Keres-Kínál beszélgetős ajánló Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A beszélgetős ajánlót leszámítva minden egyes konkrétan keresett, vagy konkrétan felkínált dolgot külön új témába kell írni, hogy az egész átlátható legyen!
A téma címe egyértelműen utaljon a dolog nevére, és arra, hogy keresed, vagy adnád.
A hozzászólásokban ne adjatok meg IRL adatokat (név, cím, telefonszám, stb.)!






  2014.08.08. 16:23  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Rhéman, a lila óriásból és Golden Sunray-ból szeretnék kérni.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.04. 15:51  Hozzászólás  Válasz beetee (27) hsz.-re 
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Mindenből lehet, amit kiposztolok. Ez egy régi lap, és trehány voltam, nem tettem fel a hivatkozást. :(

Az idény végén küldöm. :)
 


  2014.08.04. 09:13  Hozzászólás
  •   27   


---
 
Rhéman!
A White beefsteak nincs felajánlva cserére? Mert ott nem látom az ideirányítást...

...meg persze éppen az érdekelne egy kicsit. (nem létkérdés).
 








  2014.07.14. 21:53  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Van egy 3 méter magas Yuccám kiültetve a szabadba, de idén már nem visszük be teleltetni. Ha kell valakinek, elviheti!
 




  2014.07.13. 09:43  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Kezdenek érni a paradicsomaim. 7-10 nap múlvaelkezdem kitenni az éretteket, fotóval. Ha valami betegség nem üti fel a fejét, lesz 100+ fajta.

Mindegyikből egyszer fogok magot. Azután, mikor kiposztoltam. Szívesen cserélek. Nem csak paradicsom érdekel. A magokat az idény végén küldöm el. Csak azoknak küldök, akik itt veszik fel velem a kapcsolatot.

Kérem, hogy az igényt a kiposztolás után jelezzétek.

Néhány egyéb dolog is lesz. Például most 2 évesek a magról nevelt rebarbaráim. 5-6 tő biztos felesleges. Felajánlom őket.

Rövidesen beérik a Lestyán magja. Érik a mizuna magja (sárkányfog saláta). És, ha a szél nem viszi el, akkor a napokban szedek magot a vérehulló fecskefűről.

Ősszel lesz pár tő felesleges mahónia.

Csokoládé mentából is túltermelésben vagyok. :D
 


  2014.06.19. 20:52  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Ha valakinek van esetleg édesgyökér magja akkor az nyugodtan szóljon, én szívesen elfogadom! :roll:
 






  2014.06.06. 13:30  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:
Jegyeztem! Lesz majd több dolog, jó lesz, ha egyben küldöm, ami nem sürgős?


Persze! Messzi van még az ősz.
 


  2014.06.06. 13:28  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Jelentkeztem. Köszi. :)


Jegyeztem! Lesz majd több dolog, jó lesz, ha egyben küldöm, ami nem sürgős?
 


  2014.06.06. 13:27  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Folytonhagyma (sarjadék) magom van, elég sok, jó szívvel küldök jövő évi vetéshez annak, aki igényli.

Jelentkeztem. Köszi. :)
 


  2014.06.06. 12:51  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Folytonhagyma (sarjadék) magom van, elég sok, jó szívvel küldök jövő évi vetéshez annak, aki igényli.
 


  2014.06.01. 20:39  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Ezt írják róla:

A fagytűrő, másodvetésre is alkalmas zöldség finom, aromás, kissé borsos, csípős ízzel rendelkezik. Karakterisztikája miatt igen meghatározó, leginkább a borsos, tormás, mustárok ételekhez illik, de salátakeverékekben is isteni lehet.

Párolva és főzve is fogyasztható, a wokban készült ételekhez általában azonban csak ízesítőként szokták adni, míg virágba szökött szárát ínyencségként fogyasztják.Rendkívüli immunerősítő hatással rendelkezik, kiemelkedően magas a vas és foszfor tartalma, de rengeteg béta-karotin is található benne.

Idén van először, még csak nyersen kóstoltam, összesen két fej van.

2014-06-01 11.39.29.jpg


Köszönöm!
 




  2014.06.01. 18:10  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:baby-lon-nak ígértem goji ágat. Az akkori gyökereztetés megsemmisült, mert megbuggyant a víz. Magom van, ki is kel, csak nem tudom magvetésből mikorra lesz termő növény?! Küldhetek.


Nagyon kedves vagy, köszönöm,de időközben tudtam szerezni egy kis gyökeres példányt.
 


  2014.06.01. 15:14  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:Nálam is akad néhány fajta növény. Szívesen cserélek, vagy ajándékozok majd magokat.


A végén komoly magbank jön össze. :)
 


  2014.06.01. 15:12  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon-nak ígértem goji ágat. Az akkori gyökereztetés megsemmisült, mert megbuggyant a víz. Magom van, ki is kel, csak nem tudom magvetésből mikorra lesz termő növény?! Küldhetek.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.06.01. 15:11  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Nálam is akad néhány fajta növény. Szívesen cserélek, vagy ajándékozok majd magokat.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.06.01. 15:09  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Szuper jó kis :) közösség formálódik ezen a fórumon! Csak így tovább!!
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.06.01. 15:00  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Milyen az íze? Mibe használod?


Ezt írják róla:

A fagytűrő, másodvetésre is alkalmas zöldség finom, aromás, kissé borsos, csípős ízzel rendelkezik. Karakterisztikája miatt igen meghatározó, leginkább a borsos, tormás, mustárok ételekhez illik, de salátakeverékekben is isteni lehet.

Párolva és főzve is fogyasztható, a wokban készült ételekhez általában azonban csak ízesítőként szokták adni, míg virágba szökött szárát ínyencségként fogyasztják.Rendkívüli immunerősítő hatással rendelkezik, kiemelkedően magas a vas és foszfor tartalma, de rengeteg béta-karotin is található benne.

Idén van először, még csak nyersen kóstoltam, összesen két fej van.

2014-06-01 11.39.29.jpg
 


  2014.06.01. 14:44  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Lesz lestyán, és mizuna magom.

A mizuna ismert még mizumaként, mustárspenótként, nameniaként és kiotói vízizöldként is, de gyakran emlegetik sárkányfogó saláta néven is. A káposztafélék családjához tartozó mizuna kínai eredetű, mégis Japánban terjedt el igazán.


Milyen az íze? Mibe használod?
 


  2014.06.01. 14:09  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Lesz lestyán, és mizuna magom.

A mizuna ismert még mizumaként, mustárspenótként, nameniaként és kiotói vízizöldként is, de gyakran emlegetik sárkányfogó saláta néven is. A káposztafélék családjához tartozó mizuna kínai eredetű, mégis Japánban terjedt el igazán.
 


  2014.06.01. 14:02  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Ide a cserére felajánlott, vagy keresett növényeket kellene írni. Persze ez nem zárja ki, hogy magában a növénnyel foglalkozó topicba kerüljön a szándék, de talán itt jobban áttekinthető.
Mindenesetre idén lesz több, mint 100 fajta paradicsomom. Van 200, de kicsi a kert, kb. 150 fér el, ha kikerül a borsó.
Ezekből fogok magot. Minden fajtát be fogok mutatni a honlapomon, de cserélni, csak azokkal fogok, akik itt jelzik a szándékukat. Ezzel is szeretném emelni a fórum ismertségét. :mrgreen:

A magokat szeptember második felében fogom postázni.


De jó, támogatom, ez lesz a kedvenc topicom. Én is felajánlom szerény magválasztékomat cserére, itt fogom közzétenni, hogy mit. Az alapítóknak minden ingyenes, és csere nélkül is küldök, valamint a fórum minden regisztrált tagjának, ha marad.
 


  2014.06.01. 13:01  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta: Majd megnézem a honlapodon, ha megtalálom (azt hiszem, nem mentettem el a linket), és választok valami érdekeset.


Nem lesz mindegyik.[url]http://rheman.uw.hu/[/url]
 


  2014.06.01. 12:26  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Én máris jelentkezem látatlanban vagy 2-4 féle magra:) Többre nem, mert kicsi a kert, és a bevált fajtákból is kell 2-3 tő. Majd megnézem a honlapodon, ha megtalálom (azt hiszem, nem mentettem el a linket), és választok valami érdekeset.
 


  2014.06.01. 08:28  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Ide a cserére felajánlott, vagy keresett növényeket kellene írni. Persze ez nem zárja ki, hogy magában a növénnyel foglalkozó topicba kerüljön a szándék, de talán itt jobban áttekinthető.
Mindenesetre idén lesz több, mint 100 fajta paradicsomom. Van 200, de kicsi a kert, kb. 150 fér el, ha kikerül a borsó.
Ezekből fogok magot. Minden fajtát be fogok mutatni a honlapomon, de cserélni, csak azokkal fogok, akik itt jelzik a szándékukat. Ezzel is szeretném emelni a fórum ismertségét. :mrgreen:

A magokat szeptember második felében fogom postázni.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég