Használati leírás Mikor, és mivel permetezzek tavasszal? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ez egy speciális fórumtéma! Ha belépsz, a kérdésedhez nyissál új témát!
Egy témán belül csak egy kérdés lehet!
Ha még nem használtad, feltétlen olvassad el ezt: Speciális topikok használata
 
  2016.10.21. 17:25  Hozzászólás
  •   0   

Avatar

Hozzászólás
 
Ki mikor, és mivel szokott permetezni tavasszal a gyümölcsösben?
 

 

 csarli1    »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:04    Erre válaszolt
Ki mikor, és mivel szokott permetezni tavasszal a gyümölcsösben?
    Hozzászólás   Véleményezem
Kérdés, hogy milyen gyümölcsfákat akarsz permetezni, mert általában két rezes lemosás már hatásos a gombákra és a baktériumokra, de ha volt gondod rovarokkal, akkor rakjál bele olajat, és ha még lisztharmat problémád is volt tavaly, akkor még ként is. Ha kevés fád van akkor vegyél Vegasol RS-t abba benne van minden. Ára elég húzós de párdarab fánál ki lehet bírni, ha nagyobb mennyiség kell akkor keverd be magad olcsóbb és ugyan olyan hatásos.

 
Avatar
 Rhéman    »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:07    Erre válaszolt
Kérdés, hogy milyen gyümölcsfákat akarsz permetezni, mert általában két rezes lemosás már hatásos a gombákra és a baktériumokra, de ha volt gondod rovarokkal, akkor rakjál bele olajat, és ha még lisztharmat problémád is volt tavaly, akkor még ként is. Ha kevés fád van akkor vegyél Vegasol RS-t abba benne van minden. Ára elég húzós de párdarab fánál ki lehet bírni, ha nagyobb mennyiség kell akkor keverd be magad olcsóbb és ugyan olyan hatásos.
    Hozzászólás   Vitatom
Ezekben a Kérdez-Felelek témákban olyan kérdések szerepelnek, melyekre adott válaszok a kérdést feltevőn kívül másokat is érdekelhetnek. Ezért az közömbös, hogy nekem mim van. Egyébként cseresznye, kajszi, körte, szilva, birs, dió, eperfa.

Köszönöm a válaszodat, milyen réztartalmú szerek jöhetnek számításba? Milyen kéntartalmú szereket ajánlasz? Lehet-e keverni ezeket? Hogy hatnak az egyébként a talajéletet feldobni kívánó szerekkel? Lehet-e, érdemes-e ezzel a permetezéssel más, pl. mikroelemeket kijuttatni?

És főként mikor lehet, és érdemes permetezni?

Bíztatok mindenkit, hogy a saját tudását a témában adja közre.

 

  alex   »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:09    Erre válaszolt
Ezekben a Kérdez-Felelek témákban olyan kérdések szerepelnek, melyekre adott válaszok a kérdést feltevőn kívül másokat is érdekelhetnek. Ezért az közömbös, hogy nekem mim van. Egyébként cseresznye, kajszi, körte, szilva, birs, dió, eperfa.

Köszönöm a válaszodat, milyen réztartalmú szerek jöhetnek számításba? Milyen kéntartalmú szereket ajánlasz? Lehet-e keverni ezeket? Hogy hatnak az egyébként a talajéletet feldobni kívánó szerekkel? Lehet-e, érdemes-e ezzel a permetezéssel más, pl. mikroelemeket kijuttatni?

És főként mikor lehet, és érdemes permetezni?

Bíztatok mindenkit, hogy a saját tudását a témában adja közre.
    Vitatéma
A Charli által javasoltakon túl javaslom a Tiosol-t (mészkénlé), amelyet újabban bórral és még 1-2 mikroelemmel is kiegészítettek. Télvégi permetezésre 8%-os később lombos állapotban 1%-os oldatban. Mivel kéntartalmú nagyon sok kórokozó (gomba, Baktérium) és kártevő (atkák, különböző áttelelő rovarok tojásai) ellen hatásos. Régi jól bevevált készítmény.

 

  csarli1   »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:35    Erre válaszolt
A Charli által javasoltakon túl javaslom a Tiosol-t (mészkénlé), amelyet újabban bórral és még 1-2 mikroelemmel is kiegészítettek. Télvégi permetezésre 8%-os később lombos állapotban 1%-os oldatban. Mivel kéntartalmú nagyon sok kórokozó (gomba, Baktérium) és kártevő (atkák, különböző áttelelő rovarok tojásai) ellen hatásos. Régi jól bevevált készítmény.
    Vitatéma
Milyen gomba és baktérium ellen hatásos?

 

 csarli1    »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:08    Erre válaszolt
Ezekben a Kérdez-Felelek témákban olyan kérdések szerepelnek, melyekre adott válaszok a kérdést feltevőn kívül másokat is érdekelhetnek. Ezért az közömbös, hogy nekem mim van. Egyébként cseresznye, kajszi, körte, szilva, birs, dió, eperfa.

Köszönöm a válaszodat, milyen réztartalmú szerek jöhetnek számításba? Milyen kéntartalmú szereket ajánlasz? Lehet-e keverni ezeket? Hogy hatnak az egyébként a talajéletet feldobni kívánó szerekkel? Lehet-e, érdemes-e ezzel a permetezéssel más, pl. mikroelemeket kijuttatni?

És főként mikor lehet, és érdemes permetezni?

Bíztatok mindenkit, hogy a saját tudását a témában adja közre.
    Hozzászólás   Vitatom
Kocide 2000 0,2 %
Agrol Plus 0,4 %
Kén Extra 0,5 %
Ezeket a szereket használtam 2014 tavaszán 2 alkalommal, mivel réz és a kén ásványi anyag ezért nem hiszem, hogy problémát okozna a talajéletre. Agrol Plus hatóanyaga 90% vazelinolaj,

 

 Jana11    »Hozzászólás«    2016.10.21. 18:05    Erre válaszolt
Ki mikor, és mivel szokott permetezni tavasszal a gyümölcsösben?
    Hozzászólás   Véleményezem
Én, március-áprilisban, és permetezővel... Szóval viccet félretéve csarli nagyon jót írt, réz, kén, olaj.. Annyi, hogy pénteken is nézegettem fáimat, kell majd szerintem is az olaj, meg a rovarölés, mert bár elég jól fogtam tavaly a pajzstetűt, de az enyhe-hektikus tél miatt látható, hogy megint sok lesz például az almákon..



 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég