Fűkasza Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2016.01.22. 22:48  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

---
 
4700 m2 területet akarok kaszálni évente 1-2 alkalommal. Ha eléggé megnő a fű, attól tartok a rotációs fűnyíró traktorok nem birkóznának meg vele. Alternáló kaszáról van-e tapasztalata valakinek?
 


  2015.07.25. 04:47  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

---
 
Ez a három karú fa mentette meg az életemet, és az idő múltával ki is száradt, mert megdícsértem a szándékát! :-D

Kép

.. és csak ilyenek láthattak, amint küzködtem! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:47  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

---
 
Látványnak is gond lehet, mert tudni kell, melyik a húzó kötél, és melyik a biztosító? :-D

Kép

A felszínen! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:46  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
A megnyugtató kötél látvány! :-D

Kép

Kép

A csörlő, és a biztosító kötelek! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:45  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

---
 
A siker útján! :-D

Kép

Kétszeres kötél biztosítással dolgoztam, mert ezt tanultam a tűzoltó iskolán! :-D

Kép

Azért kellett a kétszeres kötél biztosítás, mert ha innen elszalad, akkor csak darabokban lehet visszahozni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:44  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

---
 
Kihasználtam minden közeli fát, és állták is a terhelést! :-D

Kép

A három tonnás, most már a kifelé úttal van elfoglalva! :-D

Kép

Innen is látva, elég meredek volt a lefelé út! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:43  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
Másnap, egy kézi csörlőt is kézhez vettem, mert ezt kivenni, nem lehet gond! :-D

Kép

A 3 T-s, és ebben bíztam! :-D

Kép

Talpra állítva, és tolathat kifelé! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 04:43  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

---
 
Na, sikerült szaltóznom egyet, és szerencsém is volt, mert ez a fűnyíró vitt magával, és útközben volt egy nagy farönk, és ha arra kerülök, a gerinctörés adva! :-D

Kép

Ha nincs ez a három karú fa, akkor még volt vagy ötven méter, a következő fáig! A száraz évszakban történt, és túl közel mentem a szegélyhez, és leszakadt a száraz talaj széle!

Kép

Próbáltam egy erős spajszerrel is visszafordítani - az ausztrál kötélkötést is használva -, de azzal sem ment! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.04.21. 22:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Nem akarlak elkeseríteni, de arra szerintem alkalmatlan ez a gép :(. Az már nagyon nagy terület neki. Arra jó, hogy amit fűnyíróval nem érsz el, meg a szegélyeket szépen levágod vele. Én is csak ezekre használom a fűkaszát, mert nekem is 800 nm-t kell vágni, arra még a 3lóerős gépem sem lenne jó. Vinné, csak mivel ez is kínai, valószínűleg hamar megadná magát.
 


  2015.04.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz anegytech (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Meg is ijedtem, amikor azt olvastam, lefulladhat... lehet fűnyíró lesz belőle, mert fél óránként egy sör már elég drága anyagköltség lesz :D van vagy 750-900 négyzetméter :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.21. 21:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Az úgy megy, hogy vagy kétütemű vagy négyütemű motor van rajta. Előbbibe keverék kell, utóbbiba sima 95-ös benya, és az olajtartályba a 4ütemű motorolaj. Ha megvan a használati, az leírja, hogy milyen fajta olaj kell bele. Ha kétütemű, akkor pedig általában 1:40 vagy 1:50 arányú olaj:benzin keverék kell, ez is a használatiban van, ez esetben pedig 2ütetmű gépekhez való olaj kell bele, a full szintetikus talán a legjobb (nem minden gép szereti az ásványi olajat).

Az MTD800 egy 1 lóerős szegélynyíró, nagy fűre nem igazán alkalmas. Az én fűkaszám a legkisebb kétütemű Fuxtec, ezen 3 lóerős motor van. Az is csak 40ezer volt, mert azon is kínai motor van, de nyakig érő gazt is leviszi. Ez az MTD inkább finomabb fű vágására alkalmas, meg szegélyek igazítására, de ki kell próbálni, mit bír.

Ami nagyon fontos, hogy mivel nem ipari gépről van szó, félóránként pihentesd. Az első indításnál nem árt, ha öt percig hagyod alapjáraton duruzsolni, és a megerőltetéstől függően pihentetni. De félóránként minimum hagyj neki 10-15 percet.
 


  2015.04.21. 19:37  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Sikerült a neten fellelni a használati útmutatót, sokat segít :D
MTD 800 4, nem egy százezres gép, majd meglátjuk mit tud :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.21. 15:56  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már álljék itt egy ilyen téma is.
Kezdésnek, milyen olajat adjak neki? Ha a láncfűrészes fórumon író kolléga bemásolná a lényegét annak amit oda írt, jó lenne :D

2T olaj, 4 literhez egy deci, teljesen szintetikus? Jó lesz az az mtd-nek? ;) Külön van olajos tartálya, akkor ne a benzinhez keverjem? Nem volt még fűkaszám, hogy is megy ez? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég