Láncfűrészes témák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2016.09.06. 15:57  Hozzászólás  Válasz Imre (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
Amennyiért adják, de használtnál olyan 30 ezer lenne a lélektani határ, persze jól működő.
Újban nem is gondolkodom, annyit nem ér meg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.05. 22:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Mondjuk ennél  alább nem adnám. 1 hete volt az aqua oldalán akcióban az összes oleo fűrész. Ez kb. 70000 Ft volt.
 




  2016.09.05. 21:24  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Meguntuk a benzines csodát, aminek csak egyetlen baja, hogy vagy 10 percenként pihenteted negyed órát, vagy leég valami benne...
Kellene egy használt benzines. Persze akkor meg az lesz, hogy öt perces melókra kell csak :D de legalább mobil...
Szóval mit érdemes nézni, mire kell ügyelni, és mi az a pici megbízható szerkezet, ami a 30-40-50-es átmérőjű rönkfa kivételével mindent visz?
Első körben stihl kilőve, ha a legkisebb új 60 ezer, akkor a használt sem olcsóbb. Husqvarna mondjuk. Esetleg ha vaterán vagy valahol van megbízható eladó aki mindig árul, szívesen venném a tippeket.
Gondoltam a praktikeresekre is, de azoktól meg félek :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.03.26. 21:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Én elég sok géppel dolgozom, főként elektromosokkal. Nekem is van elég sok minden (4 fúrógép, 2 flex, dekopír, kézi gyalugép, kézi körfűrész, rezgő/szalag csiszoló, hegesztőtraf., elektromos tűzőgép, asztali körfűrész, asztali gyalu, asztali csiszoló, hőlégfúvó, meg az Isten tudja mi még) Van rotakapám, benzines fűnyíróm, elektromos fűnyíró 2db, elektromos szegélynyíró, benzines fűkasza, és szintén az Isten tudja még mi. A lényeg: nem vagyok márkahű. A cégnél is jó sok géppel dolgozom, sokszor ugyan olyan géppel más márkából. Engem csak egy dolog érdekel, hogy az adott feladatra alkalmas legyen. Jó géppel viszonylag könnyű dolgozni. Ha valaki rutinosan dolgozik jó gépekkel, annak a kevésbé jó gépekkel is könnyebb. Amiből jó kell abból jót veszek (makita) amiből kevésbé kell hogy jó legyen ott már nem vagyok válogatós. A múltkorában 12 000-ért adtak a teszkóban Bosch pisztolyfúrógépet kofferral együtt. Na, gondoltam ennyit a hülyének is megér, nem még nekem, így gyorsan vettem még hozzá egy új fúrókészletet majdnem ugyan ennyiért. Mert abból jó kell. De szemrebbenés nélkül megvettem volna ezt a fúrót pl. Skil-ből is, ha az lett volna akcióban.
 


  2016.03.26. 20:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Én most egy tuti gépet láttam, az kéne :D
Adott egy kb. 50-60cm átmérőjű fűrészkorong, védőburkolattal, mert oda már kell :wave: van előtte egy sínes rész, amibe a fa kerül, aztán csak mint a léghokit, lökdösöd neki a fát, az meg visszadobja, két-három dobás és el van vágva a vastagabb fa is. Talán lengőfűrész néven fut, nem biztos. Gyorsabb mint a láncfűrész, egyetlen hátránya, hogy hasítani kell előtte a fát, bár ha létezne gér fűrész formájában, amit könnyű mozgatni, az lenne a tuti :D

Vágtam vele csertölgyet is, tavaly, az sem volt akadály ;) most még van egy kis száraz, azt lehet elvagdosom, amíg még van benne nafta :D

Nem tudom miért, sosem voltam egy motorbzi, de a saját fűnyíró, meg a céges láncfűrész után valahogy jó mókának tűnik egy pici motor, benzingőzzel meg kellően erős nyomatékkal :D :super:

Már azon is elgondolkodtam, hogy forgalomból kivont autókból miért nem szedik ki a motort, valami házi barkácsgépnek jó lenne. Ritkán látni, amikor meg igen, akkor nagyon durva gépeket hoznak össze :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.26. 20:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
A fenyő nem akadály egy fűrésznek sem. Én azt szoktam mondani, hogy a legrosszabb fűrész is jobb éles lánccal, mint a legjobb fűrész életlen lánccal. Láttam már sok komoly képet szenvedni, mert nem volt él, vagy mert szét volt csavargatva a lap.
 


  2016.03.26. 20:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Miért, nem m3 van oda írva? ;) :thumbup:

A helyzet az, hogy volt 2 éves, és 3 éves fa. Mind a kettő bekalodázva. A 2 éveset vágtam előbb össze, az kb fele idő alatt vágta mint ezt a videón. Aztán fogtam neki a 3 éveseknek. (így volt bepakolva, szóval érthető hogy miért ez volt a sorrend) A lényeg hogy picit már a lánc is kopott volt, és a száraz fa nem friss vágás. Ha friss vágás lett volna, az kb harmada lett volna időben.
Továbbra sem állítom hogy ez a gép a világ legjobb gépe, de az olcsó kategóriás elektromosak közül szerintem meglehetősen jó. Van benne kellő erő is. Most szétszedtem, megnézni a fogaskereket. Még mindig ugyan úgy néz ki mint új korában, kopásnak nyomát sem látom. Biztos ami biztos alapon, alaposan bezsíroztam, hátha jó sok évig jó lesz még. Az egyik kollégám most vett egy ugyan ilyet, de már változtattak rajta. Már nincs egykezes láncfeszítés az új gépen, ugyan úgy kell feszíteni a láncot mint egy benzinesen. Hogy ez mennyire jó, nem tudom. Nekem a kézi is hibátlanul működik, nem lazul le. Árához képest pedig.... Ha azt nézem hogy ennyiért benzinesből max egy román sárgát kaptam volna....
Teljesen elégedett vagyok vele, még mindig.
 




  2016.03.26. 20:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Hát nem egy benzines, de az árához képest marha jó :D
Én fenyővel bohóckodtam egy marha jó benzinessel a melóhelyen, mint kés a vajat :D nem tudom milyen márka, nem volt ráírva, de majd leírom a típusszámot, aztán az alapján belövöm. Bár most hogy visszagondolok, lehet nem nyomtam vissza a szivatót :D remélhetőleg visszaugrott magától :dejo:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.31. 22:48  Hozzászólás  Válasz csiga (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Köszi szépen, viszont kívánok minden jót!

Nem az a lényeg hogy fűrészelni valóban gazdagot, mert az lesz mindig. Az igazi az lenne, ha olcsó fűrészelni valóban gazdagot! :D :thumbup:


Ha kicsit rosszabb évem lesz, mint az idei, szerintem még az is jó lesz! :D idén minden összejött, hála Istennek!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.31. 22:44  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

---
 
Sikerekben, boldogságban és fűrészelni valóban gazdag

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!! :)
 


  2015.12.28. 22:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk ez ágfa néven szerepel :D a gallyat én arra mondanám, ami a gyümölcsös metszése után a földre kerül :D
Ha olcsón kapnék olyat, amit csak kettő-négy felé kell hasítani, és nem ágas-bogas, na akkor arra befizetnék.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 21:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Amit hozzánk gallyfa néven hoznak abban nincsenek ilyen vékonyak.
Amit lent a képemen látsz, nálunk az a gallyfa.
 


  2015.12.28. 21:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Az akác drágább mint a csertölgy, tehát az is kiesik :D amit szedtünk, az meg még most is szúr! :D
Egy szervízben láttam egy 1942-es stihlt, na az már fsza gép volt :thumbup: lenne egy olyanom, biztos kiállítanám a nappaliban :thumbup: 8-) kis picike, de brutálisan jól néz ki :remulet:
Ja, az 10 centis, de az ágai 2-8 centisek, amiket még hasítani sem tudsz, csak úgy sistereg a totyában.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 21:28  Hozzászólás  Válasz csiga (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Elhiszem hogy jó a Husi, sőt, biztos is vagyok benne, de valahogy akkor se. :-) Olyan mint a whisky, azt is elhiszem hogy jó, de ha lenne egy kis pálinka....
 


  2015.12.28. 21:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Ég az a fa hidd el! Mondom, ez nem feltétlen ágak. Nem botok. Van hogy fiatal akácost vágnak, olyat ami 10 és 20 cm közt van. Ezt hozzák vegyesbe. Simán megéri. Nem rosszabb annyival a fűtőértéke mint amennyivel olcsóbb. Nálunk kicsit nagyobb az árkülönbség.

A ház 110m2 és 10cm hungarocel, télen nyáron 22+ fok bent. Én télen nyáron gatyában alszok a paplan tetején. De szigetelés előtt simán elment 110-120 mázsa hasított fa úgy hogy reggel 12 fokra ébredtem. A ruhám az ágy mellé volt készítve és mikor csörgött az óra behúzgáltam a takaró alá hogy megmelegedjen.
 


  2015.12.28. 21:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

---
 
Spirálcsöves energiatakarékos Philips van benne. A lámpát én tettem fel, ezek szerint nem jól, de már úgy marad! :)

Meg egyébként is! Tessék csak azokat a szép Husikat nézegetni!! :lol:

Jó, tudom, neked a Husi nehéz! :)
 


  2015.12.28. 21:20  Hozzászólás  Válasz csiga (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Na ja, ehhez kel a jó gép!

Én nagyon utálom a fűrészport, nem az én kazánomba való. Utóbbi időben már be sem hordom.
 


  2015.12.28. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

---
 
Részemről én is a tölgyre esküszöm. Amíg engedték, jártam a Duna-partra, ingyen hoztam a nyár fát. Az most nincs, tölgyet meg egyszerűen nem lehet venni, csak akác van, mifelénk 22.000 Ft/ erdei köb házhoz szállítva, lepakolva ( darus autó)

A kaloda összecsukható, majd keresek róla videót, van a youtubon is. Én konkrétan imádom.

Mentem, holnap meló.... :(
 


  2015.12.28. 21:16  Hozzászólás  Válasz csiga (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
A Vega lámpa rosszul van a falra felszerelve. Az rendben van hogy alul van a kábelbevezetés, de így fölfelé függőleges fölfelé a foglalat. Ebbe a lámpába nem sok féle kompakt cső fér bele, ezért gondolom hagyományos izzó van benne, ami ha kiég, gyakran beesik az izzószál a tartólábakhoz és zárlatot okoz. Kicsit ferdén szoktuk feltenni. Jelen esetben 90 fokot balra fordítottam volna. A kábel sem látszana.

A többi rendben nem találok hibát. :angel:
 


  2015.12.28. 21:13  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Na akkor kulló:
Kép

16 ezer per erdei? Amikor 19.500-ért házhozsszállítva per erdei, és kapsz csertölgyet? Szerintem nem éri meg. Az a hátránya, hogy nem lehet hasítani, ha meg nem hasítod fel, két évig szárítod, mire olyan lesz, mint a hasogatott csertölgy. Én piszkosul megjártam, alig akartak elégni a kazánban.
Az jó, hogy öt erdei elég, hány m[sup]2[/sup]-es a ház? Szigetelve van, az is jó. Én most ott tartok, hogy kb. 6-7 erdei ha elég lesz, összeteszem a kezem, és akkor marad meg a köv. szezonra 4 erdei keményfám. Nézegetem a fél farakást, vagy a pincében raktam jól össze, vagy a farakást hánytam össze a nyáron :D kevésnek tűnik amit levittem, már szeptember óta nézegetem, hogy ha még háromszor-négyszer ennyit le kell vinni, elég lesz-e a fele... Januárban azzal kacérkodom, hogy veszek egybe 10 erdeit :D Ha a zindexes Mekkmesternek hihetek, és jól sikerül a szigetelés, akkor elég lesz maximum 4 erdei m[sup]3[/sup] is :D de inkább 2-3 :D :D :thumbup: :lol:
Igaz, piszok sok hulladékfát eltüzeltem, és még mindig ott vannak a tetőlécek. Már ami rossz, a jókat félre fogom tenni.

Ágfa. Na engem még mindig nem győztél meg, mert ami akácot mi kitermeltünk, abban jócskán volt görbe, göcsörtös, meg össze-vissza ágazó. Persze, van szedd magad akció is, csak keress valakit aki bemegy az erdőbe, lakhelyedtől kb. 15-25km-re. Csak a traktor megy be, az meg km-enként elkér egy ezrest. Úgy már annyira nem olcsó. Hozza az erdészet? Úgy meg már megint ott vagyok, hogy ha puhafa, akkor kétszer annyi mennyiség kell, nem éri meg, ha meg 16 ezer / erdei, akkor már inkább csertölgy.

Kicsit off téma, állítólag az erdészetek nem akarják benyelni a rezsicsökkentést, és el fogják törölni. Persze ez még csak pletyka. De áremelésre mindenképpen számítok.

A kaloda tetszik, csak teszel be két oldalfalat, alulra meg eleve kettő-négy kereket, oszt csak a helyérehúzod :D


Azt azért hozzátenném, hogy az olajért még büntetném is az embereket, ha nagyobb mennyiségben használják.
A forgács meg robban, nagy a felülete, elfoljtja a tüzet, csak úgy, mint a darált papír, gázosodik, aztán rotty. Megpróbálom brikettálni a darált papírt, mert lényegében jelentős mennyiségre tudok szert tenni. De csak nyáron, addig gyűlik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 21:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

---
 
Nekem van még egy cirka 70-80 zsák ilyen:

http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9093927



Sokszor alkalmazom a benzines fejszét. Fáradt olajjal keverve a kazánba csak óvatosan, mert megforr a víz. :)
 


  2015.12.28. 21:10  Hozzászólás  Válasz csiga (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egy évben volt haladós, amikor volt aki pakolta. Meg vagy 6-7 éve mikor apósom vágta. :mrgreen:

Az akác nagyon jó, egyik évben kaptam tiszta akácot. Egy másikban meg fenyőt vettem olyan 25cm átmérővel volt a vékonyabbja. 11 volt /m3 nagyon jó ár volt, égett is mint a hétfene. De hasítani.... mint amit körbecsavaroztak. A 90%-át fűrészeltem hasítás helyett. Soha többé nem kell.
 








  2015.12.28. 20:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Kicsit had dicsekedjek:

http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9093927

és az ágfához szavak nélkül:

Ágfa itthon.jpg
10 erdei köb nyár ágfa
Megtekintve 18331 alkalommal.




Fénykép0453.jpg
Akác ágfa gallyazás és kandalló méretre vágás
Megtekintve 18331 alkalommal.




Fénykép0452.jpg
Az udvarom nem régen
Megtekintve 18331 alkalommal.






És a lényeg, ilyen kell a vékonyabb fákhoz:

Fénykép0786.jpg
Ez a megoldás az ágfára
Megtekintve 18331 alkalommal.




Ez egy gyári Voltcraft állvány, Bauhausba vettem. A lábait meg kellett erősíteni. A 2-3 cm átmérőtől a kb 25 cm átmérőig lehet pakolni a kalodába.
Egyszerű, gyors, hatékony.
 




  2015.12.28. 20:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Most akkor mond el mi az a kulló.

A gallyfa nem egyenlő a faággal. Majd mindjárt keresek egy képet. Nem olyan görbék azok, és nem is mind vékony. Hasítani ugyan valóban nem lehet, de ez az egyik legnagyobb előnye. A másik hogy olcsó. 16 000/ erdei m3 házhoz szállítva. Nekem ebből 5m3 elég. Mindig 6-ot veszek, de szerintem már annyi felhalmozódott 5 év alatt hogy jövőre nem kell vennem.
 


  2015.12.28. 19:57  Hozzászólás  Válasz csiga (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Itt kb. egy ezres per erdei m[sup]3[/sup], szóval nem drága. Csak arra kell vigyáznom, nehogy megint akkor vágják, ha van itthon sör, mert kandallóméret megy a 30-35kw-os totyába :D
Gallyfa az ritka szar egy dolog. Arra az a fajta körfűrész való, amit csak ráengedsz az anyagra, nem tudom mi a neve hirtelen.
De én még a fejszét is kipróbálnám. Vagy összekötni hevederrel.
4-5 utánfutóval hozott eddig minimum egy helyre egy traktor, nem irigylem őket, valószínűleg friss a fa, az összes girbe-gurba, vékony, meg egyesével fuvardíjat fizetni, szerintem olcsóbban jönnének ki ha az erdészettől rendelnének 8 erdeit. Lehet csak megszokásból vesznek ágfát.

Én biztos hogy nem használnám másra a láncfűrészt, csak a kertben keletkezett hulladékra. Arra meg jelenleg ott a kb. 15 éves makita, egy baja van, hogy elektromos, így viszonylag macerás a fához vinni, a gyümölcsfát meg nem vinném a fűrészhez :D
Errefelé a fűrész inkább játékszer, van aki szenved vele, sokat költ rá, mégsem tudja használni, de hát megteheti.
A cégben egyszer kiéltem magam, volt ott egy elég profinak tűnő gép, nem mondom hogy szar érzés dolgozni vele, de egy nagy dögöt egyszerűen nem tudnék mire használni. Területem nincs, hogy tüzelőt termesszek, ahol meg lenne meló, ott van fűrész is. Olyan dolog, mint a kulló. Jó lenne egyet összedobni, mert két évente egyszer egyszerűbb lenne, mint a talicskával bohóckodni a nagy, de könnyű tárgyak szállításakor a kertben.
Egy mtz-t beszereznék, futkosósnak a bicikli helyett, mert még sosem volt motorom.

Amíg az erdészet viszonylag olcsón kínál csertölgyet, addig én hozzá nem nyúlok a gallyfához. Jobban tud száradni, lehet hasítani, könnyebb pakolni, kevesebb helyet foglal, nincs rajt annyi kéreg - bár a kéregkérdés megosztja a szakvéleményt :D -.

De ha azt mondja Csiga szakmester, hogy 15-20 ezer körül lehet egy picike használt gépet venni, hát azt azonnal megvenném, amint kész a puffertartály a kazánhoz :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 19:15  Hozzászólás  Válasz csiga (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Nekem az a nyűg benne, hogy már jó pár éve gallyfával fűtök. Azt berakva nem tudom vágni mert szétdobálja a gép, pakolgatni meg roppant kellemetlen egyedül. Jól jönne egy segítség, de az meg nincs. Szomszéd esetleg, de én meg olyan véletlenszerűen érek rá hogy azt lehetetlen leegyeztetni. Most az idén volt egy olyan ötletem.... Nem csináltam meg, de a lényeg az lett volna, hogy egy 60°-os pvc csőbe bedugom a fát, a cső végén van egy ütköző amit egy elektromos zár nyit amikor kell, meg egy végálláskapcsoló. Mikor betolom a fát, a végálláskapcsoló elindít egy hajtóművet, ami a fűrészt végighúzza egy kugli magasságban, majd mikor átér, megnyom egy másik végálláskapcsolót, ami a zárat nyitja, és a levágott kugli kipottyan. (persze egyből a pincébe) Aztán beljebb tolom a fát, és kezdődik elölről. Érted ugye? :lol:
 


  2015.12.28. 19:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

---
 
Fiatalon, anno, még Simson, ETZ, Pannónia, később lepukkant krossz motoron lovagoltam. A 2T füst és benzin szaga - vagy inkább illata :) - a mai napig tetszik, szeretem. A motorfűrész pattogós, harapós hangját imádom, a fa vágásakor megcsapó fa illata utolérhetetlen. Nekem - használtan vettem mindent - a gépeim összértéke bőven meghaladja a 600.000 Ft-ot. Na, ez mikorra térül meg? :)

Összességébe viszont mondjuk 10 erdei köb kuglizása minimum 20-25.000 Ft. Ugyanezt magamnak negyed-ötöd áron összevágom. Amikor én akarom, ahogyan én karom, és akkor, amikor én akarom ( Mondjuk a szomszéd is egy ismeretlenes tényező :) )

Sőt. Továbbmegyek. Idősebbeknek ingyen szoktam összevágni, volt hogy össze is hasítottam. Ismerőstől sem kérek pénzt, jót beszélgetünk, aztán majd visszasegít.
Egy pici tapasztalattal, odafigyeléssel olcsóvá lehet tenni azt a favágást. A IDŐ!! Na az a drága ha nem szívesen csinálod, vagy csináltatod. Ezért vannak nekem jobb gépeim, azzal nem kínszenvedés, hanem gyors, pattogós a meló. Meló? Hmm. Inkább móka. :)
 


  2015.12.28. 18:46  Hozzászólás  Válasz csiga (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Az összevágatás megfizetése szerintem nem játszik. Én magamnak vágom, meg ne kérdezd miért, de tuti hogy drágábban jövök ki. Mikor vettem a fűrészt, 17 000Ft, akkor az éves tüzelőmet egy ötösért vágták össze, kb 1 óra alatt. (profik) Na most a 4. év volt az első amikor a fűrész pénzt termelt. Illetve akkor sem, mert olaj azért kellett, reszelő is, áram is fogyott. Tehát durván az 5. évben hozott volna pénzt, de akkor meg vettem egy másik láncot rá. Szóval jövőre ha megint összevágom, akkor kerestem egy ötöst 6 évnyi tüzelő összevágásával. És ez egy 17 000Ft-os gép.

Inkább valami olyasmi oka van, hogy én akkorára vágom amekkorára akarom, arra száll a forgács amerre akarom, stb. No meg az élmény. Még nyögdécseli is szoktam, igaz nem közben hanem utána. :-)
 


  2015.12.28. 18:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

---
 
Általános, ill típus ajánlat is lesz benne.

A még láncfűrésszel nem rendelkező, és/vagy valamely típusban, márkában csalódottak azért keresik a számukra lehető legjobb választást.
Ha lenne mindenkinek elég egysége a kártyáján, nem lenne létjogosultsága a kérdésnek. No, de már egy Németországban is egyre keresettebb Fuxtec ( kínai) gépnek vajon ugyanez az oka? Igen. Nálunk meg hatványozott a pénz kérdése.

Egyre többen állnak vissza a fatüzelésre, egyre kevésbé tudják megfizetni, hogy összevágassák. Innentől lesz a kérdés, hogy milyen gépet is vegyek....
 


  2015.12.28. 18:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Keretes fűrész? :-)

Honnan tudod hogy nem használod, ha nincs? Lehet hogy ha lenne, használnád. Olyan ez mint a házasság. Ha nős lennék minden éjszaka.... Aztán mikor nős lesz az ember....

Nem tudhatod amíg nem próbáltad.
 


  2015.12.28. 17:57  Hozzászólás  Válasz csiga (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg lehetne kettő :D
Vagy ha több gép szerepel benne, az sem rossz :)
Ha én vennék egyet, akkor biztos hogy a legkisebbet, mert amennyit én használom, nekem jó lenne egy aksis verzió is :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 15:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

---
 
Néhány alapvető, jó gondolatot majd írok, csak legyen rá időm!
 


  2015.12.28. 13:43  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

A jövőben szeretnék venni egy benzines láncfűrészt. Sokat agyaltam, meg kérdezősködtem, de nem egyszerű eldönteni milyen lehet a nekem jó. Ha valakinek van már, örömmel venném ha leírná milyet vett, mennyibe került, miért azt választotta, milyen munkákra alkalmas, van-e valami tipushibája, stb. Ha pár gépről összejönne ilyen leírás, és gyakorlati tapasztalat, azt betehetnénk a tudástárunkba is, hogy az utánam következő laikus már könnyebben megtalálja a döntést könnyítő információkat.

Szóval neked milyen láncfűrészed van, és miért? :)
 


  2015.05.06. 18:57  Hozzászólás  Válasz Imre (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem jól döntöttél. Nem akartam javasolni, mert te tudod mit engedhetsz meg magadnak, de ezt javasoltam volna.
 


  2015.05.06. 18:41  Hozzászólás  Válasz nzozz (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Köszi. Nem tököltem vele vettem bele egy motort. Ma raktam össze. A régi főtengely, meg ami menthető, az jó lesz alkatrésznek.
 


  2015.04.30. 21:09  Hozzászólás  Válasz Ziza (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Láttam egy 1944-es német példányt is :D a fene sem hitte volna, hogy már az első vh környékén is brümmögtek ilyen gépek...

Nekem most a műanyag házon kéne valamit javítanom (villannyal működő régi makita), bele kéne erőszakolni a feszítőcsavart, csak ugye el van repedve körülötte...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.30. 13:13  Hozzászólás  Válasz Imre (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   


---
 
Hány ütemű motor ez? A hengert megperselyezni is fontolóra kellene venni.
Motor felújításáról ne a Stihl-t kérdezd meg, hanem szakműhelyt aki ezzel foglalkozik.
 


  2015.04.30. 11:19  Hozzászólás  Válasz Imre (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Van egy láncfűrészekhez jól értő ismerősöm, ha gondolod egyeztethettek, hogy ő mit javasol.
 




  2015.04.29. 21:55  Hozzászólás  Válasz nzozz (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Dugattyú és a henger egyik oldala alaposan le van nyúzva. Kompresszió szinte semmi. A stihl szervizbe azt mondták fúratni nem lehet. Ha cserélem kompletten a hengert és a dugattyút, akkor ideig-óráig jó lesz (60000 Ft-ot mondtak erre). De valószínű, hogy kapott a főtengelyen tűgörgős csapágy is. Igazság az, hogy azon én nem érzem, hogy rossz lenne, nem is látszik rajta semmi. Mindenesetre a javításról mindenképpen le akartak beszélni. Szerintük a főtengelyen nem lehet cserélni a tűgörgős hajtókarcsapágyat. Ellenben nekem a motorkerékpáromon cserélték és évekig jó volt, később eladtam az mkp-t. A főtengely szerintük szintén 60000 körül van. Az utángyártottról le akartak beszélni. De nekem tuti nincs pénzem egy új komplett fűrészre. Valószínű inkább megpróbálom az utángyártott motort.
 




  2015.04.29. 20:54  Hozzászólás
  •   15   


---
 
Megsült a stihl 025 fűrészem. Kicsesztem vele. Stihl szerviz arany áron kínálja hozzá az alkatrészt. Számolgattam, ha magam csinálom meg, akkor is megközelíti az új gép árát. Viszont találtam új utángyártottat. Ha jól emlékszem kertmotor.hu-n. Komplett motor kb. 30000 Ft-ban lenne. Beszéltem az eladóval. Korrekten (már vettem tőle a fűkaszához valamit, akkor is az volt) elmagyarázta, hogy bár EU származás van ráírva Taiwan-on gyártották olaszoknál csak átcsomagolták. Véleménye szerint jók, panasz még nem jött rá. Valaki vásárolt már utángyártott motort és megfelelő volt? Nézegettem más oldalakot ott is volt kínai, indiai, olasz gyártásúnak nevezett alkatrész is hozzá különböző árakon.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég