Rotációs kapák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2015.07.10. 21:19  Hozzászólás  Válasz Sleek (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
Szia Sleek!

"Milyen szív dübörög bennük ?"

A nagyobb a 7 LE-t tudja, valami 208 CC a motorja, kicsi meg 125 CC, és egy damilos vágó motorja dobog benne! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.07.06. 23:59  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
A talajzabáló! :-D

Kép

Kép

.. és a húga, akivel széppé lehetett tenni, a talajt!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.16. 11:48  Hozzászólás  Válasz nzozz (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

---
 
Szia!

"A megoldás: egy mélylazító. "

Köszönöm az ötletet, de ha 2 nadrágszíj méretű - kb. 60 nm - kertrészem lett, oda nem érdemes az 1 késest megvenni! :-D

"De az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez az tömörödés inkább az ekés művelésnél jellemző ("eketalp betegség") és az eltérő művelési mélység alkalmazásával is elkerülhető."

Ez is "logikus", mert igaz, majd 30 éve nem otthon élek - M.o! -, és a földszeretet hoztam magammal! :-D

A rotátorok mindig elcsábítottak, és azért vettem ezt is - az elöző hsz.-mben volt! -, és ha nem is bántam meg, de most ezt is kinéztem! :-D

[url]https://www.masters.com.au/product/100808568/mcculloch-front-tine-tiller-mft55-170r[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.16. 10:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
A megoldás: egy mélylazító. Az 1 késesekhez minimum 50LE -s traktor kell. De az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez az tömörödés inkább az ekés művelésnél jellemző ("eketalp betegség") és az eltérő művelési mélység alkalmazásával is elkerülhető.
 


  2015.06.16. 10:02  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Kiolvastam ezt topikot is - akarattal -, és lett is írnivalóm! :-D

Én is vettem egy rotátort ... 700 mm-t. tudnak a kések.

Kép

Kép

... és ehhez jön az is, a kert még nincs rotázásra kész, mert teraszos lett a domboldal, és most készítem a kertszegélyt, és a termeszek aktivítása miatt, csak köből! Ha érdekel valakit, akkor azt is mutathatom majd! :-D

Na, annyira emlékszem, otthon is volt egy Hondám - a szerbek árulták, Délvidéken -, és akkor azt mondta nekem egy okos ember, ha állandóan csak rotátorozól, akkor kialakul egy küszöbféle a kések alsó forulópontjánál, ami elzárja a víz útját is!

Elképzelni, eltudom, csak mi a megoldás ez ellen? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.05.02. 11:40  Hozzászólás  Válasz babip (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Üdv.
Robbantott ábrát keress, ott látni mindent. Esetleg kérdezz meg egy stihl szervízt, vagy valami hasonlót, ahol szerelnek mindenféle gépet. Talán még használt alkatrész is lesz, ami még tökéletes állapotban van. Meg talán alkatrészt is olcsóbban tud rendelni, mint amennyiért neked odadják a boltban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.02. 10:25  Hozzászólás  Válasz babip (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


*
 
Köszi a választ mindkettőtöknek.
Azt hiszem sikerült találnom egy gépkönyvet hozzá ,(http://www.manualslib.com/manual/697727 ... eries.html)
és jól gondoltam hogy zsír kell bele.

Ha tudtok még tanácsot adni a szereléshez az szívesen meghallgatom.
Esetleg valami ötletet hogy mit kellene orrsúlynak használnom mert az nincs meg, a gyári meg drága ,de legalább tudni hogy 15kg-os(32.6 lbs)
 


  2015.05.02. 08:23  Hozzászólás  Válasz babip (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Utánanézek neked, el tudom képzelni hogy elég neki a zsír. Zárt térben eg lezsírozott olajozott lánc messze nincs olyan kopásnak kitéve mint egy csigahajtómű. Este felé leszek megint, addig kiderítem.
A gép tipusa amúgy MTD 450.
 


  2015.05.02. 07:37  Hozzászólás  Válasz babip (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Biztos választ én nem tudok adni, de nem tartom valószínűnek, hogy zsír kellene bele. Az biztos, hogy a lánchajtásokhoz olaj szükséges, mivel a zsír nem képes a lánc "belső" részeit megfelelően kenni. Ebben a gépben kell lenni még egy váltóműnek is, mivel állítható a kapák és a kerekek forgásiránya is és abba is kell valami kenőanyag. Hajtóművet láttam már zsír kenésűt is, de azok is inkább olajkenésűek szoktak lenni.
Ezt csak az eddigi ismereteimre alapozva mondom, lehet itt másképp van. Ha meg tudod adni a gép pontos(abb) típusát, megpróbálom kideríteni.
 


  2015.05.02. 06:03  Hozzászólás
  •   11   


*
 
Sziasztok
Tegnap vettem ezt a gépet amit kicsit még rendbe kell raknom.
DSC_0104.JPG

Mikor megnéztem az eladónál a kerék és kapa tengyelynél is folyt az olaj(állítólag akkor töltötte fel sima motor olajjal).
mire hazaértem kb 1,5liter kifolyt belőle. A pontos géptípus sajnos nem tudom de állítólag MTD T430.
Találtam alkatrészlistát hozzá vagy legalábbis hasonló géphez. Viszont a tengelyeknél ahol folyt az olaj se csapágy se szimering ,csak porvédő szerű alkatrészek vannak meg néhány alátét szerű(bocs hogy így fogalmazok ).
Nem lehet hogy csak zsírt kell bele kenni összerakáskor? a tetején van egy 10mm-es lyuk de nincs benne semmi,a zsírzószem viszont pont belemegy.
belül a meghajtás láncos..

Esetleg valaki látott már ilyen gépet?
 


  2015.04.23. 20:23  Hozzászólás  Válasz andras (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
Lehet, hogy én nem értek megint valamit, de azért fussunk neki. A csigahajtás nem a motorban van, hanem a hajtóműben. Nincs bevonat ami lekopjon, maga a bronzkerék és/vagy az azt meghajtó csigás tengely anyaga fog kopni. A motort pár csavar kicsavarása után le lehet venni a hajtóműről. A hajtóművet szintén pár csavar kicsavarása után szét lehet szedni és a kihajtás (a bronzkerék a kapákat meghajtó tengellyel együtt) egyszerűen kiemelhető. A meghajtó tengelyt valamivel nehezebb kiszedni de az se vészes.
 


  2015.04.23. 20:15  Hozzászólás  Válasz nzozz (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Köszi!

Valami olyasmit mondtak ma a gazdaboltban (nem tudom pontosan idézni), hogy a csigás motorok idővel megkopnak (lekopik a cement az ötvözetről) és emiatt a cserélés véget az egész motort szét kell bontani. A csiga (fogaskerék-mit tudom én) olyan 50 euró körül van, de a gond a szétbontás.
A láncos mondta, könnyebb cserélni, olcsóbb, igaz gyakoribb a csere, de jobban megéri.
 


  2015.04.23. 20:00  Hozzászólás  Válasz andras (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Briggs&Stratton és Honda motorok jók illetve vannak még ezen kívül régebbi kétüteműek és hasonlók, amikor nem rosszak, de azok most nem jutnak eszembe. Minimum 4LE, de mivel 150 000Ft a kereted rá, abból lehet 6LE körüli is simán kijön. Láncosról nem tudok, csak szíjasról, de szerintem kerülendő. Az áttételezés arányát számszerűen szerintem nem lehet tudni (mármint le lehet számolni, de külön nem adják meg és típusonként eltérő), állítólag az RK-02 -nek jól eltalálták a hajtóművét, nekem is ilyen van, csak a használata még nem megy annyira és más gépekkel sincs tapasztalatom.
 


  2015.04.23. 19:52  Hozzászólás  Válasz andras (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Na, senki sehol?

Kérdezem másképp: milyen motorok a jók? mint márka meg milyen áttéttel, láncos vagy csigás?
Ha butaságot kérdeztem, javítsatok ki, nem vagyok otthonos a témában.
 


  2015.04.23. 09:13  Hozzászólás  Válasz nzozz (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
De, a giliszták megcsinálják helyette. Kisebb kertekben, ahol elég trágya és mulcsanyag van, emellett aktív a talajélet, ott fölösleges ásni, mivel a víz nem erodálja a talajt, nem tömöríti annyira, mivel a mulcson keresztül lassan éri el a talajszintet. A Nap és szél hatására nem repedezik ki a talaj felszíne és mivel folyamatos tápanyagot biztosít a talajlakóknak, gilisztáknak, ezért azok folyamatosan lazítják a talajt.

A mulcsozás hektáros méretekben nem igazán megoldható, de kiskertben simán. Bio kertészetekben, permakultúrában sok helyen működik az ásás nélküli termesztés, youtube-on is sok videót lehet látni ezek bemutatásáról. Persze ez működhet nem bio módon, műtrágyázás mellett is, csak olyan határt kell szabni a műtrágyáknak, ami nem nyírja ki a talajt. Az erdőt sem ássa fel senki és működik :).

Én saját tapasztalatból is tudom, hogy azon a részen, ahol mulcsoztam, sokkal lazább volt a talaj, mint ott, ahol nem mulcsoztam. Homoktalajom van, ettől függetlenül a fedetlen területeken beton keménységűre tud száradni a föld, mulcsozás alatt viszont nem keményedik meg. De mivel nálam a humusztartalom és a talajélet még igencsak szerény méreteket ölt, ezért a mulcsot beástam ősszel. Abból is látszik, hogy még kevés a talajlakó, hogy ez a nyesedék egyáltalán nem bomlott el mostanra. Évek alatt el lehet érni azt a szintet, amikor már a mikroorganizmusok megoldják a mulcs elbontását és nincs szükség ásásra.

Kötött talajnál először szintén szükség lehet a talajjavításra, de érdemes kipróbálni a mulcsozást és utána megnézni, hogy szükség van-e ásásra. Ha beletúrsz a mulcs alá és laza a talaj, akkor fölösleges, de én első években a mulcsot beforgatnám a talajba. Ehhez nem árt tudni, hogy milyen szinten áll a talajélet. Mert ha sok a giliszta, akkor el fog tűnni a mulcs hamar (pótolni kell). Ha jól emlékszem, Flanell kolléga mondta, hogy nála olyan sok a giliszta, hogy ha nincs mulcs, akkor a kisebb palántákat is behúzzák a föld alá. De ha van mulcs, akkor azt fogják enni, nem az élő növényeket.

Akinek van türelme, ezeket ajánlom megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=AMZS7UrRSx4

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E
 


  2015.04.22. 22:02  Hozzászólás  Válasz nzozz (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Hallottam történeteket ásóvilláról :D ha tényleg porhanyós marad a föld, és nem áll össze kockákká, akkor jó. Rohadt kötött a talaj, az ásó nyelét simán bele tudnám törni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
És ezt mire alapozod? Attól hogy magas a humusztartalom és jó a talajszerkezet még ugyanúgy meg kell lazítani a földet, ezt semmi nem csinálja meg helyetted.
 


  2015.04.22. 21:41  Hozzászólás  Válasz nzozz (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Javaslat: ne csatolmányként töltsd fel a képet, hanem a Galériába :D ahogy írod a szöveget, a második sorban a legutolsó gomb. Ha ide töltöd fel, akárhol máshol lehívhatod, akárhány hsz-ban.
Nekem nincs rotációs kapám, nem tervezem. Túl optimista tervem az, hogy nem kell majd ásni a sok birkatrágyától, meg a mulcsozástól pár éven belül :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.22. 21:31  Hozzászólás
  •   2   


---
 
Dokumentálhattam volna a kis gép felújításomat, de amikor minden tiszta olaj, elég nehéz fényképezni... :D


IMG_20150327_151959_1429734485598.jpg
 


  2015.04.22. 20:56  Hozzászólás  Válasz terratorium (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

---
 
Köszi :clap:

Én akkor már kérdezek is:

Milyent ajánltok? Jövőre vennék egyet.
150.000 Forint körül áldoznák rá.
 





Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron