Ki mit használ? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Villanymotorral hajtott kerti, vagy kertészkedéshez köthető egyéb elektromos gépek témái.
  2019.06.30. 17:22  Hozzászólás  Válasz Jani71 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap olvastam róluk először. Tudtam hogy vannak ilyen kövek, mert érdekel Japán, de nagyon nem érdekelt a téma, nem is tudtam hogy itthon is lehet kapni, katana-t meg nem akartam élezni... Csak gyakori kérdések.hu-n olvastam, hogy otthonra igazából nem is kell köszörű. Innen átgondoltam, és tényleg nem kell.
Bort is jó, igaz az már 8 ezer. Még masszívabb, nagyobb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.06.30. 16:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


---
 
Extolból több féle cuccom van. Azok úgy általában jónak mondhatók.
Kb. az a kategória, amiről írtál: néha használva, akkor a becsületesebb minőséget érzed a kezed ügyében. Nem az ótvar gagyit. Igazi, már "használható" hobbi kategória.
A japán kövek durván jók. Megéri az árát, akármennyire is soknak tűnik első ránézésre. Azért csak megpendítés gyanánt, ha már van hazai készítő is: ismered a HAIDU  -t?
Talán érdemes a megfontolásra.
 


  2019.06.30. 09:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Jobban átgondolva hagyom a köszörűt. Ma már minden is kínai. Még ami tíz éve Németországban készült, ma már az is. Van jobb meg rosszabb kínai.
Extol elég masszív cuccocak gyárt, az a jobb kínai ahogy olvastam. Veszek 5000-ért egy Extol gravírozót. Ha nem jön be, így jártam. Kis vágótárcsa, mindenféle csiszoló korong készletben 500 Ft/5db. Csiszolni, sorjázni jó lesz. Durvábbra meg ott a sarokcsiszoló. Kerti szerszámnak fenőkő. Ha bejön, akkor veszek egy japán követ a konyhai késeknek, az húzósabb, 10-14 ezer. De az tuti, nem eszi a kést, csiszolja, élezi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.06.30. 08:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


---
 
Itt  azt írják, hogy osztrák, de őszintén szólva pl. a kompresszora  kísértetiesen hasonlít az én full kínai gépemre. Persze ettől még koppinthatták pl. ezt a kínaiak.
Nincs ilyen márkájú gépem, nem tudom közvetlenül megnézni, de valahogy nekem mégis gyanús, hogy a cikkben is folyton a RAKTÁRRÓL,
meg SZÉKHELYRŐL írnak és nem a gyárról... :nahat: ;) :fejvaka:
 


  2019.06.29. 21:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Nem hát, de 120-150W nekem legalábbis kevésnek tűnik...
A legnagyobb dolog ami rámenne, az a fél méteres fűnyírókés :D 2*15cm vágóhossz, nem ám a közepéig megköszörülve, mert úgy joban vág :D :D :D :hiha: :hiha: :hiha:
Van 200w-os, akkor már az. Viszont a 120-150-esekhez meg van gravírozó/minifűrésztárcsa, az jól jönne. Einhell márka annyira nem nagy szám, az Extol jobb lenne, csak az meg egy sima köszörű... Erba milyen márka?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.06.29. 20:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem ez függ attól is, hogy mire szeretnéd használni.
Konyhai kések élezése, vagy nagyobb heggesztési varratok simitása, mert nem mindegy. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.06.29. 19:19  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Szép estét mindenkinek!
Milyen köszörűt ajánlotok hobbi célra? Gyakran nem lenne használva, szóval az olcsóbb kategória felé hajlok.
Mit kerüljek, mi ajánlott?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 16:32  Hozzászólás  Válasz Imre (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Mindig ki lehet fogni valamit.
Ne hülyéskedj, ha valaki ért valamihez, vagy képben van, akkor igenis írjon, miért ne írhatna másoknak? Maximum jön valaki, és hozzátesz valami érdekeset, újat, vagy ami kimaradt.
Flex-szel megleptem magam karácsonyra, majd amikor kibontom, örülök neki egy sort :D volt még kézi fűrész, cserélhető lapokkal, az is valahogy bevándorolt a kosárba :thumbup: :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 14:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


---
 
Bár én nem érzem rá magam méltónak, hogy magamat szakértőnek kiáltsam ki, majd megpróbálok valamikor írni róla, hogy én hogy gondolom. Igaz minden gépemet magam javítom és a jó ismerősökét, rokonságét is szoktam, de csak azt ami gazdaságos. Éppen tegnap vettem egy pesti boltból egy nagyon akciós akkus fúrót. Ezt  Magát a fúrót és egy Makita lámpát vettem összesen 7000 Ft-ért újak számlával 1 év garanciával, ami a makita oldalán regisztrálással 3 évre bővíthetem. Vettem hozzá utángyártott aksit 8500 Ft-ért. Szállítás weboxon 600 Ft. Adott volna makita töltőt hozzá újat, szintén számlával garanciával 4000 Ft-ért. De nekem nem kellett, mert a másik makitámhoz is van töltő és azzal tölthetem a 12 v-os aksit is.. Szerintem 8500+7000+600 Ft-ért új 3 év garis makita fúró készlet megérte. Árult még ugyanígy ugyanennyiért kék ipari bosch fúrókat is. De hamar mindent elkapkodtak tőle.

Most nézem ez még meg van neki Bosch GSR 12-2 akkus fúró csavarozó 12Voltos + lámpa Akku és töltő nélkül!!
 


  2016.12.09. 21:27  Hozzászólás  Válasz Imre (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Hmm... most már emlékszem, hogy miért mondtam le az akkus cuccokról :D használnám kéthavonta egyszer, vagy ötévente egyszer egy-egy nagyobb melóhoz, de ott meg elszenvedek a vezetékkel, vagy ha nagyon tele a hócipőm, bérlek egyet töredék áron.
Viszont ahogy nézem, nagyon kened-vágod a témát. Nem lenne esetleg kedved valami összefoglalót írni? Vagy hetente egy-két rövidet, vagy ahogy gondolod. Jó lenne, ha ilyesmi is lenne a Tudástárban, meg akkor már benzines gépekre is kellene keresni egy jelentkezőt, vagy aki amilyen témában nagyon otthonosan mozog, írhatna pár viszonylag rövid, tömör, de sok infót tartalmazó leírást különböző gépekről.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.12.09. 20:27  Hozzászólás  Válasz Imre (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


---
 
Itt van például ez.  Jelenleg 6500 Ft. 10-12000 Ft. felé nem hiszem, hogy megy. 9,6V -os aksi felújítása 7800 Ft. Ha az egyik aksit teteted rendbe, az minimum 1,5-2 évig elfogadható. De ha újat veszel 40-60000 Ft-ért annak az aksija is ennyi idő alatt megy tönkre. Az olcsó is belekerül 20-25000 Ft-ba, de egy metabo és egy barkács között van ám különbség.
 


  2016.12.09. 20:18  Hozzászólás  Válasz Imre (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Meddig bírják ezek az olcsóbb darabok? Makita azért drága - lehet, gondolom -.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.12.09. 20:11  Hozzászólás  Válasz Imre (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Akkor lehet ugyan ott vagyok, mint ha olcsó aksisakat vennék két évente.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.09. 20:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Vídiabetétes marókésekhez gondoltam. Egy ismerős is ilyet használ, csak kicsit drágább márkájú reszelőket. 15000 körül vette a 3 db-os készletet. Sima reszelő egyáltalán nem viszi, sőt szép csíkokat húz bele a vídia és a reszelő tönkre megy. Köszörűvel nem férek hozzá, hogy megfelelő szögben élezzem.

Nekem 5 éves múlt a makita akkus fúró-csavarozóm. Aksik tönkre mentek rendesen. Az egyik frissen feltöltve 1/2-1 órát bírta, a másik csak perceket. Nyáron az egyik aksiban, cseréltettem a beépített akkukat. Nagyon szépen üzemel, mint új korában. Egyik ismerősöm makitája 1996-os gyártású (!) 7,2V (6590 Ft/db), másik ismerősöm makitájába 12V (10990 Ft/db), enyém 14,4V (12500Ft/db) áron javították. Oda-vissza szállítás ingyenes volt. A saját akkumat kaptam vissza csak a belsejét cserélték.

Szerintem próbálj venni márkásat ami jó, de akku hibás és aksit tetesd rendbe. Többet érsz vele, mint a sok "nevenincs" újjal. Sokan nem tudnak róla, hogy lehet az akkukat javíttatni és olcsón elpocsékolják a márkás gépüket, mert az új gyári akkumulátor hozzá nagyon drága.
 


  2016.12.09. 18:28  Hozzászólás  Válasz Imre (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Köszi hogy gondoltál rám! Most elég gyakran járunk-kelünk a nagyváros felé, egyszer biztos útba fog esni.
Az már komolyabb technológia :D úgy tudom, azok akkor csak a keményfémhez lesznek jók. Milyen marókésekhez kell?
A csavarhúzó is érdekelne, csak nem tudom, meddig bírják ezek az aksis cuccok?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.09. 17:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   


---
 
Szívesen. Amikor megláttam eszembe jutottál. Én ezt  kértem karácsonyra. A marókéseim élezésére, de bármilyen más kés, olló egyéb vágó szerszám élezésére is alkalmasak.
 


  2016.12.09. 17:18  Hozzászólás  Válasz Imre (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, szerintem meg is van, mit kérek karácsonyra :D
Pedig talán tegnap voltunk, meg szoktam nézni mik vannak, de nem láttam, vagy csak átsiklottam felette :nahat:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.09. 17:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   


---
 
Nem tudom megvetted-e a makitát, de ezt most megéri megvenni. 1200w-os 3 év garancia.
Itt megnézheted.
 


  2016.09.25. 11:03  Hozzászólás
  •   25   


---
 
Én pl mostanság egy ilyet szeretnék venni  , ha végre kapható lesz. A bosch kis csavarozóm vezérlése meghalt 2 év után. 4000 Ft. körül javították 1 hónap után megint megadta magát. Nem szarakodom vele tovább.
 


  2016.09.25. 10:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


---
 
Ha ráérsz és türelmes vagy, akkor várd meg amíg lesz a Lidl-ben. Jó minőségben szoktak árulni szerszámokat náluk olcsón 3 év garanciával. Én tavaly kezdtem vásárolgatni, tőlük, normál használathoz jók. Ismerősöm 1-2 éve vett náluk sarokcsiszolót, akkoriban 6000 Ft-ért és dicséri. Valami ilyesmi ,mint ami itt van.  1200 w-os bivalyerős fém hajtómű áttételű jó kis eszköz. Itt videó is van róla  és látható, hogy fordulatszám szabályzós is.
Egy baj van, hogy a németeknél folyamatosan lehet vásárolni, viszont a magyar boltokban meg mindig csak pár szerszámgépet lehet kapni. Igaz ezek a gépek mindig mások. Így nézni kell mikor mi van náluk. Hamar elkapkodják általában.
Állítólag az einhell gyártja nekik a saját márkát.
 


  2016.09.25. 08:29  Hozzászólás  Válasz Imre (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Köszi szépen.
Ez azért nem egészen úgy néz ki, mint ha Einhell lenne :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.24. 23:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Szerintem otthoni általános használatra ez is  megteszi. Ha nem extrém használatra szánod, szerintem megfelel. Nekem nincs red einhellből sarokcsiszolóm, de egyéb szerszámokból van és elégedett vagyok velük. Ár-érték arányban nagyon jók.
Itt  és itt is  jónak mondják a teszt oldalak.
 


  2016.09.24. 20:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
14-15-ért láttam én is, de inkább megy valami olcsóbb autóba :D mondjuk ott is úgy leszünk, hogy rá kell költeni négyévente 150-et, vagy most megvesszük a jobbat +300-ért, mindegy melyik ujjamat harapom... de mivel most nincs rá keret, meg a tököm televan így fél év után, így csak félgőzzel nézelődünk, ha van valami jó, lecsapunk rá ha tudunk, ha nem, tavasszal meglesz.

Bosch-ból egy faca dekopírfűrészt vettem faternak karácsonyra, nem emlékszem mekkora, de az erősebbet vettem a mezőnyből, fura mód a praktikerben volt jó áron. Aztán ezt a gépet bátyám valahová eltüntette... egy baj volt vele, a lézert nem szabadott követni, mert rohadt ferde lett :D :D :D

De lassan már csavarhúzóból is márkás kell, egy-két hónap, és jön szét a fejük... bezzeg nagyapám 40 éves szerszámainak semmi baja...

A Makita fűrésszel megint cotpunk egy sort, valamiért mindig megszorul a lánc... lazára kell hagyni, mert megveszíti magát pár perc után, egy darabig jó, aztán szorul, alig bírod mozgatni, csak visszafelé. Utána megindul, aztán kis használat után megint megszorul. Pedig faca kis gép, de az is vagy 20-30 éves... tesco-s zöld hárombetűs bírja mióta ki lett cserélve a hőkapcsoló, marad az. Már a használt benzinesről is lemondtam, túl keveset keresek én hozzá, pár százezret simán el lehetne költeni barkácsgépekre. Ok, osztrák fizetéssel két havi béremet simán beáldoznám.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.24. 19:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Én támogatnám ezt a Makitát, meglehetősen sokat kibír, de ez nem akciós ár. Illetve ennyiért szinte mindig meg lehet venni. Én a helyedben szétnéznék a jófogáson és a vaterán. A napokban mintha 13-ért láttam volna.
 


  2016.09.24. 12:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Őszintén megmondom én rengeteget használom a sarokcsiszolót, így a 650-700w-osok nálam 1-2 évig bírták. Az is igaz, hogy nem ilyen márkás szerszámok voltak. Vagy a csapágy, vagy a hajtómű, vagy a kapcsoló, de volt olyan aminek a tekercsei égtek le. Akkor vettem egy 1200 w-os metabot. 2005-2006 körül, de lehet régebbi. Akkor 20000 Ft. körül volt az ára. Ez bír mindent, rengeteget csiszolok vele vasat, de persze vágom is, betont vágtam vele hosszabb távon, cserepeket, csempéket. 3-4 éve szénkeféket cseréltem benne, meg a hajtóműbe zsírt cseréltem. Más baja még nem volt.
Ez volt az első márkásabb szerszámom, mert a hobbí bosch, B&D nem tartom annak. Azóta inkább gyűjtök rá és veszek egy jobbat. Még a piros einhellek amik beváltak, de csak olyat veszek belőlük, amivel átlagos munkát végzek. Piros einhellből, van vésőgépem, fűrészem, szalagcsiszolóm (ezt nagyon gyűröm, de bírja!), dekopírfűrészem.
 


  2016.09.24. 12:15  Hozzászólás  Válasz Imre (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Hmm... és mennyi ideig bírják a gyűrődést? Magáncélra, itt-ott amott, sokat nem lenne használva. De mindegy is, mert ha kell, egy hónapban egyszer el tudok érte gyalogolni/biciklizni, és elhozom faterét :D megy a szigetelés árába ez a 15-18 ezer :dejo: :nahat: :super:
A cégben könnyű megcsinálni, hogy agyonhajtod, aztán ingyen cserélik, persze ha nem mondod meg hogy ipari célra kell :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.24. 11:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Ezeknek kb. ennyi az ára. 15-16000 Ft-ért AEG és Metabo is van. Metabo-t többre tartom, mint a Makitát. Ennek ellenére van Makita szerszámom és jók. Szimpátia kérdése.

Itt hasonló Metabo  , ez meg egy igen jó AEG gép.  Így szerintem érdemes megvenni ezt a Makitát, de nem a világ legjobb üzletét csinálod, mert a hasonló kaliberűek is ennyibe kerülnek
Makitára bóvített garancia van, de ha regisztrálod a metabot az is 3 év garanciát ad. itt megnézheted
 


  2016.09.23. 17:51  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.17. 10:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Ez persze nem a teljes géppark, de nem volt kedvem mindent elöszedni, a többi géppel majd késöbb megismerkedik. :-)"

Ennyi nekem is van, és ha jól megnézem, mindenből van vagy 3-4! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.22. 16:30  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Megint bövültünk:


WP_20160722_002.jpg
------------------------
Megtekintve 35432 alkalommal.

WP_20160722_001.jpg
------------------------
Megtekintve 35432 alkalommal.

 


  2016.07.13. 18:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Nem vagyok vállalkozó, ezekért keményen megharcolok, no de majd ha egyszer beindul a szekér.... :-)
 


  2016.07.13. 18:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Jó, de 1, vállalkozó könnyen megveszi és 2, ez munkára van :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.13. 18:06  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Új családtag érkezett, Nagy Piroska néven. Ez persze nem a teljes géppark, de nem volt kedvem mindent elöszedni, a többi géppel majd késöbb megismerkedik. :-)


WP_20160713_002.jpg
------------------------
Megtekintve 35457 alkalommal.

WP_20160713_003.jpg
------------------------
Megtekintve 35459 alkalommal.

 


  2016.03.26. 21:29  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
A paszírozó gép úgy látszik nem téma :-(


A Lux márkáról van valakinek tapasztalata? Olcsóbbiknak tűnik. Meg még a CMI van ami új, meg a Dremel.

Gergerg, ECS 20/40 az mtd elektromos láncfűrész? Most 22 ezer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.02. 13:52  Hozzászólás
  •   9   


---
 
Sziasztok!
Épített/tervezett már valaki passzírozó gépet? Lekvárokhoz, cefréhez, gyümölcsléhez, akármihez.

Ez például méretben is jó, a legtöbb gyári gép többszörös teljesítményre van kitalálva (100-7000kg/h). Bonyolultnak nem bonyolult felépítésű szerkezetek, de érdekelne kinek mi a tapasztalata ilyen gép építésével kapcsolatban!

Köszönöm
 


  2015.06.04. 12:34  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

---
 
Ha már dicsekedni is lehet, akkor nekem, meg ilyen fűrészgépem van! A teljes, amit az oldal mutat! :-D

Soha nem tanultam a famunkát, de olyan fájintos konyhát faragtam ezzel a géppel, hogy csak nosza! Ha kell, van képem is róla! :-D

[url]http://www.carbatec.com.au/triton-power-tools-accessories_c20845[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2014.09.13. 16:53  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Nekem azért ilyen újak és frissek a gépeim mert még csak néhány éve kezdtem el az otthoni barkácsolgatásokat és azért van ilyen kevés mert csak szépen lassan sikerül bővíteni a készletet. A rokonságban pedig akiktől kaphatnék régi, használt gépeket, azok még mind élnek és szükségük is van még egy ideig a saját gépeikre, szerencsére. :D És ezt le is kopogom, hogy még sokáig így is maradjon. :)
 


  2014.09.11. 19:24  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Rokon lélek, majd költözés után én is megmutatom nagyapám örökségét :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.11. 18:15  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Micsoda puccos gépek.
Nekem van egy hajdú energomat motorból barkácsolt köszörű, egy szovjet fúrógép, kitudja hány akkus behajtó, bavaria kisflex meg egyéb apróságok :D
Majd készítek képeket meg kicsit bővebb mesét.
 




  2014.09.07. 13:41  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
Folytatnám a sort én is néhány szerszámgéppel.

Az első ez a bosch sarokcsiszoló amelyet most vettem kb. egy éve 13000 Ft-ért és eddig nagyon jól teljesít. Persze ezt el is várom tőle hiszen csak úgy barkácsolós szinten használom hétvégenként és arra eddig tökéletes. Először fordulatszám szabályzósat szerettem volna, hogy tudjak vele fát is csiszolni meg egyebekre használni, de az túl drága volt nekem úgyhogy vettem ezt amelynek nincsenek extrái de sokkal olcsóbb és ugyanaz a minőség. A teljesítménye 700 watt, a korongátmérő 115mm és a fordulatszám 11000/min. Remélem még sokáig szolgál majd! :)

A következő ez az ugyancsak bosch márkájú multifuncionális csiszoló és vágó gép. 180 wattos 15000-21000-ig változtatható a fordulatszáma és kényelmes a fogása. Ajándékba kaptam kofferben és adták hozzá a két fajta vágót meg a delta csiszoló fejet egy csomag tépőzáras csiszoló papírral ami a képen van. Kb. 3 éve van meg és jól bírja. Ezt is szakaszosan használom és sokszor van, olyan helyzet amikor ezzel lehet a legjobban hozzáférni az adott munkadarabhoz és legjobban megoldani a munkát. Egyébkén ezzel puha fémeket, műanyagot és egyéb dolgokat is lehet vágni a fa mellet. Ezért én kellemesen csalódtam benne. Egyetlen negatívumot tudnék kiemelni. Az pedig az, hogy mikor elfogyott a mellé adott 6 db tépőzáras csiszolópapír akkor vettem az obiban egy új adag ugyanilyen csiszolópapírt és otthon szomorúan vettem észre, hogy a delta csiszoló talpra, (amire a papírt kellett volna rá tapasztani) nem akart rá tapadni az új csiszolópapír. Így hát vettem egy vadi új talpat is hátha az lesz a gond, hogy már lekopott a felülete. Erre még jobban nem akart rátapadni a csiszolópapír. :( Ezért én vettem egy tekercs két oldalú ragasztó szalagot és azt méretre vágva ráragasztottam a gumi talpra és arra ment rá a csiszolópapír. Így már jól rátapadt és én újra tudtam vele csiszolni. :D
Nem tudom, hogy ez mennyire volt érthető, de nekem ez volt az egyetlen problémám vele, egyébként teljesen jó.

Ezt a bosch dekopír fűrészt azért vettem, mert gyakran kell hosszabb falapokat vágnom. Erre nagyon is megfelel és meg vagyok vele elégedve. Extrák ennél sincsenek, mindössze talán annyi, hogy a fűrészlapot egyszerűen szerszám nélkül ki lehet cserélni és be lehet állítani rajta, hogy elfújja a port a vágás vonalában. A fém talpa elég masszív és jól be van állítva rajta a derékszög. A fűrészlap jól meg van vezetve és nem rezeg be, szépen vág és szerintem elég könnyű a súlya is. Fémben 4 mm-ig tud vágni megfelelő fűrésszel, fában pedig 65 mm-ig. Teljesítménye 500 watt, löketszáma pedig 3100/min. Azt hiszem az ára 12-13000 Ft volt másfél éve, mikor vettem. :roll:

Ez az 500 wattos skil már vagy 4-5 éve meg van és nagyon jól bírja. Nekem a teljesítménye teljesen megfelel mert ez tényleg 500 wattos és ezért jó kis ereje van. Direkt azért vettem mert az akkus fúró mindig lemerült amikor a legnagyobb szükség lett volna rá és egy idő után az aksik is tönkre mentek. Így most erre a fúróra mindig számíthatok, csak annyi, hogy a vezeték hossza véges és ez miatt mindig át kell dugdosni egyik helyről a másikba, ha át akarok menni a műhely másik végébe. Ezenkívül csak tokmány kulccsal lehet meghúzni rendesen a befogott fúrót és ez kulcs meg a hozzá való menet a tokmány külsején egy idő után kopik. Persze ehhez sok idő kell. Továbbá nincs rajta csavarozó funkció, csak sima fúró, meg ütvefúró. Ezért kell mellé valamilyen kis csavarozó fúró, ha nem szeretnénk a fúró funkcióval csavarozni. A fogása sajnos nem annyira kényelmes de azért ez nem tragédia. A pontos árára nem emlékszem de az biztos, hogy nagyon jó árban volt és ehhez képest az élettartalma meg a minősége is megfelelő. A befogható max fúróátmérő 13mm. A fordulata 0-3000-ig változtatható fúrás közben is és természetesen be lehet akasztani, hogy folyamatosan menjen akkor is ha nem nyomjuk a gombot.

Végezetül itt van még ez a kis mini fúró amelyet most vettem néhány hónapja 4714 Ft-ért + szállítási költség. Hátránya, hogy hozzá kell még egy adapter ami 18 voltossá alakítja az áramot, mivel ez a kis fúró 12-18 voltról működik. Nekem volt már ilyen adapter, úgyhogy nem kellett vennem. A teljesítménye 45w, fordulatszáma 20000/min. A befogható fúróátmérő 0,3-3,5 mm-ig van. Eddig jól teljesít. Vettem hozzá egy 100 darabos készletet mindenféle csiszoló, gravírozó, vágó fejjel. Így nagyon sokféle aprólékos munkát meg lehet vele csinálni sokkal könnyebben mint eddig. Mióta meg van, ezzel élezem a fúrószárakat is. Úgyhogy ha meg van minden tartozék hozzá nagyon hálás kis szerszám. ;)

Ennyit akartam most a barkácsszerszámaim közül bemutatni. Ezeken kívül még van néhány elektromos szerszámgépem, de azok már régiek és nem említésre méltóak. Ha van kérdés ezekről, nyugodtan tegyétek fel és én megpróbálok válaszolni. :mrgreen:
 


  2014.09.06. 18:45  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

rendszer admin
 
Kép Ezt a sövény-nyírót a maglódi BAUHAUS-ba vettem még tavaly (az enyém fűzöld színű).
Előtte volt egy másik, aminek a szára még egyszer olyan hosszú volt. Azt hittem, milyen jó lesz egy lendülettel akkora felületet egyformára leszedni.
Aztán rájöttem, hogy a kényelemnek böjtje is van, ugyanis minél hosszabb a szár, annál gyengébb, és érzékenyebb az esetleges vastagabb szárakra.
Eleinte nem is volt baj, de aztán egyszer meg is szívtam, véletlen elkaptam egy vastagabb szárat, és a motor tengelye egyből megsínylette. Még egy darabig használtam (kényszerűségből), de olyan volt már a hangja, mint a régi MTZ traktornak. :mrgreen:
Tanulva belőle rövid szárú sövényvágót vettem, és megérte. Bár nem erőltetem vele, de kisujjnyi vastag szárakat is úgy vág el, mintha csak a leveleket, vagy a vékony szárvégeket vágnám.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.06. 17:58  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt a gyerekektől kaptam.

Kép Egy marok-fúró, ami inkább csavarok ki-becsavarására jó. Nagyon könnyű, gyorsan feltölthető, nagyon kajak erővel, és meglepően sokáig bírja.
A hozzá adott több fajta fej a megszokottól eltérően nem kopik el pár csavar után, több mint egy éve használom, és még mindig az eredeti fejekkel.
Lehet hozzá kapni speciális fúrókat is, melyeknek a vége a megfelelő foglalatba van ágyazva, így fúrni is lehet vele kisebb lyukakat (3 mm-es fúróig akár fémbe is, 5-6 mm-es fúróval fába, vagy puhább anyagba).

Kép A másik egy fúró - ütve-fúró gép. Mindent meg lehet vele oldani, amit egy fúrótól elvárna az ember (persze nem árt a célnak megfelelő minőségű, és jó fúrót használni hozzá).
Amiért nagyon szeretem használni, az, hogy egyrészt hihetetlen könnyű, másrészt ehhez képest baromi erős.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.06. 17:17  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Milyen elektromos gépeket használtok? Márka, típus, mit barkácsoltok vele? Próbáljuk kikövetkeztetni, melyik feladatra melyik a legjobb! Fúrók, köszörűk is, mivel gondolom maximum a permetező elektromos a kertben :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég