték a lábam, így nem lett elültetve, és elajándékoztam. De nem tettem le róla, viszont szerintem Én dézsába, illetve boroshordóba fogom ültetni, ha sikerül apró levelű bambuszt szereznem.
 


  2024.01.08. 13:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (39833) hsz.-re     Olvasás  
  •   39834   
Avatar

terra alapító
 
Valóban nem lent szökik, hanem a felszínen. Azt sokkal nehezebb megakadályozni, és bitang erős, alig lehet kiszedni... Ezzel együtt én nagyon szeretem, remek hangulatot ad.
 


  2024.01.07. 19:23  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39832) hsz.-re     Olvasás  
  •   39833   
Avatar

terra alapító
 
Még van elvágatlan hordóm, de Délkelet barátom az előbb azt írta, hogy nem megy mélyre a gyökere. Kiegyezünk 70 cm-ben? Annál nagyobb gödröt nem szeretnék ásni. Ráadásul olyan helyre megy, amelyiken tél végén, tavasszal mindig magasan van a víz. Lehet már 50-60 cm-nél. :(
 


  2024.01.07. 18:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (39831) hsz.-re     Olvasás  
  •   39832   


---
 
Csak fenekest!
Mivel valahol azt olvastam, hogy teljesen zárt közegbe szabad csak bambuszt ültetni,mert utána nem lehet kiirtani. Ezért a gyökérnek nem szabad módot adni a terjeszkedésre, mert a hordó alján (ha nincs), képes újra a felszínre törni.
 




  2024.01.07. 13:09  Hozzászólás  Válasz Alibá (39828) hsz.-re     Olvasás  
  •   39830   
Avatar

---
 
"Ha kerüljük a nagyon lágy földet, a bambusz nem fogja néhány 10 centiméternél mélyebbre engedni a gyökerét" :
Bambusz
 


  2024.01.07. 09:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (39828) hsz.-re     Olvasás  
  •   39829   
Avatar

terra alapító
 
Én is nézegettem, mik a lehetőségek. Nem különösebben kényes, de tápanyagigénye nagy, csak az első években lehet trágyát ásni a földjébe, mert teljesen benövi. Nitrogént igényli, és mivel mindenen átnő, nem hinném, hogy pont a sárga agyag állítaná meg. Úgyis lazítva lesz trágyával. A többség fagyálló, ezzel sem lehet gond. Egyedül a terjedése probléma, de 80cm-nél nem megy lejjebb a gyökere.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.07. 09:18  Hozzászólás
  •   39828   
Avatar

terra alapító
 
Kedves mindenki! Woginak nagy tapasztalata volt b a m b u s z nevelés terén. 2015-ben ültetett egy sort a kocsifelhajtó mellé. Azóta rendszeresen beszámolt a növekedéséről, sok fotót is küldött. Utóbbi időben már irtotta.

Most engem is megérintett a bambusz, hozzá jutottam a minap sárga szárú hüvelykujj vastag bambusz ceruzavastag csemetéjéhez. Tövestől ástuk ki, kb. 3-4 liter földel. Zalából hoztam ide a keleti végekre. Sárga agyagban nőtt. Egyik kertemben itt is ilyen a talaj, a másikban lazább barnaföld. Most még cserépben van, nem ültettem ki a végleges helyére. Melyik lenne jobb neki?

Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. A nevelése is érdekelne. :alvaka:
 


  2023.12.30. 08:53  Hozzászólás  Válasz Spoli (39824) hsz.-re     Olvasás  
  •   39827   


---
 
Kedves Fórumozók!
Végtelen szomorú hírt olvasok amit Spoli társunk közölt, Sajnálom egyik társunk hirtelen elvesztését, nagyon sok külföldi érdekességeket közölt képekben is ,ha nem is rendszeresen de néha olvastam, hiányozni fognak az írásai. Nyugodjon békében !
 
Minden jót!


  2023.12.27. 22:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (39824) hsz.-re     Olvasás  
  •   39826   
Avatar

---
 
Kedves Spoli! Nagyon szép, ugyanakkor fájdalmas volt a megemlékezésed Wogboy-ról, az örök barátodról. Engem különösen az írásod legvége érintett meg, szebben nem is lehetett volna írni a kettőtök közötti mély baráti kapcsolatról. Spoli: nagyon nehéz időszak jön most az életedben, de mindannyiunk nevében kérlek, nagyon vigyázz magadra!
Kedves Wogboy: Te pedig nyugodjál békében!
 


  2023.12.27. 22:00  Hozzászólás
  •   39825   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy nem fogok pontosan idézni, mert már jó pár éve annak, hogy Wogboy megosztotta velünk a wogboy szó jelentését. Azt mondta, hogy Ausztráliában a wogboy jelzőt azokra használják akik első vagy második generációs betelepülők, nálunk inkább jöttmentnek, vagy vidékiesen gyüttmentnek szokás nevezni.

Nos, cimbora, te itt sosem voltál wogboy, még ha ez a nevet is vetted magadra! Bárhol is legyél most, azt kívánom, hogy legalább olyan szívesen lássanak, mint ahogy mi láttunk itt!
 


  2023.12.27. 21:04  Hozzászólás
  •   39824   


---
 
Tisztelt Fórumozók!

Végtelen szomorúsággal tájékoztatlak benneteket, hogy a Terra-kert Fórumnak 2015.02.02 óta regisztrált tagja wogboy nem jön többet a Fórumra, nem fog írni, és nem fog itt olvasni.
A Sorsa úgy hozta, hogy ahol Ő már van, onnan - a mi legjobb tudomásunk szerint - nem lehet sem fórumozni, sem egyéb földi dolgot tenni.
Wogboy már nem él.
Halálának a tényét gyermeke tette közzé a legismertebb közösségi portálon.
Halálának körülményeiről és részleteiről nem akarok semmit sem írni, mivel több, mint 15000 km. távolságból az ember legfeljebb bizonytalan részinformációkat tudhat, és még az is lehet, hogy azok kegyeletsértőek lennének. Halálának nagyon valószínű dátuma magyar idő szerint 2023. december 20 23 ó 23, és 2023. december 21 délután 4 óra közé datálható.

Most érzem, hogy mondani kéne, vagy írni kéne valamit. De nem lehet mit. Nincsenek szavak, csak a Csend. A végtelen súlyos, mély, sötétségbe fagyott Csend. Ismételten megköszönve - az ő nevében is - a befogadásunkat, a beszélgetéseink látogatását - Gergergnek, Alibának és Délkeletnek, Ragadozónak külön, de mindenki másnak is - el kell mondanom, hogy az életem egy élhető darabja tűnt el vele. A Terra-kert Fórum valamennyi topikolója, és különösen a topikot látogatásával megtisztelő Fórumozók nevében megdöbbenésemnek és valahol fájdalmamnak is tanúságát teszem ezzel az "Istenhozzáddal".
Aki gondolja, egy pár szóval itt köszönjön el tőle - csak ha úgy érzi - én a magam részéről utána küldöm az ő fiatalkorának azt a dalát, amelyet mindig nagyon szeretett, és boldogan hallgatott. Öreg cimbora, legyen azon a fucked úton az örökkévalóságig mit dúdolnod! A magam részéről ez az elköszönés volt a szándékaim szerinti utolsó bejegyzés, amit ebbe a 2015.06.24 óta egzisztáló csevegő topikba tettem. Itt már nincs kivel csevegnem.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2023.12.25. 20:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (39821) hsz.-re     Olvasás  
  •   39822   


---
 
Kedves Alibá!

Minden nap be fogok nézni, de önmagamban nem nagyon írok semmit, mert az nem komilfo.
A kérdésedre válaszolva: Személyesen nem ismerjük egymást, fényképen láttuk egymás képét. A netes ismeretségünk nagyon régen, az Origo fórumán keletkezett. Én ott akkor moderátor voltam, Tom szintén wogboy azonosítóval egy ugyanilyen című topiknak a topik gazdája. Egy alkalommal nem figyelt eléggé, és egy privát üzenetet tett ki publikus felületre. Én valahogy azonnal észrevettem, és szinte mire írt nekem, az inkriminált hozzászólást el is tüntettem, senki sem tudta elolvasni, olyan rövid idő alatt. Ő megköszönte, én válaszoltam, és megkértem, had írjak a topikjába, mert nagyon érdekes az a világ, ahol él. E-mail címet is cseréltünk.
Aztán, hogy felszámolták az Origo fórumot, a "Fák virágok..." csevegőtopik fórumról-fórumra hányódott egy darabig, amíg végül nagy Szerencsénkre a Ti Fórumotok - illetve hát már az én fórumom is - befogadott bennünket. Örömmel maradtunk itt, a topik miatt, és az egész Fórum miatt is.
A hosszú - 10-nél is több - év alatt a levelezésünkben korlátozott mértékig beavattuk egymást egymás magánéletébe, életkörülményeibe, gondolatvilágába is.
Nagyon remélem, hogy viszontlátjuk még ennek a topiknak a hasábjain.

(Lavit - a szicíliai srác - én is kedveltem, róla annyit tudok, hogy az Index fórumán topikolt, és egy hosszabb kitiltást követően került ide, mintegy véletlenül. Sajnálom, hogy eltűnt, műveltsége, és tárgyi tudása imponáló volt.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.24. 22:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (39820) hsz.-re     Olvasás  
  •   39821   
Avatar

terra alapító
 
Szia Spoli! Minden nap elolvastam a beszélgetéseteket, néha még bele is szóltam. Sokat tanultam az oda vissza válaszaitokbol és nagyon sajnálnám, ha megszakadna. Már a Sziciliában élő társatok kiesése is kellemetlenül érintett. Nézz be ide rendszeresen és írj is. Ha gondolod, hogy érdekel amit mondok, válaszolok is. Én például nagyon kíváncsi vagyok rá (csak eddig nem akartalak benneteket zavarni a kérdésemmel), hogy honnan ismeritek egymást Tommal? Kellemes karácsonyozást, unokázást, ha addig nem találkoznánk, boldog új évet kívánok Neked és ha Tom olvassa, Neki is!
 


  2023.12.24. 18:47  Hozzászólás
  •   39820   


---
 
Kedves Fórumtársak, különösen azok, akik megtiszteltek bennünket azzal, hogy néha benéztek ebbe a csevegő jellegű topikba is.
Az a gondom, hogy december 20 óta Wogboy topiktárstól semmilyen visszajelzést nem kapok, a topikot nem használja, e-mailra nem válaszol. Legutóbb egy elég rossz hangulatú, zavaros üzenetet kaptam, azóta semmi.
Természetesen nyugtalanít, de mit tenni nem tudok, csak várok, hogy esetleg mégis jelentkezik.
Viszont én önmagamban a topikot továbbvinni nem tudom, és nem is akarom.
Ezért Wogboy visszatértéig én itt nem teszek bejegyzést, kivéve ha közérdekű.
Magam a Fórumon maradok, és olvasgatok, ahogy eddig is.

Megköszönve a megtiszteltetést, ha valaki meglátogatott valaha is bennünket, én Wogboy visszatértéig ettől a topiktól elköszönök!
Megértéseteket köszönöm.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.23. 21:26  Hozzászólás
  •   39819   


---
 
Szia Tom!

Nálatok már jó pár órája Szenteste napja van. Kívánom, hogy legyen könnyebb és gond nélküli a lelked, és tudjál örülni az Ünnepnek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.22. 19:56  Hozzászólás
  •   39818   


---
 
Szia Tom!

Sikeres és higgadt napokat kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:57  Hozzászólás
  •   39817   


---
 
Sikeres és higgadt napokat Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39816   


---
 
Bassza meg, mégis van aki élvezi, ha hóhér lehet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39815   


---
 
Ki lehetett bírni, a sok érdekesség lekötötte az ember figyelmét.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39814   


---
 
A gyakran látogatott csatornák a műsoruk közti reklámokért tudnak szép pénzt kapni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39813   


---
 
Hazajönni semmi értelme, rendezni kell a dolgokat. Van házad, van telked, van kocsid, még nem szorulsz rá valójában senkire, miért siettednéd azt ami úgyis eljön a maga idejében? Nem kell kapkodni, ami a te jogod, azt nem feladva leehet a dolgokat rendezni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39812   


---
 
Jól van az, ha valaki szereti, én nem mondtam, hogy ne tegye. Csak nekem ne sokat kelljen ennem belőle.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:46  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39811   


---
 
Igen, olvastam nemegyszer, hogy a ti kontinenseteken is jóval meghaladta a 40 fokot a hőmérséklet. Arra is emlékszem, hogy te is ballagtál 40 fokban a fűnyíró után.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39810   


---
 
Nem a mi világunk. Nekünk még a 10 emeletes panel is nagyon magas.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39809   


---
 
Szutykos, vizes, ködös, sötét, és hideg. Azt hiszem ennyi elegendő róla. A levegő sem tiszta a szmog megül.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (39805) hsz.-re     Olvasás  
  •   39808   


---
 
Szép meleg nyár, a 36 kicsit ugyan sok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.21. 20:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (39804) hsz.-re     Olvasás  
  •   39807   


---
 
Hát igen, Melbourne ismeri a havat!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2023.12.20. 22:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (39803) hsz.-re     Olvasás  
  •   39805   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Sikeres napot ….”

Köszönöm és a mai reggel tudta a 22 fokot, majd igaz volt a 36 fok is!

“Az út nyugodt, és békés.”

Ez az út nekem is úgy tetszett!

„Az itteni mai moslékról ne is szóljunk. “

Mert, milyen idő volt ?

“Hát nagyon nem. De már ránézésre taszító nekem.”

Ez a nálam is az igaz!

„..ha a gyökerek nem sérülnek, valószínű helyrejön. “

Ez is, az igazad lett!

„... de itt Dél-Európában nyáron pokoli a helyzet néha, megesik, hogy 46-48 fok is van. Az sem normális. „

Az itteni meleget sem kell félteni!

„... aki szereti a zöldet, állítólag egészséges is, én nem tartozom közéjük. „

Én szerettem!

„... ha ránéz az ember, köze nincs a burgonyához. „

Ezt én is láttam!

„Napközben a köd enyhült, de hányinger idő volt. „

Ezért sem megyek haza, inkább fellógatom magam!

“Ha jól megy egy youtube csatorna, elég sokat hoz a konyhára.”

Ezt sem tudtam, hogy a konyhára sokat hoz!

„Death Walley-ban voltam ezek közül. Novemberben voltam, akkor volt 40 fok “

Hú, az sem volt a jó!



„A hóhérság szomorú mesterség”


Az Antarktisz Titkai, amik Megrémítik az Emberiséget


 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2023.12.20. 22:17  Hozzászólás
  •   39804   
Avatar

---
 
A vadlibák a vizparton és a téli melbournei téli kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2023.12.20. 21:02  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39802   


---
 
A Death Walley-ban voltam ezek közül. Novemberben voltam, akkor volt 40 fok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39801   


---
 
Ha jól megy egy youtube csatorna, elég sokat hoz a konyhára. Más kérdés, hogy mennyibe kerül, és meddig fut.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39800   


---
 
Igen, reggel - igaz akkor még aludtam - de eszement köd volt megint. Napközben a köd enyhült, de hányinger idő volt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39799   


---
 
Én sem,, ha ránéz az ember, köze nincs a burgonyához.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39798   


---
 
Van, aki szereti a zöldet, állítólag egészséges is, én nem tartozom közéjük.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39797   


---
 
Nem igazán kontinentális éghajlat hőmérsékletei, de itt Dél-Európában nyáron pokoli a helyzet néha, megesik, hogy 46-48 fok is van. Az sem normális.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39796   


---
 
Igen, ha a gyökerek nem sérülnek, valószínű helyrejön. Más kérdés, hogy az állatok, rovarok, hasonló lények pedig elpusztulnak, elevenen megégnek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39795   


---
 
Hát nagyon nem. De már ránézésre taszító nekem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (39791) hsz.-re     Olvasás  
  •   39794   


---
 
Igen, a maximum elég meleg volt. Az itteni mai moslékról ne is szóljunk.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 20:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (39792) hsz.-re     Olvasás  
  •   39793   


---
 
Az út nyugodt, és békés.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.20. 09:52  Hozzászólás
  •   39792   
Avatar

---
 
Az óceánhoz vezető járda és az erdélyi vár

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2023.12.20. 09:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (39789) hsz.-re     Olvasás  
  •   39791   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Sikeres napot ….”

Köszönöm és a mai reggel tudta – megint – 21 fokot, majd igaz lett a 35 fok is és jártak a légkondik is!

"Huhh, ez a torony rémisztő!”

Én sem szeretnék ebben a házban lakni!

„Csúnya nyomok, de ezek helyrejönnek. “

Sok tüzet okoznak szándékosan és igazad van abban is, hogy majd helyre jön!

„Itt eszementen szar, szürke, nyirkos, sötét hideg volt. “

Ezt is majd meg kell szoknom!

„.... a maximum hőfokok magasnak tűnnek.”

Ez is, az igazad lett!

„... mert nem kedvenceim a zöldséges növények, sem a tökfélék, mint a cukkini. „

Miért is? Ha nem is vagy nyúl!

„Amúgy a padlizsán a burgonyafélék közé van besorolva. “

Ezt sem tudtam!

„Hát ma is fokozottan igaz lett volna. Meg még hozzá a köd is. “

A ködös időt én sem szerettem!

”Csak azt hangsúlyozom ki, hogy az a találékonyság, és rengeteg munka, amit te az otthonotokba beletettél, süvegelést érdemel, és nem feledhető “

Ezt is köszönöm!

„Mondjuk ezzel együtt a teóriák, elméletek maradnak, sok jól jövedelmez a kitalálójának. “

Ezt is jól láttad meg!

„Fura képek videója! “

:-D



„Úgy kell gazdálkodni, hogy jusson is, maradjon is”

REJTÉLYES HELYSZÍNEK


 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2023.12.20. 09:34  Hozzászólás
  •   39790   
Avatar

---
 
Az erdélyi kisváros és az itteni kilátás


Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2023.12.19. 22:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (39778) hsz.-re     Olvasás  
  •   39789   


---
 
Sikeres napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.19. 22:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (39778) hsz.-re     Olvasás  
  •   39788   


---
 
Fura képek videója!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég