Új gyümölcsfáim Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2016.03.12. 14:13  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
A Packham's Triumph egy hálás fajta. Bőségesen terem. 12 éves fám van. Alacsony növésű, kis létráról felérem. Még sohase permeteztem. Gombabetegségre nem érzékeny, kártevőket nem tapasztaltam. Gyümölcsét szeptemberben leszedve, a pincében gyorsan utóérik. Ezért november végénél később nem tudom eltartani. sőt amikor sokáig a fán maradt, mert nem volt rá érkezésem, hogy leszedjem, úgy november elejére ugyan úgy beérett, mint a pincében. A pincéből kitárolva, annyira lédús, hogy szinte folyik a létől.
 


  2016.02.28. 19:53  Hozzászólás  Válasz Vebber (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Nekem is van 2db c235 ....hasonló tapasztalat, igaz most lesznek 3évesek, de egyből lehajlik az ága, bárhogy próbálom metszeni egyszerűen nem sikerül a többihez képest :thumbdown:
De akkor ez fajta jellemző lehet.
 


  2016.02.28. 18:15  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Jojo ügyben egyetértek Curtis szavaival, azzal a kivétellel, hogy azt tapasztalom, hogy gyenge növekedésűek a Jojoim.
Magyar Kajsziról, tudni kellene melyik változat. C235 volt, nem szerettem. Fagyérzékeny, szétterülő, nehezen kezelhető koronát nevel(t).

A Caldesi 2000 véleményem szerint egy jó fajta. Korai, nagyon mutatós termésekkel, jó illattal. Gyümölcsei nagyok. Viszont tafrinára fogékony, de időben, és jó szerrel végzett permetezéssel meg lehet előzni.
Ha itt beütöd a kersőbe, lesz találat rá, már többször mutattam.
 


  2016.02.26. 11:41  Hozzászólás  Válasz Lactarius (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Köszönöm válaszodat már nagyon sokat segítettél nekem !!! :thumbup:

Jojo kipipálva !!
 


  2016.02.26. 10:09  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Legyen akkor mondjuk a Jojo: valóban ellenáll a sharka-nak, fertőzött környezetben sincs rajta tünet. Eddig más betegségre sem volt érzékeny, alig permeteztem. Mirabolán alanyon szépen növekszik, 3 év alatt elérte a 4-5 méteres magasságot. Szép hosszú hajtásokat hoz, koronáját metszéssel hatékonyan lehet alakítani. Ilyen alanyon bírja a kötött, nehéz, vizes talajt (szerintem száraz, napos helyre nem is való). 2 év alatt termőre fordul, a tavaszi fagyokra kissé érzékenynek mondják, de a tavaly áprilisi fagyok érdemben nem károsították. Termése közepes-nagyméretű, meglehetősen kemény (vastag húsú). Már augusztus közepén színesedni kezd, de még több hét, mire fogyaszthatóvá válik. Kb szeptember 10 - október 10 között lehet és érdemes szedni, amikor már kicsit elkezd puhulni. Íze éretten jó, finom. Hűvös helyen jól tárolható. Pálinkának, lekvárnak szerintem nem alkalmas, inkább friss fogyasztásra.
 


  2016.02.25. 20:46  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Helló Mindenki,

Egyszer jó lenne, tapasztalt gyümölcsészektől egy olyan összefoglaló, hogy mit javasolnak, konkrétan milyen fajtákat, az egyes gyümölcsökön belül egy vegyes házi gyümölcsösbe mondjuk azon szempontok alapján, hogy iz, küllem, betegségekkel szembeni tolerancia,(bio gazdálkodás) és rendszeres termés, stb.
Lehet nem egészen jól fogalmazok, de szerintem tudjátok mire gondolok, szerintem ezzel sokat segítenénk a kezdőknek, egymásnak s magunknak is. :-)
Nincs olyan sok gyümölcs, vegyük sorra s javasoljunk, mondjuk fajtánként az érésidőt is figyelembe véve 3-3 fajtát. Mit szóltok? :?:
 


  2016.02.25. 16:49  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Épp azért !
ezek még nincsenek meg (meg több fajta is hiányzik)

A neten utána olvastam, de én arra lennék kíváncsi akinek van a fent említett fajtákból.

üdv
 


  2016.02.25. 16:37  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Miért nem olyat vettél amit ismersz?
Csupán csak kérdezem mert érdekel.
 


  2016.02.25. 14:21  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek !

Most 1 hete sikerült vennem 10 darab facsemetét :dejo:

Az lenne a kérésem, hogy aki rendelkezik valamely fajtával írja le tapasztalatait. Konkréten minden érdekel (metszés, permetezés, öntözés, termés, mire kell odafigyelnem,betegségek, stb. )

JOJO
Magyar kajszi
pannónia kajszi
Batul alma
Caldesi 2000
Baby Gold 6
packham's triumph
clapp kedveltje
germersdorfi

Válaszotokat előre is köszönöm.
 





Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron