Elfelejtett szavaink Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Az alfórum fokozott felügyelet alatt áll, hozzászólása elküldése előtt mindenki gondolja át, hozzászólása megfelel-e a szabályzatban foglaltaknak! Az itt található topikok célja az emlékezés, az összetartozás erősítése és nem a gyűlölködés!
  2015.07.11. 19:16  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Gyűjtsünk össze olyan szavakat, amiket régen, gyerekként hallottunk, de ma már nem használjuk. Bennem mindig kellemes emlékek törnek elő ha egy-egy ilyen szót meghallok. Írjuk le a szót, majd azt is mit jelent. Nem baj ha jövevény szó!
 
 




  2015.07.11. 22:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Jó kis téma, amit Ragadozó mondott, azt máig használjuk, sőt, a komód az akármelyik bútorboltban ugyan azt jelenti :D
Egyet tudok, azt is nemrég tanultam; kuszli. No meg nagyanyámtól a lúfsz-t :D :D :D meg azt mondja mindig, hogy ,,az öreganyád pcsját'' :D :D jajj, akkor kettőt tudok, mert mindig volt nála grábla.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2015.07.11. 22:05  Hozzászólás  Válasz Jana11 (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


---
 
Nem nehéz a megfejtés,
A tehenet megfejték.
Tehén mellett ült a menyecske,
Fejéskor ebbe került a tejecske.
 






  2015.07.11. 21:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

---
 
Nekem pedig édesapám 23, csak neki a háború pont két évvel később ért végett, amikor is hazajöhetett az Uralból, a hadifogságból. (Majdnem 4 évet dolgozott rézbányában, Krasznouralszkban) Ritkán beszélt róla.
 


  2015.07.11. 21:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Arról keltek fel, mielőtt meg früstököltek. :-) Érdekes, hogy a háború alatt mennyi szó ragadt az akkoriakra. Nagyanyám 25 éves volt mikor vége lett a háborúnak, de még 78 évesen is früstökölt.
 










  2015.07.11. 21:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Ezt nem ismertem. De mondok még egyet!

Sifli

Nagyanyám amikor levestésztát gyúrt, kinyújtotta, összehajtogatta, felszeletelte 5-6cm-es csíkokra. Ilyenkor mindig leesett a nyújtott tésztából egy félhold alakú rész, amit már nem csíkozott fel. Na ez volt a sifli. Ezt egyben rádobta a masina tetejére (a masina is jó szó :-) ) és megsütötte.
 


  2015.07.11. 20:45  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Veréce - kertajtó
muszu - ezt még sehol máshol nem hallottam, olvastam. A falunkban a napraforgó neve volt.
 


  2015.07.11. 20:34  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Sparhelt

Konyhai vegyes tüzelésű tűzhely, amihez tartozott egy sütő rész is.
Amikor nagymamám készítette a tésztát, és elkezdte felvágni, az íves széleket mindig elszedtem, és a sparhelt platniára tettem, ott sütöttem meg.
Isteni finom volt .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.11. 20:26  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
Svargli (édesapám jut mindig eszembe róla). Ezt én most kérdezem, örülnék, ha nem a gugli válaszolna :-D
 




  2015.07.11. 20:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Jó kis témát találtál, szerintem aktív lesz a topic :thumbup:
Viszont nem magyaráznám meg, hanem feltenném kérdésnek (igaz, hogy utána lehet nézni, de nem mindenki fog). De így is, úgyis jó :clap:
 


  2015.07.11. 20:18  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

rendszer admin
 
Komód

Alacsony fiókos szekrény általában a szobában elhelyezve. Nagyapám ebben tartotta az iratokat.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.11. 19:33  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Kredenc:

Ma úgy mondanánk, tálalószekrény, de valójában egy konyhai mindenes volt. Volt hely alul az edényeknek, volt felül egy vitrines rész is. Az alsó részben volt egy lenyitható ajtó is, ott volt a liszt, meg a szita. És volt kihúzható gyúródeszka, meg 2 fiók is. A fölső vitrines rész egyik oldala szintén ajtós volt, nagyapám onnan adta nekünk a kávé cukorkát.
 


  2015.07.11. 19:25  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Füttykasznyi:

Nagyapám régi, fadobozos rádiója. (amikor így hívta, még nem volt régi)
 


  2015.07.11. 19:24  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

rendszer admin
 
Spájz - kamra - éléskamra.

Gyerekként mindig mentem a spájzba nasizni, mert ott volt a polcon a cseresznye befőtt, amit nagymamám rakott el. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.11. 19:23  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Kasznyi:

Nagyapám borotválkozó szekrénykéje. Úgy 50x50 cm volt, és kb 30cm mély, kb 2m magason a falra szerelve. Vízszintesen ketté volt osztva. Fölül tükör, alul ajtós polc. Itt volt a borotva, a pamacs, a szappantartó, meg valami szeszféle. Amolyan kezdetleges fürdőszobai szekrény volt, természetesen a nyárikonyhában.
 


  2015.07.11. 19:20  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Sezlony:


Rövidke ágy, heverőféle. A nyárikonyhában tartották, afféle ülő/fekvő alkalmatosság volt.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron