Fejtörő feladványok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    




  2016.09.19. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

terra alapító
 
Én tudom, de csak formalitásból: Nem bánja a kép szereplője ha megmondjuk?
 






  2016.09.19. 19:50  Hozzászólás
  •   280   
Avatar

---
 
Ez most nem fejtörő feladvány, inkább csak egy találós kérdés. Ki látható a kép jobb szélén a csinos kis menyecske mellett?
003.JPG
------------------------
Megtekintve 10890 alkalommal.

 


  2016.09.19. 19:49  Hozzászólás
  •   279   
Avatar

terra alapító
 
Hát... sokat nem időztem, de engem megfogott 15, pedig az egyiket kétszer is számoltam.
 














  2016.03.26. 16:47  Hozzászólás
  •   272   
Avatar

terra alapító
 
Itt egy újabb feladvány:
Bemész egy sportboltba és veszel egy ütőt meg egy labdát. A kettő ára együtt 1 font és 10 penny. Az ütő 1 fonttal drágább a labdánál. Mennyibe került a labda?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.22. 04:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   
Avatar

---
 
Köszi. :)

Nem tudtam válaszolni az utolsó kérdésedre, este 11-kor végeztem egy komoly beszélgetéssel, utána pedig túl fáradt voltam.
A hsz. alapján arra gyanakodtam, valamit félreértettem vagy van egy harmadik megoldás, de arra már nem volt idő sem energia, hogy utána nézzek.

Köszi a fejtörőt.
A tgwh-é is érdekes volt. :thumbup:
 


  2016.02.22. 00:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem legkevesebb 19 banánt ettek meg (ha jól számoltam).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.02.22. 00:37  Hozzászólás  Válasz andras (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   
Avatar

---
 
A megoldásod természetesen jó, gratulálok :dejo:
Igazából kicsit kötözködni is akartam meg nem is :) Kötözködni azért, mert úgy az igazi egy rejtvény, ha picit sikerül elbizonytalanítani a delikvenst (bocsi a kifejezésért!) Ha nem magyaráztad volna meg a megoldásod, akkor pedig kötözködni sem tudtam volna. Viszont ismételten:
- ha a maradék banánok száma 2, akkor a kupacok ennél több banánból kell, hogy álljanak -viszont úgy fogalmaztál, hogy "Ha a kupac szó legalább 2 banánt jelent", ez esetben a legalább 2 az 2-t is jelenthet. Itt voltam tehát disznó, annak ellenére, hogy igazam van :D
- a legkevesebb hány banánt ettek meg pedig értelemszerűen azt jelenti, hogy a két jó megoldásod közül a kisebb értékű a helyes a rejtvény szempontjából.
Még egyszer grat :thumbup:
 


  2016.02.21. 15:32  Hozzászólás  Válasz andras (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

---
 
Akkor most melyik változatod választod? (akármelyiket is, most még nem árulom el, hogy helyes-e vagy sem) :)
 


  2016.02.21. 15:25  Hozzászólás  Válasz andras (265) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   
Avatar

---
 
Lehet akkor nem értem a kérdést :nahat:

Így számoltam:

Az első:
23:3=7 maradék 2
7+2=9 23-9=14

14:3=4 maradék 2
4+2=6 14-6=8

8:3=2 maradék 2
7+2+4+2+2+2=19 összesen amit mind a hárman megettek

A második
50:3=16 maradék 2
16+2=18 50-18=32

32:3=10 maradék 2
10+2=12 32-12=20

20:3=6 maradék 2

16+2+10+2+6+2=38-at ettek meg összesen
 


  2016.02.21. 15:03  Hozzászólás
  •   266   
Avatar

---
 
Sem befolyásolni nem akarlak, sem a megoldást nem akarom még elárulni. Kicsit összefoglalva: a kérdés az, hogy legkevesebb hány banánt ehettek meg? Illetve azt tudjuk, hogy a maradék minden esetben 2 volt, tehát a kupacokban lévő banánok száma ennél mindenképpen több kellett, hogy legyen :)
 


  2016.02.21. 14:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

---
 
Az előbb 23 banánból indultam, így lett az eredmény 19.

Ha többről van szó a kupacban akkor ha jól számoltam, összesen 38 banánt ettek meg, és összesen 50 banánból indultak.
 


  2016.02.21. 14:21  Hozzászólás  Válasz andras (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   
Avatar

---
 
Mivel a maradék minden esetben kettő, ezért egy-egy kupacban ennél többnek kell lenni :) Mármint 2-nél, a legalább 2 jelenthet 2-t is...
 


  2016.02.21. 14:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   
Avatar

---
 
Ha a kupac szó legalább 2 banánt jelent,
akkor a férfiak legalább 19 banánt ettek meg összesen.
(Ha jól számoltam :?: )
 


  2016.02.21. 13:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   
Avatar

terra alapító
 
Az már jó megoldás.
Ezek a feladványok arra építenek, hogy az emberi agy először csak magát a gyümölcsöt veszi alapul. Ez a feladvány viszont már arra is tanítja a gyereket, hogy ne csak a szabvány megoldást lássa bele egyenesen a példába, hanem kutasson azon is túl, mert ha csak egy oldalról közelíted meg a problémát, akkor valószínűleg nem a legjobb megoldást választod. Sokan állítólag háborogtak a feladvány miatt, én nagyon jónak tartom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2016.02.21. 11:30  Hozzászólás
  •   258   
Avatar

terra alapító
 
A 15 is téves :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.21. 11:15  Hozzászólás
  •   257   
Avatar

---
 
Nagyon megköszönném, ha valaki az alábbi rejtvényt elvégezve megírná a megoldását még abban az esetben is, ha másnak is ez jött ki!

Gondolatolvasó:

1. lépés: Gondolj egy számra 1 és 9 között.

2. lépés: Szorozd meg a számot 9-cel.

3. lépés: A kapott számnak a számjegyeit add össze. (Pl.: 26 --> 2+6=8 )

4. lépés: A úgy keletkezett számból vonj ki 5-öt.

5. lépés: Most van egy számod. Gondolj egy olyan európai országra, ami azzal a betűvel kezdődik, ahányadik helyen az angol ABC- ben áll. Segítség: 1=a; 2=b; 3=c; 4=d; 5=e; 6=f... (Pl.: Ha a számod 2, akkor az ország (2=b): Belgium vagy Bosznia...)

6. lépés: A kapott ország 3. betűjével kezdődően mondj egy színt.

7. lépés: A szín 3. betűjével mondj 1 madárfajtát.

Milyen madárra gondoltál?

Szerinted élnek Dániában narancssárga rigók?!
 


  2016.02.21. 10:55  Hozzászólás
  •   256   
Avatar

---
 
A kókuszdió látványa az átverés benne: az ember hajlamos arra, hogy csak képileg nézze és ez esetben nem tulajdonít jelentőséget annak, hogy kettőt vagy egyet lát belőle, pedig a feladat megoldása szerint igenis van. Én inkább annak dőltem be, hogy túl egyszerűnek tartottam a feladatot :D
 




  2016.02.21. 10:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

---
 
Szia!

"A megoldás téves :dejo: én is benéztem elsőre :wave: majd a végén a tudományos verziót is megosztom, mit olvastam erről."

Amíg nem írsz, addig ...

15 ? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.20. 23:12  Hozzászólás
  •   253   
Avatar

---
 
Három férfi banánt szüretel. Mikor befejezik a munkát elálmosodnak és lefeküdnek aludni.
Kis idő múlva felébred az első. A közösen szedett banánt három egyenlő részre osztja, de ez nem sikerül teljesen, mert a végén kimarad kettő. Megeszi ezt a kettőt és megeszi a saját kupacát is. Marad két kupac. Lefekszik. Rövidesen felébred a második. Ő is elosztja három felé a talált banánt, de ez nem sikerül neki, marad kettő. Megeszi ezt a kettőt és a saját kupacát. Marad két kupac. Lefekszik aludni. Felébred a harmadik férfi, elosztja a talált két kupac banánt három kupacra, azonban neki is marad kettő. Megeszi ezt a kettőt és saját kupacát.
Legkevesebb hány banánt ettek a férfiak összesen?
 




  2016.02.20. 22:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   
Avatar

terra alapító
 
A megoldás téves :dejo: én is benéztem elsőre :wave: majd a végén a tudományos verziót is megosztom, mit olvastam erről.
A többiek esetleg használják a Rejtés gombot, hasznos :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.20. 22:22  Hozzászólás
  •   249   
Avatar

terra alapító
 
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.21. 20:23  Hozzászólás
  •   248   
Avatar

terra alapító
 
Ismeritek? Hogy került a szög a fába?
http://www.agraroldal.hu/szog-a-faban_img-1.html 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.01. 21:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

terra alapító
 
Én azért tovább nézegettem, de azért nekem is meglett :D :super:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.01. 21:24  Hozzászólás
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Az emberek 87%-a nem látja, mi nem stimmel a képen :D
Kezdésnek szerintem jó kis fejtörő, meg még dekoratív is :D :lol:

Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.15. 18:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   
Avatar

---
 
Örvendek, hogy kacagtál. :angel:

Jogos a megjegyzés :oops: Ezután a viccekhez írom, csak akartam, hogy egy kicsit izzadjatok. :lol:
 






  2015.12.15. 17:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   
Avatar

---
 
Szerintem nem lehetett másként értelmezni a dolgot, de... hiszek Neked, és most komolyan mondom, hogy nagyon jól esett az írásod! Kevés ember képes rá a mai világban, hogy beismerje esetleges tévedését és korrekt módon korrigálja azt. Te most ezt megtetted és ez egy nagy piros pontot jelent számodra! Tegnap - bevallom - elkapott az indulat, de ezek után természetesen visszavonom minden maliciózus megjegyzésemet és az egészre úgy tekintek, mintha az a pár hsz. nem is létezne és a csatabárdot jó mélyre elástam :)
Valamelyik fejtörőt (azt hiszem az órásat) valamennyire átalakítottam, de szerintem annyira nem lehet ezeket módosítani, hogy ne legyen megtalálható a neten (erre az átalakítottra rákerestem és nem dobott ki egyértelmű találatot).
 


  2015.12.15. 17:50  Hozzászólás  Válasz andras (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

rendszer admin
 
Ezek jók, és én nagyokat nevettem rajta.
Csak jó lenne eldönteni, hogy vicces, poénos kérdéseket írunk be, vagy komolyan elgondolkoztató valós feladványokat. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.12.15. 17:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

---
 
Nagyon félre értettél. Eszembe nem jutna, helyesírási hibákat keresni az írásaidban. Bocsásd meg, ha félreérthető volt.
Csupán logikáztam, mert először azt gondoltam, hogy a kis/nagy betű eltérésében lehet megoldás.

Megmondom őszintén tiltott segédeszközt is be akartam vetni, így copy majd paste a gugli barátunkba, de egy találat sem volt :). Így ennek elkerülésére nem elképzelhetetlen, hogy felkészülve az ilyesmire, némi változtatást eszközölve a feladatban, magad gépeled be.

Ha kijavítod a hibáimat, engem nem zavar, szokott lenni, mert nem olvasom át legtöbbször gépelés után. Azonban nekem nincs energiám másét javítani.
 


  2015.12.15. 14:11  Hozzászólás  Válasz andras (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   
Avatar

---
 
andras írta:Egy másik rövid:

Ha feldobod fehér, ha leesik akkorát szökik mint a városháza.

Mi az?



Megoldás: TOJÁS
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég