Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2024.02.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (39908) hsz.-re     Olvasás  
  •   39909   
Avatar

terra alapító
 
A zárójeles megjegyzéseddel teljesen egyet értek. Még annyit tennék hozzá, hogy nekem nagy emlék, bármikor ránézek, megmozdul bennem valami.

Új kép:
IMG_6573.JPG
------------------------
Megtekintve 1193 alkalommal.

Mit gondoltok, mi ez?

A hátulja is érdekes:
IMG_6582.JPG
------------------------
Megtekintve 1193 alkalommal.

Vajon mikor készülhetett?
 


  2024.02.01. 22:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (39907) hsz.-re     Olvasás  
  •   39908   


---
 
Valóságos kis ékszerdoboz! (Bár nem tudom a méreteit, de azért túl nagynak nem tippelem). Felbecsülhetetlen egyfelől az érzelmi, lelki értéke, de az antikvitás értéke is. Fogalmam sincs, de száz év körül, vagy annál idősebbnek saccolom a korát.
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az én értékrendemben az ilyen tárgyak nagyon magasan vannak. Egyáltalán nem az esetleg pénzben kifejezhető értékük miatt, hanem valahol érzem bennük az időt, annak múlását és azt, hogy ők kívül vannak a múlékonyságon, és hordozzák a lelkeket, akik valaha is találkoztak velük. Bocs, ha ez zavaros, vagy túl szentimentálisra sikerült, de szerintem az ilyen dolgok kincsek.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.30. 08:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (39905) hsz.-re     Olvasás  
  •   39906   
Avatar

terra alapító
 
Ez a 2. videó inkább olyan szerkezetet mutat, mint az én dobozkám. Nem lyukkártyás, hanem tüskék állnak ki a hengerből és azok indítjék a kalapácsokat.

Régi idők letűnt zeneszerszáma.
 






  2024.01.29. 22:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (39902) hsz.-re     Olvasás  
  •   39903   
Avatar

terra alapító
 
Anyukámnak volt egy zenélő doboza. Olyan asztali dísz. Cukorkát tartottunk benne. Egyszer egy vendég magában maradt rövid időre és nem állta meg, hogy fel ne nyissa. Nagyon megijjedt. Lebukott. Azt se tudta mit csináljon, szégyellte magát.

Később megvizsgáltam, hogyan működik. Egy hengerből 'szegek' állnak ki és azok pendítenek meg egy hangot kiadó fémlemezt, mikor forog. A tető felnyitása indította a hengert. (Ma is meg van a doboz.) ;)

Köszönöm a bambusz fotókat Spoli! Remélem az enyém is ilyen nagyra fog nőni.

Jó éjszakát.
 


  2024.01.29. 21:13  Hozzászólás  Válasz Alibá (39901) hsz.-re     Olvasás  
  •   39902   


---
 
A werkli... Bizony, még az én egész ifjúkoromban is járt a verklis, és játszotta amit akart. Illetve ami le volt programozva. Már jócskán felnőtt fejjel tudtam meg, hogy a verkli sok esetben egy lyukszalag vezérelt orgona volt, ahol a henger forgatása forgatta a vezérlőlyukakat, hogy melyik síp, vagy sípok szólaljanak meg.

Alibá!

Ma kódorogtam a Duna parton, és lefényképeztem neked egy bambusz "szigetet". A bambuszok hossza kb. 4-6 méter közötti, a legvastagabb akár 3 centi is lehet!

Bambuszok Alibá.jpg
------------------------
Megtekintve 922 alkalommal.



Távolabbról így néz ki:

Baambusz2.jpg
------------------------
Megtekintve 922 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.29. 08:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (39896) hsz.-re     Olvasás  
  •   39901   
Avatar

terra alapító
 
Én is falun éltem 1949-ig. Ott láttam disznótort élőben nagyapáméknál. Utána nagyvárosban. Na ott láttam egy különlegességet amit a fiatalabb nemzedék nemigen ismer személyesen. Verkli! Idős bácsi tolta be kordé szerűségen a körfolyosós emeletes héz udvarára, aztán tekergette, végűl körbe meghajolt, levett kalappal. A hallgató közönség némi aprópénzt tett a kapjába, vagy dobált le az emeletről. Ritka élmény volt, talán ha kétszer-háromszor hallottam, pedig 20 évig is ott laktunk.
 


  2024.01.28. 20:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (39899) hsz.-re     Olvasás  
  •   39900   


---
 
Pazar! Akkor te Alibá eltemetted a telet. Lehet hideg még, hó és fagy is, de a Télnek annyi, megjött a hóvirág!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)






  2024.01.28. 08:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (39896) hsz.-re     Olvasás  
  •   39897   


---
 
De jó volt olvasni írásodat! :)

Mintha egy nosztalgia "vonatra" pattantam volna fel, ami visszarepített abba az időbe, ahol még "ember" volt az ember, és értékekkel teli életet tudott élni!
 


  2024.01.27. 22:21  Hozzászólás  Válasz edit (39893) hsz.-re     Olvasás  
  •   39896   
Avatar

terra alapító
 
Szerencsés vagyok, mert falura születtem, és szerencsés vagyok, mert egy olyan korba, amiben még sok mindenből jutott egy kicsi. Mikor gyerek voltam, a falu még élt és virult. A szomszédomban még volt ló, tehén, esténként egy 2 literes alumínium kannával jártam a frissen fejt meleg tejért, amit aztán házi baracklekváros kenyérrel el is tüntettünk. Ha mégis maradt, másnap megettük egy kanállal, mint aludttejet. Ha az is megmaradt, lett belőle túró. Egyszer még vajat is csináltam, úgy 10 évesen. Apám kifúrta egy befőttes üveg fedelét, átdugtam rajta a fakanál nyelét, majd ment vissza az üvegre, és a két tenyerem közt forgatva addig dörzsöltem, amíg egyszer csak összeállt a vaj. Fájt is a tenyerem. Nekünk is voltak csirkék, kacsák. Még sok kukoricát morzsoltam, és a téli tollfosztásokon is emlékszek a mákos kukorica ízére. Egész este azt vártuk, meg hallgattuk a boszorkányos történeteket, amiket azért meséltek, hogy ne merjünk kint kolbászolni a sötétben. Még láttam lagzis sátrat, amit az erdőről hozott fákból ácsoltak már hét elején, és egész héten ment a készülődés. Esténként a férfiak beültek a sátorba, és a borozgatás közben nótázgattak, és nem a nézését meg a járását. Még ma is sok nótára emlékszem. Szerencsés vagyok, mert bár iskolába menés előtt reggelente a szórós teát ittuk a vajas kenyér mellé, ami persze kocka margarin volt a késsel kenhetőre kaparva, a kenyér meg úgy volt, hogy kedden jött a pék, akkor vettünk egy 3 és egy 2 kilósat. De emellett tudtunk örülni a párizsinak, és olyan finom szalámit azóta sem ettem, mint amilyen az a 4 rúd Csabai volt, amiből kettőt karácsonyra, kettőt meg húsvétra vettünk. Emlékszem még a disznóvágásokra, a sült vérre, a májra. Arra, hogy mennyi cserebogarat fogtunk a pulóverünkkel, és arra is, hogyan dekoráltuk ki a suhingával a szomszéd ház oldalát. Nyáron reggel kimentem az utcára, és volt, hogy sötétedésig azt sem tudták anyámék, hogy élek-e még. Sok sok emlék van, olyan amit ma már nagyítóval sem találni. Akik pár évvel fiatalabbak tőlem, vagy tehetősebbek voltak, már lecsúsztak ezekről. Az egész utcában egyetlen magnó volt, és abba egyetlen R-GO kazetta. Minden nap azt hallgattuk. 90 után felgyorsultak az események, és ma már úgy tűnik, mintha legalább 100 éve történtek volna ezek a dolgok. Bizonyára öregszem (44) de egyre többször jutnak eszembe ezek a dolgok, és egyre többször mesélek róluk a kollégáimnak, akik szemtelenül fiatalok. Sokat beszélgettem öregekkel, mindig szerettem a társaságukat, mert olyan dolgokat meséltek, amiket csak ők tudtak. Pont tegnap meséltem el az egyik srácnak a szomszéd bácsi egyik történetét (már jó pár éve nem él), mikor vitték a háborúba. Gyalog mentek Székesfehérvárról Kassára, ahol szerencsékére elengedték őket, mert vége lett a háborúnak. Aztán hazasétált. Rengeteg ilyen történetem van, és mivel sokadszor is szívesen hallgattam meg, olyan érzésem van mesélés közben, mintha én is ott lettem volna. Szóval szerencsés vagyok, mert a nagyszülőknek köszönhetően még kaptam egy adagot a falusi paraszti életből, apámnak köszönhetően az iparos életből (asztalos volt), egy kicsit a szociból, annak is a legélhetőbb részéből. Még emlékszem a Rónára, a meggy Márka foltjára az ingemen, a limonádé porra is, és már megtapasztaltam a lengyel piacot, a műholdas tévét, és most a modern kort is. Abba az évjáratba tartozom, akik eddig szerintem a legszélesebb sávban tudtak élni, tapasztalni. Örülök neki.
 


  2024.01.27. 21:54  Hozzászólás  Válasz edit (39894) hsz.-re     Olvasás  
  •   39895   
Avatar

terra alapító
 
Erről meg egy gyerekdal jut eszembe, amiben pulykakast akarnak vásárolni. :)
 




  2024.01.27. 20:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (39892) hsz.-re     Olvasás  
  •   39893   
Avatar

terra alapító
 
De jó olvasni hogy neked még vannak ilyen emlékeid. Mert hogy a mi korosztályunknak vannak, az érthető, de te a gyerekeimmel vagy egyidős.
Ha már gyerekek és konyha mindjárt posztolok egy fotót, mai munkánk Edit lányomékkal.
 


  2024.01.27. 18:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (39891) hsz.-re     Olvasás  
  •   39892   
Avatar

terra alapító
 
Hogy én mennyire szeretem az ilyen képeket! A Facebookon is benne vagyok egy főzős csoportban, igazából 2 ember miatt, mert ők is igazi életszagú képeket tesznek fel mindig. Nem tudom miért, de én sokkal jobban szeretem az ilyeneket, az ételek íze itt van a számban, és arra gondolok, milyen szívesen ülnék le ezekhez az asztalokhoz. Terítő védi az asztalt, kis alátét védi a terítőt, de hogy csinos legyen azon is van egy horgolt terítő. 2 fajta tányér, kétfajta evőeszköz. Szoktam figyelni egy ismerősöm képeit, a feleségével szoktak enni, és a 4 tényér 4 féle. Ezek pont olyan képek, mint az életben, és eszembe jut a mai műanyag világ előtti világ, amikor a családban mindenkinek meg volt a tányérja, a kanala, és mindenki tudta melyik kié. Kicsit nosztalgiázok ilyenkor, és a számban érzem a vizesvödörből a sárga bögrével mert kútvíz ízét, orromban nagyanyám mákos bodakjának az illata mikor éppen kisült, a platnyin pirult kenyéré, a fülemben cseng a zsíros deben oldalának koccanó kanál hangja, ahogy az alján a tepertős zsírért kutat.
Most minden más. Készleteink vannak, dobozos margarin, dupla szeletes kenyérpirító. Nem tudom, hogy a gyerekeimnek ezek olyan emlékek lesznek-e, mint nekem voltak.
 


  2024.01.27. 17:56  Hozzászólás
  •   39891   
Avatar

terra alapító
 
Ebéd: paradicsomleves reszelt házi tarhonyával és aszalt paradicsommal sűrítve, továbbá lencsefőzelék sült virslivel.
IMG_6562.JPG
------------------------
Megtekintve 931 alkalommal.


IMG_6564.JPG
------------------------
Megtekintve 931 alkalommal.

 


  2024.01.27. 09:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (39889) hsz.-re     Olvasás  
  •   39890   


---
 
Én a krumplihoz reszeltem egy sárgarépát, adtam hozzá egy kis zabpehely lisztet, és amikor készre sült, ment rá a tejfölös foki. Majdnem lángos fillingje volt. Ami most nagyon jól eset, mert élesztőt nem ehetek, és a fehér liszt is tiltólistás.

Köszönet az ötletért Alibá! :)
 


  2024.01.26. 23:21  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (39881) hsz.-re     Olvasás  
  •   39889   


---
 
Szia Fruzsi! Wow, ez a fokhagymás-tejfölös kombináció igen jól hangzik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.26. 23:18  Hozzászólás  Válasz Alibá (39885) hsz.-re     Olvasás  
  •   39888   


---
 
Igen jó kép, jól komponált, ahogy a Hold kiragyog az ágak közül! Klassz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.26. 23:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (39882) hsz.-re     Olvasás  
  •   39887   


---
 
Szia Délkelet! Én gyerek korom óta csurinak nevezem a házi-verebet! Sőt, minden verebet! És a fiaim is, mert mindig ezt hallották! Sőt, sokszor volt, amikor lefekvés után zsinatoltak, csicseregtek, beszóltam nekik: "Csurik, csend legyen már, alvás! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.26. 23:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39886   


---
 
Nagyon kedvelem! A receptjét nem tudtam - most már tudom :dejo: - de ez önmagában is igen jó étel!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)






  2024.01.26. 13:21  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39883   
Avatar

---
 
Jó ötletet adtál, Ali-bá, megcsinálom a napokban. Én - de szerintem sokan mások is - a hús panírozásakor megmaradt lisztet és tojást kis sóval ízesítve szoktam megsütni (néha szívesebben eszem, mint magát a rántott húst...)
 


  2024.01.26. 13:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (39879) hsz.-re     Olvasás  
  •   39882   
Avatar

---
 
Hú, de rég hallottam azt a szót, hogy csuri, pedig gyerekként igencsak gyakran mondogattuk!
 


  2024.01.26. 08:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (39880) hsz.-re     Olvasás  
  •   39881   


---
 
Végre tudom mit csináljak reggelire, mert pont most gondolkodtam, hogy mit kellene enni, de semmihez nincs kedvem, viszont ezt elsőre megkívántam! :) És csak egy adag fokhagymás tejfölt kell kikeverni hozzá, amíg kisül.
 


  2024.01.26. 07:51  Hozzászólás
  •   39880   
Avatar

terra alapító
 
Reggelim.
IMG_6550.JPG
------------------------
Megtekintve 832 alkalommal.


Ismeritek?
IMG_6551.JPG
------------------------
Megtekintve 832 alkalommal.


Ezt találtam róla: "Lepcsánka, tócsni, lapcsánka, röszti… Hívjuk bárhogy is, a lényeg, hogy a végén ugyanaz lesz minden alkalommal, mert a fogyasztása függőséget okoz. :D Tökéletes köretként, de akár magában is.
A lapcsánka elkészítéséhez a burgonyát egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük, besózzuk, majd hagyjuk állni 5-10 percig. Ezután amennyire lehet, kézzel kifacsarjuk belőle a nedvességet. Hozzáadjuk a lisztet, a tojást és a zúzott fokhagymát, borsozzuk, és alaposan elkeverjük.
A masszát közepes lángon, olajon, oldalanként 4-5 perc alatt pirosra pirítjuk."
 


  2024.01.25. 21:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (39878) hsz.-re     Olvasás  
  •   39879   


---
 
Azta! Nagyszerű kép! A felső cinege széncinege - ők a leginkább elterjedtek - az alsó cinege kékcinege! Gyönyörű amúgy, a kép is jól kihozza, nagyon jó! A verebeknél én úgy vélem - de csak vélem - hogy a felső mezei veréb. A fejének a színéből gondolom. Belőlük - mármint a verebekből - is kétféle van, a rendes "csuri", azaz a háziveréb - ő egyszínű - és a mezei veréb. A mezei veréb feje tud több színben pompázni - meg is lepődtem rajta, amikor először láttam - a házi veréb színe homogén. A kék cinege alapvetően rovar és bogár kártevő pusztító, a magokra a téli időszakban jár rá, amikor nincs mást mit enni! Nagyon hasznos kismadár, hernyók, lárvák lószúnyogok ezreit pusztítja el! (Nem az okoskodás miatt írom, csak azért, mert engem is meglepett a kétféle veréb, és a rovarevő cinege alaposan.) Kitűnő kép, én örülök neki, szépen kirajzolódnak, különösen a cinegék.
Ilyen a mezei veréb:

Mezei_veréb.jpg
------------------------
Megtekintve 822 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.25. 18:36  Hozzászólás
  •   39878   
Avatar

terra alapító
 
Madarak 1.    0148761_1716848368725024_921531282134142099_n.jpg
------------------------
Megtekintve 807 alkalommal.


Verebek és Cinegék. Egész jól megférnek, balról a verebek, jobbról a cinegék. A verebek elég egyformák, de a cinegék jócskán különböznek.
 


  2024.01.24. 20:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (39876) hsz.-re     Olvasás  
  •   39877   


---
 
Igen, megesett a Duna melletti lakosoknál is, hogy eleve kútgyűrűbe rakták, valóban! Jó sora van nálad a cinegéknek, ennek örülök! Kedves, és hasznos madárkák, legtöbbet a széncinegét kevesebbet a kékcinegét látjuk, a többi fajta huncutabb helyeken él, és lakik. Én kb. fél éve "üldözök" egy függőcinegét, aki a nádasban él, de kiröhög, és bebújik a nádba. Egyszer majdcsak kijön, amikor én is ott vagyok! Egy sporttársnak sikerült, ilyen:

Függőcinege.jpg
------------------------
Megtekintve 824 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.24. 09:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (39875) hsz.-re     Olvasás  
  •   39876   
Avatar

terra alapító
 
Ha néhány év múlva mégis talál lyukat a hordón (mert a fólia az nem akadály neki), akkor körül ásom és bebetonozom. (Hallottam olyat, hogy kútgyűrűbe ültették.)

Az én kék cinegém is ilyen volt. Talán kicsit soványabb, kisebb. Lehet még ifjonc.
 


  2024.01.23. 23:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (39873) hsz.-re     Olvasás  
  •   39875   


---
 
Szia Alibá!

Hát ebből nem fog kitörni, az fix!

Az alábbi képen az egyik etetőlátogatódnak - a kéknek - a rokona a Duna partján!

Kék cinke Gyáli patak.jpg
------------------------
Megtekintve 820 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2024.01.23. 18:34  Hozzászólás
  •   39873   
Avatar

terra alapító
 
Elkezdődött a bambusz helyének kialakítása. Ástam egy nagy gödröt és beletettem a 70 cm magas vashordó palástot. Hogy ne rozsdáljon el /hamar/ ezért bevontam fóliával.
IMG_6539.JPG
------------------------
Megtekintve 838 alkalommal.

IMG_6546.JPG
------------------------
Megtekintve 838 alkalommal.

 


  2024.01.22. 20:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (39871) hsz.-re     Olvasás  
  •   39872   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem jó lesz, csak szét kell teríteni egy nagy tepsiben (mint a cukrász tálca, vagy egy 60x60-as fénycsőarmatúra búrája) ami elég mély, hogy tudjon benne kaparni.
 




  2024.01.22. 19:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (39869) hsz.-re     Olvasás  
  •   39870   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem kell neki tenni egy edénybe homokot. Nem buta az, rájön az magától is, hogy mire való.
 


  2024.01.22. 11:02  Hozzászólás
  •   39869   
Avatar

terra alapító
 
Van egy cicám. Aranyos, ragaszkodó, jön utánam (előttem) a kertben, lesi merre megyek. Naponta többször kap enni. Mégis mindig a szembe szomszédból kerül elő reggelente. Legtöbbször érte is kell menni, hiába hívom. Kiteszem estenként, mert ha bent hagyom, oda csinál. :remulet: Hogy kell egy macskát szobatisztaságra nevelni? :fejvaka:
 


  2024.01.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (39866) hsz.-re     Olvasás  
  •   39868   


---
 
Szia Tgwh!

Ez egy nagyon informatív és jó oldal, engedelmeddel el is tettem a kedvencek közé! Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.21. 21:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (39865) hsz.-re     Olvasás  
  •   39867   


---
 
Alibá, a kisebb az kékcinke, vagy pontosabb nevén kék cinege! A cinke (cinege) félék közül csak kettőjükön van sárga szín. A kék cinege télen tér át a magok evésére, tavasszal, és amíg lehet, rovarokkal és hernyókkal táplálkozik. De télen hozzácsapódik egy csapathoz, és látogatja a madáretetőket. Bár van amelyik télen - ha nincs komolyan befagyva a nádas, megmarad a vegyes - magok és hernyók, bogarak kosztnál. Sajnos a verebek - ellentétben a cinkékkel - szétkotorják az eleséget. Ez a kép talán két hetes, a Kis Dunánál készült. Azt hiszem erről a madárról írtál.

WhatsApp Image 2024-01-17 at 15.50.33 kékcinke.jpeg
------------------------
Megtekintve 990 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.21. 10:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (39865) hsz.-re     Olvasás  
  •   39866   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.21. 09:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (39864) hsz.-re     Olvasás  
  •   39865   
Avatar

terra alapító
 
Sárga hasú és fekete fejűek, egy kivételével. Az sokkal karcsúbb és világos kék a feje is és a tolla is. Nagyon aranyos :banana: és fürge. Az is cinege?

Sajnos gyakran jönnek verebek is, jó nagy csapatban. :( Sok eleséget eloroznak. :'(
 


  2024.01.20. 22:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (39863) hsz.-re     Olvasás  
  •   39864   


---
 
Gyönyörűek a virágaid!

A tetőn széncinegék vannak, ha jól látom!

Elégedettnek tűnnek, szorgos kis jószágok. A hernyók "mészárosai" amúgy, bár alapvetően magevők. Viszont a költési időszakban hernyót fognak, a fejét lekotorják, a testet a kicsinyeiknek felszabdalják.

WhatsApp Image 2023-12-24 at 16.15.55.jpeg
------------------------
Megtekintve 1018 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.01.20. 21:16  Hozzászólás
  •   39863   
Avatar

terra alapító
 
416123483_1115536343148587_1681784144653134642_n.jpg
------------------------
Megtekintve 918 alkalommal.


Nagy a nyüzsgés az etetőn. öt cinege is egyszerre.
 


  2024.01.20. 08:19  Hozzászólás
  •   39862   
Avatar

terra alapító
 
Kint havas kert, bent nyíló virágok.
IMG_6533.JPG
------------------------
Megtekintve 917 alkalommal.

IMG_6513.JPG
------------------------
Megtekintve 917 alkalommal.

IMG_6515.JPG
------------------------
Megtekintve 917 alkalommal.

IMG_6534.JPG
------------------------
Megtekintve 917 alkalommal.

 


  2024.01.16. 22:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (39860) hsz.-re     Olvasás  
  •   39861   


---
 
Igen, olvastam valamelyik kertésztárssal folytatott beszélgetésből, hogy hol laksz. Sőt, valamikor - nem tudom pontosan mikor, és melyik topikban - fényképeket is láttam a kertedről. Nézd, én nem smúzolok, abban nekem nincs zseton, a szó szerinti igazat írom, ha 50 kalapom lenne, és 25 pár kezem, akkor egyszerre emelném meg a munkád, és a kertész szakmai hozzáértésed előtt. Ismétlem, nekem semmi zseton nem volna a hízelgésben, ez amit írtam, a szikár tény. És még egy, amit láttam: te a szíveddel, lelkeddel is műveled a kertet, és az a kettő legalább annyit ér, mint a szaktudás, meg az eszközök. Ezért is tartottuk Wogival megtiszteltetésnek, ha írtál a topikba. Azt nem tudtam, hogy lényegében one man show - kicsit tréfásan - és így még inkább tisztellek érte. A bambuszok amúgy maguk is keresik, és elég messze mennek a vízért, ha kell. No, nálunk nem kell, hisz a Duna szintje szinte egyszinten van velük, de a szembe szomszéd úr aki kb. 5 méterrel magasabb szinten van a Dunától az út másik oldalán, ő is sikerrel tart a kertjében bambuszokat. Igaz, eléggé figyel, hogy féken tartsa őket. Nincs kétségem afelől, hogy megoldod a vízellátásukat.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 6 vendég