Természetes és mesterséges aromák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2020.12.15. 09:55  Hozzászólás  Válasz agneshegedus (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

rendszer admin
 
Ez egy nagyon összetett, és túl bonyolult dolog.
Főleg a mesterséges aromák, és mesterséges illatanyagok kérdése.

Addig, amíg te saját magad megtermeled az alapanyagokat a kertben, és azokat kutyulod össze, addig az természetes ....
Nem beszélve arról, hogy tudod, milyen és mennyi anyagokat kevertél össze, és mi az, ami neked nem jó bele.

De a mesterséges aromákról, illatanyagokról fogalmad nincsen, miből állnak össze.
Annak ellenére, hogy rengeteg előírásnak kell megfelelnie, nem tudod, hogy miből mennyi van benne, mitől lehetnek kisebb-nagyobb allergiás reakcióid, arról nem is beszélve, hogy tényleg minden oda van írva, amit bele raknak?

Azt már nem is említem, hogy a piacokon-Plázákban kapható BIO termékek nagy része is eredetileg Spanyol, Algériai, Marokkói, és egyéb helyeken lévő "bádogvárosokban" tenyésztett zöldségekből, gyümölcsökből áll. Ahol számítógép vezérli, hogy milyen anyagokat mikor, és mennyit kapjanak a termények, hogy neked szimpatikusan jól nézzen ki, amikor a pultra kerül. Független attól, hogy érett, vagy nem érett.

Csak egy abszurd példa: Lidl - Szárazbab - 250 gr.
Származási hely - Etiópia
Gyártó cég - Kanada .....
Forgalmazó: Értelmezhetetlen nevű magyar cég
És a zacskón ott van a "Magyar termék" címke.

Évek óta vadászok Grönlandi banánra - abból lehet a legjobb aromákat készíteni ..... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.12.15. 08:42  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Sziasztok!
Ti próbáljátok kizárni a konyhából a mesterséges aromákat? Én eddig igyekeztem száműzni őket, de most azt olvastam, hogy a mesterséges aromáknak is rengeteg előírásnak kell megfelelniük, így ők sem károsak.

https://teapalota.hu/gyumolcstea-posztok/aroma-kisokos-mit-kell-tudni-az-izekrol/
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég