Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2018.12.31. 00:01  Hozzászólás
  •   19121   


---
 
1937 Ranolder leánynevelő Felsőfokú Szakiskola

Poli ma Ranolder Felső leányiskola 1937.jpg
------------------------
Megtekintve 12417 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.30. 00:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (19116) hsz.-re     Olvasás  
  •   19120   


---
 
Jóféle szerszámokkal készítették el ezeket az ősi eszközöket, az kétségtelen. A fejsze, meg a bozótvágó kés is kitűnú szerszám volt, persze az ügyességük is kellett az ősi vadászeszközök kialakításához. Azok a vizicsodák ráják voltak?

Sikeres napot Tom, és kitűnő készülődést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.30. 00:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (19115) hsz.-re     Olvasás  
  •   19119   


---
 
Tom, egy évben két nap van, amivel semmit nem tehetsz, a tegnap, és a holnap. Hogy mi lesz, azt legfeljebb tippelhetik az emberek, a valószínűségét adhatják meg. No de majd harminc év múlva megírjuk, hogy mi is lett Darwinnal! ;)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.30. 00:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (19113) hsz.-re     Olvasás  
  •   19118   


---
 
Hát ezt sajnos nem nagyon látom, pedig érdekes lehet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.12.29. 09:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (19112) hsz.-re     Olvasás  
  •   19116   
Avatar

---
 
spoli!

„Sikeres napot neked! “

Köszönöm, és a mai nap itthon talált, és tettünk-vettünk! A mai nap adta a házkörüli kacatok eltüntetését, és már sok kaja elkészült! Holnap már csak utómunkálatok, és majd mutatom a képeket, ha tudom! -D

„Igencsak lelassult a rendszerem, és kezd hideg lenni. “

Nálunk meg igazi nyár van, és holnap erős északi – forró – levegőt várhatunk! Egész fenn északon erős ciklon jár - erre tart! -, és a napi 200 mm. esőt is tudja! :-D


Boomerang. The Men of Fifth World



Szép téli napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.29. 09:43  Hozzászólás
  •   19115   
Avatar

---
 
Darwin, a vízközeli város. 20-30 év múlva ez is víz alatt lehet.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.29. 09:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (19111) hsz.-re     Olvasás  
  •   19114   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Változnak az idők, csak az emberek nem nagyon. “

Színre is egészen! Mert Európa is feketedik! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.29. 00:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (19108) hsz.-re     Olvasás  
  •   19112   


---
 
Igencsak lelassult a rendszerem, és kezd hideg lenni. Tom, este igyekszem vissza. Sikeres napot neked!
Hajrá!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.29. 00:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (19106) hsz.-re     Olvasás  
  •   19111   


---
 
Változnak az idők, csak az emberek nem nagyon.

Biztos vagyok benne, hogy ma - bármely népcsoport - ugyanúgy megfeszítettné Krisztust, mint anno a zsidók tették. Manipuláció kérdése, meg a pénz beszél. (Az Újszövetségre utalás csak példázat(.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.29. 00:19  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (19100) hsz.-re     Olvasás  
  •   19110   


---
 
No, akkor neked jó sorod volt! Én csak a PSZH-t ismertem, az kicsit szükös volt a golyószóróval a kezemben, és a szimatszatyorral. Bár az RPD golyószóróval csak akkor voltam, amikor a golyszis srác szabin volt, vagy valami miatt máshova osztották be, amúgy beértem az AKM-el, vagy az AMD-vel..
De elvoltunk jól, ez volt a dolgunk, oszt kész.

RPD golyószóró.jpg
------------------------
Megtekintve 12197 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.28. 08:46  Hozzászólás
  •   19109   
Avatar

---
 
A pár napja itt járt 80 mm.-s eső! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.28. 08:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (19099) hsz.-re     Olvasás  
  •   19108   
Avatar

---
 
spoli

„Kellemes party előkészületet és sikeres napot kívánok Tom! “

Köszönöm, és ma hazaérve, már kész tervvel voltam ellátva, és pakolnom kellett! Holnap szombat, és az itthoni fűvágásba is részt veszek! :-D

„No, ez valóban kellemes nap lehetett! Mármint az időjárás alapján. “

Ma is 27-28 fok volt, és a napon sem érte el a 30-at!



Azt mondják, John F. Kennedy is él, mert a lövés után kórházba vitték! :-D

SO YOU THINK ELVIS PRESLEY LEFT US IN 77 - GUARANTEED THIS WILL CHANGE YOUR MIND



Szép téli napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.28. 08:41  Hozzászólás  Válasz Spoli (19098) hsz.-re     Olvasás  
  •   19106   
Avatar

---
 
spoli

„Én 1971 - 1973 között voltam katona, szintén első lépcsős alakulatnál. “

Én meg 1973-75 között voltam, a 60 perces riadós egységnél :-D

Egy öreg Csepelt kaptam, és az is lőszeres volt! Amikor felpakolták az 50 mázsa lőszert, akkor onnan kezdve én voltam a főnök, mert nálam volt a gyalogság összes lőszere! :-D

Fura egység volt a pécsi ezred, mert ha NATO támad - mert az volt a terv: majd ha jön a NATO, akkor mi, és környező orosz csapatokkal tartjuk a frontot -, amíg a 9 órás késéssel megérkező többi orosz csapattal kiegészülve, elverjük a NATO-t! :-D

Most a NATO ott van, de nem kellett nekik fegyvert használni! :-D

„Valahogy ezeket az elöljárói atrocitásokat - még rajparancsnok szintet is beleértve - elkerültük, ilyen nem volt. “

Arra is emlékszem, amikor 1974-ben megjöttek a kiképzett tisztesek, és én akkor már félidős katonaként, nem voltam az ő kezükben! De attól kezdve, megszűnt a baxogatás! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.28. 08:39  Hozzászólás
  •   19105   
Avatar

---
 
Darwin, a dupla sárga vonal a parkírozás tiltása. Az egyes sárga is azt jelenti, mert itt a hó, és jég nem takarja el!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.28. 08:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (19096) hsz.-re     Olvasás  
  •   19104   
Avatar

---
 
spoli

„Az viszont igaz, hogy én nem láttam a tüntetéseknél, vagy akár a konkrét pirotechnikai eszközöket használó utcai támadásoknál soha tűzoltót a rendfenntartók oldalán. “

Azért van, mert már felszerelték a rendőrséget is vízágyús kocsikkal! De az én időmben a BM.-n keresztűl kaptuk a parancsokat! A rendőrség, és a tűzoltóság egy BM osztályon volt, és azért volt nálunk egy kocsi „lemérgezve” :-D

Azt a kocsit, ilyen összetartási időben - minden állami ünnep során - nem lehetett a tűzhöz vezényelni!

Erre mondtam a főnöknek, én tűzoltó vagyok, és nem rendőr, vagy katona! Ha ma kimegyek tömeget locsolni, és majd másnap egy lakás tűzhöz, ki fogja majd elintézni a védelmünket? Ezzel elértem azt, hogy a füles – minden gyárban és üzemben voltak! - ott állt, majd jelentett! Hogy megtagadtam a parancsot, 8 osztályos szinten! :-D

Ha nem is volt olyan szigor, mint pl. a ruszkiknál, de magyar szinten is próbálták követni a ruszki példát, és a "nyet"-et nem szerették! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.28. 08:36  Hozzászólás
  •   19103   
Avatar

---
 
Adelaide, a kiépített Yarra folyó part.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.28. 08:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (19095) hsz.-re     Olvasás  
  •   19102   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Azért ha nehezen is, de látom a vasútat! “

Éppen most eszelek azon, hogyan tudom kifizetni az ImageShack oldalt, mert engedi a feltöltést, már nem lehet a képek linkjét kimásolni! Most csak az összes kép oldalt kapom meg!

Az kérték, az ünnepek után! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.28. 01:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (19098) hsz.-re     Olvasás  
  •   19100   
Avatar

rendszer admin
 
Én meg '74 - '76.
Lépcső alatti alakulat, Cegléd, Stadler vezérőrnagy, a déli hadsereg-csoport főnökének kiszolgáló százada.
25 hónap volt, de nekem tiszta Hawaii, minden hétvégén otthon ... :)
Full elit alakulat volt, hozzánk még más egységek tisztjei sem nagyon mertek szólni. Bár soha nem is adtunk rá okot, ez volt a "hawaii" életünk másik oldala. Mindig mindenhol "kifogástalan elit" módon kellett viselkednünk, főleg szolgálatban!
Nekem 6 féle gépkocsim volt, egy öreg GAZ-tól kezdve (UAZ - Robur törzsbusz, IFA platós, új Rába katonai teherautó) a legújabb PSZH-ig, attól függően, hogy a Stadlernek éppen mihez volt kedve. Meg a helikopter, bár azt nem én vezettem, de sokat mentem vele.
És ha ez nem volt elég, vezethettem az akkor még nálunk újnak számító 164-es Volvóját, ha éppen valami miatt elzavarta a civil soförjét. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.12.28. 00:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (19093) hsz.-re     Olvasás  
  •   19099   


---
 
No, ez valóban kellemes nap lehetett! Mármint az időjárás alapján.
Kellemes party előkészületet és sikeres napot kívánok Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.28. 00:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (19089) hsz.-re     Olvasás  
  •   19098   


---
 
Én 1971 - 1973 között voltam katona, szintén első lépcsős alakulatnál.
Valahogy ezeket az elöljárói atrocitásokat - még rajparancsnok szintet is beleértve - elkerültük, ilyen nem volt. Én nem azt mondom, hogy leánynevelde volt, mert nagyon nem, de egyrészt a rajparancsnokok ha volt köztük egyszerű gyerek is, de nem voltak szemetek - persze, nyilván éreztették velünk, hogy ők a főnökök, de nem szívattak - másrészt - ezt konkrétan tudom, mert többen elmondták - a tisztek a fejükbe verték - hetente volt a rajpk.nak eligazítás külön - hogy olyan katonával, akit emberi méltóságában megaláz, nem mehet harcba, mert az a katona hamarabb lövi le őt, mint az ellenséget. Ezek a srácok voltak annyira értelmesek, hogy megértették. kemények lehettek, tornaórákon, gyakorlatokon azok is voltak, de a katonát megalázni nagyon necces volt, lefokozás, és akár hadbíróság is járt volna érte. Nálatok a parancsnoki állomány lehetett igen szar, és így a katonákkal közvetlenül érintkező állomány is az volt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.28. 00:14  Hozzászólás  Válasz wogboy (19088) hsz.-re     Olvasás  
  •   19097   


---
 
Ezt sajnos kevésbé látom, igaz a szemem sem tökéletes.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.28. 00:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (19087) hsz.-re     Olvasás  
  •   19096   


---
 
A tűzoltó munka iránti tiszteletem sajnos nincs arányban a tűzoltók mai megbecsülésével. Távolról sem.
Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy a mai világban nincs meg az az előljárói magatartás, és annak a feltétele, amiről te írtál.
Az viszont igaz, hogy én nem láttam a tüntetéseknél, vagy akár a konkrét pirotechnikai eszközöket használó utcai támadásoknál soha tűzoltót a rendfenntartók oldalán.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.28. 00:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (19086) hsz.-re     Olvasás  
  •   19095   


---
 
Azért ha nehezen is, de látom a vasútat!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.12.27. 09:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (19085) hsz.-re     Olvasás  
  •   19093   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres napot kívánok, most már nem hátráltat a csendrendelet! “

Köszönöm, és már nagyon jó idő lett, mert csak 27-28 fok volt és a napon is csak 30 ! Ez lesz holnapra is, és vasárnap tartunk egy zabálda partit! 18 fő hívatalos, és már készülünk is rá! A házkörüli elpakolás, és a teraszon helyet készíteni! :-D

“Tom, a videot majd megnézem. “

Semmi gond, akkor sem késő megtudni a valóságot! :-D



Még a napjainkban is adják, de ez egy régebbi adás! :-D

The New Inventors - ABC1 - 2011-05-18








Szép telelést!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.27. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (19084) hsz.-re     Olvasás  
  •   19091   
Avatar

---
 
spoli

„Igen, ezek morcos "csónakok", ha arról van szó! “

Igen, és az USA tartja kézben az Indonézia felőli részt! Mert akár Indonézia, akár, más ázsiai országok szerint, ez a sziget Ázsiához tartozik!

Erre mondják az ausztrál katonai szakemberek, nem kell félni, mert mire leérnek Sydney-ig, addigra kiszáradnak! :-D

Erre mondtam, az Indonézeknek is van repülőjük, és teher kocsijuk! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.27. 09:34  Hozzászólás
  •   19090   
Avatar

---
 
Sydney az oszlopos ló, ha az! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.27. 09:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (19083) hsz.-re     Olvasás  
  •   19089   
Avatar

---
 
spoli

„Mi annak idején szívesebben parádéztunk, mint csúsztunk másztunk a gyakorlótéren, lehet, hogy ez is benne volt. “

A falusi élet adta ezeket a gyakorlatokat! :-D

“Nekem a századparancsnokom - és mellé a kiképző tisztek - valóban kitűnő katonák voltak, nem .szogattak, szekálás nem volt a részükről semmi, de a harcászatot nagyon komolyan vették. “

Nálunk ezredi szinten volt kiképzés, és akkor még nem voltak kiképzett tisztesek, csak tovább szolgálók! Ezeknél még létezett a körlet fogkefével való kimeszelése, és a vonatozás! :-D

Ez abból állt, hogy takarodó előtt a kopaszoknak az ágyak alatt kellett kúszni, és minden ágy alatt bemondani az hazafelé tartó vonat állomás nevét! Nálam ez nyerő volt, mert Pécs, és Szeged között nem volt közvetlen vonat járat, és én busszal utaztam haza!

Azt sem sokszor, mert pár napos koromban elküldtem - “ mi van koma, megszoptassalak?” - a későbbi rajpk-mat! Az megmondta, amíg ő katona, én nem látom a fatornyos kis falumat! :-D

Ez igaz is lett, és miután letelt az első 8 hónap – akkor 3X 8 hónap járt! - csak akkor utazthattam haza! :-D

“hajnalig a harcjárműben ülve kellett negyedóránként bejelentkezni. “

Na erre is van egy emlék! Egyszer, riadó éjjel – elsőlépcsős volt az ezred –, és a folyósó végénél szóltak, lefújva! Majd félóra után megint csomagolnunk kellett – a nyitott málha zsákba belerántani mindent! -, de most már a telephely előtt szóltak, vissza az egész! Vissza hurcolkodott az ezred, és szunyókára szenderültünk!
Majd egy félóra után megint riadó, de akkor már kiokosodtam, és a kisszekrényes kacat helyett, a kispárnát tettem a zsákba, hogy telinek látszon! Magamra is gondolva – akkor már öreg katona voltam! - a pizsamára rá a nagykabátot, és a surranóba is csak mezítláb beleléptem! Arra gondoltam, lefújás után gyorsan lefekhetem!

Rohanunk a folyosón, le a telephely felé, és senki nem szól, majd beindítva a kocsit – lőszeres, és 50 mázsa! - kocsit odavezetve, elkezdték pakolni a ládákat! Már megy az egész ezred kifelé, és még a harkocsis század is mozgásban volt! -D

Kimentünk a gyakorló pályára – Pécsvárad – és bekellett rendezkednünk a több napos ottlétre! :-D

Az volt a szerencsém, a kocsi ülés alatt volt 3 öltöny gyakorló ruhám – abból csinált pénzt a katona, amiből tudott! - és azokat felvéve, képes voltam, elhagyni a kocsi fülkét! :-D

Akkor volt valami nyugati hancúrozás, és azt - 1975 év – léptük meg! Azt sem tudva, miért tököltek lehallgatók annyit, mire kiderült a nyugati lépés? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.27. 09:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (19081) hsz.-re     Olvasás  
  •   19087   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Kitűnő fizikum, és állóképesség, nem szólva a lélekjelenlétről. “

Hát igen, mert ha a tűzoltó pánikot kap, akkor annyi is! :-D

Sokat gyakoroltunk, és mivel nekem volt sok éves buszvezetői gyakorlatom, a fiúk kedveltek, mert a forgalmat gyakorlottan kezeltem! :-D

Az volt, minden fiókban tudni kellett, milyen szerszámok vannak, és ezt komolyan vették! Még esti gyakorlaton is tudni kellett, ha éppen a fejsze kellett, hogy melyik polcon van! :-D

„Szóval minden tiszteletem ez előtt a fizikai teljesítmény előtt. “

Köszi, így utólag is, és akkor voltam 82 kg. és az pont elég volt felkapni a 12 kg.-s porraloltót! :-D

„Nem tudom, csak gondolom, hogy emellett nagy szakmai tudás és tapasztalat is kell. “

Igen, ehhez kellett az piromániás tudás is, ami minden gyerekben ott van, csak a környezet hatására vagy erősődik, vagy elhal!

Nálam a falusi élet adta a fejlődést! :-D

„Ismerni kell az égő anyagot, fel kell ismerni mi, és miként ég, “

Még mindig él bennem az a tudás, amit ott tanultam! Mert tudni kellett már messziről, pl. egy üzem tűznél – ki van veszélyben -, és ezért voltak olyan látogatások, ahol feljegyeztük már korábban, ha ott tűz van, akkor hol vannak a tűzcsapok, és milyen az üzem területe! Ezért minden fontosabb üzemről, volt külön kis jegyzetünk, és térképünk a kocsiban! Odaérve, már kész parancsokkal lépett ki a pk. és ez idő előny is volt, mert nem akkor kellett eszelni, mi, merre van? :-D

A tűzoltói munkának is vannak olyan titkai, amit a külső szemlélő észre sem vesz! Ahogy mindem szakmában igaz ez! :-D

Én tervem az volt, ha majd sikerül választásra kényszerítenem őket, akkor a tűzvizsgálókhoz kérem magam, mert adottságom volt, hogy láttam a tűz kindulási helyét!

Ez nem jött össze, mert közben volt a rendszernek, egy félelem érzése, és beosztottak a tömegoszlatási tervbe. Hogy azért, mert soha nem voltam párttag, és a 8 osztályos párttitkár szerint Moszkvába kell mennem, hogy kimossák az agyamból, a rendszer elleni tiltakozást! Anno, volt olyan vélemény, most megmutathatom, hogy milyen jó a cuculista rendszer!
Ha olyan jó volt, akkor miért kellett kitaposni a szemét? :-D

Akkor azt mondtam, nem féltek, hogy kocsistól- lovastól átállok a túloldaliakhoz! Ezzel sikerült betonoznom magam, a 6m3-s tömegoszlatási tervben szereplő kocsira! :-D

Az a kocsi azért is volt fura, mert már 2 héttel előtte – minden állami ünnep során! - hogy azt a kocsit kivették a vonulási tervből, és feltötték egy olyan szerrel, amihez nem nyúlhattunk – le volt plombázva! -, és a veszély múltával, bekellett vinni a főműhelybe, és azok cserélték ki a vizet!

Akkor rákérdeztem, milyen víz lehet a tartályban, ha azt nem használhattuk el – később – tűzoltásra? Aztán tudtam meg, a vízbe hypót is téve, olyan festékkel telítettek, ami emberre locsolva , nyílt sérülés esetén orvosi ellátást igényel! Az orvosoknak ki volt adva, aki ilyen sérüléssel jelentkezik, azt a rendőrséggel tudatni kell! :-(

Ki volt ez tervezve, az ember arcú rendszerben! :-D

„megkérdezi van e gázpalack, és ha van - sok esetben volt - akkor először azt hozza ki, mert addig közel sem engedi az embereit. “

Volt olyan garázs, ahol 12 kis palackot kellett kipakolnunk! Ez akkor gond, ha üdülő káresethez mentünk, ahol as kutya sem volt! Ott is elsősorban a személyes biztonság a fontos! Az öreg tűzoltóktól sokat lehetett tanulni, és ez ment már régóta! :-D

Ez akkor kapott gellert, ha egy olyan parancs jött, amit egy olyan fejes adott ki, aki tüzet is csak akkor látott, mikor az asszonya begyújtotta otthon a gáztűzhelyet! Erre volt példa, amikor kijött egy BM parancs, ami szerint, ha kimegyünk a káresethez, akkor a gépkocsivezetőnek le kell takarni TÜ 4 szivattyúját, hogy a nyugati kémek ne lássanak semmit! :-D

Nem engedi kép másolását! :-)

http:// https://www.google.com/search?q=r%C3%A1ba+t%C5%B1zolt%C3%B3aut%C3%B3&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjs_Jetx7_fAhXEfCsKHcOjCYIQsAR6BAgFEAE&biw=1908&bih=898

A 4. sor, és 5. képe! Mert most látva, sok a két tengelyes Rába is! Az akkoriak 3 tengelyesek voltak! :-D

Az is tudni kell ehhez, az akkor Rábákon a szivattyú német volt! Amikor ezt felhoztam, akkor ástam el magam! Mert kételkedtem egy előljáró tudásában! :-D

Mint minden munkakörnek vannak csapdái, a tűzoltóság sem maradhatott ki! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.27. 09:17  Hozzászólás
  •   19086   
Avatar

---
 
Az Adelaide-i vasút. A jövő év első lépése lehet, majd adok pénzt az ImageShack-nak! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.27. 00:59  Hozzászólás  Válasz wogboy (19078) hsz.-re     Olvasás  
  •   19085   


---
 
Tom, a videot majd megnézem.

Sikeres napot kívánok, most már nem hátráltat a csendrendelet! ;)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.27. 00:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (19077) hsz.-re     Olvasás  
  •   19084   


---
 
Igen, ezek morcos "csónakok", ha arról van szó!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.27. 00:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (19076) hsz.-re     Olvasás  
  •   19083   


---
 
Mi annak idején szívesebben parádéztunk, mint csúsztunk másztunk a gyakorlótéren, lehet, hogy ez is benne volt.
Bár az utóbbiból is kijutott bőven, de hát fiatal volt az ember, bírta.
Nekem a századparancsnokom - és mellé a kiképző tisztek - valóban kitűnő katonák voltak, nem .szogattak, szekálás nem volt a részükről semmi, de a harcászatot nagyon komolyan vették. Arra szartak, hogy pucoljuk e a folyosót, nem piszkáltak sokat ilyen tisztasági, meg takarítási dolgokkal, de a gyakorlópályáról addig nem engedtek be, amíg úgy nem kúsztál el, hogy nem ért semmid a dróthoz. Vagy a nagy gyakorlótéren el kellett indulnod és ha menet közben megláttak, hogy merre mégy - volt árokrendszer, de colt olyan, ami csak 40 centi mély volt - újra kellet kezdeni. Minden alkalommal elmondták, hogy soha ne hidd, hogy az ellenség téved, nem téved, ha meglát, halott vagy, és halott katona nem tud harcolni.

Én piszkálásból igen keveset kaptam a saját tisztjeimtől, általában sem sokat. Viszont riadók harci gyakorlatok, fegyverismeret, hát az ment reggel 8 tól este 6 ig, és néha még éjjel is lerángatták a bandát, hajnalig a harcjárműben ülve kellett negyedóránként bejelentkezni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.27. 00:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (19075) hsz.-re     Olvasás  
  •   19082   


---
 
Rendes veknik lehetnek ezek...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.27. 00:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (19074) hsz.-re     Olvasás  
  •   19081   


---
 
Hát le a kalappal!
Ezt sem tudtam ennyire részletesen, mindig tanul az ember.
Kitűnő fizikum, és állóképesség, nem szólva a lélekjelenlétről.
Nekem még felnézni is szédítő volt, ahova ezek a fiúk felmásztak.

Szóval minden tiszteletem ez előtt a fizikai teljesítmény előtt.
Mindemellett - nem ellene, mellette - azt gondolom, hogy tűzoltónak lenni ez is, és ez nagyon fontos, de van nagyon sok olyan tényező, amit ésszel, és lelkierővel kell megoldani. Nem tudom, csak gondolom, hogy emellett nagy szakmai tudás és tapasztalat is kell. Ismerni kell az égő anyagot, fel kell ismerni mi, és miként ég, miként és mivel lehet az oltáshoz hozzáfogni, milyen sorrendben, párhuzamosan dönteni, hogy kell-e esetleg életet menteni, összhangban dolgozni, nehogy egymásban tegyenek kárt, a prioritásokat ismerni, nyilván az életmentés az első, de annak hogy lehet nekifogni úgy, hogy ne önveszélyes legyen, az eszközöket, amikkel dolgoznak tökéletesen ismerni, az egész működés rendszerét egymás közt akkor is koordinálni, ha egymást nem lehet hallani, áramtalanítani, ha kell, evakuálásról dönteni a környéken, a lappangó tűzfészkeket felismerni, és a többi, és a többi.. Ezek csak azok, amik nekem laikusnak, aki hála Istennek soha nem kellett tüzet oltson hirtelen eszembe jut. Kurvára észen kell lenni, hogy például van-e gázpalack az égő épületben, van-e olaj, vagy nagyobb mennyiségű zsír az égő épületben, satöbbi, satöbbi...

Nem magamtól vagyok ilyen "okos", hanem komolyan odafigyelek, amikor hírt adnak tűzről idehaza, és csak csodálom a szakértelmet, amikor nem avval kezdi - mint egy civil kezdené - a garázstűz oltását, hogy nyomatja a vizet, hanem a légvezetéket levágásával, és megkérdezi van e gázpalack, és ha van - sok esetben volt - akkor először azt hozza ki, mert addig közel sem engedi az embereit.

Szóval becsülöm és tisztelem ezeket a kivételes fizikumú, és teljesítményű srácokat, és gratulálok a verseny megnyeréséhez, de önmagától ettől a másik még lehet jobb tűzoltó. A fizikum is hihetetlen fontos, anélkül nem megy, de ez egy nagyon nagyon komoly szakmai és észmunka.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.27. 00:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (19073) hsz.-re     Olvasás  
  •   19080   


---
 
Elég komoly folyó lehet ez is!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.26. 09:17  Hozzászólás
  •   19079   
Avatar

---
 
Sydney, az erdő ott is olyan, mint felénk, és a zsebesek is! Csak egy szigeten élünk! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.26. 09:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (19072) hsz.-re     Olvasás  
  •   19078   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres, és mozgalmasabb napokat kívánok Tom, sérülés nélkül!”

Köszönöm, és ma sem volt melegebb, mint 30 fok! :-D

A múltkori 80 mm, eső adja a füvek növekedését! :-D

“Hát elkél a kitartás, mitagadás. De még van!“

Ez is elhiszem neked! :-D

Hm, ez érdekes! :-D

What happens to our bodies after we die?



Szép telelést!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.26. 09:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (19071) hsz.-re     Olvasás  
  •   19076   
Avatar

---
 
spoli

„És milyen félnótás is az ember, valamikor régen ahol katona voltam abban a városban néha nekünk is masírozni kellett sátoros ünnepeken.. “

Én is voltam ilyen helyzetben, de a katonaságnál kellett vernem a díszlépést! Egyszer a Cinege madár is meglátogatta az ezredet, és előtte fogkefével kellett minden sarkot kitisztítani! :-D

Aztán olvastam, elvették minden rangját – 89 után -, és akkor én is megnyugodtam! :-D

“Faszán csaptuk a lábunkat, oszt curva büszkék voltunk magunkra. “

Én ezt nem vettem komolyan, és ha lehetett, el is sunnyogtam a környékről! Az volt, egymásba ért a farkunk – orosz mintára -, és mivel én egyenesen lépek, a kifelé tett lépéseken én nem élvezkedtem! :-D

Az elsősor egyenesen nézett, a többi a pódium felé! :-D




“Mondtam már, nem vagyok naiv, ezért különösen nagy Szerencsének érzem, hogy itt nem volt több, mint 60 éve öldöklés. “

Ezt én is szoktam hangoztatni! Az apai nagyapám az elsőt is megjárta – 20 évesen! -, majd a másodikba is behívták! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.26. 09:11  Hozzászólás
  •   19075   
Avatar

---
 
Adelaide, a pékségi kipakolás.


Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.26. 09:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (19069) hsz.-re     Olvasás  
  •   19074   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Nem tudom a te idődben milyen volt a tűzoltó munka”

Ettünk, aludtunk, fociztunk, és tévéztünk, de ha megszólalt a csengő, akkor számoltuk hányat, nyeffen? Mert attól függött, kinek kell gyorsan lecsúszni? Volt egy csengő mód, amikor mindenkinek szólt – vagy gyakorlat, vagy kútkitörés okán! - és akkor volt ám mozgás! :-D

A létráink aluminiumból voltak, és a verseny létrák is! :-D



“Szóval minden tiszteletem, de csak akkor találkozzunk, ha civilben van a tűzoltó! “

:-D

Ilyen volt a mi versenyünk is! :-D



Ilyen csapatban, a tálca tűz volt az ellenfelem! :-D



Az orosz csapat majdnem mindig nyert, hiszen náluk sorállományú katonakorúak adták a csapatot, és - akkor - csak a tisztek voltak a hívatásosok! Mi meg a vonulósokból állítottuk ki a csapatot! Én akkor már 32 éves voltam! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.25. 23:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (19067) hsz.-re     Olvasás  
  •   19072   


---
 
Hát elkél a kitartás, mitagadás.
De még van!

Sikeres, és mozgalmasabb napokat kívánok Tom, sérülés nélkül!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég