Gyepesítés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2015.11.01. 21:54  Hozzászólás  Válasz gergerg (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Ja hogy többször kéne hengerezni... :lol:
Milyen géppel kéne megkaparni? Talajlazító?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.31. 19:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Ami eleve talajlyuk, oda egy kis homok kell. Ami csak felmagasodott fűcsomó, ott a hengerezés és a sűrű nyírás a megoldás amíg egységes nem lesz. Esetleg meg lehetne kicsit kaparni géppel ha nagy a terület, majd utána hengerezni.
 


  2015.10.31. 19:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
A 30 cm-es teljesen jó. Nincs vele semmi baj. Ha nagyobb, vastagszik a szára.
Ha nagyon műveleti terület, akkor lehet hogy valóban nem gyep kellene oda hanem mondjuk kavics. Jó sok. Nincs sár, átengedi a vizet, nem szívja el a nedvességet. Pl murva. Vagy homok. A homok a legnagyobb eső után is járható. A lomb gerebjézése viszont gond lehet. De ez a gyepre is igaz. Mekkora terület?
 


  2015.10.31. 19:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Na a nagyon sűrű nyírás már nem hangzik jól :D tehát ha már visz valamit a fűnyíró? :D szépnek tűnik, messziről, csak ne futkozz rajt, mert garantált a bokatörés :D
Egy csomó gödröt én csináltam, kiástam a szúrós gyomokat...

Alibá, akkor már érthető, az a harminc éves fű lehet már kicsit öreg. Van direkt taposás álló fű, egy zacskóval szerintem érdemes megpróbálkozni. Ég és föld a különbség, a szülőknél meg is irigyeltem a friss füvet :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.31. 19:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Az egész diófa alj 'manipulációs' terület. Ott van a kerti asztal székekkel, ott van a hintapad, ott kell elmenni a kerti szerszámokért, talicskáért, állandóan jüvünk-megyünk alatta.

Mustárt én is vetettem a gyümölcsfák közé, de lehet kicsit későn, mert még csak 30 cm-es.
 


  2015.10.31. 18:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Még valami! Tudom nem ez a cél, de egy nagyon korai március eleje mustárvetés simán megnő a diófa alatt lombosodásig, akkor meg le lehet kaszálni és mehet a paradicsomok sorába. Valamelyik évben így csináltam (azt hiszem tavaly)
 


  2015.10.31. 18:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
A tarack biztosan megmarad. Nekem az északi korona alatt is volt, sok évbe tellett kiirtani.
 


  2015.10.31. 18:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Nálam előbb volt a fű (31 éve) aztán a pici diófa (30 éve) aztán a nagy diófa (mistanában) és a kiritkult, csenevész fű.
Ezt a tarackos megoldást is kipróbálom.
 


  2015.10.31. 18:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Tavasszal egy hengerezés (vagy egy fából készült döngölő) aztán nagyon sűrű nyírás. Meg fog oldódni. A csomók oldalirányba fognak terjeszkedni. Tipikus elhanyagolt terület.
 


  2015.10.31. 18:42  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
A diófa alatt minden fű szépen elvan. Egyetlen titka van, előbb kell odakerülnie mint a fának. Ha már ott a fa, az őszi vetés nem jó, mert ráhull a levél, sok a taposás alatta. A tavaszi meg azért nem jó, mert május elejeig, mire a fa belombosodik, nem tud megerősödni. Ha még nem nagy a fa az alsó ágak levágása segíthet. Amúgy tarack betelepítésével is lehet zöldíteni. Nekünk régebben ( akkor is nagy volt már a fa) gyep volt alatta. (ősgyep, korábbi mint a fa) aztán felszámoltam. Ami megmaradt közvetlenül a törzs körül, az ma is zöldel. Viszont a fa sokkal többet terem mióta rotálva van alatta.
 


  2015.10.31. 18:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

rendszer admin
 
Egyenetlen a talaj minősége, akkor szokott csomósodni.
Nem nagyon tudsz mit csinálni vele, azon kívül, amit javasoltam.
Vagy ledózeroltatod az egészet, és kezded előről, beterítve valami jobb földdel.
Ez nagyjából ugyanaz, amit javasoltam, csak így az egészet meg kell csinálni, amit írtam, az meg cca. 1/4 annyi munka.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.31. 18:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

rendszer admin
 
Idén már biztos nem sok értelme van füvezni. Az utcán nem vágtam a füvet lassan egy hónapja, és az eső ellenére mégsem nőtt már 2-3 cm-nél többet.
Nyáron egy hónap alatt a bokám fölé érne ....
Majd jövőre, április második felében, mikor már nem várható fagy éjszakára sem.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.31. 18:30  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Nem diófa alatt, csak cirka 1000m[sup]2[/sup]-en :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.10.31. 18:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

rendszer admin
 
Ha az alsó ágak nagyon alacsonyan vannak, akkor lehetséges, hogy annyira leárnyékolja.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.31. 18:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Ha ez a diófa alatt van, nem nagyon tudsz mit kezdeni vele. A dió tönkre teszi a talajt, egyes helyeken, ahol még jó a fűnek a talaj, csomókba nő a fű, máshol meg kipusztul. Annyit tudsz csinálni, hogy a fűnyírót jól leengeded, alaposan legyalulod a füvet, jók kigereblyézed, majd megszórod fűmaggal, és valami jó minőségű termőfölddel 2-3 cm vastagon beteríted. Finoman meglocsolod (nem vereted!), és pár napig lehetőleg ne járkáld össze. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.31. 18:19  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarok szép pázsitot, csak zöldet. De nálam a gaz se nő alatta.

Lehet az árnyék miatt?
 


  2015.10.31. 17:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk a diófa alatt sikerült a legjobban a füvesítés. Igaz besütött alá a Nap, a fa másik felén lehet nem nézett volna ki olyan szépen.

Dimbes-dombos fűvel mit tudok kezdeni? Hívjak egy markolóst, aki letolja egyenesre, mert más ötletem nincs... pattog a fűnyíró rajt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.31. 09:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

rendszer admin
 
Csak egy fajta van, ami diófa alatt is jól néz ki, és megmarad, a műfű! :)

Én próbáltam nagyon sok fajta füvet, olcsóbbakat, drágábbakat, a sport-fű, pázsitfűtől, golf-füvön át a kanadai pázsitig.
Vagy 3-4 éven át kisérleteztem, volt, amelyik kedvezőnek mutatkozott, de aztán idővel "foltos" lett, kisebb-nagyobb részeken kipusztult.
A diófa pont olyan helyen van, ahol a legkedvező lett volna kialakítani egy szép füves részt a kertben, kiülni a diófa árnyékába, stb, stb.
De a diófa volt az erősebb, így választanom kellett, vagy a diófa megy, vagy lemondok azon a részen a pázsitról.

Végül a diófa maradt, alatta meg kis részben betonozás lett (ahol a kerti asztal, és a körülett lévő székek vannak), nagyobb részben kocsibeállókhoz használt térkövek kerültek.
A térkövek "ritkán" vannak lerakva, közöttük a fű, és a gaz jól megfér egymás mellett, és ha kordában van tartva rendszeres fűnyírással, még jól is néz ki. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.05.29. 12:58  Hozzászólás  Válasz zoli19801 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Elvileg egy hét után már illene látszódnia. Ha meleg az idő és folyamatosan nedvesen van tartva, akkor akár három nap után is elkezd csírázni, de most a hűvösebb miatt szerintem kicsit elhúzódik. Nálam most kb egy hét után kezdett el kelni. De szerintem nem kell aggódni, nőni fog az, főleg ennyi eső után. És már a Nap is kisütött :). Most az a lényeg, hogy ne hagyd kiszáradni a talajfelszínt, mert hiába kapott ennyi esőt, a talaj felszíne hamar ki tud száradni, a fűmagok meg most ott figyelnek éppen. Ha már elkezd nőni, akkor meg nem kell túlzásba vinni az öntözést, hogy utána jobban tűrje a szárazabb napokat.
 


  2015.05.29. 12:24  Hozzászólás
  •   4   


*
 
Rendben,tanácsotokra nem piszkálom.Különben hány nap alatt látszik a fű?
Mármint mikor látszik a friss kelés illetve mikor kezdjek aggódni,hogy ebből nem lesz semmi?
 


  2015.05.29. 08:22  Hozzászólás  Válasz zoli19801 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Szerintem is most várj egyelőre. Ha be lett gereblyézve, akkor szerintem elég egyenletesen fog kelni attól függetlenül, hogy kimosta egy részét az eső. Most még örülhetsz is a folyamatos esőnek, mert a fűmag jó keléséhez az állandó nedvesség kell. Szerintem a napokban már elkezd nőni a fű és látni fogod, hogy mennyire egyenletes. Én most kivárnám, hogy a mostani kelés megerősödjön, majd egy-két nyírás után meglátod, hogy vannak-e üres foltok.

Viszont az utólagos pótlás macerásabb, mert akkor jó a kelés, ha állandóan nedves a talaj. Nemrég frissítettem fel én is a füvet. Előtte átmentem talajlazítóval meg szellőztetővel a füvön, jó sok moha és nyesedéket összeszedett és csak úgy rászórtam a magot. De sajnos mivel dolgozom napközben, ezért nap végére mindig kiszáradt a föld felszíne. Pedig az a jó, ha ilyenkor az ember ott tud lenni legalább 4-5 napot és egész nap figyeli, mert ahogy szárad megint kell öntözni. Így akár 3-4 nap alatt is megindul, ha meleg az idő. Nálam most elég szakaszosan kelt, mert ahol amúgy is sűrűbb volt a fű, ott szépen kelt, ahol üres foltok voltak, ott nem nagyon, mert hamarabb kiszáradt és nem csíráztak ki a magok. Ezekkel a lyukakkal azt fogom csinálni, hogy azon a részen kisit felkapálom a talajt és a talajjal összekeverem a fűmagot, így nem csak a felszínen lesznek és nem száradnak ki olyan hamar.
 


  2015.05.27. 22:01  Hozzászólás  Válasz zoli19801 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Ne csinálj - legalábbis egyelőre - semmit! Mivel 5 napja vetetted, úgy 3-4 nap múlva már látni fogod szerintem a kis piros tűhegyeket. A gond csak akkor lehet, valószínűleg lesz is, hogy a nagy eső összemoshatta a fűmagokat, vagyis egy-egy helyen az átlagosnál jóval sűrűbb lesz az állomány, értelemszerűen másutt pedig ritkább. Viszont ezen pótlólagosan lehet segíteni: a ritkás helyekre szórsz még magot és ködölésszerű öntözéssel folyamatosan nedvesen tartod egy jó hétig (nem szükséges belegereblyézni, de ha jön a meleg, akár naponta többször is szükség lehet a pótlás öntözésére) Ha tehát nem lesz egyenletes a kelés, akkor még egy kis fűmagra és még egy hét odafigyelésre lesz szükség a szép pázsithoz!
 


  2015.05.27. 21:27  Hozzászólás  Válasz zoli19801 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Szerintem így is ki fog kelni. Én nem gereblyéztem be, csak elszórtam a tetejére jól belocsoltam és úgy is kikelt.
 


  2015.05.27. 21:00  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Sziasztok!
5 napja ültettem füvet a kertbe.Szépen be volt kapálva,gyomírtva stb. majd erre ment a fűmag,ezt begereblyéztem,lehengereztem.
Mit ád a természet másnapján akkora eső volt,hogy az összes magot föláztatta a tetejére.
Szóval úgy állt a víz a kertben,hogy a nád imádta volna pedig vagy 5 éve nem volt ilyen eső itt.Erre mikor jön?
Azóta mindennap esik.Holnap ha minden jól megy no meg a meteorológusok is hátha igazat mondanak megáll az esőzés.
Kérdésem mit kellene tennem vele?
-Újra begereblyéz mihelyst rá lehet menni majd hengerez.
-Nem lesz semmi baja így is ki fog kelni.
-Kuka az egész oszt kezdjem előröl.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég