Fakanál Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden ami a konyhában zajlik




  2014.06.06. 16:52  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Juhtúróval töltött tök, vagy gömbcukkini.

2014-06-05 10.54.41.jpg


Sós, enyhén ecetes vízben megfőzzük a megpucolt, zsenge tököt. Tűzálló tálba tesszük. A belsejébe felhalmozunk fele-fele arányban kevert juhtúrót, és tört, főtt krumplit, melybe egész tojást, és sok,sok apróra vágott kaprot teszünk. A keveréket sózni is kell, ha a túró nem elég sós. A töltelék tetejét meglocsoljuk tejföllel, meghintjük reszelt sajttal, megsütjük, és elpusztítjuk. :D
 


  2014.06.06. 16:43  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Befejeztük az eperlekvár befőzést, a hagyományos mellett lett rózsás, és indiai is... :)


Indiai? Azmiaz? :)
 




  2014.05.31. 16:40  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Vendég írta:
Igen, egy kis változás hatalmas ízbeli különbséget okoz!
Egyszerű japán ramen leves:
http://animeaddicts.hu/article.php?id.361
Maga az, hogy a zöldséget nem főzöd, hanem sütöd, teljesen más ízvilágot ad. Nagyon finom és egyszerű leves, érdemes megkóstolni.


Ja, ez én vótam, csak kiléptetett a rendszer :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.31. 16:38  Hozzászólás
  •   27   


*
 
Rhéman írta:
Nagyon más a főtt hagyma, vagy az olajon karamellizált, a sült paprika, és a főtt. A rácponty nem paprikás tejföllel készül. A két étel közt legalább annyi különbség van, mint hasonlóság. Szerintem megér egy próbát.


Igen, egy kis változás hatalmas ízbeli különbséget okoz!
Egyszerű japán ramen leves:
http://animeaddicts.hu/article.php?id.361
Maga az, hogy a zöldséget nem főzöd, hanem sütöd, teljesen más ízvilágot ad. Nagyon finom és egyszerű leves, érdemes megkóstolni.
 


  2014.05.31. 15:27  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
fügeíz írta:
DSC_0219.jpg


Csokis csokitorta eperrel, tejszínhabbal, tegnapi produkció. Ez volt a mini adag.


Csinos darab. :D
 


  2014.05.31. 12:17  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:Én szoktam szórni a rácponty tejföllel bevont tetejére piros paprikát is dísztésként, csak megszórom - mutatóba.


Általában nem használnak fűszer paprikát a rácpontyhoz. Az én kajámban a szalonna zsírja, és a fűszer paprika, meg a tejfel, alkot egy intenzíven paprika ízű, füstös szószt. Ez adja meg az uralkodó ízt. Azért is írtam meg ezeknek a mennyiségét, hogy láthatók legyenek az arányok. A többi nyilván adagfüggő.
 


  2014.05.31. 11:47  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Nagyon más a főtt hagyma, vagy az olajon karamellizált, a sült paprika, és a főtt. A rácponty nem paprikás tejföllel készül. A két étel közt legalább annyi különbség van, mint hasonlóság. Szerintem megér egy próbát.


Én szoktam szórni a rácponty tejföllel bevont tetejére piros paprikát is dísztésként, és hogy ne legyen olyan hófehér tejfölös a teteje.
Persze nem egy nagy evőkanálnyit, csak megszórom - mutatóba.
Már régen csináltam. Amióta nem horgászunk, azóta nem.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.31. 09:39  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta: Jónak tűnik! Kipróbálom így is.


Nagyon más a főtt hagyma, vagy az olajon karamellizált, a sült paprika, és a főtt. A rácponty nem paprikás tejföllel készül. A két étel közt legalább annyi különbség van, mint hasonlóság. Szerintem megér egy próbát.
 


  2014.05.31. 07:08  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Aztán az étel önállósította magát. Még sehol nem találkoztam vele.


Jónak tűnik! Kipróbálom így is.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.31. 07:06  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Hehe64 írta:Izé.
Nálunk ezt ponty alappal készül, és rácponty a neve. Még annyi a különbség, hogy előre nem kell semmit sütni/főzni, mert a negyven perc alatt megsül/fő a tepsiben. :-)


Megelőztél! :lol: Az este miután kikapcsoltam a laptopot jutott eszembe, hogy ez tulajdonképpen a rácponty receptje, csak ott nincs előre megsütve semmi.
Így szoktam csináni: Tepsi sajára karikázott főtt krumpli, erre rá 1 sor szeletelt hagyma, majd karikára vágott paprika és paradicsom, majd újabb burgonya, tetejére a halszeletek, erre paprika, paradicsom, só bors. Az egész nyakon öntve tejföllel és megszórva fűszerpaprikával. Sütőben megsütve és végül tálaláskor a tetejére a kisütött kakastaréj füstölt szalonnák.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.31. 06:04  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Hehe64 írta:Nálunk ezt ponty alappal készül, és rácponty a neve. Még annyi a különbség, hogy előre nem kell semmit sütni/főzni, mert a negyven perc alatt megsül/fő a tepsiben. :-)


Csirkével nem lehet a nyers összerakást megcsinálni, a hús főtt lesz, és nem sült. A rétegenkénti elkészítés más ízhatást eredményez, igaz munkásabb is, de biztos, hogy nem marad valami félig nyersen. Az alapötlet kiindulása a rácponty volt, de az unokák, míg kicsik voltak nem kaphattak pontyot, a szálkák miatt. Aztán az étel önállósította magát. Még sehol nem találkoztam vele.
 


  2014.05.30. 21:49  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
A barnulás oxidáció. Kell valami, ami megköti az oxigént. Bármit teszel bele, kihat a termék ízére. Valamit, valamiért.


Egy kis házipálinkát kell önteni a tetejére, az öregek szerint az tartósít!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.30. 20:36  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:
De éppen az a baj, hogy azt is kiérzik belőle. A ribizli is többek közt ezt a célt szolgálja (a másik a pektintartalma). Meg szeretnék inkább csak pektinnel dzsemet főzni (lekvárnak hívom, de én többnyire dzsemet csinálok), és kerülni a dzsemfix féléket.


Én kifejezetten szeretem citrommal.
 




  2014.05.30. 20:21  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:.....csirkemell Rhéman módra, saját kitaláció.

Jó étvágyat!


Nagyon ínycsiklandozó írás!
Lementettem az egészet és ki fogom próbálni! :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.30. 20:16  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:De éppen az a baj, hogy azt is kiérzik belőle.


A barnulás oxidáció. Kell valami, ami megköti az oxigént. Bármit teszel bele, kihat a termék ízére. Valamit, valamiért.
 


  2014.05.30. 20:06  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Citromsav is megteszi.


De éppen az a baj, hogy azt is kiérzik belőle. A ribizli is többek közt ezt a célt szolgálja (a másik a pektintartalma). Meg szeretnék inkább csak pektinnel dzsemet főzni (lekvárnak hívom, de én többnyire dzsemet csinálok), és kerülni a dzsemfix féléket.
 




  2014.05.30. 18:54  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:
Nem barnul be. Rossz lehet a technika. Talán a dr. Oetker-nek van dzsam-esítője. Nem lekvár, dzsem, azzal tuti nem barnul meg.


Mi egy kis citromot adunk hozzá, élénkpiros marad.
 


  2014.05.30. 17:43  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Évek óta nincs rebarbarám, pedig biztosan kipróbáltam volna. Én csak eper-ribizli kombinációt főzök, tavalyi fagyasztott ribizlivel. Az idei még csak éppen pirosodik. De a gyerekeim nem kérnek belőle, ők csak magában eper dzsemet szeretnének kapni. Hiába mondom, hogy az megbarnul, meg több pektin kell bele, nem hajlanak a jó szóra.


Nem barnul be. Rossz lehet a technika. Talán a dr. Oetker-nek van dzsam-esítője. Nem lekvár, dzsem, azzal tuti nem barnul meg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.30. 17:34  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk van néhány étel, amit én készítek, ha kölcsönkapom a konyhát a feleségemtől. Persze a szabad-tűz az az én territóriumom.
Az egyik ilyen, hívjuk, mondjuk csirkemell Rhéman módra, saját kitaláció.
A hozzávalók főtt krumpli, vöröshagyma, zöldpaprika, paradicsom, csirkemell, füstölt szalonna, fűszerpaprika, sok tejföl, étolaj, só, bors. Mély tepsi, serpenyő.
A tepsi alját beborítom felkarikázott, főtt burgonyával. A serpenyőben megsütöm a fél karikára vágott vöröshagymát, és ráterítem a krumplira.
Majd a serpenyőben megsütöm a csíkokra vágott zöldpaprikát. Ezt is ráterítem a tepsiben lévő cuccra.
Az egészet beborítom felkarikázott nyers paradicsommal. Bár a sóval óvatosan kell bánni, a paradicsomot megsózom, és fekete borssal megszórom.
Ezután a serpenyőben megsütöm a szeletekre vágott csirkemellet, sózom, borsozom, és a paradicsom tetejére teszem.
A felkockázott füstölt szalonnát kisütöm a serpenyőben, a kisült szalonnát rászórom a húsra. A kisült zsír javarészét leöntöm, máshoz fel lehet használni. A maradék zsírba SOK fűszerpaprikát szórok,(ez nálunk egy púpozott leveseskanálnyit jelent), elkeverem, és gyorsan, hogy a paprika ne égjen meg, mert megkeseredik, SOK tejfelt öntök rá. (A tejföl több, mint 1 liter) ( Nagy a tepsi is, és a család is.  )
Felforralom, és megkóstolom, hogy kellően sós legyen.
Ezzel a szósszal leöntöm a tepsiben lévő dolgokat, hogy ellepje. Egy paradicsomot félbevágok, ráteszem a rakott étel tetejére, és a tepsit beborítom alufóliával. (A fél paradicsomok, segítenek, hogy a fólia ne feküdjön rá az ételre.)
Kb. 40 percig sütöm fólia alatt, és 15-20 percet nélküle.
Mint kitalálható, semminél nem baj, ha egy kicsit fövetlen, sületlen, hiszen a tepsiben készre sül. A tejföl, legyen zsíros, a sovány tejföl, sok vizet ereszt. Ha néha valamilyen tévedés miatt marad, másnap, melegítve finomabb. Néha összerakom, és csak másnap sütöm meg, értelemszerűen, akkor kicsit tovább kell fólia alatt sütni.
Jó étvágyat!
 








  2014.05.30. 13:52  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Persze szívesen olvasnám a ribizlist is. :)

Valahol leírtam mostanában, szerintem az index különleges lekvárok topikjában.
Megfőzöm a ribizlit, átpasszírozom. Ezt hozzáöntöm a tisztított, kicsit darabolt, kicsit botmixerezett eperhez, pektint teszek bele (vagy dzsemfix vagy Quittin, mikor mi van itthon), felfőzöm, cukrozom, kicsit még főzöm, kis üvegekbe szedem, fejreállítom.
Mivel a ribizli később érik, mint az eper, fagyasztva teszek el erre a célra tisztított ribizlit. Nem baj, ha feketeribizli is van benne. Az arányok: ahogy sikerül, de a ribizli nem több, mint 15-20%.
 


  2014.05.30. 13:31  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Évek óta nincs rebarbarám, pedig biztosan kipróbáltam volna.


Nekem most másod évesek a rebarbaráim. Két félét vetettem. A levélnyél hosszában, színében, és egy kicsit a levél alakjában különböznek. Keresem az élvezetes felhasználási lehetőségét.

Persze szívesen olvasnám a ribizlist is. :)
 


  2014.05.30. 12:19  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Engem most érdekelne az eper-rebarbara kombináció.

Évek óta nincs rebarbarám, pedig biztosan kipróbáltam volna. Én csak eper-ribizli kombinációt főzök, tavalyi fagyasztott ribizlivel. Az idei még csak éppen pirosodik. De a gyerekeim nem kérnek belőle, ők csak magában eper dzsemet szeretnének kapni. Hiába mondom, hogy az megbarnul, meg több pektin kell bele, nem hajlanak a jó szóra.
 


  2014.05.30. 11:07  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Megkezdődött a befőzési szezon. Eszembe jutott, hogy jó lenne, persze nem csak a befőzési, hanem egyéb főzéssel kapcsolatos tapasztalatokat is kicserélni.

Kéretik a jól bevált recepteket, a titkos hozzávalókkal együtt, közkincsé tenni. :)

Engem most érdekelne az eper-rebarbara kombináció.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég