Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2018.03.01. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (16012) hsz.-re     Olvasás  
  •   16018   


---
 
Nagyon fasza ez az ürge, több haszna lenne, ha a jövő heti lottószámokat küldené el neked. Nem lehet számára gond, hisz aki 2043-ban születik, és pontosan tudja mi volt 2019 ben, az megkukkolhatná a jövő heti lottószámokat is. Ha már ő maga nem játssza meg, hát súgja meg neked, oszt kóc!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.01. 22:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (16011) hsz.-re     Olvasás  
  •   16017   


---
 
Impresszív, de a bötűit már csak tippelgetem. De nem baj.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.01. 22:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (16010) hsz.-re     Olvasás  
  •   16016   


---
 
Ilyenkor célszerű megfontoltabbnak lenni, hisz lehet előre tudni, hogy erősebb lesz a kontroll.

Mifelénk a gyep gyilkosa a vakond. Akkora földtúrásokat hagy maga után, hogy az csak na. Védett állat, és ráadásul hiába is raknak ki neki csalimérget, egyebet, nem eszik az semmi mást, mint gilisztát és rovart. Nagyon hasznos lenne, de valóban egy komplett kertet fel tud dúlni egy vakond a nagy kupacikkal.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.01. 22:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (16009) hsz.-re     Olvasás  
  •   16015   


---
 
Valóban, vannak szép számmal!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.01. 22:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (16008) hsz.-re     Olvasás  
  •   16014   


---
 
Kb. 340 szer egy évben. Viszont eszeveszett tömeg Karácsonykor van, a többi csak sima zsufoltság, vagy néha az sem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.03.01. 08:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (16006) hsz.-re     Olvasás  
  •   16012   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres napot Tom “

Köszönöm, és ma megint jól befűtöttek! Ebédig a 32 jó volt, de aztán ebéd után lett 36! A napon a 32-el is elérte a 40 fokot!

"éjjel lehet néhány helyen akár -20 fok is."

Láttam a Dunán, és tudom az okát is! A múlhéten mi izzadtunk! :-D

Hazaértem, és berúgtam a légkondikat! :-D



No fene! :-D

A jövőből érkezett férfi tudja, hogy mikor tör ki a harmadik világháború

http://www.life.hu/news/20180225-a-jovobol-erkezett-ferfi-tudja-hogy-mikor-tor-ki-a-harmadik-vilaghaboru.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.03.01. 08:02  Hozzászólás
  •   16011   
Avatar

---
 
A déli partok infós táblája.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.03.01. 08:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (16005) hsz.-re     Olvasás  
  •   16010   
Avatar

---
 
spoli

„No, randa egy jószágok ezek a bogarak, gyérítsd is őket, ahogy lehet. “

Tőlem élhetnének, csak ne abban a fűben, amit minden héten vágok! A spot permetezést használom, ami pont csak a kis földkupacot érteti! :-D

„Valóban, a sebességkorlátozás szigorítása eleinte néha sok pénzbe fog fájni. “

Mától kezdték a csökkentést, és a zsaruk tömege lepte el az autópályát, és rafináltak, mert egy radar szemmel jól látható, és majd 500 méter után egy másik, de az jól elbújva! Sok vezető, ha lát egy kamerát, arra gondol nincs másik, és gyorsít, és már képben is lehet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.03.01. 07:59  Hozzászólás
  •   16009   
Avatar

---
 
A múltheti tömeg, és okkal! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.03.01. 07:59  Hozzászólás  Válasz Spoli (16002) hsz.-re     Olvasás  
  •   16008   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Én Karácsony táján vagyok így, csak akkor megyek a városba, ha muszáj, vagy ha tornázni megyek. “

Egy évben egyszer van Karácsony, és hányszor mész a tornázni? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.03.01. 07:58  Hozzászólás
  •   16007   
Avatar

---
 
A fogászok álma, a nagy pofa! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.28. 22:44  Hozzászólás  Válasz wogboy (15999) hsz.-re     Olvasás  
  •   16006   


---
 
Sikeres napot Tom, mi most a hideggel küzdünk, éjjel lehet néhány helyen akár -20 fok is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 22:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (15999) hsz.-re     Olvasás  
  •   16005   


---
 
No, randa egy jószágok ezek a bogarak, gyérítsd is őket, ahogy lehet.
Valóban, a sebességkorlátozás szigorítása eleinte néha sok pénzbe fog fájni.
Az oka mi lehet: A forgalom? Nekem nem tűnt túlzsúfoltnak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 22:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (16000) hsz.-re     Olvasás  
  •   16004   


---
 
A korai időpont ellenére barátságos.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 22:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (15998) hsz.-re     Olvasás  
  •   16003   


---
 
Szép látvány, különösen a felhők a domb tetejére ülve.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 22:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (15995) hsz.-re     Olvasás  
  •   16002   


---
 
Valóban, a legjobb ilyenkor a távoltartás. Én Karácsony táján vagyok így, csak akkor megyek a városba, ha muszáj, vagy ha tornázni megyek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 22:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (15994) hsz.-re     Olvasás  
  •   16001   


---
 
Valóban, ezeket már szedegeti szét a víz...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.28. 06:57  Hozzászólás
  •   16000   
Avatar

---
 
Kora reggel, a Gold Coast-i parton.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.28. 06:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (15993) hsz.-re     Olvasás  
  •   15999   
Avatar

---
 
spoli

“És sikeres napot! “

Köszönöm, és ahogy ígérték, ma sem volt semmi eső, és a 27-29 között mászkált a hőmérő higanya! A szél északi, és kb. 20 km/h- órás!

“No, azért más szép napos időt kívánok! “

Ez is igazad lett, és most úgy nő a fű, mintha húznák! Ma is fűvágás, és bogár írtás!


Ez a lárva él a fűben, és földkupacokat csinál a fűben!

https://soilsalive.com/resources/identification-guide/fall-armyworm-larva

Ill. ezek az afrikai szökevények is tönkre teszik a szép füvet!

https://www.google.com.au/search?q=african+black+beetle&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjEvISE8cfZAhUMVbwKHYnPDqYQiR4IngE&biw=1680&bih=917


Ezzel lehet őket gyéríteni!

https://www.google.com.au/search?q=multicrop+eco+grub&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwiWh-_m88fZAhVCfbwKHTdJDi0QsxgIpAE&biw=1680&bih=917


Nálunk is levették a 110-es táblákat az autópályán, és holnaptól biztos a zsaruk tömege méri majd a sebességet!

Mivel márc. 1-re írták ki, a max. 100-ast!

Franciaország 80 km/h-ra lassít, és a korlátozás ragályos is lehet

http://www.origo.hu/auto/20180212-sebessegkorlatozasok-europaban.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.28. 06:51  Hozzászólás  Válasz Spoli (15991) hsz.-re     Olvasás  
  •   15997   
Avatar

---
 
spoli

“Én örülök neki, hogy mindig több volt a Szerencsém, mint az eszem! “

Ez felért egy 10 pontos önvallomással! :-D

“a Szerencsém hatalmas volt, mert az agyamból a vér az orromon, és a fülemen folyt ki. Ezért őrzöm ereklyekén az akkor viselt pulloverem fényképét! “

Köszi a rongyos képet, és elég lehet ránézned, és már képben is vagy! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.28. 06:51  Hozzászólás
  •   15996   
Avatar

---
 
A képen látható déli partok félszigetének sorsa meg van írva! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.28. 06:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (15988) hsz.-re     Olvasás  
  •   15995   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Hát Tom, sikert hozzá, hogy kibírják a tömeget. De azt is gondolom, hogy azért lesznek, akik rendesen megszedik magukat ebből, meglesz néhányaknak a haszon is. “

A szobakiadók jól járnak, de mi már készülünk arra a két hétre, mert mindent bespájzolunk, hogy akkor ne kelljen sokat autózni!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.27. 23:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (15985) hsz.-re     Olvasás  
  •   15993   


---
 
No, azért más szép napos időt kívánok!
És sikeres napot!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (15986) hsz.-re     Olvasás  
  •   15992   


---
 
Valóban, nem javasolt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (15983) hsz.-re     Olvasás  
  •   15991   


---
 
Ez esetben - bocs, hogy visszatérek rá - a Szerencsém hatalmas volt, mert az agyamból a vér az orromon, és a fülemen folyt ki. Szegény Michael Schumachernek nem folyt ki az orrán ls a fülén! Ezért őrzöm ereklyekén az akkor viselt pulloverem fényképét!
Mert ez hatalmas Szerencse volt!

pulover1.JPG
------------------------
Megtekintve 14474 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (15983) hsz.-re     Olvasás  
  •   15990   


---
 
Tom, az életben mindenhez kell a Szerencse! Én örülök neki, hogy mindig több volt a Szerencsém, mint az eszem! Met az esze bárkinek bármennyi is van, az korlátos. A Szerencse meg sokszor ha egy óra elkussol, az korlátlan.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (15982) hsz.-re     Olvasás  
  •   15989   


---
 
Tényleg érdekes szemszögből van!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:18  Hozzászólás  Válasz wogboy (15981) hsz.-re     Olvasás  
  •   15988   


---
 
Hát Tom, sikert hozzá, hogy kibírják a tömeget. De azt is gondolom, hogy azért lesznek, akik rendesen megszedik magukat ebből, meglesz néhányaknak a haszon is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 23:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (15980) hsz.-re     Olvasás  
  •   15987   


---
 
Festői bár kicsit behatárolt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.27. 00:41  Hozzászólás
  •   15986   
Avatar

---
 
A vízbe kerülés könnyű, ha letérnénk útról! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.27. 00:40  Hozzászólás  Válasz Spoli (15979) hsz.-re     Olvasás  
  •   15985   
Avatar

---
 
spoli

„Tom, sikeres napot és jó időt! “

Köszönöm, és ma is egyhén borult, de délig kibírta eső nélkül! Holnap tisztul, és a szerda, csütörtök szép napos lehet!

Az este kaptuk egy nyugati esőfelhőt, és a 30 mm. igaz volt! A tartályoknak nem hiányzott, de azok sem érdeklődtek az eső után! :-D

„Köszönöm a válaszodat, és valóban, hidd el, nem passzióztam, komolyan kérdeztem. “

Semmi gond nem volt a kérdéseddel! Igyekszem megmaradni magyarnak, és ezért tudnak a kölkeim is magyarul! :-D

Mondtam nekik az indulásnál, lehet pénzt nem tudok rájuk hagyni, de az anyanyelvet azt igen! :-D

Megfejtették, miért isznak vért a vámpírok

http://www.origo.hu/tudomany/20180220-genelemzessel-fejtettek-meg-a-verszopo-deneverek-taplalkozasanak-titkat.html

Sikeres napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.02.27. 00:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (15975) hsz.-re     Olvasás  
  •   15983   
Avatar

---
 
spoli

„Indultam én már Pestlőrincre, és a traumatológián kötöttem ki. Ez így van. “

Én állítom, az élethez kell egy kis szerencse is! :-D

Pár éve mentünk volna NSW-be – Sydney – autóval, és a korán indulást terveztük. Én korán lefeküdtem, és külön aludtunk, hogy biztos legyen az ébredés. Két külön szoba, és két ébresztő órával voltunk felszerelve! Ami csak érdekes, mindkét óra kuka maradt, és a kora reggeli indulásból nem lett semmi! Kb. majd 2 órát elcsúsztunk az eredeti időhöz mérve, és utólag tudtuk meg, ha időben ébredünk, akkor pont egy nagy balesetbe kerültünk volna! Több halott volt a balesetben!
Azóta sem tudjuk az okát, de valakinek fontosak voltunk! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.27. 00:34  Hozzászólás
  •   15982   
Avatar

---
 
Nem sok a hiánya, a csúcs pontnak a vízbe kerülni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.27. 00:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (15974) hsz.-re     Olvasás  
  •   15981   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„No, a forgalomért nem irígylem a népet! “

750 ezer embert várnak arra a 2 hétre, és már minden albérlet elkelt! Ez azért is lehet gond, mert a Gold Coast lakossága alapból az egy milliót tudja!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.27. 00:33  Hozzászólás
  •   15980   
Avatar

---
 
A kilátós hely, a déli partokon.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.02.26. 23:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (15969) hsz.-re     Olvasás  
  •   15979   


---
 
Tom, sikeres napot és jó időt!

Köszönöm a válaszodat, és valóban, hidd el, nem passzióztam, komolyan kérdeztem.

Hozzászóló, neked is köszönöm a korrekt és egyenes válaszodat, és tiszteletem érte!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:52  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (15971) hsz.-re     Olvasás  
  •   15978   


---
 
De a hazám az ott van ahol születtem, és amikor megszólalok magyarul, akkor nem a vér szólal meg bennem, hanem az a kultúr és hagyománykör amelyben felnevelkedtem, amelybe gyökeret eresztettem.


Én az anyanyelven kívül a magam részéről ezekből nem gyakorlok semmit. Hogy gyökeret eresztettem-e? Még azt sem tudom. Hova, milyet, és a másik magyar ajkúnak vajh ugyanezek-e a gyökerek?

Maradjunk abban, hogy én egy elég gyökértelen csavargó lennék, aki teljesen természetesen maximálisan tiszteletben tartja a ti érzéseiteket, és gondolataitokat.

Jól van ez így, nem vagyunk egyformák, ettől a tiszteletem semmit nem változik. Nem keresek hazát, ragaszkodom a hozzám tartozókhoz, és a Szabadsághoz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:47  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (15971) hsz.-re     Olvasás  
  •   15977   


---
 
Szervusz Hozzászóló!

A költőinket, a legnagyobbakat is, és a nem annyira nagyokat is ismerem, és valóban elragadónak tartom a műveiket. Ezenkívül tisztelem a te érzésedet, és a mások érzéseit is. Eszemben sincs, hogy neked, vagy másnak az evvel kapcsolatos érzéseit vitassam.

Csak annyit jegyzek meg, a magam szempontjából, hogy én a tisztelet és az elismerés mellett a kitűnő művészek ilyentén való megnyilvánulásait ragyogó irodalomnak tartom.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (15967) hsz.-re     Olvasás  
  •   15976   


---
 
Vannak túlélő fajták!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (15965) hsz.-re     Olvasás  
  •   15975   


---
 
Nem, ezt valóban nem lehet tudni. Indultam én már Pestlőrincre, és a traumatológián kötöttem ki. Ez így van. De a repülőről lezunhanva a dzsungeli túlélést a Szerencsére bízom, nem gyúrok rá előre.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (15964) hsz.-re     Olvasás  
  •   15974   


---
 
No, a forgalomért nem irígylem a népet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (15963) hsz.-re     Olvasás  
  •   15973   


---
 
Az a Haza, ahol születtünk – és visszavár –, és ahol meghalni vágyik a külföldre menekült! Alig beszéltem olyannal, akinek ez nem volt a terve! :-D


Tom, én ezt tiszteletben tartom, neked ezt jelenti a haza, én megértem, mégegyszer mondom, tiszteletben tartom.

A magam részéről a dolgot tényszerűen közelítem meg: Itt születtem, ez tény. Ha elmennék innen, a családomon és a hozzátartozóimon kívül a lófaxot sem érdekelné, hogy hol vagyok, vissza várni meg a verebek legfeljebb a lószarban, akik időnként elmennek, de később visszajönnek. Nem vágyom meghalni, egyáltalán, itt sem, máshol sem, de valahol egyszer muszáj lesz, viszont az már karvastagon nem érdekel, hogy utána mi van. Mint ahogy a közvetlen hozzátartozóimon kívül mindenki itt magasról szarja majd le. Nem csak az enyémét, másét is. Ez a tapasztalati tény. Na most ez nekem nem nagy truváj, ezek tények, de természetesen készséggel elfogadom, és tiszteletben tartom, ha más a maga részéről ezt másképp gondolja.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 23:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (15963) hsz.-re     Olvasás  
  •   15972   


---
 
Ezt ott toltátok el, mert amikor szavazni kellett, akkor sokaknak nem volt kedve felemelkedni a székből, de a kocsmában napokat töltenek el! Ezt a saját életemben láttam – 1994-ben – amikor a Hornék nyertek! Apósom is azt mondta, nem érdekli a poltika, de a kocsma az igen!
Akkor mondtam neki is, a 4 évente esedékes választásokra miért nem tud eljutni? Mert, nem érdekelte sem a gyerekei élete, sem az unokák jövője!
Amikor az őseink a törököt kapták, akkor a családot is otthagyták, és a kiegyenesített kaszával elvonult hónapokra, a paraszt!


Tom, te 1994 -ben már túl voltál árkon bokron. Meglehet, hogy visszanéztél, de az azért más. A Horn kormányt kifejezetten magas részvételi aránnyal választották meg amúgy, tudomásom szerint, az első fordulóban csaknem 67 %. Magyarországon nem szignifikánsan kisebb a választásra jogosultakból a résztvevők aránya, mint máshol Európában, nagyjából annyi. Többé-kevésbé 60 % körüli, illetve feletti, máshol sem más jelentősen. Én nem mondtam, hogy bármi el van tolva, mert nem erről volt szó. Én azt kérdeztem Tőled, neked mi a haza. Megírtad, a következő hozzászólásban hozom. Ami pedig azt illeti, az itteni lakosság átlagában semmivel nem tölt több időt vagy pénzt a kocsmában, mint Szlovákiában, Romániában, Szerbiában, vagy akár Ausztriában. vagy az USA-ban. Ausztráliát nem tudom, azt nem ismerem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.02.26. 19:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (15959) hsz.-re     Olvasás  
  •   15971   


---
 
Sziasztok!


Hazádnak rendületlenûl
Légy híve, oh magyar;
Bölcsõd az s majdan sírod is,
mely ápol s eltakar.

A nagy világon e kivûl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.
.
.
Légy híve rendületlenûl
Hazádnak, oh magyar;
Ez éltetõd, s ha elbukál,
Hantjával ez takar.

A nagy világon e kivûl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell

Nem engem kérdeztél és nem is szívesen teszem, hogy felhívjam a figyelmedet arra amit szerintem nélkülem is tudsz, hogy a magyar irodalom nagyjai sokszor, és sokan tettek gyönyörű hitvallást arról, hogy mit jelent nekik " a haza "
Véletlenül se tekintsd valami kioktatás félének az írásomat, azzal amúgy is végletesen elkéstem.
Nekem olyan sokat jelent az hogy a hazám, hogy meg sem merem elmagyarázni, hiszen hogyan versenyezhetnék koszorús költöinkkel.

Félre ne értsd, nagyon jól érzem magam mindig bármerre vitt a jósorsom. De a hazám az ott van ahol születtem, és amikor megszólalok magyarul, akkor nem a vér szólal meg bennem, hanem az a kultúr és hagyománykör amelyben felnevelkedtem, amelybe gyökeret eresztettem.
 




  2018.02.26. 05:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (15960) hsz.-re     Olvasás  
  •   15969   
Avatar

---
 
spoli

„sikeres napot! “

Köszönöm, az is lett a mai nap eleje, és közepe, de tollászkodnak az esők, mintha most lenne a nyár eleje!

A 32 igaz lett, és a fűvágásom xar ilyen esők után, mert csak gyömöszöli a füvet gép, mert nagyon vizes a fű! :-D



„Örülök, hogy jobb lett az időtök, nekem most ugat a gépem, hogy aktiváljam a windowst. Fogalmam sincs miért, arról főképp nem, hogy miként. De valamit teszek, “

Ez nálam is meg van, és átlépem, mert a 10 formát használom, és egyenlőre nincs újabb! :-D



Időjárás: a szakértő szerint az extrém hideg nagyon megterheli a szervezetet

http://www.life.hu/news/20180225-a-szakerto-szerint-az-extrem-hideg-nagyon-megterheli-a-szervezetet.html

Sikeres mocorgást!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég