Fűnyírók Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2016.07.13. 11:16  Hozzászólás
  •   80   


terra alapító
 
Köszi!
Megoldottam :dejo:
Volt 3 műanyag pöcök 120 fokra egymástól (az egész lapát műanyag), azok rögzítették a tengelyre, ezeket csavarhúzóval ki lehetett nyitni és utána már csapágylehúzóval könnyen lejött. Háááát igen, a 3 pöcök nyitását és a csapágylehúzó működtetését egyszerre kellett csinálni a 17 mm átmérőjű tengelyen.
 


  2016.07.11. 17:30  Hozzászólás  Válasz tp329 (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Ha jó robbantott ábrát találtam, akkor mások már próbálkoztak vele, és az összes csavar kicsavarása után jött a nyers erő, úgy kell leverni, egy horony van marva a tengelybe, abba meg egy fém pöcök, az tartja a helyén.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.07.11. 08:50  Hozzászólás
  •   77   


terra alapító
 
Sziasztok!
Segítséget kérek!
Szét kéne szedni egy MTD 46E elektromos fűnyíró motorját, valószínűleg csapágyas, a motor már az asztalon, a kés felöli oldal is alakul, de hogyan jön le a ventilátor?
Köszönöm!
 


  2015.06.04. 13:32  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

---
 
Nekem ilyen van, és ehhez járó 20 nm füves rész! :-D

[url]https://www.youtube.com/watch?v=I2sRT_Rr_3g[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.05.16. 21:33  Hozzászólás  Válasz CAMROM (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
Milyen fajta?

Majdnem az egész kertet lenyírtam ma vele, talán 15 nm maradt ki, kifogyott a benzin. De melegen megint nem akart elindulni... aztán kb. 20 perc után benzinadagoló nélkül elsőre... utána viszont nem járt egyenletesen a motor. Párszor már megfogadtam, hogy azt a szar avia benzint nem veszem, de hát ez van közel, meg a mol...
Az is röhej, hogy 20 percet kell autózni egy normális omw benzinkútig. De akkor meg már átugrom Ausztriába, közelebb is van, olcsóbb is a benzin talán...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.16. 20:41  Hozzászólás
  •   74   


---
 
Na mára az MTD nevű csoda új hibajelenséget produkált. Ha bemelegszik füstöl durrog és leáll. A karburátort kipucoltam, holnap megnézem a gyertyát. Baromira unom, hogy a kb, 1 órás fűnyírás mindig kiegészül 2 óra szereléssel.
 


  2015.05.14. 14:31  Hozzászólás  Válasz anegytech (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Az semmi, a tescos 30 ezres benzines nem tudom miből van, de hogy szrt tettek bele az biztos, ki sem merném próbálni :D
Persze hogy használom, csak olyan érdekes hogy nem mindig indul...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.14. 08:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   


---
 
Azért a légszűrőt nem kéne beáztatni olajba, csak beolajozni kicsit. Én kimosom, hagyom száradni, utána néhány csepp olajat beledörzsölök.

A benzinpumpát használod indítás előtt? Nálam a légszűrőházon van egy pumpa, azt kell néhányszor benyomni indítás előtt. Már ha van.

Amúgy MTD-t nem csak Thorx és Briggs, hanem Honda motorral is szerelnek, azok már elég jó gépek. De az áruk is elég jó :-D .
 


  2015.05.13. 23:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   


---
 
A motorolajok mérsékelten tűzveszélyes besorolásúak, lobbanáspontjuk 230°C körüli, szemben pl. a benzin kifejezetten tűzveszélyes besorolásával, -20°C -os lobbanáspontjával.
 


  2015.05.13. 21:13  Hozzászólás  Válasz CAMROM (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
Én erről semmit sem találtam. Csak hogy a légszűrőt tisztítsam, áztassam olajba. Fél oldallal feljebb meg azt írják, ne áztassam benzinbe vagy más alacsony lobbanáspontú folyadékba. Tehát az olaj nem alacsony lobbanáspontú, és nem tűzveszélyes, értem :D
Be sem látok szerintem a porlesztóig...
3-as ábrát ne nézd, 5b típus :D
http://www.mtdhungaria.hu/doc_gallery/4 ... ria%29.pdf
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.13. 20:54  Hozzászólás
  •   69   


---
 
Egyszerű szivacs csak a légszűrő, tiszta kosz a porlasztó, annyira nem csodálkozok. Nálunk nem pázsit van csak füves udvar, gyakran szipákol port.
 




  2015.05.13. 20:39  Hozzászólás  Válasz CAMROM (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Az mtd-ben vagy Briggs motor van, vagy Thorx, az a jobbik fajta! :D
Milyen az az mtd fűnyíró? Van rajt karbulátor? :D hol? :D :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.13. 20:37  Hozzászólás
  •   66   


---
 
Helló,

Nekem van egy rotám kb. 14 éves Briggs motoros, szuperül indul a mai napig, de tényleg 1-3 rántás s jár.
Ellenben van egy MTD fűnyíróm 2 éves, de utálom, mert minden nyírás előtt komplett karburátor tisztítás
aztán úgy ahogy megy, de vagy pörög vagy fullákol, szenvedés vele a munka.
 


  2015.05.13. 19:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Még nem tologattam annyit, hogy kiderüljön... van amikor megdöntöm és simán indul.
Meg ugye tiszta dimb-domb az egész kert, tehát ilyen magyar közút állapot lép fel ha fűnyírózol...

Hopp, villámlik :D nem baj, van túlfeszvédelmis konnektor :D mondjuk földelés nincs a házban... :lol: :thumbup: nem baj, fémmel vagyunk körülvéve :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.13. 19:05  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Ha esetleg valaki tudná a választ, megköszönném :D
Szóval miért van az, hogy a thorx motoros mtd nem akar elindulni? Minimlisan döntöm meg, hogy leszedjem az aljáról a dzsuvát, öntök bele benzint, megnézem a levegőszűrőt, az olajat... érdekes módon van amikor pár perc vagy fél órás pihenés után egyből elindul, van amikor meg már csak másnap...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.28. 09:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
Pofátlanul drágák az alkatrészek. Én megbarátkoznék a rövidebb fűvel, mert az a legegyszerűbb :D. Nekem az öt centis is bőven jó lenne, örülnék, ha nőne akkorára a csillagpázsit, de ez csak szépen elfekszik. Ráadásul, ha nem esik az eső, akkor ez is kisárgul, de mivel tarackos, az első eső hatására bezöldül. De mivel csapvízzel öntözöm, ezért az kicsit drága lenne, ha az 500 nm gazt öntözném :D. Múlt évben nem volt gond, hetente nyírtam, mert nem volt olyan hét, hogy ne lett volna eső. Most szárazabb időre számítok, bár ki tudja.
 


  2015.04.24. 22:39  Hozzászólás  Válasz anegytech (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, első körben azon gondolkodtam, két fémlappal/kerék megtoldom, így meglesz a 100as vágómagasság :D
Aztán a fürdőben eszembe jutott, hogy hát tulajdonképpen 45mm kéne, a 180-as kerék sugarához meg ha 45mm-t hozzáadok, az pont 270es kerékátmérő :D :thumbup:
Így már csak egy gyors módszert kell találnom a kerékcserére, és vág egyszer 55mm magasan, meg utána 100mm magasan :D

Mellesleg valahol azt írták, nem kerekenként lehet állítani a magasságot, ezt már akkor sem hittem el... na ja, ezért rögzítették kicsit gagyi módon anyával a kereket a házhoz...

Nézegetem az alkatrészeket egy találomra választott oldalon... balos anya 890 Ft, golyóscsapágy 3569!!!! forint per darab...
270-es kerék 10 ezer körül :D az majdnem az egész fűnyíró ára :D

Egyszerűbb lesz megbarátkozni a rövidebb fűvel. Vagy fűkasza :D vagy rámonyákolok valami magasítót.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.24. 21:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Az úgy elég ciki. Mármint az 55mm magasság. Legalábbis úgy, hogy mást írnak a hirdetésben.

A motorról nem tudom, hol gyártják, neten sem nagyon találtam infot, bár sokáig nem kerestem :D. Annyira rossz nem lehet, de amúgy arra tényleg figyelj, hogy az első 5 üzemóra után cseréld le az olajat. Ezt nekünk is mondták, amikor a gépet vettük (lehet, hogy neked is), de több helyről is hallottam már.

Azért remélem beválik a gép, sok sikert hozzá :thumbup: .
 


  2015.04.24. 21:28  Hozzászólás  Válasz Sleek (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


---
 
Wow, erről nem is tudtam. Az pedig nagyon megéri. Kösz az infot :). De amúgy már vettem egy gépet, csak a jelenleg még meglévő csak haldokló honda motoromat gondoltam, még nem kéne végleg elásni, talán még menthető. Tartaléknak, vagy más gépre, még nem tudom.
 


  2015.04.24. 20:40  Hozzászólás  Válasz Sleek (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Én már végleg nem értem :D vettünk egy smart 51 bo-t, thorx motorral. A boltban a cetlin nem ez a név szerepelt... 55 mm magasan vágja maximum a füvet, a motoron csodálkoztam is, gondoltam valami újabb verzió lehet. Rákerestem itthon neten, vágási magasságnak írnak 100mm-t... hát a tköm tele, holnap viszek tolómérőt...
Állítólag ezeket a motorokat Magyarországon gyártják, nem kínai.
Na mindegy, megnézzük mit tud, aztán leghátul a gyümölcsösben max fűkaszázok végig :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.24. 18:25  Hozzászólás  Válasz anegytech (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
Auchanban szokott lenni 40 ezer környékén Honda motoros mtd.
Sokan vettek az index fórumon olyan gépet.
Én pont nem fogtam ki akcióban .
Úgy 60ezer ft volt.
 


  2015.04.23. 21:37  Hozzászólás  Válasz nzozz (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   


---
 
Nagyon rendes tőled, hogy segítenél,köszönöm, sajnos az a 90 kilométer tényleg elég sok :(. Na, majd próbálkozom vele, de lehet, hogy lesz kérdésem :).
 


  2015.04.23. 16:27  Hozzászólás  Válasz anegytech (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   


---
 
Ha tiszta a karburátor akkor lehet, hogy a tömítéseivel nincs minden rendben, esetleg lyukas az úszó. De komplett új karburátor beszerzésének nem látom értelmét. Én teljesen ingyen megcsinálnám neked (átnézni az egész gépet, ha valami nem jó akkor azt cserélni), csak van köztünk 90km...
 


  2015.04.23. 16:12  Hozzászólás  Válasz nzozz (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


---
 
Köszönöm a segítséget! :)

Habár nekem már ez is bonyolultabb :D. Karburátort egyszer már szétszedtem és átpucoltam, neten van egy videó pont a honda 160-as motorhoz. De ez nem segített. Persze simán lehet, hogy nem jól csináltam, így arra gondoltam, hogy az is lehet, hogy én állítottam el valamit, ezért gondoltam az új karbira. Habár 9ezer forint, de elvileg az be van állítva, és 15 éves gépnél talán nem is árt egy csere.

Az üzemanyagszűrő, gyújtótrafó meg lendkerék azt sem tudom, hol van :wtf: . Nem nagyon értek hozzá. De biztos megtalálom, majd átnézem. A szerviz lenne a legjobb megoldás, csak lehet, hogy 15-20ezerből kijön az anyagköltség, de mondjuk még ennyit elkérnek munkadíjra, az már nem éri meg, hisz 65-ért új komplett motort kapok. És olyan már biztos nem lesz, mint új korában, csak örülnék, ha még egy kis életet lehelnék bele. Talán egy rotációs kapára jó lenne későbbiekben.
 


  2015.04.23. 15:58  Hozzászólás  Válasz anegytech (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
Főleg a sűrített levegős lefújás mellőzendő, nyilván ésszerű keretek közt lehet a papírszűrőket is tisztítani.
Van egy Techumseh motoros MTD fűnyíró, aminek a napokba ki fogom pucolni a karburátorát és arra gondoltam, ezt már tényleg dokumentálom, hogy ha valaki esetleg nem ismerné ezt a műveletsort annak hátha segít.
Ha nem is feltétlen ebben a sorrendben, de ezeket érdemes ellenőrizni: tiszta légszűrő, tiszta olaj (rendszeresen volt cserélve), tiszta karburátor, tiszta üzemanyagszűrő, ép tömítések, friss benzin, jó gyújtógyertya megfelelő hézaggal, gyújtótrafó elég közel van-e a lendkerékhez és nincs-e ott valami szennyeződés, gyertyakábel teljes hosszába ép, a fordulatszám szabályzó/regulátor mechanikája tiszta, jól mozog, csavarok meghúzva lehetőleg a megfelelő nyomatékkal (pl. hengerfej csavarok). Ha ezek mind rendben vannak és mégse működik rendesen a gép, akkor már bonyolultabb a téma, de első körben ezeket ellenőrizd.

Azt viszont kiemelném, hogy kioktatni senkit nem akarok, csupán segíteni és megosztani a információimat.
 


  2015.04.23. 15:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Nem ment olaj nélkül, azt nem írtam. Hanem átfolyt az egészen az olaj, de mindig töltöttek rá, szóval anélkül nem ment. Csak a 4ütemű gépeknél az nem túl jó, amikor a benyával keveredik az olaj :D.
 


  2015.04.23. 14:26  Hozzászólás  Válasz anegytech (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Ha a dugattyúk koptak szanaszét, azon sokat nem hinném hogy tudnak segíteni. Nyílván ha olaj nélkül megy, akkor beég, nem értek hozzá annyira, de a hengerek szorulnak ilyenkor talán, meg hát megfő az egész :D

Gamagarden márkáról valami? Tehát van kb. 2 féle motor, és mindenki ezekkel árulja a gépét az olcsóbb kategóriában.
A műanyag viszont bírja a spaklit! :D elvégre ha vigyáz rá az ember, csak nem törik el. Talán a fűkasza leírásában szerepelt, hogy használat előtt tisztítsem meg a területet :D mondjuk logikus is, előző munkahelyemen egy fém, kb. 50mm-es rúdanyagba sikerült beletolni, meg sem moccant a kés utána :D
A hírdetések között tovább nézelődtem, van háromkerekű is, fák köré teljesen jó, csak nálam sok a gödör :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.23. 14:18  Hozzászólás  Válasz nzozz (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


---
 
Értem, köszönöm a felvilágosítás. Gondolom azért ha nagyon teli megy kosszal és simán szájjal kifújom a nagyját, az nem sérti nagyon, ugye?

A szivacs szűrőt nem én vettem, apukám vásárolta meg a gépet, és tartalékba kért egy légszűrőt is, a boltban ezt adták. Azért gondolom, hogy nem eredeti, mert nincs rányomva a B&S logó, minta gépben lévő szűrőre.

Lenne még egy kérdésem, mert látom, hogy hozzáértő vagy .
Volt/van egy Honda GCV 160-as motorral szerelt gépem. E helyett vettem a McCulloch-ot, de ha menthető a Honda motor, akkor nem dobnám ki.
Lehet, hogy már olvastad erről a sztorit, mert párszor leírtam, a lényeg az, hogy már elég rossz állapotban került hozzám, mert sokat vitték lépcsőn föl-le, és átfolyt mindenén az olaj. Ezért elég sokat füstölt, de működött.

Ami miatt már nem tudtam használni, az a probléma, hogy kb csak 10-15 rántásra indult be, és nem volt alapjárat. Egy darabig föl-le járt az alapjárat, ha kézzel adagoltam neki a gázt, akkor működött, de ha elengedtem, akkor néhány nagy puffanás után leállt a motor. Nem akartam tovább erőltetni, viszont a gyertyát biztos, hogy kellene cserélni. A karburátorhoz nem akarok hozzányúlni, de lehet kapni hozzá újat. Arra gondoltam, hogy veszek hozzá egy új karbit és egy új gyertyát, elképzelhető, hogy ez javítana a helyzeten, vagy ilyen működés esetén már magával a motorral van baj? Vagy vigyem inkább szervizbe? Attól félek, hogy annyit elkérnének a javításért, mint amennyibe egy új kerül.
 


  2015.04.23. 13:09  Hozzászólás  Válasz anegytech (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Nyilván egy eredetinek jobb a minősége. A papírszűrőket hivatalosan nem lehet különösebben tisztítani, viszont lehet venni/csinálni előszűrőt, ami egy vékonyabb fajta szivacs a "rendes" szűrő elé/köré.
 


  2015.04.23. 11:42  Hozzászólás  Válasz nzozz (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   


---
 
Akkor bocsi, a papír légszűrőt rosszul kezeltem eddig :D. Amúgy akkor hogyan lehetne tisztítani? Nálam nagyon nagy a por általában, így teli meg retekkel egy használat alatt is.

Én vettem az új géphez plusz légszűrőt 600 ft-ért, de lehet, hogy nem eredeti briggs. Számít az valamit?
 


  2015.04.23. 11:25  Hozzászólás
  •   47   


---
 
A papírszűrőket nem szabad kifújatni, lekefélni, mert sérül a szűrőanyag és sokkal nagyobb részecskék is átférnek rajta, mint ami még elfogadható.
Amúgy az eredeti B&S légszűrő (11x14cm körül) kb annyiba kerül mint egy Mahle - Knecht kb. A4-es méretű légszűrő az autóba. :D
 


  2015.04.23. 08:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


---
 
Bár sokan nem ajánlják a kínai motorokat (ilyen a fuxtec, mtd, hecht, güde, riwall, stb márkák gépein van főleg), de nyilván használhatóak. A másik a gép egyéb részeinek összeszerelési minősége. Egy márkásabb gép általában jobb anyagokból van összerakva, de ez sem törvényszerű. A kínai motorokhoz is minden bizonnyal van alkatrész, én abból indultam ki, hogy B&S motor elég népszerű, ezért könnyű hozzá alkatrészt találni. Habár nem ipari kategória, de 500-1000 nm-re megfelelőek ezek a 450-es motorok.

Én fuxit pl azért nem vettem, mert most nincs raktáron, kínai motor van rajta, bár fuxi úr árul alkatrészt is, és bőven egy tízessel drágább volt, mint amennyit szántam volna rá. A műanyag kasznis gépet meg nem akartam megvenni.

Ha hosszú távon akarod használni a gépet, akkor a lényeg az, hogy normálisan karbantartsd. Az olajat az első 5 óra használat után le kell cserélni, utána én évenként szoktam, de ez használattól függ. A légszűrőt is érdemes legalább évente cserélni, ez általában nem drága. Az olajszintet érdemes ellenőrizni gyakran, ennek általában maxon kell lennie, illetve a légszűrőt is érdemes pár használat után megtisztítani, cserélni ezt is évente szoktam. A szivacs légszűrőt ki kell mosni mosogatószerrel és utána motorolajjal kissé beolajozni, a papírszűrőt pedig én ki szoktam csapkodni, esetleg ha van kompresszor, azzal kifújni belőle a koszt. A gyertyát is érdemes néha ellenőrizni, ha szükséges megtisztítani vagy cserélni.

A kasznit is érdemes megtisztítani minden használat után, és korábban leírtam már, miért nem ajánlom a spaklival való kapargatást. Így hamarabb rozsdásodik és rohad, mivel könnyen megsértheted a fényezést. Én azt ajánlom, hogy rögtön fűnyírás után, amikor még friss a rátapadt fűréteg, akkor bakra, vagy valami emelvényre fel kell rakni a gépet és kefével, ronggyal leszedni ezt a réteget az oldaláról. Ha hagyjuk megkeményedni, utána csak a spakli marad. A legjobb módszer magasnyomásúval vagy sima slaggal leveretni róla.

Ha így használod, akkor szerintem egy kínai motor is bírja 10 évig kiskerti viszonylatban, ha pedig megadja magát, de a kaszni jó állapotban van, akkor 60-70 körül lehet rá venni egy Honda motort, ami pedig ilyen mértékű használat mellett ezer évig bírja.

Nekem pont ez volt most a nagy szívfájdalmam, hogy volt egy Honda motoros fűnyíróm, de ezt 10 évig nem én használtam, hanem egy cégnél volt, ahol sokan használták karbantartás nélkül. A motor is megadta most magát, mert én hiába vigyáztam rá az elmúlt öt évben, előtte annyira tönkretették, hogy nem tudtam vele mit kezdeni. De a kasznira meg nem vigyáztam, hagytam mindig rászáradni a füvet, és amikor a penge már belevert az oldalába, akkor spaklival, vésővel kellett róla levakarni. És az utolsó ilyen tisztításnál a kaszni egy nagyobb terelőlemeze is leesett, mert szép lassan szétrohadt. Ha vigyáztam volna rá, akkor most 65ért vettem volna egy 5,5 lóerős Honda GCV160-as motort, amit csak én használnék, és így szerintem úgy életem végéig jó is lenne. Bár remélem addig még sok idő van :D. A B&S motorokról azt mondják, hogy igénytelen, de közel sem bírja olyan sokáig, mint a Honda.
 




  2015.04.23. 00:07  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
A fenét sem érdekli, 44 vagy 47 ezerért megveszem a thorx motorosat, vagy a b&s-t :D
Aztán meglátjuk meddig bírja. Előtte azért megvárom mit mond a szerviz a fűkaszára :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 22:18  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Na most legyen okos az ember...
OHV motorok állítólag jók. Ilyen a Thorx is :D az ohv egy kialakítási mód, az mtd szerint... ohv motor van a Fuxtec gépeiben is...
Na most akkor szar vagy jó? Al-ko, esetleg... már lemondtam az 50 centi feletti vágószélességről, meg a 10 centis vágómagasságról :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:46  Hozzászólás  Válasz anegytech (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Ez remek, de még mindig nem tudom, hogy ez a 450 mire elég :D közepes?
Nyílván én sem a wc-n tolom kifelé a pénzt, így mindenképpen marad az 50 ezres keret. Kérdés, mikorra esik szét egy ilyen MTD fűnyíró? És a Fuxtec mennyivel jobb anyagból gyártja?
Felmerült bennem az is, hogy rendelek nagyobb kereket, vagy házi barkács megoldással megmagasítom a gépet :D

Thorx motor is kínai?

Honda motors fűnyírót keresgélek, nem az egész gép Honda, mert az kvadrága...

Al-ko? Kínai? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:42  Hozzászólás  Válasz anegytech (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   


---
 
Én azt tapasztaltam a kínaiakkal, hogy az olcsó cuccok szétesnek, tönkremennek. De ugyanezt tapasztaltam az EU-s árukkal is. Drágábbak már általában minőségiek. Nekem rengeteg elektromos einhell (red) szerszámom van és legtöbbje ki is van használva. Nem tapasztaltam vele gondokat. Viszont az olcsóbb kék és talán zöld einhell-eket szidják. De azok olcsóbbak is. Fuxtec-re is azt mondják kínai, de nem nagyon panaszkodnak azok, akik megvették. Nekem Zipper fűkaszám van 3 éves az is kínai, könnyedén indul és megy forog. Barátom MTD fűkaszája 1,5 évesen meghalt. Tegnapelőtt voltam nála és akkor tűnt fel, hogy a sarokba van dobva. Amikor vette javasoltam a zippert neki is. Lehülyézett, hogy az osztrák, de kínai cucc. A zipper mégis megy.
Szerencse kérdése is.
Egy biztos én skill és B&D szerszámot többet nem veszek. Kalap szar, eddig minden szerszámuk amit vettem 2 év alatt tönkrement. Red Einhell szerszámaim 3-5 évesek és csak szénkefe csere volt eddig maximum.
 


  2015.04.22. 21:38  Hozzászólás  Válasz anegytech (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


---
 
A B&S motorokhoz még nyomatékgörbe is van, nyilván az újabbakhoz inkább. (tudom az előbb teljesítményéről volt szó, de az előbb a 450 és 450e összehasonlításnál is jól jött)
 


  2015.04.22. 21:29  Hozzászólás  Válasz Imre (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   


---
 
A Güdékkel nekem az volt a bajom, amikor nézegettem, hogy kínai motorral szerelik, és azt nekem senki nem ajánlotta.

Tgwh, a lóerő azért lehet változó, mert vagy kamu, vagy más méréssel mérték a teljesítményt. Valahol olvastam, hogy milyen EU előírás vonatkozik a motorok mérésére, mert korábban nem a valódi teljesítményeket adták meg, így lehet hogy sok helyen ugyanarra a motorra nagyobb lóerőt írnak. Meg a kínaiak gondolom szeretnek nagyot mondani :D. Itt egy leírás a teljesítmény adatokról: http://www.profikisgep.hu/teljesitmeny_ ... d=00000000

El tudom képzelni, hogy sok helyen még a régi méréssel mért adatokat közlik.
 


  2015.04.22. 21:16  Hozzászólás  Válasz Imre (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Ezt olvastam. Körülnézek, asszem ma sem alszom sokat...
A végén még csak az hiányzik, hogy megtáltosodjon az a majdnem egy lóerő, és még a barackfát is kivigye a fűkasza :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Acél! 100000 Ft felett van az ára, nézz utána. Egyébként sok más egyebet is kiárusítanak abban a boltban. Pl. 17000 Ft kompresszor. 30000 Ft alatt strausst sem adnak. Én fejező gérvágót kerestem az előbb és megnéztem mit árul még a bolt a jófogáson.
Itt a leírása a fűnyírónak.

Güde Big Wheeler 508A benzinmotoros nagy teljesítményű fűnyíró

Van kérdése a termékről?

Kiváló minőségű hátsókerék meghajtás
Hosszú életű erős OHV 4 ütemű motor a legújabb kipufogónormáknak megfelelően
Kiválóan alkalmas kb. 2.200 m2-es felületig.
Ház kiváló minőségű acélból, töltési teljesítmény kiváló a gyűjtózsákba az áramvonalas vezetés által a kidobónál.
Dupla golyóscsapágyazású kerekek, hátul 300 mm, elöl 200 mm.
Professzionális 6-szoros magasságállítás
Könnyen kezelhető berántó
Indítóberendezés fémből.
3 az egyben funkció !! Mulcsozó !!!
140 ccm,
3,6 LE / 3600 fordulat,
rendkívüli nyomaték,
6 fokozatban állítható vágási magasság 25-75 mm,
508 mm vágási szélesség,
60 liter fűnyüjtő,
duplán csapágyazott kerekek, hátul 300 mm

itt is akciós, de nem ennyire
http://www.vektor2000.hu/?611,g%FCde-50 ... Bny%EDr%F3
 


  2015.04.22. 21:09  Hozzászólás  Válasz nzozz (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Hehhh...
Össze-vissza írnak mindent, 125cm3-s a 450, úgy tudom. Valahol 1,7, valahol 2,6kw-os ugyan az a típus :D valahol 19kg, valahol 25...

Hondát én is néztem, oda-vissza voltam, amíg meg nem láttam az árát :D

Itt néztem

Ez a jófogásos elég jól hangzik, csak azt sem tudom milyen fajta :D elsőre műanyag német sík pázsithoz valónak tűnik :D

Ja, Imre, az MTD még mindig magasabb vágási max magassággal rendelkezik :D egyébként erre nem gondoltam, körülnézek ott is, kössz!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


---
 
Ja, amúgy én ezt találtam: http://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/m ... mek-leiras

Ez B&S 450 motoros (akkor ezek szerint mégis fontos az az 'e' betű). A kerekei is elég jónak tűnnek, meg a kaszni is.

Nem mindet találtam meg, amit leírtál, én árukeresőn néztem. Te hol találtad ezeket?
 




  2015.04.22. 21:01  Hozzászólás  Válasz nzozz (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


---
 
Honda motoros gép van 50ezerért? Mert én Honda motort sem találtam ennyiért :D.
 


  2015.04.22. 20:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


---
 
A B&S 450e egy felülszelepelt, 125 cm3 -s motor, újabb és nyomatékosabb mint az oldalszelepelt, 148 cm3 -s B&S 450. Szerintem a kínai motorokat hanyagold, ha normális gépet akarsz venni... inkább B&S esetleg Honda.
 


  2015.04.22. 20:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


---
 
No, hát első körben én a McCulloch-ot ajánlanám, mert én is azt vettem :thumbup: . De azért megnézem, amiket linkeltél. Az biztos, hogy a B&S 450e jó motor (szerintem nincs különbség hogy van-e a végén 'e', vagyis szerintem csak a másiknál lehagyták a végéről az e-t, de csak tipp). Most ugye én már ki is próbáltam, és ha nem is túl magas füvet, de néhol igazán sűrűt kellett vágni, és nem fulladozott tőle.

Ja, milyen kell gyűjtős, vagy oldalkidobós? Szerintem amúgy a gyűjtőssel jobban jársz, már ha a rétre gondolok. Mert ha kicsit jobban megnő, akkor meg nem szép, hogy beborítja a rétedet a lenyírt nyesedék :).
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég