Fejtörő feladványok Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    










  2018.01.07. 14:40  Hozzászólás
  •   380   
Avatar

---
 
Egy kis könnyed feladat:

Egy kocka alakú süteményt teljesen bevontak csokival. Ezután 27 egyforma kiskockára vágták. Hány kiskocka keletkezik amelyiknek 0, 1, 2, 3 oldala van bevonva csokival?

kocka.png
------------------------
Megtekintve 9170 alkalommal.

 


  2017.12.01. 20:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (378) hsz.-re     Olvasás  
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
Majdnem 100%-os a megoldás! :dejo: A különbség annyi, hogy mivel a fotót előző nap készítettem, a Gloster 69 nem látszik.
/A 'tegnap' ültetett fajta felsorolásban ott van a magrólkelt, azt majd tavasszal oltom be - remélem Atifoci küld néhány jó fajtát./
A díjat azért megérdemled, mikor jössz kiásni? ;)
 


  2017.11.30. 21:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   
Avatar

terra alapító
 
Rebbellából van kettő, azt küldte Jana, és a magról kelt nincs a képen mert az félő hogy nagyra nő, így nem jó a sövénybe (máshová lett téve)
Volt még valami?
 


  2017.11.29. 23:43  Hozzászólás
  •   377   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap ültettem 7 almafácskát. ( http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146006766&t=9235952  ) Ma mégegyet (Gloster 69) hozzájuk. A tegnapiak fajtái: Idared, Gala Must, Royal Gala, 20-079, Rebella és egy magról kelt. Egy fajtából 2 db van.
Melyikből van kettő, ha Janától kaptam az oltóvesszőt?
Melyik nem látszik a képen? Miért?
(Aki mindhárom kérdésre jól válaszol, kap tőlem egy Kínai Császárfa csemetét, vagy mást.)
 




  2017.11.29. 13:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (374) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

terra alapító
 
Az előbbiek ültetnek két almafát. Mikor terem mindhárman másféle almát esznek róla. Hogy lehet? (Délelőtt ültettem egy Gloster 69 almafát, erről jutott eszembe.)
 






  2017.11.29. 10:54  Hozzászólás
  •   372   
Avatar

terra alapító
 
Két apuka és két gyermek sétál az utcán, találnak 3 almát. Hogy lehet, hogy mindenkinek jut egy?
 






  2017.11.28. 21:32  Hozzászólás  Válasz Alibá (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   
Avatar

---
 
Erre szerintem még a feladvány szerzői sem gondoltak :thumbup: Nem tudok belekötni a megoldásodba, el is fogadom, de próbálkozz egy másikkal is légy szíves :)
 


  2017.11.28. 21:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

terra alapító
 
A C betűk összekötése után a C betűk körein keresztül kell vezetni az A és a B betűket összekötő vonalakat. (Nem tudok képszerkesztőt használni. :'( )
 


  2017.11.28. 20:48  Hozzászólás
  •   367   
Avatar

---
 
A feladat a következő: az azonos betűket folyamatos vonallal össze kell kötni (értelemszerűen három vonal szükséges hozzá). Kitételek:
- a vonalaknak nem szabad keresztezniük egymást
- a téglalapon kívül nem haladhat vonal.

Fejtörő.gif
------------------------
Megtekintve 9520 alkalommal.


Képszerkesztő használatát kérném a megoldáshoz :)
 














  2017.09.19. 20:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

---
 
Valaki beleharap a középső lány bal mellébe
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!






  2017.09.09. 21:55  Hozzászólás
  •   357   
Avatar

terra alapító
 
7 jó kis feltörő, van közte nehéz, meg könnyű is. Illetve ki hogy gondolkodik.
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/7-talanyos-feladvany-amit-csakis-az-igazi-detektivek-kepesek-megoldani/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.08.30. 20:40  Hozzászólás
  •   355   
Avatar

rendszer admin
 
Amikor még én általánosba jártam ('60-as évek elejétől), a könyvekben nem hogy feladványhiba nem volt, de más hiba sem nagyon.
Pedig abban az időben még nem is hallottak a számítógépről, és így nem volt automatikus helyesírás ellenőrzés sem.
Volt viszont piros pont, meg fekete pont.
A magyar tanárunk meg időnként kijelölt egy éppen aktuális tankönyvet, és azt mondta, hogy aki talál benne helyesírási hibát, az kap egy piros pontot.
A szerezhető piros pontnak meg akkora értéke volt, hogy még a lustább tanulók is bújták érte a könyveket.
Mindezek ellenére nem sok piros pontot gyűjtöttünk össze .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.30. 20:32  Hozzászólás
  •   354   
Avatar

---
 
Tgwh - ennél a feladatnál igazából nem az az elsődleges gond, hogy hibás. Ha csak ez lenne a probléma, akkor minden átlagos képességű felnőtt rájönne erre és a hibát kijavítva könnyűszerrel megoldaná a feladatot. Itt viszont nem lehet találni olyan hibát, aminek a kijavítása után egy 7 éves gyerek már könnyedén el tudná végezni a példát. Én is olvastam már jó megoldást a neten, ez viszont már olyan értelmi képességet feltételez, amivel természetesen az elsős gyerekek 99,9...%-a nem rendelkezik. Következésképpen a megfejtés(ek) már nem is a gyerekeknek szólnak, hanem a felnőttek kíváncsisága arra vonatkozólag, hogy ők mit tudnak kihozni magukból.
 


  2017.08.30. 20:08  Hozzászólás
  •   353   
Avatar

---
 
"Viszont ami valakinek egyből szemet szúrt, hogy hol van itt leány-név????" - erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy maga a kérdés is érdekes! :D A mai tankönyvek közül sok tele van kisebb-nagyobb hibákkal.
 


  2017.08.30. 16:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

terra alapító
 
A mai tankönyvnek nem az a lényege. Valami módon elmagyarázza a tanár, aztán aszerint az egy mód szerint töltsd ki a feladatot. Tehát ha nem ismered a módszert, akkor valószínűleg nehezen fogod megoldani is.
   Tessék, itt ni
Rudi, Roland, Jusztin

szerintem a sorrend, és igen, szerintem a rózsaszín Jusztin lesz a lány. Hogy az nem lánynév? Dehogynem. Dzsásztinbíber Fatime, tessék, tipikus mai modern lánynév :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.08.29. 23:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   
Avatar

rendszer admin
 
Csak egy szösszenet!
Már közösségek próbálják megoldani ezt a feladatot, eddig eredménytelenül .... :hiha:
Az ok egyszerű volt, - kíváncsiság!
Ugyanis semmilyen logikus magyarázatot nem tudtam találni erre, így ezek szerint már a mai világba az általános első osztályából is kibuktam volna.

Viszont ami valakinek egyből szemet szúrt, hogy hol van itt leány-név????
Mert a Jusztin is kifejezetten férfinév, és a Jusztina lenne a női megfelelője még a magyar szabályok szerint is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.29. 10:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

rendszer admin
 
Én csak egy logikus lehetőségre tudok gondolni, hogy a saját cellája számát írta rá, így a monitoron a biztonsági őr csak azt látta, mintha a rab a saját ajtaja előtt állna.
Ezzel viszont két dolog is ellentmondásos:
  1. Nem csak az az egy monitor nézi azt az ajtót, hanem legalább még kettő a folyosót is két irányból, ahol láthatóak a rabok mozgása a cellájukból kilépve (vagy éppen az ajtajuk előtt állva).
  2. A vezérlőbe mindegyik gomb fel van jól látható módon címkézve, hogy az valójában melyik ajtót működteti.

Ebből kiindulva:
  1. Vagy tényleg ennyire alkalmatlan volt az adott őr a munkája ellátására, hogy ilyen alapvető dolgokat nem tudott észrevenni.
  2. Vagy benne volt a szökésbe ő is.
  3. Vagy ez a hír csak egy kacsa.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.28. 21:01  Hozzászólás
  •   349   
Avatar

---
 
Valami nem tiszta ebben a mostanában megtörtént esetben - elképzelhető szerintem fordítási hiba is:

"Eddig rejtély volt, hogyan tudott megszökni hétfőn egyszerre 12 rab is az alabamai Walker megye börtönéből anélkül, hogy a szokásos módon elreszelték volna a rácsokat, kifúrták volna a falat vagy alagutat ástak volna.
Jim Underwood seriff most elárulta a titkot, azaz hogy a rabok ujjnyi mogyorókrémmel át tudták verni az egyik börtönőrt, akik készségesen kiengedte őket.
Fogták a mogyorókrémet, felírtak egy számot az egyik kifelé vezető ajtóra, majd az egyikük megkérte a börtönőrt, hogy nyissa ki neki azt a cellát, mert vissza kell mennie valamiért. Az őr pedig gyanútlanul kinyitotta a szabadba vezető ajtót. A kiszabadult 12 rab aztán takarókat terített a börtön körülvevő szögesdrótos kerítésre, hogy ki tudjanak mászni.

A seriff elismerte, hogy a történet hülyén hangzik, de hozzátette, hogy ezek az emberek olyan ravaszak, mint a rókák. Underwood szerint a rabok előre kitervelték, hogy egy tapasztalatlan őrt fognak megkérni. Az átvert őr nevét nem árulta el, de állítása szerint a fiatal férfi csak nemrég óta dolgozott a börtönben.

Azóta 11 rabot már elkaptak, de Brady Andrew Kilpatrick még mindig szökésben van. Őt kábítószer-birtoklásért csukták le. Underwood seriff azt mondta, hogy a rabok büntetését súlyosbítani fogják a szökés miatt. Arról nem beszélt, hogy a mogyorókrémes trükköt benéző börtönőrre mi vár. "


Némi magyarázat a megértéshez: az újonc őr a vezérlőben dolgozott, ahol kamerán keresztül tájékozódott, illetve tudta nyitni az ajtókat is. A rab - ha jól értelmeztem a másutt olvasottakat - kiabálással kérte tőle az ajtó nyitását.
Kérdés: valóban a kifelé vezető ajtó számát változtatták meg a mogyorókrémmel, vagy a saját cellájuk számát írták át a szabadba jutást segítő ajtó számával?
 


  2017.07.14. 19:58  Hozzászólás
  •   348   
Avatar

---
 
A mai nap végére - mivel már úgyis bizonnyal mindenki fáradt - egy, az általános iskola 1. osztályos tankönyvéből származó feladat (nem fejtörő!) :tanc2: :

12745408_10201398316397024_7291805561705513452_n.jpg
------------------------
Megtekintve 9727 alkalommal.



Már maga a kérdés is érdekes! :D
 


  2017.07.14. 19:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   


---
 
Akkor jobbra menne, mert ott ellenkező irányba menne a forgalom
 


  2017.07.14. 19:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   


---
 
Nem volt szó melyik országban. Ha azt akarták volna tudatni, hogy Angliában van, akkor emeletes buszt raknak be. Az én logikám szerint.
 




  2017.07.14. 19:06  Hozzászólás  Válasz Imre (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   344   
Avatar

rendszer admin
 
És mi van Angliában????? Ott ez merre menne???? :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.14. 19:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   


---
 
Én csak most fedeztem fel ezt a topicot. A buszost szerintem már láttam valahol pár éve így azonnal az ajtók jutottak az eszembe, a számokat kiszámoltam, szerintem az nem volt nehéz. Akkor majd üzenetbe küldöm a megoldást, ha éppen belépek és látok megoldatlan feladatot.
 


  2017.07.14. 18:53  Hozzászólás  Válasz Imre (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   
Avatar

---
 
Már írtam, amikor jött a másodikra is a válasz - ez így nem ér, kirekeszteni másokat a játékból :D
Természetesen mindkét megoldás helyes, gratulálok! :thumbup:
 


  2017.07.14. 18:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   


---
 
Szerintem balra. A buszokon mindig a menetirány szerinti jobb oldalt vannak az ajtók, tehát a járda felé. Nem látszanak így a másik oldalt lehetnek. Akkor meg balra van az eleje. Ha csak nem tolat éppen.
 




  2017.07.14. 18:41  Hozzászólás
  •   339   
Avatar

---
 
És még egy, pihentetőül:
- Merre megy a busz? Balra vagy jobbra?
busz jobbra.jpg
------------------------
Megtekintve 9691 alkalommal.

 




  2017.07.13. 21:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
Nekem meg tegnap majdnem mindig az óramutató járásával ellentétesen, ma meg egyértelműen egyezően :nahat: Lehet, hogy ez a vég kezdete? :pias:
 


  2017.07.13. 21:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Nálam valami nagyon nem stimmel. Most kipróbáltam sak jobb, majd csak bal szemmel nézve. Hol erre, hol arra forgott. :mivanm:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég