Fejtörő feladványok Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.12.15. 14:10  Hozzászólás  Válasz andras (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   
Avatar

---
 
andras írta:Három tojás megy a sivatagban.

Az első azt mondja: Előttem sivatag, hátam mögött két tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.
Azt mondja a második: Előttem egy tojás, hátam mögött egy tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.
Azt mondja a harmadik: Előttem két tojás, hátam mögött két tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.

Hogyan lehetséges ez?


Megoldás: TÜKÖRTOJÁS
 


  2015.12.14. 21:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

---
 
Tényleg fura megoldás. Volt egy könyvünk ilyen érdekes matematikai feladványokkal 10 éves lehettem mikor a kezembe került. Ahogy megláttam a feladványt kezdett rémleni, majd eszembe jutott, ez volt az első feladat benne. Csodálkozom, hogy ennyire megmaradt. A testvéremé volt aki 13 évvel volt nagyobb mint én, és abban az évben halt meg :(
 




  2015.12.14. 21:27  Hozzászólás
  •   232   
Avatar

---
 
Három tojás megy a sivatagban.

Az első azt mondja: Előttem sivatag, hátam mögött két tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.
Azt mondja a második: Előttem egy tojás, hátam mögött egy tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.
Azt mondja a harmadik: Előttem két tojás, hátam mögött két tojás, jobbra sivatag, balra sivatag.

Hogyan lehetséges ez?
 


  2015.12.14. 21:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

---
 
Ismerem, bár valamiért a megoldás nekem nagyon gyanús (matematikai értelemben). Többször elhatároztam, hogy utánaszámolok, de idáig nem került rá sor. Azért biztosan helytálló, mert már régen szóvá tették volna valahol, ha hiba lenne benne.
Egyszerre írtunk Andrással, és egyre is gondoltunk. :)
 


  2015.12.14. 21:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

---
 
Odaszámolta az ő tevéét is, így 18 lett:
18/2=9
18/3=6
18/9=2
9+6+2=17
Ő pedig visszavette a tevéét.
 


  2015.12.14. 21:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

rendszer admin
 
Erre az egyik legjobb válasz éppen az aláírásom. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.14. 21:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

rendszer admin
 
Ha már nem akarsz több feladványt írni, egyet még hozzá tennék.
Remélem nem volt még :)

Szulejmán, az öreg arab nagyon beteg, haldoklik, és a három fiát magához hívatja.
  • Fiaim, nagyon beteg vagyok, érzem, hogy meghalok.
    Ezért a 17 db. tevémet elosztom köztetek a következő módon:
    • Legöregebb fiam a legkedvesebb szívemnek, ő kapja a tevéim felét!
    • Középső fiam is kedves szívemnek, ő kapja a tevéim harmadát!
    • Legkisebb fiam ugyan rossz fiú, de Allah nevében ő is kapjon, a tevéim kilencedét!
Mielőtt még bármi mást tudott volna mondani, meg is halt.
A fiai pedig el kezdtek veszekedni, mivel sehogy sem tudták a tevéket elosztani apjuk kívánsága szerint.
Már éppen egymásnak esni készültek, amikor oda ért tevéjével Musszedin, a vándor.
Megkérdezte őket, miért verekszenek, majd miután a fiúk elmondták, pár perc alatt elosztotta a tevéket a fiúk apja kívánsága szerint, és békésen tovább tevegelt.

Mi történt abban a pár percben? :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.14. 21:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Hogy hülye a rab :D sorozatban gondolkodik, holott ezt semmi sem indokolja. Fordítva már gondolkodhatna, hétfőn lesz akasztás. Nem, akkor kedden, nem, akkor szerdán :D optimista volt pesszimista helyett. A konklúzió; mindig számítsatok a legrosszabbra, és akkor minden nap ajándék, minden dolognak csak örülni lehet! :D biztos van erre egy ősi kínai közmondás is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.14. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem a rab elcseszte azzal, hogy a vasárnapot kivette, és ezt a hibás logikát követve szépen kivette a többi napot is.
A vasárnap az utolsó nap, amikor is valóban nem teljesülhet a feltétel, de ettől még a vasárnap marad az utolsó nap.
Ezek alapján a többi nap közül bármelyik nap teljesülhetne a feltétel.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.14. 20:29  Hozzászólás
  •   225   


---
 
Bocsánat a késésért a válasszal, de nem voltam egy pár percig a gépnél.
 


  2015.12.14. 20:29  Hozzászólás
  •   224   
Avatar

---
 
Helyes :dejo:
Utolsóként ezt a feladványt másolom be: erre már nem kérek megoldást, de ha van kedvetek, beszélgethettek róla, mert fölöttébb érdekes (szerintem).

Kötél általi halálra ítélnek egy rabot, aki a végrehajtást a börtönben várja. A börtön igazgatója a következő parancsot adja a hóhérnak: az ítéletet a jövő héten kell végrehajtani, hétfőtől vasárnapig, de csak akkor, amikor reggel a rab még nem tudja, hogy az ítéletre aznap kerül sor.

A rab gondolkodik a cellájában, van ideje. Biztos, hogy vasárnap nem akaszthatnak, gondolja: mert az volna az utolsó lehetőség, tehát reggel már tudnám, hogy a hóhér csak aznap jöhet, így nem teljesülne a parancs. Igen ám, de emiatt szombaton sem akaszthatnak, mert ha a vasárnap kiesik, szombat lesz az utolsó lehetőség, és ezt megint csak tudnám már reggel. Ezután hasonló módon nem jó a péntek sem, és így tovább egész hétfőig. Így tehát a parancsot képtelenség teljesíteni.

Hurrá, gondolja a rab, elmarad az akasztás!

Ezek után szerdán (vagy bármelyik másik napon) megérkezik érte a hóhér. Ő az előző gondolatmenettel valóban nem várta, hogy ez épp aznap megtörténik; tehát a parancs teljesült.

Mi volt a hiba a rab gondolatmenetében?
 


  2015.12.14. 20:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

rendszer admin
 
Vártam, hogy emendasajt megindokolja, szerinte miért annyi, hiszen ő írt először.

...................

Közbe látom, megválaszolta. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.14. 20:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   


---
 
Ahány betűből áll, annyi a válasz!
HAT- három
NYOLC- négy
TÍZ- három
 




  2015.12.14. 20:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

rendszer admin
 
Az a gyanúm, hogy szerintem is HÁROM a jó válasz! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2015.12.14. 18:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

---
 
ÖT /nagybetűkkel?/

Bár nem, mert a válaszban csak az első nagy, meg hát szóban nagy betű :oops:
 


  2015.12.14. 17:03  Hozzászólás
  •   215   
Avatar

---
 
Egy kémet megbíznak, hogy tudja meg egy fontos raktár beléptetőrendszerének a működését. Odamegy a raktárhoz, és figyeli a bemenő embereket. Az elsőnek azt mondja a rendszer: HAT!, mire a férfi válasza: Három!. A következő embernek azt mondja: NYOLC!, mire ő: Négy!.
Kémünk gondolja,mi sem egyszerűbb ennél, oda megy, azt mondja neki a rendszer: TÍZ!, mire emberünk azt mondja : Öt!. A riasztó megszólal, a kémet pedig elfogják.
Mit kellett volna mondania?:)
 




  2015.12.13. 18:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   
Avatar

rendszer admin
 
   Szerintem
1 => egy
11 => egy darab egyes
21 => kettő darab egyes
1211 => egy darab kettes, egy darab egyes
111221 => egy darab egyes, egy darab kettes, két darab egyes
312211 => három darab egyes, két darab kettes, egy darab egyes
13112221 => egy darab hármas, egy darab egyes, két darab kettes, két darab egyes
1113213211 => egy darab egyes, egy darab hármas, két darab egyes, három darab kettes, egy darab egyes
stb, stb ....

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.13. 18:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

---
 
Elképzelhető, hogy jó ez a megoldás is (nem tudom, nem próbáltam megfejteni a gondolatmenetedet), de a feladvány szerzője másra gondolt. Ha van kedved, próbálkozhatsz még (úgy este 8-ig) :) (kíváncsi lennék azért, milyen módon kaptad meg a sorodat ;) )
 


  2015.12.13. 13:52  Hozzászólás
  •   211   
Avatar

rendszer admin
 
A megoldást nem írom le, csak az utána következő 2. sort.
Hátha ez valakinek segít (a matek még egész jól megy). :)

   Megoldás utáni sor
....
31131211131221

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.13. 09:35  Hozzászólás
  •   210   
Avatar

---
 
Helyes a megoldás :dejo:
Na, még vagy 2-3 és a magam részéről befejeztem :wave:

Milyen számok illenek a következő sorba?

1
11
21
1211
111221
312211
13112221
 




  2015.12.12. 22:57  Hozzászólás
  •   208   
Avatar

---
 
Az iskolai büfében a gyümölcslevet 2, ill. 3 dl-es pohárban mérik, 50, ill. 70 Ft-ért. Félix az egyik szünetben leszaladt a büfébe. A sorban előtte álló diák átadott 100 Ft-ot a büfésnek, és kért egy pohár gyümölcslevet.
- Két vagy három deci gyümölcslevet parancsolsz? - kérdezte a büfés.
- Csak két decit - mondta a diák.
A büfés átadta a gyümölcslevet és visszaadott 50 Ft-ot. Ezután Félix következett.
- Kérek egy pohár gyümölcslevet - szólt Félix, és átadott 100 Ft-ot.
A büfés visszaadott 30 Ft-ot és a adott három deci gyümölcslevet.

Honnan tudta a büfés, hogy Félix három deci gyümölcslevet kér, nem pedig két decit?
 




  2015.12.12. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
A távirányítót beejtetted az ágyad és a szekrényed közé hátra.

Ha egy háromszögbe belerajzolunk két derékszöget, akkor lesz benne két derékszög. Másképp nem, mert belső szögeinek összege 180 fok, és két 90 fokossal nem tud kijönni. A jó pálinka is csak 50-52 fokos... :)
 


  2015.12.12. 21:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

---
 
Először is: remélem, nem haragszol a feladvány miatt rám :) Ezt inkább mókásabbnak szántam és ez nem abból a fajtából való, amit matematikai logikával fejtenek meg. A feladványt nem is lehetett két sorba tömöríteni, emiatt több - elfogadható - megoldás is született, amit folyamatosan elutasítottam. Hogy miért? Mert a kérdésfeltevés olyan módon lett tálalva, hogy amiatt a legkézenfekvőbb megoldás (kabrió) az emberek többségének meg sem fordul a fejében ("ablakok fel vannak húzva", "nincs tetőablak" - mindkettő azt sugallja, hogy átlagos kocsiról van szó, nem nyitottról).
Ebben az esetben a célom a gondolkodtatás mellett a szórakoztatás volt, ami lehet, hogy sikerült, lehet, hogy nem :)
 


  2015.12.12. 21:11  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Na most én kérdezek egyet. Hova tettem a távirányítót? :)

Aki tudja a választ, bármit kérhet. :-)


De ha már itt tartunk, tud valaki olyan háromszöget mutatni amiben 2 derékszög van?
 


  2015.12.12. 20:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

terra alapító
 
Abban csak az volt, hogy fel van húzva az ablak. Az nem hogy nincs rajta lyuk. :( Utólag könnyű kifogást kreálni, pl. hogy nem cabrió kocsi volt. :thumbdown:
 
















  2015.12.12. 19:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   
Avatar

---
 
Éppen azon gondolkodtam, melyik sarokba vonuljak, két alkaromat védekező pozícióba helyezve :D
KABRIÓ!!!!!!!!!!
 


  2015.12.12. 19:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

rendszer admin
 
Nem biztos, hogy élmény lesz bakker!
Sokat agyaltam ezen a vackon, és valami beugrott, miközben éppen az Aerosmith együttes Crazy című videó klipjét néztem ......

Ha most azt fogod mondani megoldásnak, hogy a kocsi cabrio volt, nem segítek az asztali gépedbe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.12.12. 19:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, nem bánom. Szóval azt írja az újság hogy "egy lövés végzett vele" Vagyis nem azt hogy lelőtték. Ebből akár még az is lehet, hogy csak szemtanúja volt ahogy valakit lelőttek, és infarktust kapott.
 




  2015.12.12. 19:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
Akkor mese nincs. A golyó eltalálta, de nem halt meg rögtön, előtte gondolta kocsikázik még egyet, így beült az autóba és meghalt.

Nyertem?
 


  2015.12.12. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   
Avatar

---
 
Nagyon jó! Kár, hogy nem él már Peter Falk, kiváló forgatókönyvet készíthetnél a Columbo sorozathoz! :banana:
De megfejtésnek sajnos nem jó :'(
 


  2015.12.12. 19:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
Hogy lenne. A gyilkos betette a golyót a szivargyujtóba, aztán mikor a halott (aki akkor még egyébként élt) beült az autóba, ráadta a gyujtást, a golyó felmelegedett, elsült, és ezzel halottá változtatta a korábban egyébként még élő embört.

No jó?
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég