Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Zenegép Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.05.25. 18:51  Hozzászólás
  •   0   

Mit hallgatsz most, mik a kedvencek, mutasd meg topictársaidnak, és daloljatok együtt! :D

Figyelem!
    A { YouTube } gomb használata megváltozott!
A továbbiakban a youtube teljes link nem használható, csak a link végén lévő karaktersor (video_id kód).

https ://www.youtube.com/watch?v=u914PJ7oktA

Használata
UPDATE:
(2015. 10. 24.)

Vissza álltunk egyenlőre az eredeti oldalon való megtekintésre.
A YouTube sok dolgot megváltoztatott, így ismét nehézkes lett az oldal betöltése a sok videó miatt.
Ráadásul a YouTube oldal sok klippet törölt szerzői jogok miatt, valamint újabban megint még több klippet töröltek "megtekintés számláló csalások" miatt.
Ezért több helyen a már régebben berakott videóklipp esetleg nem jelenik meg. :(

• Több klipp esetén a kódok egymás mellé, vagy egymás alá is tehetőek.
      Egymás mellé tétel esetén két kód között hagyjunk egy szóközt.vagy egymás alá helyezés esetén nyomjunk egy ENTER-t a két kód között.
    Nem kötelező, de jobban fog kinézni.

Omen - Kérdések nélkül
Kezdem, ezt hallgatom most, nagyon illik az új fórum elkezdéséhez:

Omen - Kérdések nélkül írta:Ha úgy jöttél, hogy fegyvert nem hoztál,
és nem azt látom, hogy gyűlölet hozott,
nem kérdezem, hogy vetett erre az út.
És nem kérdezem, mikor mész tovább.

Milyen istent imádsz,
vagy miben nem hiszel.
Nincs rajtad jel.
Csak itt leszel.
Olyan régen volt már,
mikor csak ennyi volt.
De szeretném, hogy így legyen.

Ez egyszerű. Ennél nincs tisztább.
Ezt szedte szét az idő, vagy más.
Hogy félelem nélkül, csak úgy együtt legyünk.
Most féreg van. Vagy robbantás.

Milyen istent imádsz,
vagy miben nem hiszel.
Nincs rajtad jel.
Csak itt leszel.
Olyan régen volt már,
mikor csak ennyi volt.
És nincs esély, hogy így legyen.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.07.26. 23:29  Hozzászólás
  •   312   

Na, itt egy kis újdonság, szeretjük két szám után eztet is :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.07.26. 23:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   

Mert jó! :D Ez is!

De ez is piszok jó:

No meg ugye ez is:

2015.07.26. 20:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   

Teljesen rászoktattál erre a stílusra... :thumbup:

2015.07.22. 15:25  Hozzászólás
  •   309   

2015.07.01. 23:41  Hozzászólás
  •   308   

Az utóbbi években szívesen hallgatok bossa novát is, roppant hangulatos. Két alkotás közülük: az első Stan Getz: Compact jazz c. albumának első száma, a Desafinado (érdemes az egész albumot meghallgatni annak, aki szereti ezt a műfajt:

A másik is nagyon közismert, az Ipanémai lány:

2015.06.23. 17:58  Hozzászólás
  •   307   

2015.06.07. 13:47  Hozzászólás
  •   306   

Néhány kuriózum, ami szinte teljesen feledésbe merült. Az első és második dalt a 60-as évek végén meglehetősen sűrűn sugározta a Magyar Rádió.
Ayumi Ishida - Blue Light Yokohama:

A holland csodagyerek, Heintje : Mama c. száma:

Domján Edit mindenkinek így marad meg az emlékezetében:

Végül egy nagyon ismert és népszerű betétdal Zeffirelli Rómeó és Júliájából (nekem ez a változat tetszik a legjobban, elég nehezen akadtam rá)
Glen Weston - What Is A Youth (egy másik szövegváltozatban A Time for Us):

Ha valaki esetleg a vágott változatnak örülne a zenehallgatás miatt, íme:

2015.06.01. 22:23  Hozzászólás
  •   305   

Gyors folytatás :D

Így egyelőre :D

2015.05.21. 22:53  Hozzászólás  Válasz Lactarius (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   

Parancsolj, szintén egy piszok jó szám :D

Vajon a Karamell gyerektől, meg a rádióban hallható hozzá hasonlóktól miért nem tud az ember tucatjó piszok jó számot linkelni? :wave: :thumbup:

2015.05.19. 21:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   303   

Nem baj, úgyis az egyik kedvencem.

2015.05.18. 21:34  Hozzászólás
  •   302   

Én mindig úgy vagyok, hogy egy előadótól hallgatok sok albumot, majd pár hét után csere :D a Motörhead után most Sonata Arcticát kaptok itt is pár hétig :thumbup:

2015.05.17. 08:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   301   

Nem rossz. Meg ez sem. ;)

2015.05.16. 22:45  Hozzászólás  Válasz Gypsy56 (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   

Csak Neked, ha már ideálizálgatós hangulatban vagy :D

Vagy ez, hátha jobban tetszik, ez is jó:

2015.05.16. 09:31  Hozzászólás
  •   299   

Szerintem minden hülye elmehet a 3,14csába, mert

Aztán lehet ideologizálni ...

2015.05.16. 09:24  Hozzászólás
  •   298   

Na most tudom én, hogy liberálbolsi, meg orrnehéz, de attól még EZ A ZENE !!! Semmi táltos, kurgán sincs, viszont JÓ !!
Hogy lehet ezt tolerálni ??? Vagy a mi zsidónk azért ... ?

2015.05.13. 19:06  Hozzászólás  Válasz Gypsy56 (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   

Maradok ennél :D

Meg ugye:

Bár a hangulatomhoz leginkább most ez illik:

2015.05.13. 10:11  Hozzászólás
  •   296   

Azok a csodás régi idők ...

2015.05.12. 19:02  Hozzászólás
  •   295   

Mai hangulatom. Lehet attól, hogy elolvastam a híreket.

2015.05.12. 08:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   

Á, ezek teljesen komolytalanok ! Hogy ők talán a világ legjobb gitárosai ? Nagy cucc ! Például az orrukon tálcát egyensúlyozva elég szarul bicikliznek ! :-D :-D :-D

2015.05.12. 08:13  Hozzászólás  Válasz andras (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   

Sajna hiába kerestem, nem találom a máramarosi szegényest. De itt annak kéne jönni ! :-D
Tudom, ettől frusztrált leszel. Kérlek, nézd el ezt nekem, de már felhólyagosodik a talpam ettől a "NAGY MAGYARSÁGTÓL", úgy menekülnék. Mint a BI-BIP csodamadár. (A kengyelfutó). Már nem akarok népiesch csűrdöngölőt, piros-fehér-zöld "hülyeséget megmagyarázót", csakrát, kurgánt, sámánokat. Kiver a víz tőle. Nekem ez a "kilógott a segge a gatyából, de legalább büszke". Tudom, nem érted meg, de talán érdemes lenne elgondolkodni ...

2015.05.12. 08:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   

Imádom, ahogy a brúgót masszírozza ! :clap:

2015.05.11. 22:56  Hozzászólás
  •   291   

Mondjuk értem nem kár :-D , de ezt a zenét kár lenne kihagyni! Köszi egyébként :)

2015.05.11. 22:53  Hozzászólás
  •   290   

17 - 18 éves koromban sokszor előfordultam a Vasas pasaréti úti pályáján. A büfében volt egy Wurlitzer. Azon hallottam (sokszor) ezt a számot.

Azt az előadást a napokban találtam meg a Gogle Play-on. De sajna azt nem tudom itt megmutatni.

2015.05.11. 22:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   289   

Régen hallottalak! :clap:

2015.05.11. 21:46  Hozzászólás
  •   288   

Itt is van három (zseniális) legény, jól elvannak egymás és a közönség szórakoztatására:

2015.05.11. 10:30  Hozzászólás
  •   287   

Kalotaszegi legényes:

2015.05.09. 07:34  Hozzászólás
  •   286   

Legyen inkább egy ilyen friss, legényes kora reggelre !

2015.05.07. 22:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   

Na jó'van, most meg már saját vallásod is van? Fogadjunk hogy ha nem is tetszik annyira, azért is hallgatod, jó hangosan, hogy a szomszédoknak is muszáj legyen hallgatni :D Most én is? :D :thumbup:

2015.05.07. 19:46  Hozzászólás
  •   284   

2015.05.07. 18:03  Hozzászólás
  •   283   

Akkor íme pár jó hang:

A Cool Head Klan-os már nem ugyan az a hang, lehetetlen hosszú időn át így énekelni, ahogy a videón :thumbup:

Össze lehet hasonlítani a nemrég újraírt alföldi szörnyedvénnyel...

2015.05.07. 08:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   

Megértem. Nekem szerencsém volt ismerni a bandát, ezt a számot már akkor is hallani, amikor még koncerten nem játszották. Szerintem Bazári (Babári József), az énekes megérdemli, hogy őt hallgassam, mert emlékszem, amikor az együttes kb kiröhögte ezzel a nótával. Ő írta, sőt ő játszotta orgonán, és énekelte. A többiek meg röhögtek a "giccsparádén". Aztán ez lett a legismertebb számuk. :roll:

2015.05.06. 19:56  Hozzászólás  Válasz Gypsy56 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   

A szám jó, de nekem az énekes hangja nem tetszik, és koromnál fogva nincs kötődésem az eredetihez, így aztán inkább feldolgozásokat hallgatok, mint pl ez itt:

2015.05.06. 08:18  Hozzászólás
  •   280   

Ennél jobb nóta most egyszerűen nem jut eszembe ...

Azért ez is ott van valahol nálam ...

2015.05.02. 19:59  Hozzászólás
  •   279   

Ma egyszerűen ilyen hangulatom van.

2015.05.01. 12:28  Hozzászólás
  •   278   

Diktátor bácsi, én tényleg nem tudom mire hajaz a Motorhead legutóbb belinkelt száma, nem vagyok én olyan öreg :D gergerg meg Rhéman lehet érti, de én nem :D

Na de akkor ha már ír...

És a gasztrorock kifejezés ismerős? :) hatalmas :thumbup:

Talán ennyi elég is lesz. Na jó, legyen egy kis magyar is még :D

Meg akkor már ez is, alkalomhoz illően :D sajnos a végén a szökést nem találtam, az a legjobb jelenet, de ez sem rossz :lol:

,,ahol cári kisasszonykák topánkái tapodták...'' :lol:

2015.05.01. 11:29  Hozzászólás  Válasz Diktátor (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   

Valamikor már előhozakodtam ezen a fórumon a Crimsonnal a Starless kapcsán, nekem feltétlenül és magasan ez a zenekar a NÁMBÖR VÁN!!! Annak ellenére is, hogy néhány számukat nem tudom befogadni, többségük viszont remekmű (Lizard, in the Court..., Epitaph, Cadenece and Cascade, in the Wake of Poseidon, Island, Moonchild a sok közül, mind mind fantasztikus.
Nagyon kevés kedvelője van sajnos a Crimsonnak, éppen ezért :wave: :thumbup: :clap: :-D

2015.05.01. 10:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   

Az hát ! Csak úgy énekelne ? Milyen eretnek gondolatok ezek ??? ;)

2015.05.01. 10:20  Hozzászólás  Válasz Diktátor (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   

Jaja :)

Tavaly valamikor november végén olvastam egy cikkben, ahol a celebek ünnepi készülődése volt a téma, hogy például Ákos a fellépései, koncertjei során mintegy 90%-ban play-back-en nyomatja az éneket, és még ezekért is horribilis összegeket kér.

Azért tényleg már csak kíváncsiságból nem lenne rossz egy műsor összehozni, ahol a mai "menő" sztárok zenekar nélkül énekelnének.
Biztos vagyok benne, hogy sokan sírógörcsöt kapnának a csalódás miatt. A többi meg sírógörcsöt kapna kínjában a röhögéstől.
Szerintem a 10%-a nem menne át egy rostán .....

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2015.05.01. 10:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   

Hát na ! Mit nem mondasz ! Szerinted mi lett volna Kis Grófóval, meg a többi kóklerral ? Volt szerencsém hallani, amikor énekelni próbált a Vikidál. Aztán a Schuster Lóri leordította a fejét, hogy "HAMIS B+!!!" És tényleg ! Ma már szarunk rá, a sampler simán megoldja.

2015.05.01. 10:06  Hozzászólás  Válasz Diktátor (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   

Mondjuk ebben van igazad .... :)

De nem hiszem, hogy túl szigorú lennék, inkább talán kicsit igényes. :)
Régen volt egy olyan Magyarországon, hogy ORI.
Most olyan volt, amilyen. Viszont egy nagy előnye azért megvolt, csak olyanok kerülhettek könnyűzenei szinpadra, akik tényleg tudtak énekelni, és/vagy zenélni.
És ez abban az időben jellemző volt szinte az egész világon. Egyszerűen nem volt más lehetőség, mivel abban az időben még nem ismerték, vagy nem alkalmazták a Play-Back technikát.

2015.05.01. 09:55  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   

Szerintem túl szigorú vagy velük. Nem volt ilyen zenekar, csak stúdiózenészek, meg volt a látványvilág, de Frank Farian bizony tudta, mitől döglik a légy. Szerintem még ma is lesöprik a NAGYON COOL szavalókórusokat. Pl valami Kanye West nevű bunkó tolvajt. Persze lehet, hogy csak én gondolom így, de az egész kakofóniában az a pár hang OMEGA a zene ...

2015.05.01. 09:48  Hozzászólás  Válasz Diktátor (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   

Ha már Boney M .... :D
Soha nem volt egyetlen saját számuk sem.
Kialakítottak egy sajátos stílust, és előszedtek régebbi számokat, melyeket kicsit átformáltak a saját stílusukra.
Nem volt rossz zene, bulikba, diszkókba szuper volt. Bár nekem annyira azért nem nagyon tetszettek, de ennek ellenére nagyon széles körben nagyon népszerűek voltak.

2015.05.01. 09:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   

Biztosan csak ostobaságom okán, de én kedvelem a metal zenét, és a Thin Lizzy viszi a pálmát. A Metallica meg nyamvadt utánérzés ... Persze csak nekem ...
Szerintem csak a korom teszi ...

2015.05.01. 09:40  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   

Stimmel. Sőt, eredetileg egy gregorián. De attól még nem Thin Lizzy, nem is Yarbirds, stb. Már szerintem. Mint a többi satnya követő által kisajátított sok nóta sem ...

2015.05.01. 09:38  Hozzászólás
  •   268   

Persze én született kötsög vagyok, én ilyesmit hallgatok:

2015.05.01. 09:34  Hozzászólás  Válasz Diktátor (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   

:)
Eredetileg ez a dal egy Ír tradicionális dal.
Először a The Dubliners írta át könnyűzenei formába valamikor az 1960-as években.
Vagy 10 évvel később az éppen fellendülő akkori ír rock zenekar, a Thin Lizzy átírta kicsit az új stílusú rock zene formájára. Igazából ezt a dalt ismerte meg széles körben a világ, erre a változatra emlékeznek a legjobban.
Aztán valamikor az ezredforduló környékén a Metallica is műsorára vette egy keményebb rock stílusban átírva. Népszerű lett a szám, de csak azok körében, akik szeretik a Metallica-t, és a keményebb rock stílust.

2015.05.01. 09:29  Hozzászólás
  •   266   

Egyébként meg ... ha ez a zember nem fullad a saját hányásába ... Nagy dolgok lettek volna ...

2015.05.01. 09:14  Hozzászólás
  •   265   

de persze lehetne ez is, vagy bármi más !!!

2015.05.01. 09:04  Hozzászólás  Válasz Diktátor (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   

Szar dolog, ha az ember TÚL öreg. Ez pl mekkora nóta !!!

Na de akkor ez mi a fene ????

Hát ez ?????

Mottó: "Egy újszülöttnek minden vicc új!" :thumbup:

2015.05.01. 08:56  Hozzászólás  Válasz tgwh (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   

Hát ja. csak kicsit ismerős. Persze tudom, kötsög vagyok. :-D :-D :-D Ezt meg ismerjük máshonnan. Az meg ugye majdnem TSABA királyfi !!!

ElőzőKövetkező