Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2018.10.25. 09:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (18607) hsz.-re     Olvasás  
  •   18615   
Avatar

---
 
spoli

„Szerencsét hozzá, szép napot! “

Köszönöm, és a mai nap a 27-el nem volt rossz! Holnapra 33-at ígérik – most éppen eseget, és még jönnek az esőfelhők! -, és a jövő hétre kaphatunk egy hőhullámos hetet, és én ezt megúszom, mert vasárnap reggel indulok délre! :-D

„No, örülök, hogy a kezed kezd karcos, harcossá válni! “

A kezem feje már nem fáj, de a tenyér felöli volt lyuk, azt még érzem! :-D

WHEN THE QUEENS GUARD ARE ANGRY !



Láttad az új avataromat? :-D


Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:46  Hozzászólás
  •   18614   
Avatar

---
 
A Gold Coast házak végi homokos rész! A törvény szerint, elkell hagyni 3 métert, a sétálók miatt! A 3 méter a dagály adta távolság! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (18606) hsz.-re     Olvasás  
  •   18613   
Avatar

---
 
spoli

„Ausztráliában zömében az a jellemző, hogy van terület, és a házak a nagyvárosokat kivéve nem többszintesek, és a farmok - mert van hely - széles horizonton terülnek el. “

Ja, van egy város mag, és körülötte a sok kis házak! :-D

„Bár ahogy néhány webkamerát most megnéztem, nincs mindenütt röhögőgörcs a nagy suhanástól. “

Ez is igazad, és ezrek mennek reggelente Brisbane-be, és ugyan annyian jönnek a Coast-ra is dolgozni! Hogy miért, van ezt nem tudom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:44  Hozzászólás
  •   18612   
Avatar

---
 
A jeges maci kézből való etetése! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (18605) hsz.-re     Olvasás  
  •   18611   
Avatar

---
 
spoli

„Igen, felétek a víz jelenthet gondot. “

Most néztem végig egy itteni tűzoltós filmet – majd lemásolom, és elküldöm! -, ahol azt kutatják, hogyan tudnának egy jobb dolgot kitalálni az erdőtüzekhez! Mert a Föld melegszik, és több lesz a villámlás, ami erdő tüzeket okozhat!

" Viszont a tengervízből lehet desztillálni."

Erre is van lehetősége az államnak, de addig nem fognak lépni, amíg mi nem unjuk meg! A kis curva anyjukba, eddig, félévente küldték a számlát - rajta minden xarral, amiért pénzt kérnek! - most már negyedévente küldik a számlát, és rajtuk a sok kis xar olyan szolgáltatás, amit mi nem is kérünk, de nem is érezzük, hogy erre szükségünk van! :-D

Pl. a legutóbbi számlán is a vízfogyasztásunk a $ 70, és úgy lett $ 300.20, hogy rajta a sok olyan szolgáltatás, amit mi nem értünk! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:36  Hozzászólás
  •   18610   
Avatar

---
 
A japánok hídjai. Szép formájúak! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (18602) hsz.-re     Olvasás  
  •   18609   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“No, azért abban nem vagyok biztos, hogy az életformájukat is kedvelnéd, a technológiai fejlettségük ellenére. “

Már csak azért is, mert itt megnézettem a DNS-emet, és azt mondták, a kun fajtába tartozom! A kerek fej, és munkabírás is azt mutatja! :-D

„De nagy kultúrájú, és hagyományú, rendkívül alkalmazkodó nép. “

Ezt is tudom, és minap néztem egy youtub-os kis filmet, arról, hogy a japánok hogyan horgásznak? Na, az nekem nem jön be, mert kis karhosszúságú nádpálcával fogdosták a kis halakat! :-D

Én nagybottal szeretek horgászni, és úgyis tudok fogni kis halakat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.25. 09:34  Hozzászólás
  •   18608   
Avatar

---
 
Kacsa az ágon, és a fák köré tett fűrészpor, a fűrész üzemben! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 22:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (18600) hsz.-re     Olvasás  
  •   18607   


---
 
No, örülök, hogy a kezed kezd karcos, harcossá válni!
Menni fog ez, Szerencsét hozzá, szép napot!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 22:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (18598) hsz.-re     Olvasás  
  •   18606   


---
 
Tom, nekifutok mégegyszer, ha nem megy, akkor hagyjuk. Ausztráliában zömében az a jellemző, hogy van terület, és a házak a nagyvárosokat kivéve nem többszintesek, és a farmok - mert van hely - széles horizonton terülnek el. A városi közlekedésben - mivel az egész sehol nem volt akkor, amikor Párizs, vagy London már nagyváros volt - ha elterjedt valami, az legfeljebb a talajszint, vagy a magasvasút, mert semmi nem kényszerítette őket arra, hogy a föld alatt keressenek megoldást. Európa nagyvárosainak a szerkezete évszázadokkal ezelőtt kialakult. Csak a teljesen rommá bombázott városok - Varsó, Drezda pld. épülhettek úgy, ahogy a közlekedésük megkívánta. Ráadásul az urbanizáció során a lélekszám is nagyon felduzzadt. Budapesten a lakosság száma kb. 2 millió fő (egyes vélemények szerint 1,7 millió), de a városban a naponta megforduló emberek száma közel áll a 3 millióhoz. Mindezeken felül hatalmas az átmenő forgalom. Ez csaknem minden európai nagyvárosra igaz. Brisbane város területe 1350 négyzetkilométer, Budapest területe 520 négyzetkilométer. Ha Brisbane városára napi egymilliós népesség menne rá az kocsijaival, elég nagy gondban lennének ők is. Bár ahogy néhány webkamerát most megnéztem, nincs mindenütt röhögőgörcs a nagy suhanástól.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 22:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (18596) hsz.-re     Olvasás  
  •   18605   


---
 
Igen, felétek a víz jelenthet gondot. Viszont a tengervízből lehet desztillálni. Vagy 25 éve voltam Couracao szigetén. Kéremszépen, ott nincs természetes vízforrás. A part menti övezetre korlátozódik a civilizáció és az emberi élet. Zömében az Amstel sörgyár által az Atlanti Óceánból desztillált vizet használják, szinte mindenre, amihez édesvíz kell.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 22:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (18592) hsz.-re     Olvasás  
  •   18604   


---
 
Itt sok olyan bisz-basz rohadék van, ami felétek nincs. Ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 22:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (18591) hsz.-re     Olvasás  
  •   18603   


---
 
Hát az egyedek lehetnek mások, mások, ha a fajta azonos is...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 22:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (18590) hsz.-re     Olvasás  
  •   18602   


---
 
No, azért abban nem vagyok biztos, hogy az életformájukat is kedvelnéd, a technológiai fejlettségük ellenére.
A japán nép, és a történelmük is tiszteletre méltó, és sok ezer éves. A világ első családregénye a Gendzsi regénye - több ezer oldal - Muraszaki úrhölgy írta - nagyjából 1000 körül íródott, akkor amikor Istvánt királlyá koronázták. Összehasonlításképp, az első magyar írásos történelmi emlék a Tihanyi Apátság alapító levele valószínű 1055 ös keltezésű, és nagyjából összesen kb. 50 magyar szót tartalmaz. Az első összefüggő írásos emlék kb. 1200 ból a Halotti beszéd, és könyörgés. A japánban élő népek közül a gazdagabbak - hisz a kultúra azért az ő kiváltságuk volt - ismerték a buddhizmus, a konfucionizmus, a taoizmus tanait, és kialakították a saját természet vallásukat a sintoizmust. Ami tulajdonképpen nem "izmus", hisz valódi dogmák nélkül való, inkább világszemlélet.

Az egy teljesen más kérdés, hogy a belső háborúikban illetve a kasztok közötti világban az életnek nem nagy értéke volt, és ez azért a mai napig megérződik.
De nagy kultúrájú, és hagyományú, rendkívül alkalmazkodó nép.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.24. 08:37  Hozzászólás
  •   18601   
Avatar

---
 
A tollászkodó melbournei madár, és a város!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (18588) hsz.-re     Olvasás  
  •   18600   
Avatar

---
 
spoli

„Szóval hajrá, gyógyulást! “

Köszönöm, és ma is elmaradt eddig az eső, és a 31 fok igaz volt! Holnap 27, és a péntek már megint 32 lehet! Azért jobb volt a mai munkavégzés, mint szombaton! :-D


http://www.weatherzone.com.au/qld/southeast-coast/pacific-pines

Már sokkal jobb a kezem, és a tegnap délutáni 1.5m3 földhordás nem okozott gondot! :-D

10 Possible EVIDENCE OF TIME TRAVEL Throughout History



Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.10.24. 08:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (18586) hsz.-re     Olvasás  
  •   18598   
Avatar

---
 
spoli

„Biztos van, de nem sok fővárost tudnék metró nélkül. “

Itt nem nagyon divat, és nem is hallottam róla, ami csak engem minősít! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:34  Hozzászólás
  •   18597   
Avatar

---
 
Japán hidak, és biztos okuk is van rá! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (18584) hsz.-re     Olvasás  
  •   18596   
Avatar

---
 
spoli

„Ausztráiia népessége 30 millió fő, Európa népessége kb. 400 millió fő. “

Már vannak olyan szakértői vélemények, a 40 millió elég lesz, mert kevés az ivóvíz! Erre azt mondják az idióták: - majd hozunk jeget a déli sarkról! -, és mire ideérne jég, már ott sem lenne! Ahogy készül a Föld a következő jégkorszakra, könnyen eltűnhet a jég, egy időre! -D

http://www.magyarmegmaradas.hu/documents/document.php?articletitle=felmelegedes-jeg

“Az USA-ban, Idaho államban van 1000 azaz ezer kilométer hosszan elnyúló krumpliföld. “

Itt is vannak ilyen nagyüzemi szintek, és ha nem is gazdasági vállalkozás, de hasonlóak az USA piacához! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:31  Hozzászólás
  •   18595   
Avatar

---
 
A kínai cseresznye, és az afrikai tulipánfa virágja! A kínai cseresznye nem jó árú, mert nagyon puhaszeműek!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (18582) hsz.-re     Olvasás  
  •   18594   
Avatar

---
 
spoli

„Meg nyilván nem szeretik a rezet sem. Ezért logikus. “

Szerintem nem az íze nem tetszik nekik, csak olyan kémiai reakciót alkot a réz, hogy a vizet taszítja, az meg a termesznek nem élettere! Külöben nem is tartoznak a bazilgépsori tagokhoz, mert azokat vonza a réztartalom! :-D

Ismertem egy Sun Shine Coast-i magyart, akinél éppen ott voltunk, és mutatni szeretett volna egy újság cikket! Nyár volt, és amikor megbontotta a köteget, milliónyi termesz menekült a fény elől! Erre azt mondta, majd elmennek a télen! Én kivertem volna hisztit, ha a házam alsó szobájában találtam volna meg őket! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.10.24. 08:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (18580) hsz.-re     Olvasás  
  •   18592   
Avatar

---
 
spoli

„Jó az, csak a mienket sajnos megtámadta a gubacs, meg mi a szar, az idén nagyon harmatos a termés. “

Ahogy itt nincs krumplibogár sem, én nem hallottam gubacs gondról! Elég nagy területek vannak délen, és ha van is gond, az túl messze esik tőlem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:26  Hozzászólás
  •   18591   
Avatar

---
 
Most virágoztak el a világos színűek, a pirosak most tollászkodnak! Azt sem értve, azonos fajta, és mégis van köztük nem csak színbeli eltérés! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.24. 08:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (18579) hsz.-re     Olvasás  
  •   18590   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“Technológiában verhetetlenek.. Innovációban is. “

Köszi a részleteket, és számomra a japánok tiszteletre méltóak, annak ellenére, hogy a 2. vh., a vesztesek oldalán végezték! Szoktam is hangsúlyozni, ha ez a sziget az ő kezükben lenne – azt elégszer hallottam már, ez a sziget Ázsiához tartozik! -, akkor más lenne az élet is itt! Ami a technikát illeti! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.10.23. 22:59  Hozzászólás  Válasz wogboy (18577) hsz.-re     Olvasás  
  •   18588   


---
 
Hát csak nem!
Szóval hajrá, gyógyulást!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (18586) hsz.-re     Olvasás  
  •   18587   


---
 
Portugáliában Portóban is, Lisszabonban is igen komoly a metró. Madrid legendásan jó, a Stockholm klasszis, csak ahol legutóbb jártam.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (18575) hsz.-re     Olvasás  
  •   18586   


---
 
Biztos van, de nem sok fővárost tudnék metró nélkül. Mondjuk Pozsony, de hát az azért csak nagyjából félmilliós város.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (18574) hsz.-re     Olvasás  
  •   18585   


---
 
Pazar hidak, pazar képek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (18573) hsz.-re     Olvasás  
  •   18584   


---
 
Tom, Ausztrália területe 7,6 millió km négyzet, Európa területe 10 millió km négyzet. Jó, Ausztrália területének talán a fele lakható, ez akkor is 3,8 millió km négyzet. Ausztráiia népessége 30 millió fő, Európa népessége kb. 400 millió fő. Ausztrália azért homogén, még ha több állam is. Európa 75 éve még térdig vérben gázolt egymás gyilkolásában, és azóta is volt egy-egy több tízezer áldozatot követelő, mészárlásokkal tarkított helyi háború. Nomármost, nyilván vannak itt is nagybirtokok, egyes országhatáron belül, de a népesség sűrűsége, a domborzati viszonyok, és az országhatárok nem engedik meg azt a típusú farmrendszer, ami az USA-ban, vagy nálatok van.

Az USA-ban, Idaho államban van 1000 azaz ezer kilométer hosszan elnyúló krumpliföld. Erről a krumpliföldről már a gépsorokból a kamionok egyenesen a nagykereskedőhöz viszik a feldolgozott, hámozott fagyasztott krumplit. Ennek a hossza több, mint Magyarország keresztbe, oda és vissza. És ez egy gazda (társaság) krumpliföldje.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (18572) hsz.-re     Olvasás  
  •   18583   


---
 
Na ja, a bodza ugyanaz mint mifelénk..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (18571) hsz.-re     Olvasás  
  •   18582   


---
 
Meg nyilván nem szeretik a rezet sem. Ezért logikus.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (18570) hsz.-re     Olvasás  
  •   18581   


---
 
Jópofa a tükörképes!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (18569) hsz.-re     Olvasás  
  •   18580   


---
 
Jó az, csak a mienket sajnos megtámadta a gubacs, meg mi a szar, az idén nagyon harmatos a termés.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.10.23. 22:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (18566) hsz.-re     Olvasás  
  •   18579   


---
 
Technológiában verhetetlenek.. Innovációban is.

Azért igencsak érdekes: a Sógunátusok bukását, és a központosított hatalom megszilárdítását - evvel együtt a határok részleges nyílttá tételét éppen egy heroikus technológiai váltás döntötte el, konkrétan a modern lőfegyverek használata. A sógunátus intézményéhez, és a bezártsághoz ragaszkodó, nagyon nagy erőt képviselő, és kitűnően harcedzett dajmjók, és szamurájok nem használtak modern lőfegyvert, lőfegyverként az íjat használták, igaz, mesteri módon. Harcmodoruk a közelharc volt, amiben verhetetlenek voltak, hiszen páratlan kardforgatóként sok, sok év alatt mesteri szintre tanulták meg. Az ő harcmodorukban nem volt esély ellenük. A császári oldal viszont - amerikai támogatással - megtanította a parasztokat a lőfegyverek használatára. Viszonylag rövid idő alatt. És sok- sok parasztot szedett össze, és nagyon egyszerűen nem bocsátkozott közelharcba, ahol nem lehetett esélye. Távolról, és sortűzzel, sőt, sortüzekkel mészárolták le a szamurájok seregeit, akik erre a technológiára nem tudtak hatékonyan válaszolni.

Szóval ez az innováció...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2018.10.23. 09:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (18565) hsz.-re     Olvasás  
  •   18577   
Avatar

---
 
spoli

„Továbbra is a legjobbakat Tom, gyógyulást, eredményes munkát! “
Köszönöm, a tegnap esti eső elmaradt, de holnap már egésznapos esővel fenyegetnek! :-D

Ma már kipóbáltam a fúrt kezemet is, mert kaptam 1.5 m3 „topsoil”-t, amit már szét is hordtam! Ez az anyag a fűre jó, mert tehéntrágyás, és attól jobban nő a fű! Mire visszaérek, lehet már puskával a hátamon kell majd a füvet vágnom! :-D

https://en.wikipedia.org/wiki/Topsoil


REVEALED: Truth of the '800-year-old mobile phone' that sparked claims time travel is REAL!



Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.10.23. 09:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (18557) hsz.-re     Olvasás  
  •   18575   
Avatar

---
 
spoli

„Az utak, utcák áteresztő képessége adott, a házakat nem tudod odébbtolni. “

Erre is emlékezem, és arra is, a csuklóssal sokszor voltam az új vonalakon, hogy azaz út biztonságos- e a csuklósok számára! Mondták is, ahol én nem tudok befordulni, ott senki nem tud! :-D

„Nem véletlenül cuccolják föld alá a forgalom nagy részét a metrókba. “

Ahol erre is tudnak pénzt félretenni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:11  Hozzászólás
  •   18574   
Avatar

---
 
A Japán hidak, és a második híd csodálatos! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (18556) hsz.-re     Olvasás  
  •   18573   
Avatar

---
 
spoli

„Európában az a típusú farm, ami nálatok van, nem túlzottan létezik. “

Én azt látom különbségnek, az európai tanyák tudják az ásottkút fogalmát, az itteniek csak az esővizet várhatják! De az olyan tisztítóval van ellátva, ahhoz viszonyítva, a városi víz szennyezett! :-D

Azért otthon is lehet – a mostani gazdagoknak! - nagy területük!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:10  Hozzászólás
  •   18572   
Avatar

---
 
A kert, és a virágzó bodza, a tavasz igaza! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (18553) hsz.-re     Olvasás  
  •   18571   
Avatar

---
 
spoli

„Így van. De rézzel még nem dolgoztam faanyagot, pedig így logikus. “

Azt nem tudom, hogy logikus -e, de azt igen, a termeszek nem szeretik a száraz fát! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.10.23. 09:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (18551) hsz.-re     Olvasás  
  •   18569   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Én nem szeretném így sem. Adnék nekik diófát... “

Az is van itt, csak elvétve, mert pár éve, egy igazi kertész azt mondta, nem is tudta, itt megél a diófa! :-D

Lehet, majd én is veszek egy oltottat, és az a 3. év után már terem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:06  Hozzászólás
  •   18568   
Avatar

---
 
Az előkert, és a vastag cső másodlagos szerepe! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.23. 09:06  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (18548) hsz.-re     Olvasás  
  •   18567   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

„Itthon egyszer azt láttam, hogy egy trabantból ki volt szedve a vezető melletti ülés és a helyén ott álldogált egy kisborjú, amit így szállítottak. “

Akkor a marha vezetett, és a kölke bámult, mint a borjú az új kapura! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég