Cserepes fenyőfa, sárguló tűlevelek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2016.08.06. 12:27  Hozzászólás  Válasz KezdőKertész (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Szerintem kicsit túlszeretted, azaz túlöntözted. Öntsd ki alóla a vizet (ha vízben áll), és tedd ki a napra, hogy kimenjen alóla a víz. Nem szabad folyamatosan nedvesnek lennie a földjének!
 


  2016.08.06. 11:10  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Tisztelt Fórumtagok!

Tavaly karácsony környékén vásároltam egy kb. 20 cm magas kis cserepes fenyőt, amelyet folyamatosan az erkélyen tartottam, még tavasz előtt nagyobb műanyag cserépbe ültettem. Tavasszal megjelentek új tűlevelei is, úgy tűnt minden rendben van vele.
Nyár előtt vásároltamm örökzöld tápoldatot, amivel hetente 1-2 alkalommal öntöztem is, viszont az elmúlt 1-2 hétben arra lettem figyelmes, hogy megjelennek száraz tűlevelek a fán.

Nem tudom, hogy túlöntözöm-e, esetleg túl kevés vizet kap a fa, én törekszem arra, hogy valamennyire nedves legyen a földje, de az öntözését illetően még bizonytalan vagyok.

IMG_20160803_070452.jpg
Cserepes fenyő1
Megtekintve 1166 alkalommal.


IMG_20160803_070503.jpg
Cserepes fenyő 2
Megtekintve 1166 alkalommal.



A képek alapján megköszönném, ha valaki tudna segíteni, hogy milyen irányban lehetne próbálkozni, hogy a kis fenyőfa helyrejöjjön.

Előre is közönöm a segítségeteket.

Képeket a fárol csatoltam.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég