Hogy védekezzünk a Kökény díszbogár ellen? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2016.05.23. 09:42  Hozzászólás  Válasz alex (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Nem tudom mi az a paláver, de remélem nem az amire gondolok.
Már mindegy, mert hetek óta nincsenek.
Jobbára Április az ő idejük,néha május eleje.
Sose permeteztem még. Én félek a vegyszerektől. Ráadásul teljesen kezdő vagyok.

-Az is érdekelne,hogy mi az oka annak,hogy feltűnik ott ahol sosem volt .
-Máshol,másoknál van-e? A neten csak egy-két kérdést találtam,hogy másoknál is gondot okoz. Vagy kevés helyen van vagy nem kérdeznek az emberek,
-A környéken máshol miért nincs? Nem terjeszkedik? Ott marad ahol jól érzi magát?
-Ugye a gyökérben élősködik. Be lehet locsolni a fát valamivel amitől elpusztul vagy csak a kifejlett rovart lehet megölni?
-Ha éveken keresztül permetem és gyilkolom az imágókat akkor kiirthatom őket vagy akkor is marad a gyökerekben elég pajor?
-Ha máshonnan odataláltak hozzám akkor másnál miért nincs?
-Lehet,hogy egy konténeres fával hoztam be ? Miért nem terjeszkedik tovább?
-Lehetséges,hogy a gyökér rágásuk miatt nőnek lassan a fák?
és
-Elpusztulhatnak ettől a fák?
 


  2016.05.21. 17:25  Hozzászólás  Válasz csehrigo (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Nálam nincsenek. De ha lennének, nagyon rövid időn belül inszekticides permetezéssel megszabadulnék tőlük. Nem igaz, hogy egy rágó kártevőtől ne lehetne megszabadulni.
Permeteztél már? Vagy csak az internetet meg a fórumokat bújod és vered a palávert?
 


  2016.05.21. 07:49  Hozzászólás  Válasz alex (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Köszönöm.
Ezt olvastam már.
Annyit nem lehet összeszedni,hogy ne maradjon belőle.
Az a kevés is lerakja a petéket.
A gyökérrágással mekkora kárt okoznak? Később elpusztulhat tőle a fa?
Nálad is vannak?
 




  2016.05.20. 11:21  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Senki nem tud róla semmit?
Tovább terjeszkedik vagy ha jó élőhelyet talál ott marad?
Mik természetes ellenségei.
Miért van az,hogy tőlem légvonalban 50-100 méterre már csak elvétve vagy egyáltalán nem találni míg nálam tömegesen van?
Van ahol azt írják,hogy csak a gyökerekben rág járatot a lárvája van ahol azt írják,hogy a törzs alsó részében is?
Csak permetezéssel lehet védekezni ellene?
Végérvényesen megszabadulni lehetséges ettől az átkozott lénytől?
 


  2016.05.09. 21:47  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Hogyan lehet a Kökény díszbogár ellen védekezni? Minden féle-fajta gyümölcsfát megrág. A rügyeket kirágja így nincs hajtás a meglévőket meg gyakran teljesen lerágja. Így nehéz,mert ha nincs ága a fának akkor virága meg termése se lesz. Pár éve jelent meg és azóta egyre több van belőlük. Érdekes,hogy a telektől 50-100 méterre már nem találok belőle. A szomszédoknál meg a környező telkeken már nem igen fordul elő. Repül,mászik,kitinpáncélos,nagy rágókkal. Ha észreveszi,hogy közelítek hozzá átmászik az ág túlsó felére vagy leveti magát a fűbe. A metszőolló segít,de permetezni mivel érdemes? Már ha lehet ellene így védekezni? Ha igen mikor kell? Úgy érzem ahányat kettévágok annyival többen lesznek. Miért csak nálam vannak ? Máshonnan miért hiányoznak?

Azt írják,hogy a csonthéjasok gyökerében élősködik
Nincs valami szer amit az öntözővízhez lehet keverni és ha felszívják a fák a dögök megdöglenek?
Úgy értem azzal,hogy néhány bogarat kinyírok még ott vannak mindenhol.
Ha egyszer megjelentek meg lehet tőlük valahogy szabadulni vagy örökre itt maradnak?

Mi az oka annak,hogy megjelenik ott ahol évtizedekig nem volt és tömegesen elszaporodik?
Várható,hogy a gyökérkárukkal a fák életét is veszélyeztetik és egyszer majd emiatt pusztulnak el a fáim?
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég