JÁTÉK A BETŰKKEL Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.02.10. 18:11  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
scroll
Valamikor elég régen volt egy népszerű televíziós vetélkedő Játék a betűkkel néven, Egry János vezette. Ennek szeretném most egy általam lebutított (nem volt nehéz :-D ) változatát közreadni.
A játék menetét a következőképpen képzelem el: 13 betűt és alatta 13 számot fogtok látni. A feladat az, hogy ezekből a betűkből egy olyan értelmes magyar szót alkossatok, ami a lehető legtöbb pontot éri. Követelmények:
1. Egy játékhoz több megoldást is lehet készíteni bárkinek, de ezt természetesen csak akkor érdemes, ha a későbbi megoldás(ok) pontértéke egyre magasabb.
2. Egy betűt csak egyszer lehet felhasználni, kivéve, ha a betűk között ugyanaz esetleg kétszer szerepel.
3. Alkalmanként "joker" is szerepelhet a betűk között, ezt *-gal jelölöm és ide bármilyen egyjegyű hangzót be lehet helyettesíteni.
4. Tulajdonnév, tájnyelvi, idegen (illetve egyéb, mások számára nem értelmezhető) szó nem szerepelhet a megoldások között.
5. Ha valaki esetleg helyesírási hibát vét, vagy nem a szabályoknak megfelelő szót alkot, akkor a megoldása 0 pontot ér.
6. A keresztrejtvény szabályai az irányadók. Például az I, O, U és Ü betűk hosszú magánhangzós párját is el kell fogadni.
Tippek:
1. Célszerű toldalékokkal ellátott szót alkotni.
2. Ha a betűk lehetővé teszik, igék elé igekötőt is érdemes tenni.
3. Ugyanilyen módon kétjegyű mássalhangzót is létre lehet hozni a szóban, ha rendelkezésre állnak a megfelelő írásjegyek.
4. Helyesírási bizonytalanság esetén érdemes leellenőrizni a szót (mondjuk a neten)

Az egy játékra fordítható idő a betűk megjelenését követő 24 óra. Hogy ne vegye el senki kedvét a játéktól az, ha valaki rögtön az elején egy "felülmúlhatatlan" szóval jelentkezik, ezért a 2. és 3. helyezettek is kapnak pontot.
Így tehát:
1. helyezett: 3 pont
2. helyezett: 2 pont
3. helyezett: 1 pont
Kérem mindenkitől, hogy a megoldása mellett tüntesse fel, hány pontot ér a szava.
Holtverseny esetén (viszonylag sűrűn előfordulhat) a hamarabb beküldő játékos kapja a magasabb pontszámot.
Amennyiben lesz érdeklődés a játék iránt, a későbbiekben a játékosok is készíthetnek betűsorokat, természetesen ebben az esetben az illető kimarad a játékból.
Néhány tanács a betűsorok alkotásához: minimum 2, de inkább 3 magánhangzó legyen köztük. Ne egy 13 betűs szó összekevert változatát adjátok meg. Legyenek köztük a magyar nyelvben viszonylag keveset használt betűk is (pl: C, F, Ü stb)

BBCode TAG használata a beküldött megfejtéshez

Kód: Egész kijelölése
[rejtes]Elért pontszám számokkal$maga a szó[/rejtes]
Példa:
Kód: Egész kijelölése
[rejtes]63$futottam[/rejtes]

Tehát leírom a szerkesztőbe az általam kiszámolt, elért pontszámot, közvetlen utána nyomok egy "$" - dollárjelet (jobb Alt billentyű lenyomva, és hozzá nyomok egy "é" betűt), és közvetlen utána pedig leírom magát a szót.
ezután kijelölöm az egészet, és klikk a rejtes gombra

Ez így néz ki:
   63
futottam


Tehát ott az eredmény, amit elértem, de maga a szó csak akkor látszik, ha ráklikkelsz az Olvasás gombra.
Nagybetű, kisbetű, mindegy milyen betűvel írod be a szót, csak ne cifrázzátok. Elég a lényeget leírni.

Remélem érthető .... ;)
Ha valaki nem akarja vagy tudja alkalmazni a szó elrejtését, nem probléma, a többieknek úgyis érdekükben áll az előző megoldások megtekintése.
Egy utolsó kérés: a játék elkezdését követően indokolatlanul ne OFF-oljátok szét a topicot, a játékkal kapcsolatos kérdés, probléma természetesen mehet.

Sikeres játékot és jó szórakozást kívánok!!!
 
 




  2015.02.11. 18:28  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

---
 
Módosítottam kissé a játékszabályokon, hogy élvezetesebb legyen. A 0. hozzászólásban olvasható, de itt is kiemelném a lényegét: a felhasználható betűk számát 13-ra növeltem a nagyobb variációs lehetőség miatt. Következő nagyon fontos változtatás, hogy egy játékos több szót is alkothat egy játékon belül. Ennek természetesen csak akkor van értelme, ha a következő szó, szavak pontértéke egyre magasabb. Azért érdemes mégegyszer átfutni a játékszabályokon, hogy ne legyen probléma.
Hamarosan elindítom az első tényleges játékot. :wave:
 


  2015.02.11. 08:37  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

rendszer admin
 
eöyeknásélknükmr
6835561792163852


Ez nem teszt, hanem egy tényleges feladvány lenne. ;) :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2015.02.10. 23:42  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Azon gondolkodom, hogy rejtsem el azt hogy oberflachenschnittgeschwindigkeit :D :D annyi ilyen szép szót tudnék idézni :D van még a bodenbefestigundsplatten :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 23:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

---
 
Pedig próbáltam nehezíteni a dolgot a nem aláírással, de már kapisgálom a dolgot.
Helyes!
Gyerünk tovább, lehet az még több is :-D
 


  2015.02.10. 23:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
   39
agyrém


Ha tudok számolni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 23:16  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

---
 
Akkor még mindig csak gyakorlásként, hogy csiszolódjanak a dolgok:

G D T E B S É M R K Y A
8 8 7 2 9 6 3 7 8 6 9 4
 


  2015.02.10. 23:09  Hozzászólás  Válasz emendasajt (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

---
 
Na jó, a félreértések elkerülése végett: én most nem figyeltem a helyesírásra, csak azt néztem, hogy két külön szót írtál le!
Egyébként ajánlatos valamilyen helyesírási szótárt használni, hogy vitás esetekben tudj érvelni!
 




  2015.02.10. 23:01  Hozzászólás  Válasz emendasajt (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

---
 
Köszönöm hogy érdeklődsz :thumbup: A válaszom: nem Csakis egybeírt szó lehet a megoldás (összetett szó persze jó, mert azt ugye egybeírjuk)
 


  2015.02.10. 22:56  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   


---
 
Ha helyesírásilag külön kell írni mint ezt, akkor érvényes?
   59
DALOS PINTY

 


  2015.02.10. 22:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Táblázat kell :D Ragadozó mondja hogyan :D vagy Rhéman. Nekem most csak lument meg wattot mondjatok :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 22:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

---
 
És még egy kérdés: tudom, másak a betűméretek, de ennek ellenére sem tudom egymás alá rakni őket (a betűk alá PONTOSAN a számokat) Meg jó lenne nagyítani is. Hogyan?
 




  2015.02.10. 21:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

---
 
A játékot - úgy gondoltam - eleinte én indítom, aztán bárki, akinek kedve van hozzá. Én vagy más tehát kijelöl találomra - itt a változás - 12 betűt és szintén hasraütve ezek alá leír 12 számot. Illetve én úgy szoktam, hogy a húzósabb betűk több (pl: Ü, F stb), míg a sűrűn előfordulók ( E, A, T, O stb) kevesebb pontot kapnak.
 


  2015.02.10. 21:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
Na akkor nyugodtan: újból elindítom majd a játékot, ha kiforrt egy végleges verzió. Már most látom, hogy javítható: több betűvel érdemes játszani, nagyobb a találati és szórási lehetőség is. Folyt köv...
 


  2015.02.10. 21:20  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Ezt be kéne tenni a 0. hozzzászólásba - az elrejtés kódját -, meg egy táblázatot is, hogy melyik betű hány pontot ér. Vagy azt én határozom meg? Pl.:

D E G L P F N Á H Z A O I S T P Y
5_4_2 8 0 3 4 7 9_ 1 3 5 7 7 3 8 9
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 20:52  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

rendszer admin
 
Ha nektek megfelel a szavak elrejtése, tudok ajánlani egy megoldást.

Megnyitom, hogy tudjátok használni ezt a BBCode TAG-et.
Kód: Egész kijelölése
[rejtes]Elért pontszám számokkal$maga a szó[/rejtes]
Példa:
Kód: Egész kijelölése
[rejtes]63$futottam[/rejtes]



Tehát leírom a szerkesztőbe az általam kiszámolt, elért pontszámot, közvetlen utána nyomok egy "$" - dollárjelet (jobb Alt billentyű lenyomva, és hozzá nyomok egy "é" betűt), és közvetlen utána pedig leírom magát a szót.
ezután kijelölöm az egészet, és klikk a rejtes gombra

Ez így néz ki:
   63
futottam


Tehát ott az eredmény, amit elértem, de maga a szó csak akkor látszik, ha ráklikkelsz az Olvasás gombra.
Nagybetű, kisbetű, mindegy milyen betűvel írod be a szót, csak ne cifrázzátok. Elég a lényeget leírni.

Remélem érthető .... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.10. 20:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Egy a baj: Ragadozó nem ér rá, mert mostanában százalékolja ki a tippelős játék maradékát ;)
Nem rossz ötlet, sőt! de most nem vagyok képben a paprikamaggal, másképpen szólva sejtem, de nem egészen értem :-D
 


  2015.02.10. 20:31  Hozzászólás  Válasz Vebber (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

---
 
Tudod úgy gondoltam, ha már bemegy az ember a kocsmába, ne csak a feleseket igya, másképp is el lehet tartalmasan, jókedvűen tölteni az időt (természetesen a felesek mellett :-D )
 


  2015.02.10. 20:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
És mi lenne, ha el lenne takarva a megoldás, és csak akkor látnd, ha kattintasz rá, addig nem? Ragadozó megcsinálja :D azaz már kész is elvileg... lásd paprikamagok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 20:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
Ha viszont nem látod, akkor azt hiszed, senki sem próbálkozik :-D
Egyébként sok más megoldás is van, de hogy még több variáció legyen, lehet, hogy megnövelem a betűszámot. Ugyanakkor az is kihívás, ha eléred azt a pontszámot, amit az előtted lévő, mivel már nálad 1-gyel csökkent a megoldások száma. Sőt, az is jó, ha megközelíted!
 


  2015.02.10. 20:15  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

---
 
Azt kell mondjam, ez nem kertészet, de jó és olvasgatni fogom, még ha nem is (mindig) szálok be :)
 


  2015.02.10. 20:12  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Ez így nem jó, ha látod más megoldását :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2015.02.10. 19:26  Hozzászólás  Válasz Jana11 (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Sajnos ez nem jó :(
E és É betű között különbséget teszünk. Tehát ebben az esetben nem lehet a szóban két e vagy két é betű. De az a véleményem, hogy most nem kell még szigorúnak lenni, ez még nagyon a játék eleje, így próbálkozzál még, de legközelebb az ilyen megoldás már sajna csak 0 pontot fog érni.
 




  2015.02.10. 19:07  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

---
 
Szerintem most már menjen "vérre" :-D
A kérésem az, hogy a nicknevet ne írjátok le, az úgyis látszik, viszont számoljátok ki az elért pontot.
Jön tehát az első igazi:

J G E P K C Z N S É
5 8 4 9 6 9 9 5 7 5
 


  2015.02.10. 18:46  Hozzászólás  Válasz Jana11 (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Hát nincs mit hozzátennem, nagy gratuláció :thumbup: :clap: :clap: :clap:
Max 61 pont, számításaim szerint! Legközelebb nehezebb lesz! De azért még hagyok egy kis időt a tippelésre másoknak is, aztán jöhet a neheze :lol:
 




  2015.02.10. 18:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

---
 
Rögtön a hsz-be. Természetesen nem baj, más - bár nem írtam- ugyanezzel a megoldással már nem élhet. Az A és az Á az két különböző betűnek számít (mint az e és az é)
 


  2015.02.10. 18:32  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Hová írjuk a megfejtést? Más látja, az nem baj?
Most akkor az ,,A'' és ,,Á'' betűk két betűnek számítanak, vagy lehet mindkett ,,A'' vagy ,,Á'' a szóban?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron