Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2024.03.02. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (39959) hsz.-re     Olvasás  
  •   39960   


---
 
:O :O :O Hát izgatottan várom, ebből mi lesz! Alibá, te mertél nagyot álmodni! Ez igen!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.01. 20:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (39958) hsz.-re     Olvasás  
  •   39959   
Avatar

terra alapító
 
(folyt.)
UDVARUNK 2010.06.17. 026.jpg
fürdőmedence a fóliaházban
Megtekintve 876 alkalommal.


A kerti fürdő medence a másik oldalról nézve.
(Kis kitérő: az eltolható fóliaház, febr.-márc.-ápr.-ban nem a fürdő felett volt, hanem a képen látható zöldségek, virágok fölött, ott a kék cső mellett. Ezek élvezték a fóliaház melegét a fagyok elmultáig. Májusban aztán visszatolva a fürdőt melegítette.)

Ott tartottam, hogy 2012-ben kezdte megadni magát a fémpalást. Éreztem, hogy előbb-utóbb ki kell cserélni a medencét. Állandóan az járt eszemben, hogy hogyan lehetne véglegesen fedett, fűtött helyre költöztetni, hogy télen-nyáron úszhassak benne. Egyik reggel arra ébredtem, :nahat: hogy ha minimálisra csökkentem a méretet, akkor a ház oldalához épített garázs felett elfér és a fölé ápített 'fürdőház' két lépcsővel csatlakoztatható lesz a télikerthez. (A részleteket mellőzöm, az külön történet lenne.)
(folyt. köv.)
 


  2024.02.29. 21:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (39957) hsz.-re     Olvasás  
  •   39958   


---
 
Huhhh.. Emberes egy méret azért, az a szoba amelyikben most ülök, 4x3 az! Ahogy nézem a fólia sátor sem törpéknek készült! Ez igen! (A tulipánjaid elől nagyon szépek. Szeretem a tulipánokat!). Kíváncsian várom a folytatást!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.29. 20:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (39956) hsz.-re     Olvasás  
  •   39957   
Avatar

terra alapító
 
"Majd amikor lesz rá mód,, írsz a trópusi részről is. "

Most ráérek. (Egy kissé messze kezdem.) :fejvaka:

Az úgy volt, hogy mikor Antal József lett a miniszterelnök adott a pedagógusoknak 20 000 Ft ruhapénzt. Aztán mikor Horn Gyula lett, ő se akart lemaradni, adott 40 000 Ft-ot. Na éppen akkor nyitott Debrecenben a Praktiker és a bolt előtti placcon fel volt állitva egy köralakú bádogfalú kerti fürdőmedence. 3,6x1m. Pont annyiba került, megvettem. Jól szolgált nyáron a három meleg hónapban. Gumikötélen úsztam benne, ha már 20°C-t elérte a víz hőmérséklete. (Megjegyzem mindig szerettem úszni, annak ellenére, hogy nagybátyáim 7-8 éves korom körül úgy 'tanítottak' meg, hogy bevittek a Berettyó közepébe és egyszerűen ott hagytak. :remulet: Én meg kievickéltem, ahogy tudtam. Un. kutyaúszással. A mellúszásra jóval később szép emlékű drága keresztanyám tanított.)

Kevesellettem a 3 hónapot ezért készítettem fölé egy kerekeken gördülő jó nagy fóliasátrat.
Kert 2010. ápr. 035.jpg
Balra a hintapad mögött sejlik a nagy fóliaházban a kék köralakú medence.
Megtekintve 893 alkalommal.

ezzel elértem, hogy tavasszal és ősszel egy-egy hónappal tovább lehetett lubickolni. Így telt az idő 2012-ig, amikor a medence bádogfala elkezdett rozsdásodni. (Az eltelt évek során mindig arról álmodoztam, hogy de jó lenne egész évben mindennap úszni egyet.) Előbb lefestettem a rozsdás részt, később kívülről 'megtámogattam', mert csak az alja gyengült el, a belső fólia ép volt.
/folyt. köv./
 


  2024.02.23. 23:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (39955) hsz.-re     Olvasás  
  •   39956   


---
 
Gratulálok a tortához a készítőnek is!
Szép munka, és biztos finom volt.
Majd amikor lesz rá mód,, írsz a trópusi részről is. Nálunk nincs hasonló, a felső szinten vannak a nejemnek a virági, alkalmanként szépen kinyílnak, de én sajnos a karácsonyi kaktuszon kívül a többi virágot nem ismerem. A nagyobbik baj, hogy ezer év alatt sem tanultam meg, melyiknek mennyi víz kell. Úgyhogy nem is engedi, hogy öntözzem. Egyetlen fajta virághoz "értettem" - vagyis azt valahogy eltaláltam miként kell gondozni, egy gyönyörű szép orchideához. Persze, a boltból jött, valaki hozta ajándékba, de évekig virágzott, és sokáig, és szépen. Aztán egy idő után az egyik évről a másikra vége lett.
Az udvari virágainkat szeretem, egyszerű kis virágok, de nagyon szépek tudnak lenni, legalább is nekem. A tulipánokkal is jóban vagyok, meg a pünkösdi rózsával is, ha ugyan alant ez az. Csak a vágott virággal nem vagyok jóban. Saját dili, de ez van.

Kerti tuli.JPG
------------------------
Megtekintve 1040 alkalommal.



Rózsa2.jpg
------------------------
Megtekintve 1040 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.22. 07:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (39952) hsz.-re     Olvasás  
  •   39955   
Avatar

terra alapító
 
Kíváncsian várom a trópusi résznek is a leírását!

Ennek egy kicsit hosszabb története van. Lehet folytatásos regény lesz. Majd, ha ráérek nekikezdek, most nagyon sok munka van a kertben és a ház körül.
(A tortáról röviden annyit, hogy a barátnőm barátnője készítette. Hárman nagyon jóban vagyunk.)
 


  2024.02.21. 22:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (39953) hsz.-re     Olvasás  
  •   39954   


---
 
Igen sokoldalú vagy Alibá! Nekem eddig még soha nem jutott eszembe tortát készíteni! Dekoratív lett, bizonyos, hogy az íze is jó. Nekem nagyon tetszik az a harmónia, és összhatás, amit a torta az asztalterítő virágaival mutat! Jól néz kis, bizisten! Egyéb alkalmakkor is szakácskodsz, illetve cukrászkodsz?
Azért kérdezem, mert a "házi készítésűt" úgy értettem, hogy sk. készítésű. Ha félreértettem, az sem baj, akkor is nagyon impozáns!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.20. 20:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (39952) hsz.-re     Olvasás  
  •   39953   
Avatar

terra alapító
 
Mai 'meglepetés'. Házi készítésű az én ízlésem szerint. (Kevés piskóta, sok krém.) :P
IMG_6628.JPG
------------------------
Megtekintve 1219 alkalommal.

 


  2024.02.19. 22:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (39946) hsz.-re     Olvasás  
  •   39952   


---
 
Köszönöm a választ Alibá! Ezt jól kifundáltad, okos, és működik!
Kíváncsian várom a trópusi résznek is a leírását!

By the way! Ha ismersz egészen véletlenül valakit, akinek Aladár a keresztneve, no neki Szerencsét és Egészséget kívánok az élet minden napjára, de a holnapi (02.20) jeles napra külön is!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.19. 22:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (39948) hsz.-re     Olvasás  
  •   39951   


---
 
Nagyon érdekes, és szép virágok! És makula nélküliek, ez igen!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.19. 08:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (39949) hsz.-re     Olvasás  
  •   39950   
Avatar

---
 
Nem, egyik sem az: a zömük calathea és a marantha (vagy maranta) fajták közül valók, a piros csíkos az utóbbi. A legnagyobb középen rákvirág, az nem kényes, mint az előzőek (de az is nagy kedvencem!)
 




  2024.02.19. 07:49  Hozzászólás
  •   39948   
Avatar

---
 
Az én kis dzsungelemnek csak a dohányzóasztalon jutott hely (sajnos nehezen tudom biztosítani a megfelelő páratartalmat, némelyik növényen látszik is a hiánya)


IMG_20240219_073521.jpg
------------------------
Megtekintve 1178 alkalommal.

IMG_20240219_073347.jpg
------------------------
Megtekintve 1178 alkalommal.

 




  2024.02.18. 22:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (39942) hsz.-re     Olvasás  
  •   39946   
Avatar

terra alapító
 
Kérdezed: "A fűtött részt hány fok hőmérsékletre kell temperálnod?"
Alapból 20°C hőmérsékletre van állítva a termosztát az egész lakásban. Így a télikertben is annyi van, ha nem süt a Nap. Ha süt, akkor a nagy ablakfelületek miatt felmegy a hőmérséklet és a lakó előteret elválasztó dupla függöny elhúzásával bejön a hő egy része a többi helyiségbe. A fűtés ilyenkor leáll. Az egész lakás felmelegszik a nyitott ajtók miatt. Éjjelre behúzzuk a függönyöket. A szabaddal érinkező részekben 20° alá is megy, ami a sötét miatt ideális a növényeknek. Aztán nappal minden kezdődik előlről.
Ha nem süt a nap akkor a fűtőtestek mindenütt 20%-ot tartanak.
(Kivéve a 'trópusi részt', ahol parapetes gázkazán és Nap teszi a dolgát - kézi vezérléssel. Ez kicsit macerás, de már megszoktam. Itt 30 és 40° C között ingadozik. Erről később számolok be.)
 


  2024.02.17. 22:10  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39943) hsz.-re     Olvasás  
  •   39945   


---
 
Kedves Fruzsi, amit ír, az megoldás lehet, mert télen leköltözünk az alsó szintre, és fent, ahol a kaktuszok vannak, legfeljebb temperálás van! Kösz, tényleg lehet, hogy ezért. Ha élek, és ha eszembe jut, a következő télen megpróbálom, hogy egyet lehozok közülük a fűtött részbe!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.17. 08:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (39941) hsz.-re     Olvasás  
  •   39944   


---
 
Nagyon szép!
Sajnos nekem egy huszonéves, vagy még öregebb, méteres átmérőjű volt, még a nagymamám hagyatékaként örököltem meg, de 2 éve tönkrement. Nagyon sajnáltam, mert évente több száz virág volt rajta. Egyszer 345 darabot szedtem le róla.
Egy kovácsolt vas varrógép volt a virágtartója, és mindig impozáns látványt nyújtott.
 


  2024.02.17. 08:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (39942) hsz.-re     Olvasás  
  •   39943   


---
 
Állítólag van karácsonyi, és van húsvéti kaktusz is, ezt egy ismerős mondta, amikor meséltem neki, hogy hibernálni szoktam a kaktuszunkat, és nem karácsonykor nyílik, hanem húsvétkor.

A hibernálás nálam úgy működött, hogy ha a fűtetlen verandára tettem be, akkor a bimbók megálltak a növésben, és csak amikor már melegedett a levegő, akkor fejlődtek tovább, és így húsvétra nyíltak ki. De ha a meleg lakásban volt bent, akkor már karácsonyra kinyílt, így az enyém biztos karácsonyi fajta:) Én még húsvétra nyíló meleg lakásban telelő karácsonyi kaktusszal nem találkoztam. Így nem tudom valójában mi az igazság ebben a témakörben.
 


  2024.02.16. 23:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (39941) hsz.-re     Olvasás  
  •   39942   


---
 
No, ők nálunk is elég öntörvényűek! Akkor van karácsony, amikor ők gondolják. Ha húsvétkor, hát akkor húsvétkor. Punktum. A fűtött részt hány fok hőmérsékletre kell temperálnod?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.16. 21:30  Hozzászólás
  •   39941   
Avatar

terra alapító
 
A fűtetlen de jól benapozott lépcsőházban, mintha a karácsonyi kaktusz időzavarban lenne. :fejvaka: Most nyitja a virágait.
427772956_714789617406108_2153511914645596418_n.jpg
------------------------
Megtekintve 1213 alkalommal.

 


  2024.02.15. 21:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (39939) hsz.-re     Olvasás  
  •   39940   


---
 
Ámulok! Nemhogy nekem nem volt ilyenem - ez kizárt lett volna magamat ismerve - de az ismerőseimnek sem. A környékemen nem tudok róla, hogy valakinek is lenne, pedig már egy híján 40 éve családi házas környéken élek.
Azokat a növényeket - gondolom virágot és bizonyos fajta gyümölcsöket - helyezed el itt, amelyeknek az "ő nyaruk" a mi telünkön van? Gondolom kell nekik a meleg és a pára, és a fény. Mintha orchideákat is láttam volna az egyik képen! Rendkívül hangulatos, és szemet gyönyörködtető, bár az biztos, hogy szakértelmet és sok munkát kíván!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.14. 18:57  Hozzászólás
  •   39939   
Avatar

terra alapító
 
Ma nagyon kellemes napsütéses idő volt. Kapálógépeztem és szőlőt metszettem.
Délben készítettem pár képet a 'dzsungelem'-ről is. Kettőt mellékelek:
IMG_6623.JPG
Sokféle örökzöld '24.02.15.
Megtekintve 1241 alkalommal.

IMG_6621.JPG
Orchideák. Már 5 éve minden évben virágoznak. Szeretik a félárnyékot. '24.02.15.
Megtekintve 1241 alkalommal.

 


  2024.02.13. 19:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (39934) hsz.-re     Olvasás  
  •   39938   
Avatar

terra alapító
 
"Te valóban mindenhez érthetsz, ami fű, fa, bokor és virág"

Meg szerintem azokhoz is, "ami közöttük van". :)
 


  2024.02.13. 13:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (39936) hsz.-re     Olvasás  
  •   39937   
Avatar

---
 
Szerintem indián banánra gondolsz (asimina triloba), de az egészen más növény, mint az, ami az Ali-bá képén látható. Bár Indiában is termesztenek banánt, de nálunk szabadföldön indián banánt termesztenek egyre többen, mert az valóban teljesen télálló. Sokan keverik a nevüket a hasonló hangzás miatt.
 


  2024.02.13. 08:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (39935) hsz.-re     Olvasás  
  •   39936   
Avatar

terra alapító
 
Indiai banán megterem szabadföldben is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.02.13. 06:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (39934) hsz.-re     Olvasás  
  •   39935   
Avatar

terra alapító
 
Tévedés ne essék, az utóbbi kép nem a télikertemben készült, hanem Montenegróban. Csak v á r o m, hogy itt is, nekem is teremjen, de nem vagyok benne biztos, hogy sikerül. :O
:fejvaka:
 


  2024.02.12. 23:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (39933) hsz.-re     Olvasás  
  •   39934   


---
 
Szia Alibá!

Én csak nézek ki a fejemből, hogy neked mi van! Basszus, tiszta trópusi hangulat és környezet! A banán az bónusz, nem tudom az melyik része, ami fogva vagyon, de maga a kert látványa már egy csoda nekem! Te valóban mindenhez érthetsz, ami fű, fa, bokor és virág, az biztos! Respect! Trópusi gyümölcsök télikertben, ez nem semmi!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.12. 19:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (39932) hsz.-re     Olvasás  
  •   39933   
Avatar

terra alapító
 
Várom, hogy ilyen legyen:
384548603_1068010827532551_7443648062598189416_n.jpg
------------------------
Megtekintve 1241 alkalommal.

:banana:
( Nem is tudom, hogy milyét fogom a banánnak?!)
 


  2024.02.11. 18:50  Hozzászólás
  •   39932   
Avatar

terra alapító
 
Jól érzi magát a banán a télikertben.
IMG_6560.JPG
------------------------
Megtekintve 1136 alkalommal.

 


  2024.02.10. 23:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (39930) hsz.-re     Olvasás  
  •   39931   
Avatar

terra alapító
 
Kiszel Tünde naptárában a Húsvét hétfő meg keddre esett :hiha: :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.02.10. 21:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (39929) hsz.-re     Olvasás  
  •   39930   


---
 
No, akkor közel a farsang vége, ha busójárás volt! Az azért szopás a farsangolóknak, mert azt még csak-csak tudják, hogy vízkeresztet követő nap csaphatnak a lecsóba, de a hamvazószerda minden évben máskor van úgy kell a Húsvétból visszaszámolják.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.09. 19:26  Hozzászólás
  •   39929   
Avatar

terra alapító
 
Kirándultunk az elmúlt napokban, Pécs környékén. Mohácson busókkal is találkoztunk.
busó 5..jpg
------------------------
Megtekintve 1149 alkalommal.

busó 2..jpg
------------------------
Megtekintve 1149 alkalommal.

busó 4..jpg
------------------------
Megtekintve 1149 alkalommal.

busó 1..jpg
------------------------
Megtekintve 1149 alkalommal.

 


  2024.02.08. 20:25  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39927) hsz.-re     Olvasás  
  •   39928   
Avatar

---
 
Sajnos sok. Még oltvány esetén sem lehet biztosan megmondani, hogy kb. hány év után lehet az első gyümölcsöt megkóstolni a fáról, mert a datolyaszilva nagyon szeszélyes. Amikor első alkalommal megjelennek rajta a gyümölcskezdemények, azok szinte mindegyikét leszórja abban, de néha még a következő évben is ... akár több tízet is. Persze lehet valaki szerencsés is, de értékelhető mennyiségű gyümölcs szüreteléshez a vásárlástól számított 4-6. évben lehet számítani, szerintem. Pici kóstoló lehet hamarabb is azért. Magvetés esetén ezekhez legalább 3 évet hozzászámítanék. Elég drága az oltvány, de a pár év előny és a magvetéssel szembeni viszonylagos biztonság miatt én egyértelműen a vásárlás mellett döntenék. Illetve volna még egy olcsóbb, de jobb megoldás is a magvetéshez képest, ha megoldható: lotus vagy virginiana alany beszerzése és arra ráoltani a nemest (utóbbit én is tudnék küldeni több fajtából is, de az alanyaim sajnos elfogytak)
 




  2024.02.07. 21:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (39923) hsz.-re     Olvasás  
  •   39926   


---
 
No, erről is lemaradtam! :)
De megnézve a felírásokat, valami monitorhoz kapcsolható, különböző sportokat játszható elektronikus szerkezet lehet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.05. 23:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (39923) hsz.-re     Olvasás  
  •   39925   
Avatar

---
 
TV-játék. Bármilyen TV-hez csatlakoztatva az játékgéppé alakult. Párosan lehetett játszani, két-három féle labdajátékból (nagyon egyszerű, ahogy a grafikája is) választva. Ebből fejlődött ki a játék-konzol. Bár a kvarcjáték gyorsan kiszorította, az színes volt, sokféle játékkal létezett és zsebben elfért...
 


  2024.02.05. 23:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (39920) hsz.-re     Olvasás  
  •   39924   
Avatar

---
 
Igen. Léghoki. Két verziója is van: 1. a négy oldalról a pálya felületére levegőt fúj az asztal és azon lebeg a korong. 2. csak egyszerűen nagyon sima plexin csúszik a korong. Van asztali verziója is.
 






  2024.02.05. 21:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (39920) hsz.-re     Olvasás  
  •   39921   


---
 
Én nemhogy nem játszottam, nem is láttam ilyet! :O
Mi ez, és mi a játék lényege?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.02.04. 13:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (39916) hsz.-re     Olvasás  
  •   39919   
Avatar

---
 
Tavaly tavaszig én is így gondoltam, Ali-bá, de az elmúlt évben a Nikitában nagyon nagy kárt okozott a poloska. Olyan mértékben, hogy a két fám közül a kisebbiken az összes gyümölcs teljesen eldeformálódott és mind a komposztra került. A többi fajtánál (a nagyobb gyümölcsűeknél) szerencsére minimális a kár.
 


  2024.02.04. 13:11  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39914) hsz.-re     Olvasás  
  •   39918   
Avatar

---
 
Lehet magvetéssel is szaporítani, viszont a fagytűrése gyengébb, mint az oltványoké (bár a mostani telek alapján ez már nem is olyan nagy gond, hacsak nem lesz egy kiugróan hideg tél, ami a fiatal oltott fákat is képes lenullázni ... persze különböző módon lehet ez ellen is védekezni). Ráadásul nagy a bizonytalanság abban, hogy mikor fordul termőre és milyen minőségű gyümölcsöt fog teremni (pl. az őszibarack magvetéséből is lehet kiváló minőségű gyümölcsöt kapni, de ez ritka és zömmel apró, kevéssé ízletes barack lesz belőle).
 


  2024.02.04. 12:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (39915) hsz.-re     Olvasás  
  •   39917   
Avatar

---
 
Pontosítanék: nem khakiszilva, hanem kakiszilva (Diospyros kaki). A h betűt csak azért rakták oda, hogy ne legyen olyan kellemetlen leírni ... éppen ilyen megfontolásból valaki kitalálta, hogy legyen "káki"szilva, ami szerintem még az előzőnél is rosszabb.
 


  2024.02.04. 09:59  Hozzászólás  Válasz Spoli (39913) hsz.-re     Olvasás  
  •   39916   
Avatar

terra alapító
 
Sokféle neve van: Datolyaszilva vagy diospyros kaki vagy sharonfruit, hurma, kákó, esetleg persimon, stb. Lehet kapni a boltokban, piacon. Alma nagyságú, fényes, sárga. (Nem tudom, hogy miért, de elég drágán adják, darabonként.)
Nagyon hálás és szorgalmas gyümölcsfa. Semmiféle kártevője nincs. (Még a polaska is csak annyira árt neki, hogy a szúrás körül kis kemény bög keletkezik a héja alatt, amit könnyű evéskor, feldolgozáskor likvidálni.)
IMG_6497.JPG
Őszi termések fagy előtti szüret után.
Megtekintve 1127 alkalommal.

 


  2024.02.04. 09:51  Hozzászólás
  •   39915   
Avatar

terra alapító
 
Pontosabban kHaki szilva a datolyaszilva. Vegyes érzelmekkel ültettem. Egyrészt nincs kártevője, nem támadja betegség, van akinek 3 év után 7 kg-ot termett. Másrészt meg a fügedarázs is megjelent valahogyan, 15-25 éve terjedt el a füge, akkor 20 év múlva a khakinak is lesz kártevője? Ellenség nélkül ugye.
Eddig szépnek tűnik minden, talán nem fagyott el semmi. Még. Majd fog. Kíváncsi vagyok, idén lesz-e gyümölcs...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.02.04. 06:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (39911) hsz.-re     Olvasás  
  •   39914   


---
 
Én egy éve kaptam magot, de akkor úgy eltettem, hogy most a napokba került elő. Érdemes elültetni, lehet belőle valami?
 


  2024.02.03. 22:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (39911) hsz.-re     Olvasás  
  •   39913   


---
 
Nahát! :O
Erről a gyümölcsről még nem is hallottam. A datolyáról igen, a szilváról i, de ez a kombó, ez csoda!
Most olvastam el - naná, hogy a neten - hogy mi is ez. Nagy varázsló vagy Alibá, nem sok ember tud ilyen "lekvárt" készíteni.
Szerinted a gyümölcs maga, kapható kereskedelmi forgalomban bárhol?
És miért nevezik kakiszilvának?
Ez az idegen nyelvű nevéből származik esetleg?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.03. 19:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (39909) hsz.-re     Olvasás  
  •   39912   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk ilyenünk van:

Kép

Nem saját kép. A miénk is tudna mesélni, ívesre van kopva a közepe. Ahhoz pedig párszor oda kellett nyomni a csőhöz...
 


  2024.02.03. 08:40  Hozzászólás
  •   39911   
Avatar

terra alapító
 
Datolyszilva "lekvár". Pontosabban nem is lekvár, mert semmi adalék nincs benne és meg sincs főzve, csak a jó puhára érett gyümölcs, kikaparva a héjából, került üvegbe, majd a fagyasztóba. Reggelire pedig a vajas kenyérre. :super:
IMG_6587.JPG
Fagyasztóból kivéve 1.
Megtekintve 1199 alkalommal.

IMG_6588.JPG
Fagyasztóból kivéve 2.
Megtekintve 1199 alkalommal.

420611373_233868966449576_2746074494239820475_n.jpg
Kiolvadás után 1.
Megtekintve 1199 alkalommal.

IMG_6585.JPG
Kiolvadás után 2.
Megtekintve 1199 alkalommal.

Nagyon finom!!! :banana:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég