Hol szerezzük be a vetőmagot? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.


  2016.05.13. 17:26  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Ilyet bárhol kifoghatsz, főleg ha rögtön a legkorábbi vetési idők előtt pár hónappal szerzed be a magot.

Talán a ZKI az, aminél folyamatosan gondjaim vannak a keléssel. Vagy az maradt meg bennem a legjobban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.05.13. 15:57  Hozzászólás
  •   17   


---
 
Nos OBiban csak óvatosan sikere4sen vettem egy csomó olyan magot aminek idén jár le a szavatossága. Kár hogy én már jövő évit kezdtem megvenni.
 


  2016.02.19. 16:48  Hozzászólás  Válasz edit (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


---
 
Az indátlan fehér nem az igazi. Próbáld ki az albatököt! Sokkal vastagabb a húsa és szerényebbek az igényei. Lisztharmatról nem is beszélve.
http://www.agropolisz.hu/vetomag-133/bu ... -50-g-3942
http://forgalmazo.net/gazdabolt/index.p ... uctID=2094


Majdnem ráfáztam ezekkel a lidls magokkal. Konzervuborkából kivettem az összeset ami a displayen volt. Fizetés után vettem észre, hogy az első kettő volt csak uborka, mögötte kilenc padlizsán. :-) Szerencsére kicserélhettem.
 


  2016.02.18. 20:03  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Én ma megnéztem a Lidl kínálatát, de semmit se vettem.Sok virág és fűszernövény mag volt. Meg babok.
Nem tervezek idén sok kertészkedést, és ami nekem bevált a lidlis magokból eddig (Moneymaker és Harzfeuer paradicsomok) abból még jó a tavalyi.
Végig néztem itthon a készletet, nekem csak valami megbízható cukkini és nem futó tök hiányzik. Csak indátlan fehér tököt találtam, az nekem tavaly egy tőről a harmad kertet elfoglalta.
 


  2016.02.17. 17:08  Hozzászólás
  •   14   


---
 
Holnaptól a lidlben kaphatók lesznek vetőmagok. Jó minőségű, német magokat árulnak. Nekem minden évben bejött. Igaz nincs 50-100 grammos mint más gyártóknál, de legalább garantáltan kikelnek.
 




  2016.02.13. 09:04  Hozzászólás
  •   12   


*
 
Sziasztok!

Két paprika magot nem sikerül beszereznem:
- kápia paprika: kaptur
-kaliforniai paprika: vazul F1

Valakinek van ötlete, hogy hol lehet beszerezni hobby célra, ugyanis ipari mennyiségben már találtam, de nincs szükségem 250-1000db magra..
 




  2016.01.31. 14:45  Hozzászólás  Válasz Vebber (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
90% ban megkapom amit akarok, de ha valamit nagyon tutira megakarok szerezni. Azt megveszem teljesen áron.
 


  2016.01.31. 14:44  Hozzászólás  Válasz Vebber (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
90% ban megkapom amit akarok, de ha valamit nagyon tutira megakarok szerezni. Azt megveszem teljesen áron.
 


  2016.01.31. 09:56  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
És ilyenkor még, mindig olyan fajtát amire szükséged van szoktál kapni, vagy azévi maradékból kell válogatni?
 


  2016.01.30. 22:17  Hozzászólás  Válasz tgwh (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
erről majd idén tudok beszámolni mert van saját répa és édes kömény magom
 


  2016.01.30. 21:13  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Tehát akkor előbbre nem kerültünk :D
Amit még sokszor olvastam, hogy a saját, fogott mag a tuti.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.30. 20:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyapám mondása volt, hogy:
    Ami olcsó, az még nem biztos, hogy rossz is!
    Ami meg drága, nem biztos, hogy jobb, mint az olcsó!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.30. 20:22  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Üdv! Angliában? Akkor már tényleg nemzetközi fórum lettünk. :wave:

Nekem is az a tapasztalatom hogy az olcsó mag semmivel sem kel rosszabbul, más téren viszont vannak különbségek.
 


  2016.01.30. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Nem igazán van bajom a keléssel bár tavaly nem volt igazán jó a bab, viszont a cukkini meg szuperül kelt. Mindig olyat veszek amire még következő évben is van "garancia".
Nem hiszem, hogy frissebb lenne a mag. Tavasszal is az előző évben termetet csomagolják szvsz.
Árban meg változó vettem magot 50 forintért is ami jó volt meg volt olyan magom ami 4 font fölött volt (Angliában élek) és hulladék volt.
 


  2016.01.30. 19:44  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Üdv a fórumon!
És a kelési arányokkal hogy állsz? Drága, vagy olcsó magokra gondoltál? Igaz, sokszor a friss mag sem hajlandó kikelni.
Sokan inkább pont hogy le kell fékezzék magukat, és az utolsó pillanatig hagyják a magvásárlást, mert akkor tuti friss magokat kapnak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.30. 10:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Én nem a hol-on hanem a mikor-on tartom fontosnak. Mindig megveszem a kiárusításkor a következő évi magokat ezzel a költségeim legalább felét megspórolom.
 


  2015.02.01. 19:32  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Ki hol vásárol?
Kezdésnek itt egy kis írás, az ötödik helyen lévő webáruház ingyenes szállítást biztosító kuponja már gazdaságossá is teheti a vásárlást! :D
http://hobbikert.hu/magazin/hol-vegyek- ... magot.html
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég