Keres-Kínál beszélgetős ajánló Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A beszélgetős ajánlót leszámítva minden egyes konkrétan keresett, vagy konkrétan felkínált dolgot külön új témába kell írni, hogy az egész átlátható legyen!
A téma címe egyértelműen utaljon a dolog nevére, és arra, hogy keresed, vagy adnád.
A hozzászólásokban ne adjatok meg IRL adatokat (név, cím, telefonszám, stb.)!
  2015.07.07. 12:42  Hozzászólás  Válasz Rhéman (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   


---
 
Üdv. A narancs, illetve az almás mentára feliratkoznék, valamint a fekete berkenyére, és paradicsomra is alkudnék, ha lehet :)
 


  2015.07.07. 12:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

---
 
Szia!

"Vörös virágú trombita folyondár is lesz."

Ha nem laknál olyan messze, akkor a folyondár érdekelne - még a hagyományos folyondár sem -, mert az nem él itt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 12:03  Hozzászólás
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Ősszel kisebb kertrendezést tartok. Legalábbis remélem.

Ki fog kerülni néhány dolog, amit felajánlok az érdeklődőknek.

Lesz menta, marokkói menta, csokoládé menta, narancs menta, és almaillatú menta. Orosz tárkony, csombor, oregánó.

Lesz talán Pralina (hegyi körte Rainbow Pillar), és fekete berkenye.

A rebarbara tövek is osztódásnak indulnak. Néhány tő mahónia is lapátra kerül.

Vörös virágú trombita folyondár is lesz.

És lesz több mint 100 féle paradicsomból mag, és talán marad füge, gyökeres dugvány. (Remélem, ezt a kánikulát túlélik. 8-)

Semmit nem ígérek biztosra csak azt, hogy kizárólag azoknak küldök, akikkel privát üzenetben egyezem meg.
 


  2015.06.07. 10:04  Hozzászólás
  •   231   


---
 
Helló!

Paradicsom és kék csemegekukorica tájfajta vetőmagot keresek.
Ezenkívül keresek Boró és Porvai kék burgonya vetőburgonyát.
 


  2015.05.20. 19:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   


*
 
A paradicsomok szépen kikeltek /jó sok.../ ,hétvégére tervezem a kiültetésüket.Nekem a korábbi vetésre,palántanevelésre nincs lehetőségem,de ráérek megkostolni később is.
 


  2015.05.20. 18:22  Hozzászólás
  •   229   


---
 
Üdv mindenkinek!

Suncrest és Kyoto vesszőket szeretnék kérni június eleji hajtószemzéshez. Van valaki, aki tud segíteni? Esetleg cserélhetünk is, illetve a postát természetesen állnám. Fajtánként 5-6 vessző elég lenne. Cserébe Germensdorfi cseresznyét, alma fajtákat (golden, mutsu, starking), piros vilmoskörtét, kajsziból szegedi mamut, illetve Rakovszky-t, bár ebből csak pár darabot, mivel még picik a fáim.

Köszönettel:

tbalazs
 






  2015.05.12. 16:17  Hozzászólás
  •   226   
Avatar

terra alapító
 
STiszteletes!

A fűszereket a múlt héten kivettem, és vízben hagytam, hogy a gyökerei nagyobbak legyenek. Holnap kiveszem a növényeket, visszavágom, és a gyökerek köré nedves papírtörlőt teszek. Délben elsőbbségivel feladom. Ha feladtam, értesítelek. Remélem élnek, amikor megkapod. Tedd vízbe pár órára, aztán cserépbe, mert úgy jobban tudod gondozni. 10 nap múlva mehetnek a kertbe, földbe, A méregzöld a marokkói menta, a másik a csokoládé menta. A keskeny levelű az orosz tárkony. Ez szemben a franciával bírja a telet, de kissé "durvább" az íze.

Megköszönném, ha szólnál a sikeres telepítésről. Akkor, ha gond van vele ősszel küldök, a visszahúzódás után gyökerest.

Igaz volt, akinek küldtem, de eltűnt, és nem tudom, hogy sikerült-e a szaporítása.
 










  2015.05.07. 20:13  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Uhh. Akkor maradok a fényképénél. :lol:
Amúgy ma körbejártam a környéket, megnéztem hogy kertészkednek a jászok, Jászfelsőszentgyörgyön kezdtem, onnan Abádszalók, majd Poroszlón keresztül haza.
 






  2015.05.07. 20:04  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Jászalsószentgyörgyön dolgozok pár napot, Pusztamonostor érintésével. Onnan messze vagy?

Javítva, Jászfelsőszentgyörgy.
 




  2015.05.07. 19:53  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Egy pillanatra előtérbe került a szenvedélyem, a realitással szemben. A kertem kicsi, a dinnyéhez egyáltalán nem értek. Elnapoljuk jövőre.
 




  2015.05.07. 19:22  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, de ne fáradj vele. Jövőre kérek majd párszem magot, ha addig nem látok az üzletben.
 










  2015.05.07. 18:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


---
 
Természetesen jó, addíg sok víz lefolyik a Dunán, vigyázok a szép kis cseresznyefádra, és még sokat beszélgetünk itt a fórumon.
 




  2015.05.07. 18:48  Hozzászólás  Válasz Jana11 (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
Legyen ősszel, és ha nem a világ másik végén laksz, elmegyek érte, és viszem a fügéket. Jó?
 


  2015.05.07. 18:43  Hozzászólás  Válasz Rhéman (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
A felajánlott, immár a te fád él és virul. Minden attól függ, mikor akarsz ültetni. Szezonos sajnos túl vagyunk, és szabadgyökeres. Van esély a megmaradásra ha kiveszem, és 1-2 napon belül el akarod és el tudod ültetni, valamint 2 hétig folyamatosan locsolni. Másik opció, hogy ősszel, ha lehullatta leveleit, ez a biztosabb. Az eljuttatásról és címedről akkor beszéljünk, ha eldöntöd, melyik verziót szeretnéd.
 


  2015.05.07. 18:39  Hozzászólás
  •   205   


---
 
Van "felesleges" sárgabélű görögdinnye palántám, már futásnak eredtek. Ha kell valakinek, szívesen adok, de ezért el kellene jönni, nem hiszem hogy a Postát túlélné.
 




  2015.05.07. 14:42  Hozzászólás  Válasz Jana11 (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

terra alapító
 
Látom, hogy nem egyedül vagyok a családi ezüst kiárusításával. :clap:
Persze, hogy érdekelne. Mivel tudom viszonozni, hogy jutok hozzá?
 


  2015.05.07. 14:34  Hozzászólás
  •   202   


---
 
Rhéman részére /aki itt ingyen kiárusítja a családi ezüstöt/ felajánlanék a nemrég kitört meggyfája helyett 1 db idén meggyre oltott finom, korai, ropogós cseresznyét. A nemes megtekinthető a gyümölcsfák hozzászólásokban. Ha keresne egy ilyen fát, akkor én kínálok.
 




  2015.05.07. 11:04  Hozzászólás  Válasz Rhéman (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   


---
 
Megragadnám az alkalmat, hogy érdeklődésemet fejezzem ki a portékáid iránt :)
 






  2015.04.25. 16:44  Hozzászólás
  •   197   


---
 
Akármilyen csinos is lehet rebarbara /Barbi/,
Kérlek Rhéman a fügét el ne felejtsd dugni.
Jobban szeretnék ősszel belőle kettőt kapni.
 


  2015.04.25. 15:50  Hozzászólás
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Tehát a rebarbara nem kell senkinek. :(

És füge? Szépen hajt a fügém. A fajtáját nem tudom, de finom, bőtermő, és az utóbbi évek időjárásában nem fagyott el. Én fát szeretnék, ő meg bokor akar lenni. A vitánk eredmény az, hogy mindig van egy csomó dugványnak való.

Ősszel szívesen küldök gyökeres dugványt, annak, aki most jelzi az igényét.
 


  2015.04.20. 14:19  Hozzászólás
  •   195   
Avatar

terra alapító
 
Hároméves zöld levélnyelű rebarbara töveim egyike magszárat hoz. Ha van igény magra, meghagyom, hogy ősszel legyen mag. Ha nincs jelentkező kivágom, hogy ne teremjen feleslegesen.
 




  2015.02.14. 14:13  Hozzászólás
  •   193   


---
 
Felajánlom ajándékba az alábbi tavalyról megmaradt magokat (2 éves)

paradicsom
Patvarci szőlőszem
Monori tájfajta
Tápláni konzerv
Jánoshalmai lugas
Ökörszív tájfajta

paprika
javított cecei
soroksári
kaliforniai wonder

uborka
öcsényi tájfajta
rajnai fürtös
párizsi fürtös

sárgadinnye javított zentai (2014-ben lejárt)
görögdinnye crimson sweet (2014-ben lejárt)

nem kérek érte semmit, ha valakinek kell valami csak jelezze és küldöm.
 


  2015.02.12. 15:19  Hozzászólás
  •   192   


---
 
Szia Rhéman ,

Hagyjál helyet, mert még nem választottál a 2014-es magokból - írj priviben
 


  2015.02.12. 14:16  Hozzászólás
  •   191   
Avatar

terra alapító
 
Klárika!

Hálásan köszönöm, minden bizonnyal a Te küldeményed érkezett ma meg.

Szeretném valahogy kompenzálni. Kérlek Pü.-ben add meg a módját.

Most áttervezem a kert ez évi beültetését. :lol: :lol: :lol:
 


  2015.02.10. 21:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   


*
 
...na ja, őszre én is tudok összeszedni,ha lesz rajta. Majd emlékeztess nyáron /én semmit nem jegyzek meg sajnos.../
 


  2015.02.10. 21:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


*
 
Barackfám van /RékAri féle /...de sajna a magjait nem tartottam meg,mondjuk tavaly csak pár szem termés volt rajta.
 




  2015.02.10. 15:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

terra alapító
 
Feltételezem, hogy nőtt valamit az a fácska, igy a 'türelem, barackmagot terem'. ;-)
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég