Fejtörő feladványok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2015.11.28. 18:44  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

---
 
Négy kérdésem volna, de szerintem a megoldást többen ismerik. De azért felteszem:
1. -Hogy lehet betenni egy elefántot a hűtőbe?
 


  2015.11.28. 18:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


---
 
Így van! Most már elárulhatom. Egy pentagramma.
Névtelen.png
------------------------
Megtekintve 7115 alkalommal.


De andrásé is jó megoldás!
 












  2015.11.28. 18:19  Hozzászólás  Válasz emendasajt (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

---
 
Egy háromszög, aminek két csúcspontjából húzunk egy egyenest a szemközti oldalra. De nem, legfeljebb valami hasonló. Kicsit még gondolkodom.
 




  2015.11.27. 22:13  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

---
 
A "fiús-lányos" megoldás:
A trükk az, hogy az első közösülés alkalmával az egyik gumira rá kell húzni a másikat. Jelöljük a külső gumit B-vel a másikat pedig A-val. Első alkalommal közösüljön Antal és Anna. Ekkor az A gumi belső fele ér Antalhoz, a B gumi külső fele pedig Annához. Antal magán hagyja az A gumit, de a B-t lehúzza, és közösül Brigittával is. Tehát az A gumi külső fele ér Brigittához. Ekkor Antal már elvégezte a dolgát, következik Béla. Béla először a B gumit húzza fel, ami belülről még tiszta, kívülről pedig eddig csak Anna ért hozzá, tehát Annával nyugodtan közösülhet. Legvégül ugyanerre a gumira ráhuzza az A gumit, aminek a külsejét eddig Brigitta használta, és közösül Brigittával is.
 


  2015.11.27. 22:08  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

---
 
Az Einstein feladvány megfejtése (Alibá után szabadon): "német" Aki akarja, kijelöli és megnézi. A megoldás levezetése nagyon hosszú, így azt ennél a feladatnál nem mellékelem.
 


  2015.11.27. 21:44  Hozzászólás
  •   23   


---
 
Én is feladnék egy feladványt. Annó matematikaórán találkoztunk vele.
Adott 10db hordó. (Nem a hordón van a hangsúly, lehetne akár helyette kutyaól is...)
Nos, ezt a 10 hordót kellene elrendezni 5 egyenes sorba, úgy, hogy minden sorban 4 hordó legyen. Elgondolkodtató, de nem lehetetlen!
 


  2015.11.27. 21:02  Hozzászólás  Válasz baby-lon (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
A magam részéről passz, még kérdezni sem tudok egy értelmeset sem... :-(
Az előző két feladvány megoldását 22 óra körül közzéteszem, ha nem lesz ellenvélemény.
 




  2015.11.27. 20:00  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk ez a kedvenc:

"Jancsika benyit egy szobába, és meglátja Juliskát a szoba közepén fekve eszméletlenül, meztelenül, körülötte víztócsa. Mi történt?"

Lehet kérdezni, fejenként max hármat!
 






  2015.11.27. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Könnyű ilyen nyilatkozatokat tenni, amikor a feleséged éppen a konyhában csinálja a vacsorádat :D Lenne csak ott melletted --> :angry-banghead: :banana:
 




  2015.11.27. 18:00  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

---
 
Két férfi (Antal és Béla) felhív magához két utcalányt (Annát és Brigittát). Mindketten szeretnének közösülni mindkét lánnyal, de csak két darab óvszerük van. Mind a négyen biztonságos szexet akarnak, azaz egyikük sem szeretne elkapni semmiféle nemi betegséget a többiektől (férfi-férfi és nő-nő viszonylatot is beleértve). Megoldható-e a kívánságuk? Ha igen, hogyan?
 


  2015.11.27. 17:47  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

---
 
A legutóbbi és a mostani (meg még néhány következő) feladvány Gáspár Merse Előd honlapjáról származik. Amit hamarosan közlök, azt tegnapig nem ismertem és ilyennel még sohasem találkoztam a fejtörők között. Mert ez bizony 18 éven felülieknek szól és nemcsak a megoldás nehézsége miatt! Ezért kérek minden megoldással próbálkozó fórumozót, hogy próbálja "madárnyelven" megfogalmazni mondandóját, nehogy a zord modi :remulet: kivetnivalót találjon benne :lol: Ja, és bízom abban, hogy senki lelkivilágát nem sértem meg vele :)
 






  2015.11.27. 10:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Felkapcsolom az egyiket, kicsit úgy hagyom. Felkapcsolom a következőt. Lemegyek, amelyik meleg, az az egyes, amelyik világít az a kettes.

Lehet, hogy hülyeség, mert nem ismertem.
 


  2015.11.27. 10:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
Felgyújtom az egyik égőt, hagyom, hogy kiforrósodjon, majd leoltom. Utána felkapcsolok egy másikat és lemegyek a pincébe. A többi már könnyű.

Nem magamtól jöttem rá (nem vagyok annyira okos :geek: ), nemrég hallottam valakitől.
 


  2015.11.27. 10:05  Hozzászólás  Válasz andras (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Szóval... az igaz, hogy oroszlán nincs a sivatagban, de ez egy kis vicces megoldást követel.

Eldobom az almát, s mivel "az alma nem esik messze a fájától" felmászok a fára. Így "lóvá tettem" az oroszlánt, felszökők a lóra és elvágtatok a "szélrózsa minden irányába". "Oroszlán legyen a talpán" amely elkap engem. :nahat:

Van egy másik is:
Hogyan terítem ki a kimosott nedves ruhát egy olyan üres szobában, ahol csak egy ablakkilincs áll a rendelkezésemre?

Gondolkozás közben "egy gondolat szeget üt a fejembe", kihúzom a szeget, így "egy nagy kő esik le a szívemről", felveszem a követ és beütöm a falba.
Mivel megoldottam ezt a "gordiuszi" csomót, kihúzom a kilincs és a szeg között és kiterítem a ruhát.
 


  2015.11.26. 23:52  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

---
 
Egy viszonylag egyszerű, gergergnek ajánlva, de nyilván nemcsak neki:

Egy villanyszerelő bekötött a pincében három lámpát, amelyeknek fenn a lakásban van a kapcsolójuk. De sajnos elfelejtette, hogy melyiket melyikhez kötötte. Fent van a lakásban, és csak egyszer szeretne lemenni a pincébe, majd visszajönni. Hogy állapítja meg, hogy melyik lámpához melyik kapcsoló tartozik?
 


  2015.11.26. 23:49  Hozzászólás  Válasz andras (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Miért haragudnék? Annál is inkább, mert úgy 5 perc után éppen passzolni akartam, amikor beugrott: sivatagban oroszlán???
 


  2015.11.26. 22:52  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
Szerintem sikeres lesz ez a topik, csak idő legyen. Gratula :dejo:

Lazításként egy kicsit én is beleszólok, ha nem haragszol:
Hogy szabadulsz meg a sivatagban egy oroszlántól ha a kezedben van egy alma?
 


  2015.11.26. 22:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
2003/4 vagy 2004/5-ben szilveszter alkalmával mutattam be ezt a fejtörőt a fiataloknak, de azóta már nem emlékszem a megoldásra. Minden esetre azt gondoltam jót pihenhetek egy ideig, de bánatomra elég hamar megoldották. :) Nagyon élvezték.
 






  2015.11.26. 20:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Jó lesz ez a téma :D egyszer ezt végiglépegettem, csak egy jó - összetett - táblázat kell hozzá. Másodszor pár éve futottam neki, de félbehagytam :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.26. 20:21  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Einstein feladványa

A feladványban semmiféle trükk nincsen, egyszerű logikával megfejthető.

Tehát sok szerencsét és ne add fel!

Van 5 ház, mindegyik más színű
Minden házban egy más-más nemzetiségű személy lakik.
Minden háztulajdonos bizonyos italt részesít előnyben, bizonyos márkájú cigarettát szív és bizonyos állatot tart.
Ezen személyek közül EGYIK SEM iszik UGYANOLYAN italt. Nem szív ugyanolyan cigarettát és nem tart ugyanolyan állatot, mint valamelyik szomszédja.

A kérdés: Kié a hal?

Tudod, hogy:

A brit piros házban lakik.
A svéd kutyát tart.
A dán szívesen iszik teát.
A német Rothmanns cigarettát szív.
A norvég az első házban lakik.
A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.
Aki Winfield cigarettát szív, szívesen iszik sört.
A sárga ház tulajdonosa Dunhill cigarettát szív.
Az a személy, aki Pall Mall-t szív, papagájt tart.
A férfi, aki a középső házban lakik, tejet iszik.
Aki Marlboro-t szív, az mellett lakik, aki macskát tart.
A férfi, akinek lova van, az mellett lakik, aki Dunhill-t szív.
A norvég a kék ház mellett lakik.
Aki Marlboro-t szív, annak a szomszédja, aki vizet iszik.
A zöld ház, a fehér ház mellett balra van.
 


  2015.11.26. 20:15  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Személy szerint roppant módon szeretem a logikai feladatokat, sajnos az idő múlásával a megoldásuk már egyre nehezebben megy. Arra azonban még képes vagyok, hogy az emlékeim alapján ide citáljak néhányat, ami annak idején kedves volt számomra. Ha valakinek kedve és ideje van, próbálja megoldani ezeket. Viszont egy kérésem lenne: ne forduljon azonnal segítségért pl. a google-hoz, próbálkozzon, "gyötörje" magát, megéri. Ha végképp elfogyott a szufla, akár egymás között is meg lehet beszélni a megoldáshoz vezető utat.
Természetesen bárki írhat ide feladványokat, ha tud olyat, ami szerinte érdeklődésre tarthat számot.
Hamarosan jön az első (igen nehéz) feladvány :)
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég