Fűnyírók Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2015.04.22. 20:25  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Nos, a fűkasza majdnem elindult, a berántózsinor maradt csak kint :D Mivel elég kicsike, készülök egy ,,B'' tervvel, azaz az eredetivel, veszek egy fűnyírót :lol:
Belőttem az 50 ezres árkategóriát, és ezzel ki is lőttem a Fuxtec-et. Tehát a bent maradó versenyzők motorjai:
- MTD ThorX 35 (1,7kw, ez kb. 1,4-2,7 lóerő, attól függ hol néztem...)
- B&S 450
- MTD ThorX OHV
- Briggs & Stratton 450e
Mi a különbség a 450 és a 450e között?

Gyártó szerint nincs sok variáció, MTD vagy McCulloch :D

Tehát, melyik a jobb?
- McCulloch M51-125
- MTD 51 BC (55 ezer eredetileg)
- MTD DL 46 P (54 ezerről)
- MTD OPTIMA 46 B (66 ezerről van akciózva)
- MTD SMART 42 PO (58 ezerről)

A másodikra gondoltam eddig, nem rám dobálja a füvet, jó magasra lehet állítani, kellően erős a mezőnyben, nagy kerekei vannak, talán jól bírja majd.
Esetleg egy furatot eszkábálok a házra, ahol a slagot be tudom vezetni :D :D :D majd megkérdezem Alibát, hogy is működik ez pontosan, és lekoppintom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.09. 22:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


---
 
Honda fűnyíróm ugyan ezt csinálja. De alapjáraton. Fordulaton ok
Ha tovább áll a benzin benne 2-3 hétnél akkor ugrál az alapjárat.
Csak friss benzinnel tudom használni.
Amúgy az ugrálás lehet a lendkerékben lévő mágnes hibája is. Kezdi elveszteni a mágnesességét és fordulaton már ez sokat jelent
 


  2015.04.09. 18:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Jé, tényleg, egész kézenfekvő, bemelegszik, és nem gyújt. No majd kipróbálom!
 


  2015.04.09. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


---
 
Nálam a háti permetező csinálta ugyanezt. Gyertyacsere kellett és jó lett /meg mindig friss benzin, mert ha csak két hétig is áll benne az üzemanyag, veszít az oktánszámból, ezek a pici motoros gépek nagyon érzékenyek rá.
 


  2015.04.09. 18:26  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Na szóval. Van egy Einhell benzines tologatós fűnyíró. A név ellenére én nagyon szeretem, a kisujjammal is be tudom rántani. Volt korábban egy ilyen gépem, egyszer aztán mikor a motort át kellett tennem a rotára, aztán meg vissza, megrepesztettem a blokkot. (nincs túl vastag anyagból) . A mostanit egy ismerősömtől szereztem, használtan. Kb egy évig nem volt használva. Aztán nagy nehezen beindítottam. A probléma csak annyi, hogy kb félóra nyírás után, elkezd ingadozni a fordulat, egyre jobban, mintha fogyna a benzin, míg végül le is áll. Ha ujraindítom, ugyan így rángat. Ha várok 10 percet, akkor negyedórát tudok dolgozni vele. A karbiját szétszedtük, tökre kitakarítottuk, tankot is, csövet is. Jó is lett. Vagy 3 fűnyírásnyira, aztán megint kezdte. Vajon mi baja lehet?
 


  2014.09.12. 10:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Ahogy elnézem az időjárást, hétvégén zsírozhatom a stihlen a szöghajtást...
 




  2014.09.10. 19:11  Hozzászólás  Válasz tp329 (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
A fűnyíráshoz pusztán annyi, hogy nem is emlékszem mikor volt utoljára ennyire sűrű, ennyire nagy, ennyire "húsos" a "fű" (gaz), mint az elmúlt hetekben!
Vagy van egy másik megfejtésem, esetleg műfüvetek van :P
(de akkor meg minek a fűnyíró? jah látom, a betont koptatod vele naponta :P)
 


  2014.09.10. 17:44  Hozzászólás  Válasz tp329 (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk hogy a vizes fűben elektromos eleve nem játszik, de a benzines belseje is teleragad, sőt a fűkidobó nyílása is. Ezzel szemben egy damilossal nincsenek ilyen problémák. Jó terep.....én még olyat nem láttam. Nyírtam már pár főnyíróval füvet, benzinesből is több márkával is, fűnyírótraktorral is (voltam ugye egyszer közmunkás is) és most megszámolva 5 márkájú damilossal is. A sthilnek csak a husi volt a párja, de az én 20 000 ft-os teszkósom is egész jól játszik, idén elő sem vettem egyik tolósat sem.
 


  2014.09.10. 13:55  Hozzászólás  Válasz gaabre (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


terra alapító
 
Nem értem, az eső csak víz, mi köze a fűnyíráshoz? Fű van, fűnyíró van, lehet tologatni!
Ja, a betonjárdán kerülök vele minden nap egyet, hogy tartsam a formát. Meg van spéci patkófű vetve, azzal nem sok gond van.
 


  2014.09.09. 21:46  Hozzászólás  Válasz tp329 (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Most már muszáj megkérdeznem, ti valami ordas-nagy sátor alatt vagytok berendezkedve telkestől, hogy ennyi eső után fűnyírót tologatsz, vagy a másik lehetőség, hogy az elmúlt 1-2 hónapban napi rendszerességgel tologattad? :D :)
 


  2014.09.09. 14:17  Hozzászólás  Válasz gaabre (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


terra alapító
 
Dzsungelharcost játszni persze hogy jobb egy damilos :lol: , nekem is van, de egy könnyed fűnyírásra, jó terepen inkább a fűnyírót választanám.
De, ez is ízlés dolga!
 


  2014.09.09. 14:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


terra alapító
 
Kezdő vagy fijam! :lol:
A profik már a sűrű fogazású fűrésztárcsával rögtön a láncot hajtják!
 


  2014.09.09. 13:41  Hozzászólás  Válasz gaabre (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Feléről azt sem tudom micsoda :D
Nem tudok rendberakni, errefelé rendben tartják a jónépek :D
Márpedig én 100+ összeget nem áldozok erre, jó lesz oda a minimál benzines fűnyíró, majd megírom ha elromlott :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.09. 02:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Komolyabb benzinmotoros fűnyíróból inkább csak egy.
De mondjuk kijön belőle 3 fűnyíró, és mit csinálsz velük? Kirakod őket a vitrinbe? :)

Azt még nem is írtam, hogy erre rakható sövényvágó, rotátor, dikicskés, fűrészlap, láncfűrész, éppen milyen a terep. Rendbe raksz néhány szomszédot és vissza is jön a gép ára...
 


  2014.09.08. 21:17  Hozzászólás  Válasz gaabre (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
De ennek az árából 3 fűnyíró kijön :D ennyiért már megvárom amíg megszárad :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.08. 20:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Mint több benzinmotoros fűnyíró tulajdonosa, ezt tudom ajánlani:

Kép

Tegnap konkrétan mehettem a 6 lóerős B&S benzinmotoros fűnyíróval a sunyiba, akkora és olyan sűrű és olyan vizes volt a gaz.
Ez az 1,3 lovas Stihl gyakorlatilag 2 óra alatt megevett több mint 1.000 m2 tarackos dzsindzsát, ahol fűnyírónak semmi esélye nem volt.
Az elektromos gépekről ennyi csapadék után ne is beszéljünk (és ne is csak a nedves környezet miatt).

Ráadásul a kaszával én vágom a szomszéd combig érő parlagfüvétől kezdve a vízparton át a rézsűt, sokmindent. Azóta van rend a környéken, mióta kaszálok.
Itt van egy kis egykezes gyakorló anyagom kedvcsinálónak: my friendly weedeater

Sajnos nekem nem volt esélyem kipróbálni akár csak egyet is, mielőtt vettem. Két hónapig évődtem hogy melyik legyen, nagyon áldom, hogy ez lett!
 


  2014.09.08. 18:57  Hozzászólás  Válasz tp329 (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Jaj de viccesek tetszenek ma lenni! A kocsmába nem viszem be, de ha a damilfejet nekinyomom a bicikli első kerekéhez, akkor dörzshajtással rásegít! ;)
 


  2014.09.08. 16:29  Hozzászólás  Válasz tp329 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
:D na ja, akkor az már megvan az öregnek miért damilos :D

Hát vellany úgy van a gyümölcsösben, ha hátravezetem... de utálom kerülgetni a vezetékeket. No majd meglátjuk :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.08. 10:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


terra alapító
 
Ha van villany a gyümölcsösben, akkor elektromos, fém házzal. Talán egy ici-picit kisebb területen egy MTD 1500W-osat használok kb. 10 éve, még mindig megy, igaz, csak füvet nyír és én sem vágom alacsonyra.
Rám amúgy is jellemző, hogy minden gép matuzsálem korig dolgozik, pedig túlzottan nincsenek karban tartva, amit nagyon kell. De igazából munka közben van rájuk odafigyelve, én azt tapasztaltam, hogy megtérül a kíméletes bánásmód. Ez nem azt jelenti, hogy nem vágok néha térdig érő gazt is, de nem ész nélkül!
Elektromos előnye, hogy nem kell pepecselni, benzin, olajcsere, levegő szűrő stb.....


Ha benzines, akkor Briggs motorral, jó erős (vastag) fém házzal.
"extrákat" meg döntsd el
 


  2014.09.08. 10:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


terra alapító
 
Nem érted?!!!!
A damilos állandóan a nyakába van akasztva, azt nem felejti a kocsma előtt! :lol:
 


  2014.09.08. 03:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

rendszer admin
 
Én vagy 3-4 éve vettem egy elektromosat, mert a régi megadta magát majd 10 év után.
Mondjuk nekem cca. fele annyi területen kell füvet nyírni, mint neked.
Akciósba vettem tizen-ezer-valamennyiért. Valamilyen német gyártmány, de nagyon kajaknak tűnik, és egész csendes.
Most nyáron, mikor voltak ezek az esős idők, sokáig nem voltam a kertbe, így a fű a gazzal együtt már térdig ért.
Simán vitte, csak lassabban haladtam, és sűrűbben kellett ürítgetni a tárolóedényt.
Nekem nem kell összegereblyézni a füvet, azt én sem nagyon díjazom. Ez mindent felszív a lehullott levéltől kezdve a levágott fűig - gazig, néha még a csigát is felkapja.
Tavaly történt, hogy bosszús lettem egy nagy hangyabolyra, mert a legszebb helyen tornyosodott ki a boly. Mérgembe megálltam felette és járattam a fűnyírót. Aztán a szomszéd csengetett, arrébb húztam a gépet, és lekapcsoltam, mentem kaput nyitni.
Később, mire visszaértem, a felszívott hangyák kijöttek a tárolódobozból, és teljesen ellepték a gépet, úgy kellett söprűvel letakarítanom őket.
Eredeti szakmám többek között diesel-gépész technikus. De ne kérdezd miért, én nem szeretem otthon a benzin-motoros gépeket, nincs is egy sem. Minden gép, ami itthon van, elektromos. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.07. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Én mondjuk fűnyíróval is arra megyek amerre akarok, nem értem ez miért gond nálad :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.07. 20:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Azért az nem ugyan az mint egy fűkasza! Ha van olyan ismerősöd akinek van, kérd meg hogy kipróbálhasd. Én gagyit vettem, de egész jól bírja. Az viszont tuti hogy ha megáll, akkor veszek egy komolyabbat. Sokkal jobb, arra megyek amerre akarok, mindegy hogy mekkora a fű, egyből rendben van az egész terület, azok a részek is ahova a tolós nem férne be. És az sem utólsó, hogy pl krumpliásás előtt is végigmentem vele a krumplin, lehúztam egy villával, és kristály tiszta volt a terület.
 


  2014.09.07. 20:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Nem hát, még szép hogy nem! :D de nyithatsz egy fűkaszás témát is, ott kibeszélhetjük :D
Van otthon egy elektronyos, de egyszerűen mindig megmarad a nagy fű a kerítésnél, de csak a te kedvedért majd talán idén még kipróbálom :roll:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.07. 20:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
De arra rá kell szokni, meg az adagolója előbb-utóbb bemondja az unalmast. Egy kés talán még olcsóbb is, mint amennyi damil elfogy. Nagyrészt gyümölcsösbe kellene, az igaz, de szerencsére egyenes a talaj. Mellesleg nem nyírom tökig a füvet, hogy aztán kiszáradjon. Sokan úgy csinálják, hogy legyen minél rövidebb, hogy kevesebbet kelljen nyírni... egy jó benzines fűnyíró átmegy még a félméteres füvön is :D kerítés miatt annyira nem kell aggódni, fele meg sincs :D
Nem tudom, én benzinesben még nem csalódtam.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.07. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Látszik hogy városi zsivány vagy! A damilos sokkal gyorsabb és könnyebb mint a tologatós. Arról nem is beszélve, hogy ha valami baki következtében a 600 m2 -en nem tudod időben levágni a füvet, és kicsit magasabbra nő a kelleténél, már meg is buktál a tologatóssal. És úgysem úszod meg a damilost, mert van járdaszegély, van árok, kerítéstöve, stb. Én 95-ben kezdtem fűnyírókat barkácsolni. 2000 környékén vettem az első gyárit. Jelenleg van 3 tologatósom egy 900W-os elektromos, egy 1400W-os elektromos, egy 3,5LE benzines. Van elektromos szegélynyíróm, és tavaly vettem egy benzines damilost. Azóta más nem volt elővéve. Kb 1000 m2-t vágok vele. Szerintem mielőtt elköltöd a pénzt egy gagyi tologatósra, majd később egy gagyi damilosra, vegyél egy jó damilost. Mondjuk egy husit.
 


  2014.09.07. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Dehogy veszek, nem köll az nekem. Inkább gereblyézek a fűnyíró után, sokkal kényelmesebb tologatni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.07. 15:29  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
A következő idényre keresek egy olcsó de jó fűnyírót :D tudom, vagy olcsó vagy jó, de én az 50-60 ezres max. kategóriában gondolkodom, persze ha van olcsóbb, az még jobb.
Fuxtec kínálatból válasszak, vagy mtd vonal, briggs / Briggs-Stratton, Ohv, vagy MtdThorx motor? Van ilyen motor is, hogy Kína/B&S :D 3,5 vagy 4 vagy 5 lóerő? Fuxtec műanyag, mtd fém. Cirka 600 négyzetméterre kéne. Milyen motorral szerelt lenne a legjobb, legmegbízhatóbb?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Nektek milyen van, mivel volt már dolgotok? Mtd azért szimpatikusabb, mert szélesebb, mint a fuxtec. Meg ugye a kések ára sem mindegy.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég