Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  Tegnap, 14:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (40006) hsz.-re     Olvasás  
  •   40010   
Avatar

terra alapító
 
Én szódavízen nőttem fel és ahogy öregszem egyre jobban hiányzik. Flakonos vizet sose ittunk rendszeresen, ha vendéget vártunk vettünk egy zsugorral aztán az el is fogyott lassan. Egy darabig vettük a 2 literes szódásflakonokat de aztán leszoktunk róla. Most az én sürgetésemre szódagépet vettünk. Annak a flakonja kb 1 literes, ha megcsinálom rendszerint el is fogy aznap. Előnye, hogy olyan erősre csinálom amilyenre akarom, hátránya hogy szerintem drága a patron mert 60-80 liter vízhez elég csak.
 


  Tegnap, 06:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (40006) hsz.-re     Olvasás  
  •   40009   


---
 
Le kell szokni! :)

Én nagy szódafüggő voltam, de sokszor köhögtem, holott nem hidegen fogyasztottam a szénsavas vizet! Anno még Csehből hoztunk egy fém fonott literes üveget, meg mellette volt 2 db alu szódaszifonunk, de idővel az aluk felejtősek lettek! Aztán egy nap (vagy ezer éve már:) a szomszéd elmondta, hogy Ő forrás vizet hord pár kilométerrel távolabbról. Na mi is felkerekedtünk és ballonokkal felszerelkezve elmentünk vízért. Annyira bevált a víz, hogy azóta is rendszeresen járunk. Havi egyszeri kiruccanás bőven elég. A víz simán eláll nem kell pince hozzá! Régen 2 hektót hoztunk, mostanság már csak a felét, de kétfélét, mivel van sima, és van vasas, ami nagyon jó ha kevés a szervezet vastartalma!

Egyébként azt mondják, hogy a bolti vizek tele vannak tartósítóval, de érdekes mód nincs feltüntetve rajtuk, pont mint a lisztben lévő adalékok sincsenek feltüntetve a csomagoláson:(

ui: Néha Én is iszom szénsavas (ásványvizet), de nagyon nagyon ritkán. És most, hogy a flakonokat betétdíjassá teszik, és főleg, hogy lassan a Natur Aqua lassan 200 pénz lesz, végkép felejtős a történet! Apropó erről jut eszembe, egy Aquas ismerős mondta, ha leértékelten vesszük meg, ne csodálkozzunk, hogy más az élmény, mert úgy spórolnak, hogy kevesebb szénsavat töltenek a flakonba! Ez egy négybetűs boltlánc által vásárolt akciós Aquas víz kapcsán merült fel.
 




  2024.03.26. 21:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (40006) hsz.-re     Olvasás  
  •   40007   
Avatar

terra alapító
 
Pár éve jártam körbe a témát. Göngyöleges a legjobb. Van 20, 50 literes, attól függ, nálatok mit kapni. Nálunk 2 literes van, viszem vissza a 10-et, hozok helyette újat. Nem a legolcsóbb, de patronnal meg géppel nem szórakozok. Nálunk sok nem fogy.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.03.26. 20:00  Hozzászólás
  •   40006   
Avatar

terra alapító
 
Feldobnék egy témát! Miért itt, mert ez is a fák meg a bokrok között van.

Szóval mivel azt bizonyára tudjátok, vége az ásványvizes időszaknak. Nem azért, mert lusta vagyok visszavinni a palackot, hanem mert jő eséllyel helyben nem fogják visszavenni, kilométereket meg nem akarom autóztatni a flakonokat, mert az se nem zöld, se nem kifizetődő. Szóval vissza kellene térni a jóöreg otthoni szódakészítéshez. Igen ám, csak ugye a hagyományos szifonba való cserélhető patronokat kivezették, helyette van eldobható, ami kicsivel drágább mint maga a buborékos víz. Van szódagép, amibe nagyobb patron megy, az visszaváltható, de az meg egy flakonba csinálja a buborékos vizet, és gyanítom, mikor már félig van, a bubi ki is megy belőle. Szóval kellene barkácsolni egy olyan szódagépet, ami rákötött vízhez poharanként adagolja a szénsavat. Tudom, ilyen gép is létezik készen, de nagyon drága. Van kedvetek ötletelni, hogyan lehetne megcsinálni?
 


  2024.03.26. 09:07  Hozzászólás
  •   40005   
Avatar

terra alapító
 
Virágzik ez is. Sajnos a hibiszkusz virága csak 1-2 napig él. Azzal kárpótol, hogy télen- nyáron folyamatosan hoz virágot. Van több cserépben különböző színű. ;)
IMG_6708.JPG
fehér szobai hibiszkusz
2024.03.25.

Megtekintve 140 alkalommal.

 


  2024.03.25. 21:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (40002) hsz.-re     Olvasás  
  •   40004   


---
 
Elképesztően gazdag "arborétum". Számomra az a gyönyörű lila orchidea a legkedvesebb. Tán 10 éve is már, hogy nekünk is volt ilyen, de a harmadik évében kipusztult. Sajnáltam nagyon, újat nem állítottam a helyébe. Maradt ez az orchideám a fényképen.

2024 03 24 Régi orchideánk.JPG
------------------------
Megtekintve 153 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.25. 18:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (40001) hsz.-re     Olvasás  
  •   40003   
Avatar

terra alapító
 
Akkor azzal is megoldható. :-) Nem gondolnám, hogy van szükség segítségre a bekötését illetően, de ha mégis, akkor itt vagyok.
 


  2024.03.24. 20:26  Hozzászólás
  •   40002   
Avatar

terra alapító
 
IMG_6702.JPG
Télikert a reggeli napfényben
2024.03.18.

Megtekintve 178 alkalommal.


A képen tíz féle növény látható a kb. harminc féléből.
 


  2024.03.22. 08:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (39995) hsz.-re     Olvasás  
  •   40001   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm. :udvozlet: Az észrevételedre ("Párás környezetbe nem nagyon ajánlanám,") csak annyit, hogy mivel nem a vizet fűtöm, hanem a levegőt és az melegíti fel a kívánt hőfokra a vizet, így az nem nagyon párolog, nincs pára. Megmértem 64% csak. Néha a lakásban is több van. (Legtöbb a télikertben, mert ott a növények hetenként elpárologtatnak hat kanna vizet.)
 


  2024.03.22. 07:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (39999) hsz.-re     Olvasás  
  •   40000   


---
 
Jót nevettem, de van benne valami, mivel ha valamit nagyon megakarunk védeni, akkor úgy se fog menni.
 


  2024.03.22. 06:16  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39990) hsz.-re     Olvasás  
  •   39999   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon nagyon meg kell szeretni a fügét is meg a mogyorót is. Ne félj, akkor kiveszik magától! :-)
 


  2024.03.22. 06:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (39997) hsz.-re     Olvasás  
  •   39998   
Avatar

terra alapító
 
Ha van wifi, de nincs okostelefon, akkor is megoldható, akkor én beprogramozom, és működik. Ha Alibá valami változtatást szeretne a működésében szól, és átállítom. Vagy megadom a belépési adatokat az alkalmazásba, és ha a családban van valakinek okostelefon (bárhol a világon) akkor ő is kapcsolhatja/állíthatja.
 


  2024.03.22. 06:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (39996) hsz.-re     Olvasás  
  •   39997   
Avatar

terra alapító
 
Ha van wifi meg okostelefon, akkor sokkal jobban programozható. Arról nem is beszélve, hogy ahol a telefonnak van internet, onnan vezérelhető (Angliából is). És ha az ember megbarátkozik vele, akkor több dolgot is lehet vezérelni az alkalmazásból. Egy sima kapcsolóegyszég 2000-3000 Ft körül van, amivel lehet villanyt vagy szivattyút kapcsolni, időzíteni. Szívesen segítek a beállításaiban is.
 


  2024.03.22. 05:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (39995) hsz.-re     Olvasás  
  •   39996   
Avatar

terra alapító
 
Az enyémhez csak hőmérséklet szenzor van, de van olyan amihez páraérzékelővel kombinált a szenzor.


Screenshot_20240322-055531.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

Screenshot_20240322-055124.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

Screenshot_20240322-055112.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

Screenshot_20240322-055029.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

Screenshot_20240322-054954.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

Screenshot_20240322-054946.png
------------------------
Megtekintve 316 alkalommal.

 


  2024.03.22. 05:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (39994) hsz.-re     Olvasás  
  •   39995   
Avatar

terra alapító
 
Ezeket a termosztátokat általában kapcsolószekrények szellőztetésére vagy fűtésére használjuk. Nem nagyon különbözik egy egyszerű szobatermosztáttól. Párás környezetbe nem nagyon ajánlanám, de van erre is okos megoldás. És nem is drágább. A Sonoff-nak van wifis termosztátja, amihez van külön szenzor, vagyis az elektromos része dobozolható, így megvédhető a párától. Wifin kommunikál, okostelefonról egy alkalmazással vezérelhető, és mindenfélét be lehet rajta állítani. Mindjárt csinálok pár képet.
 




  2024.03.21. 20:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (39989) hsz.-re     Olvasás  
  •   39993   
Avatar

terra alapító
 
Ezt találtam : Hűtés vezérlő termosztát OMU System NTH 0-60°C 10(2)A/230V

(Ha Gábor erre jár, várom a véleményét és az esetleges szerelési tanácsait.)
 


  2024.03.21. 20:03  Hozzászólás  Válasz Alibá (39991) hsz.-re     Olvasás  
  •   39992   


---
 
Köszönöm az ötletet, ki fogom próbálni!
Kapazint nem hiszem, de Totál van itthon, megpróbálom majd a leveleire juttatni, ha kihajt, mert a mogyorót is többször a földig vágtam, most egyenlőre még nem hajt, de nem félek tőle, hogy a télen kifagyott, sajna be fog lassan indulni, a füge viszont szana-szét lett püfölve, így beföldeltük, de biztos hajtani fog az is.
 


  2024.03.20. 20:28  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39990) hsz.-re     Olvasás  
  •   39991   
Avatar

terra alapító
 
A glifozát hatóanyagú szerek /Fozát, Gladiátor, Glifozát, Kapazin, stb./ nagy valószínűséggel kiírtják. Ezt vagy úhy lehet a növénybe juttatni, hogy a zöld lombjára permetezzük és azt felszívja, vagy a fa szállató szöveteibe juttatjuk.

Előbbire példa a tarack és a folyófű kiírtása. Ezektől kapálással, sziszifuszi munkával is csak időlegesen mentesíteni a kertet, mert gyökérről ujra hajtanak. (Pl. a folyófű, más néven apró szulák, 2m mélyen lévő gyökeréről is ujra sarjad. Ennél a glifozát is csak úgy használható eredményesen, ha virágzáskor, délután 5-6 óra tályban és a permetléhez 10 literre fél marék nitrofén műtrágyát adunk.)

A fás növényeknél a törzset, vastagabb gyökeret (pl.baltával) behasítva, a hasítékba 1:1 töménységben adagolva a szert elérhetjük, hogy lehatol a gyökerekbe a hatóanyag és megöli azt. Ezt ősszel célszerű végezni, amikor a növény a télre készülve a gyökerekbe raktároz.

(Én 50 éves akácfát is irtottam ki így.)

Mostani megoldásként azt tenném, hogy föld felszíne közeléban elvágnék mindent. Megvárnám, hogy kihajtson. szépen kilevelesedjen és akkor az előírás szerintinél dupla töménységet alkalmazva bőségesen megpermetezném a lombot. (Lehet, hogy a mogyoró és a füge elég érzékeny a szerre és ez is eredményre vezet. Ha nem, akkor ősszel a fás megoldás.) A hatás általában hosszabb időt igényel, 2-3 hét is beletelik mire látszik valami barnulás.
 


  2024.03.20. 13:26  Hozzászólás
  •   39990   


---
 
Segítséget szeretnék kérni!

Hogyan lehet mogyoró bokor, és füge bokor tövét kiirtani, ásás nélkül, és úgy, hogy a talajt ha egy mód van rá ne nagyon szennyezem, mert veteményest szeretnék a környezetébe ültetni.
Tegnap egy emberke nekiveselkedett, és a fügének még szerintem az 1/1o részéig sem tudott leásni, közel 2 óra alatt, és úgy döntöttem, hogy hagyja abba, mert lehet két napig is ásná, püfölné a gyökereket, és még az ablakomat is kitörné a repülő faszilánk, de még sem lenne neki kampec, csak a pénztárcám ürülne ki a munkadíj kapcsán!
Az a baj, hogy a füge mellett a csatorna megy, a mogyoró meg a vízcső felett van, így traktorral sem lehet kiszakítani, mert félek a gyökerek megmozdítanák a csöveket, és nagy kárt okoznának.
Tavaly a fügét petróleummal lelocsoltam, de meg sem kottyant neki, 3 x vágtam vissza a közel méteres hajtásait, amit folyamatosan hozott.
Kapott forró vizet, sós vizet, de semmi. A mogyoróval ugyan ez a helyzet. Sajnos 5-6 évnél is régebbi bokrok, és jó nagy tőrendszer lehet lent.
 


  2024.03.19. 22:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (39988) hsz.-re     Olvasás  
  •   39989   


---
 
Sajnos nem vagyok májer ezekben a szerkentyűkben, de ha ezt megoldod - és már miért ne oldanád meg, a többit is megoldottad - akkor valóságos minitrópust varázsolhatsz a medence köré. Basszus, trópusi környezetben úszhatsz anélkül, h a krokodiloktól, vagy aligátoroktól kellene tartanod. Ez nem vicc, 40 fok alatt, illetve 40 fokig megfelelő páratartalom mellett ténylegesen tropikus környezet jöhet létre. (Csak az jutott eszembe, hogy ahogy olvastam, Gergerg az, aki minden szerkezetet séróból vág, ha nincs, akkor kitalálja. Talán ő tud tippet adni, hogy ezt az inverz termosztátot honnan tudod megszerezni. Én drukkolok!)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.19. 21:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (39987) hsz.-re     Olvasás  
  •   39988   
Avatar

terra alapító
 
Most azon mesterkedem, hogy nyárára készítek valami automata rendszert, ami nem engedi 35-40°C fölé a hőmérsékletet. :alvaka: Az elképzelésem az, hogy egy termosztáttal vezérelek egy ventillátort, :nahat: ami kinyomja a meleg levegőt egy nyíláson ha felmegy a hőmérséklet. Ezzel állandósítanám a benti hőmérsékletet, nem kellene nyitogatni-csukogatni (és úgy felejteni) az ablakokat.
Jelenleg olyan termosztátot keresek ami 40˚-on bekapcsol és 30˚-on ki. (Nem fordítva.) :O
 


  2024.03.18. 23:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (39986) hsz.-re     Olvasás  
  •   39987   


---
 
Hát Alibá, a műved pazar lett, ez kétségtelen. A virágaid is jól érzik magukat, bár nem pont itt, "egy ajtóval odébb". A klíma - mármint a helyiség klímája - érdekes nekem, de végül is, ha belegondolok, nem is annyira. Nagy valószínűséggel a trópusi övezet - teszem az Costa Rica, és egyéb vidékek esőerdői - hőmérséklete nincs 40 fok Celsius felett, és magas a páratartalom. Most az jutott eszembe, hogy Andalúziában, és Portugália déli részén az Óceán környékén is a nyári - július, augusztus - hónapok adott esetben 45-48 fokos hőmérsékletét sem bírja az ottani ott honos növényzet sem. Az már túl sok nekik. Az is eszembe jutott, hogy amikor Couracaon, és Arubán voltam - ezek közel vannak az Egyenlítőhöz és keményen direktben kapják a Napot - a szabadtéren, vagy területeken csak a kaktuszok éltek meg abban a hőségben. Azok viszont virultak. Ez bizonyos, hogy a különböző növények vízigényével és vízmegtartásával is összefügg. Egy szó mint száz: a télikerted is pazar, és kitűnő úszkálást kívánok a "mödanszijéban".
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.16. 20:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (39961) hsz.-re     Olvasás  
  •   39986   
Avatar

terra alapító
 
"Na itt érkeztünk el a 'trópusi' klímához és az ott élő-haló növényekhez. (folyt.köv.)" /idézet egy régebbi h.sz.-emből.

Ígértem a folytatást, íme: az a helyzet, hogy eleinte mindenféle növényt bevittem a fürdőbe.
2014.11.17. Medenke 001.jpg
(régebbi kép)
Megtekintve 413 alkalommal.

Még a falra is futtattam sindapsus aureust, de a nyári nagy meleget megsinylették.(A nagy üvegfelületek miatt ha sütött a Nap, és elfelejtettem ablakot nyitni volt, hogy 45-50°C is előfordult.) :O
Nagyon szép volt a sok növény, de le kellett mondjak a többségről. :'( Egyedül a guatemalai pálmaliliom, köznyelven jukka bírja tartósan ezt a klímát.
IMG_6532.JPG
2024. januári kép
Megtekintve 413 alkalommal.


Jelenleg öt kisebb nagyobb jukka díszít csak. A köbbi dísznövény a télikertben tanyázik. Ott nincs ilyen gond, mert az üvegtetőt már régen kicseréltem hőszigetelő panelre és a szellőztetés is egyszerű.
 


  2024.03.16. 17:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (39984) hsz.-re     Olvasás  
  •   39985   
Avatar

terra alapító
 
Tálcában van. Ami máshol volt belőle az meg csak fogy évről-évre.
 






  2024.03.14. 22:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (39980) hsz.-re     Olvasás  
  •   39982   


---
 
No, igen. Valóban, a rigók sokszor járnak felénk is, bár mostanában nem. Azért nem, mert a kertünk végében van a macskáknak a "Croisette", mint Cannesban a tengerparton. Nekünk már nincs macskánk - volt, de az utolsó kandúrunk egyszer egy rossz nap eltűnt - azóta nincs saját macskánk. Viszont a környék össze kóbor azaz gazdátlan macskája a mi kertünk végében megy az egyik telken át a másikba, és a komposztálót felülvizsgálja, hogy akad--e benne ehető konyhai maradék. Úgyhogy a Mirci sereg nálunk is őrsereg.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.14. 21:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (39979) hsz.-re     Olvasás  
  •   39981   


---
 
Nagyon kedvelem az ilyen "csillagvirágú" tulipánokat. Néha - meg nem mondom mitől - nekünk is nyílik egy-egy a kertben. Aztán évekig nem, csak a "hagyományos". Amelyeket szintén nagyon kedvelek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.14. 20:51  Hozzászólás
  •   39980   
Avatar

terra alapító
 
MIKI nevű 'rigó őr' parancsnok éppen járőrözik.
IMG_6661.JPG
------------------------
Megtekintve 610 alkalommal.

 


  2024.03.13. 12:40  Hozzászólás
  •   39979   
Avatar

terra alapító
 
Nyílik a korai tulipán.
IMG_6663.JPG
------------------------
Megtekintve 640 alkalommal.

IMG_6665.JPG
------------------------
Megtekintve 640 alkalommal.



Barack is lesz, ha el nem fagy.
IMG_6668.JPG
------------------------
Megtekintve 640 alkalommal.

 


  2024.03.11. 23:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (39975) hsz.-re     Olvasás  
  •   39978   


---
 
Szia Alibá!

Nem, egyáltalán nem voltál túl hosszú.
Nem hallottam korábban a Leopold III szőlőről, csak most, hogy írtál róla néztem utána mi is ez. A tömör értékelés ezt írta róla:
Erőteljes növekedésű fajta, nagy levelekkel, vastag szárral. A fürtök vállasak, jól fejlettek, vastag szárral. A virágzás idején igen érzékeny a hidegre, ezért szinte csak fűtött üvegházban termeszthető. A szemek kifejezetten nagyok (akár 4 cm átmérőjűek), vastag héjjal és roppanós gyümölcshússal. A szőlőszemben egy vagy két mag található. Finom, határozott íze, tömör húsa miatt az egyik legjobb, legkeresettebb és legértékesebb csemegeszőlőfajta


Ugyanez az értékelés azt írta, hogy a korai termesztés június-júliusban szedhető. (Ezt persze nem tudom mit jelent, mármint a "korai termesztés")
Az viszont tény, hogy ahogy olvasom, komoly értékkel rendelkezel, mert a kivitele a származási országból igencsak limitált, és termesztőknek minden év januárjában regisztrálni kell magukat és vállalkozásukat a De Sterredruif egyesületnél. Gondolom ez a forgalmazó termesztőkre vonatkozik.
Szóval ez egy igazi ritkaság, és hát kívánom, hogy bőséggel hozzon!

Ami az ötletet, és a megvalósítást illeti, csak azt tudom írni, hogy piramidális! És mellé azt, hogy a találékonyság mellett elképesztő elszántság is kellett hozzá!

Szívből mondom, hogy:

Respect.JPG
------------------------
Megtekintve 663 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.11. 16:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (39975) hsz.-re     Olvasás  
  •   39977   


---
 
Kedves Alibá!

Csak ámulok, és bámulok, hogy Te milyen kreatív vagy! Kíváncsi leszek mennyivel előbb sikerül szüretelned a benti térben?
 


  2024.03.11. 16:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (39973) hsz.-re     Olvasás  
  •   39976   


---
 
Évek óta szenvedek az amarillisz virágoztatásával, de idén feladtam, nem vagyok jó gazdija, mert szép zöld, és sosem virágzik! :(
 


  2024.03.10. 20:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (39974) hsz.-re     Olvasás  
  •   39975   
Avatar

terra alapító
 
A benti szőlő egy külön történet.

Nem tudom, hallottál-e már a Leopold 3 szőlőről. Ez a Belgák nemzeti kincse és üvegházban nevelik. Na én kigondoltam, hogy bevezetek egy tőkét kívülről a lépcső melletti benti területre, ott kész "üvegház" van, és beoltom vele. (Kaptam egy ígéretet ilyen oltóvesszőre.)
Fúrtam egy nagy lyukat a lépcsőházban a fal mellett.
IMG_5086.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

Kint is ástam jó mélyet. Az alap alatt kellett átvezetnem a tőkét, mert a falat nem furhattam meg.
IMG_5077.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.



Dugtam befele a szőlőt, csak előbb a végére kötöttem egy hosszú bentről kidugott drótot. Bentről meg húztam. Vagy tízszer be-ki mentem mikor akadozott.
IMG_5087.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

Azért csak sikerült!
Benti szőlő IMG_5092.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

/Ezt 2021 novemberében csináltam. Igyekeznem kellett hogy a fagyok előtt készen legyen mert ott telel sok virág./
Kívül-belül granulált trágyával feljavított komposzttal betöltöttem a lyukakat. Utána kint visszarendeztem a kövezést bent pedig elrendeztem a virágokat. (Az utolsó képen szinte már nem is látszik a szőlő.)
IMG_5098.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

IMG_5107.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

IMG_5113.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.



2022 tavaszán beoltottam /sajnos a Leopold 3 nem fakadt meg rajta/. Tavaly ujra oltottam és egy kis fürtöt hozott is. Idén 3 fürt is ígérkezik. Remélem nagyon korai lesz így bent. :super:
IMG_6655.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.

IMG_6654.JPG
------------------------
Megtekintve 705 alkalommal.


/Elnézést, hogy hosszú voltam./
 


  2024.03.09. 21:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (39967) hsz.-re     Olvasás  
  •   39974   


---
 
Mondjuk a szőlőn lehidaltam! :) Ilyet se láttam még! A napos időket értem, de a hideg napok kemény kiképzés lehet nekik. Viszont láthatóan jól bírják!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.08. 19:35  Hozzászólás
  •   39973   
Avatar

terra alapító
 
Vigye ez az Amarillis a nőnapi jókívánságomat az erre járó hölgyeknek! :udvozlet:
IMG_6639.JPG
Nőnapra (mai fotó)
Megtekintve 763 alkalommal.

 


  2024.03.08. 18:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (39970) hsz.-re     Olvasás  
  •   39972   


---
 
Mind a 3 nagyon szép, nekem is van most 3 cseréppel, különböző színekben, de a fehér az örök kedvenc, azt a jobboldalit szívesen elfogadnám:))
 




  2024.03.08. 17:10  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39968) hsz.-re     Olvasás  
  •   39970   
Avatar

---
 
Nekem is sikerült elpusztítanom néhány orchideát, de amióta jobban figyelek az öntözésére, azóta nem volt veszteség. Most hat cseréppel van, a szebbik hármat fényképeztem le (az utcáról, mert onnan talán jobban látszanak, mint belülről...a középső sárga cirmos tetszik a legjobban)
IMG_20240308_145449.jpg
------------------------
Megtekintve 774 alkalommal.

 


  2024.03.08. 12:22  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39968) hsz.-re     Olvasás  
  •   39969   
Avatar

terra alapító
 
Szia Fruzsi!
Írtam egy E-mailt tegnap. Jó helyre ment? Megkaptad? :alvaka:

Ez volt a szöveg:

Szia Fruzsi!

Szívesen segítek a télikert kialakításában már sok tapasztalatom
összegyült, már 40 éve alakítgatom. Először vasváz, szimpla üvegfal,
drótüveg tető sikeredett. A vasat magam hegeszgettem és üveges üvegezte.
A mostani hőszigetelt, fűtött már a harmadik.

A ház déli oldalához építettem.

Nálad milyen a terasz fekvése? Mik az elképzeléseid?

Jó kertészkedést! Üdv.: Ali-bá
 


  2024.03.07. 17:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (39963) hsz.-re     Olvasás  
  •   39968   


---
 
Továbbra is csak irigykedni tudok! :)
Én rendszeres "túlgondozással" kinyírom az orchideáim. Most van egy 2 éves, és szépen virágzik amióta az élesztős vizet, meg a fokisat, és hagymásat kapja, és átálltam a heti 1x-i locsolásra.

A klíviám nekem is fűtetlen helyen van, de esze ágába sincs virágot hozni, Te miként gondozod? Tápoldat, locsolás, milyen rendszerességgel? Tavaly kaptam, akkor virágzott, most kétlem, hogy virágot fog hozni ebben az évben

Én is szeretnék egy télikertet, de egyenlőre a sima terasszal is bajba vagyok, mert kissé nagy a méret, és horribilis összeg lesz rá egy fedett tér, így egyenlőre csak a tetejét szeretném befeddetni, de az is elég húzós. Kb 23-24 négyzetméter, és csak, hogy tovább fájjon a fejem,
az egyik sarka íves, így azt is el kell tervezni, hogy milyen legyen az ív kialakítása, vagy tegyek a betonalap ívére, és mégis szögletes legyen a tető.
 


  2024.03.07. 12:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (39966) hsz.-re     Olvasás  
  •   39967   
Avatar

terra alapító
 
Ott attól függ a hőmérséklet, hogy süt-e vagy sem a Nap. Nagy üvegfelületek vannak D és NY felé. Ha süt és nincs kint túl hideg akkor 15-18°C is van.

Ott van egy tő szőlő is az ablak mellett. Már jócskán hajt. Kis fürt is látszik rajta.
IMG_6633.JPG
Benti szőlő 2024.03.06.
Megtekintve 821 alkalommal.


(Az ujság csak azért van mögötte, hogy ne távolra, az ablakon kívűlre fókuszáljon a fényképező gép.)
 


  2024.03.06. 23:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (39964) hsz.-re     Olvasás  
  •   39966   


---
 
A fűtetlen helyen hány fok celsius lehet a hőmérséklet? Mert szemmel láthatóan a klívia élvezi!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.06. 22:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (39963) hsz.-re     Olvasás  
  •   39965   


---
 
Gyönyörűek! Az orchideát különösen kedvelem, és ez az orchidea ami a képen van, egészen piramidális!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.03.06. 18:59  Hozzászólás
  •   39964   
Avatar

terra alapító
 
A Klivia a Leanderekkel fűtetlen helyen telel, de nem bír magával.
IMG_6630.JPG
Klivia 2024.03.06.
Megtekintve 845 alkalommal.

 




  2024.03.04. 19:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (39961) hsz.-re     Olvasás  
  •   39962   


---
 
Irigykedem! :)
Szuper a medence, és a télikerttel együtt elfogadnám bármikor!
 


  2024.03.03. 20:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (39959) hsz.-re     Olvasás  
  •   39961   
Avatar

terra alapító
 
(folyt.)
2014 nyarára elkészült a 'fürdőház', és megtelt vízzel benne a 'medenke' (merthogy olyan kicsi, hogy illő becézni).
2014. 06. 08. Fürdő   Nilsi 006.jpg
'medenke' a 'fürdőház'-ban
Megtekintve 912 alkalommal.


Közvetlenül csatlakozik a télikerthez néhány lépcsővel.
2014.06.28. Fürdő 039.jpg
lépcsők a télikertből a medenkéhez
Megtekintve 912 alkalommal.



Nagyon kellemes!!! Mióta megvan, minden reggel úszással kezdődik a napom, immáron közel 10 éve. Mellen és háton, összesen 200 tempó.
2014.06.28. Fürdő 024.jpg
úszás gumikötélen
Megtekintve 912 alkalommal.



A fürdő fűtését a ház fűtési rndszerétől függetlenül egy parapetes gázkazán végzi. (Itt egy fontos momentum: nem a vizet fűtöm, hanem a helységet, a levegőt. Az mindig 30°C fölött van, így a víz is kellemes hőfokú.) Mivel a fürdő rész előbb fóliával, majd üveg/polikarbonát fallal került elválasztásra a télikerttől, más lett ott a klíma.

Na itt érkeztünk el a 'trópusi' klímához és az ott élő-haló növényekhez.
(folyt.köv.)
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron