Tapasztalatok a Ziziphus Jujubával. Érdemes ültetni? Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.


  2017.10.02. 11:29  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Akinek terem, milyen fajtája van és éretten milyen az íze? Ami még érdekelne, hogy mennyire tüskés a növény?
 


  2017.09.27. 19:31  Hozzászólás  Válasz szanCSI2 (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
Így van az idei év remek, nekem is jól és nagy szemeket ad a Jujuba, megvárom a barna szineződését és utána fogom leszedni.
 


  2017.08.10. 10:44  Hozzászólás  Válasz csehrigo (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

---
 
Az enyém most gyönyörű, pedig most volt ez a legutóbbi legkeményebb tél. Dugig van különböző érettségi ill. fejlődési fokú termésekkel.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.08.08. 09:28  Hozzászólás
  •   11   


---
 
Az Olaszországból importál oltványaim közül idén egy sem virágzott!! Ja és nem is nőttek! Megint.
Nagy rakás f.s a növény!
 


  2017.06.09. 21:27  Hozzászólás  Válasz szanCSI2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
A négyből három már kinn van (ott is tud teremni, ha akar), a kertben lévő most kezd virágozni (valószínűleg a szántóföldiek is ezt teszik). Mivel magoncok, nem fűzök hozzájuk nagy reményt, viszont legalább felszabadult némi hely a már amúgy is szűkös kertemben (gf alanyok vannak a helyükön)
 


  2017.06.09. 21:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Ne száműzzétek, ha nem muszáj ! Korlátozottan téltűrő, de a mostani télen kibírta a -19 fokot is. Most is szépen fejlődik. Nekem kettő van. Az egyik Lang fajta, a másikat Zombáról hoztam és nem tudom milyen fajta. Szeretem ropogtatni féléretten. Majd teszek fel képet.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2016.08.12. 16:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Én ott tartok ahol te annyi különbséggel,hogy az én "fáim" magasabbak.
 


  2016.08.11. 20:12  Hozzászólás  Válasz csehrigo (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Nem ettem még... én is az almára emlékeztető ízéről hallottam (zöld almára). Van néhány - olyan 50-60 cm-es - növényem, de igen lassan nőnek. Valószínűleg száműzni fogom a kertemből, kiviszem a szántóföldem szélére, azután - ha nem bántják a vadak - majd meglátom, mi lesz belőlük. Ha valamikor teremne esetleg, akkor egy ilyesmivel talán megpróbálkoznék:
kandírozott jujuba
 


  2016.08.11. 08:44  Hozzászólás
  •   6   


---
 
A jelenlévők közül senkinek semmilyen tapasztalata nincs ezzel a "csoda" növénnyel?
 












  2016.05.09. 21:57  Hozzászólás
  •   0   


---
 
A jujbákkal kapcsolatban kérnék tanácsot.
Pár éve vettem néhány Zizphus Jujba fácskát.
Azt írják róluk,hogy gyorsan nőnek,igénytelenek és pár év alatt termőre fordulnak.
Na most nálam,ahol a mandula tud fél métert nőni és az összes többi gyümölcs hoz termést ott ezek a vackok se nem nőnek se nem teremnek.
1 db van aminek megvan a csúcsrügye és az nő, de csak felfelé. Kb 5 éves és nem terem.
A többi semerre nem nő. Nem terebélyesedik,lombosodik,de még csak a törzse sem vastagodik.

Vékonyak,nyeszlettek.
Azon kívül,hogy virágoznak egy valamit csinálnak,léteznek.
A neten meg olyan képeket mutogatnak ahol több méter magasak a fák és tele vannak terméssel !!!
Hogy bírhatnám rá őket,hogy érjék meg a pénzüket?

Oltottak,Olaszországból származnak. Guiggiolo perlonga Lang meg Li. 5-6-7 évesek lehetnek és csak vegetálnak.
Napos helyen vannak.

Ha már nem teremnek legalább nőnének. Kezdek nagyon dühös lenni rájuk!
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron