Körte fa metszés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2017.03.01. 20:46  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

---
 
Én közönséges gépzsírt használok, amivel a csapágyakat szokás kenni. Annál az egyszerű oknál fogva, hogy fasebkezelőm nincs, kenőanyagom van több dobozzal.Tavaly előtt a hatalmas terméstől leszakadtak az almafáim ágai és egyiken még a törzsből is kiszakadt egy darab. Azt a felületet bekentem zsírral. Víz lepereg róla, gomba nem fér hozzá.
 


  2017.03.01. 20:28  Hozzászólás  Válasz Jana11 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
:)

Én is valami ilyesmire gondoltam csak méhviasszal, de a méz sem rossz
 


  2017.03.01. 19:35  Hozzászólás
  •   6   


---
 
Javaslatom:
Vegyél egy kis kiszerelésű folyékony mézet /remélem ez azért van/ és egy kis kiszerelésű réz tartalmú gombaölőszert /folyékony vagy por/.
Keverd úgy össze őket, hogy éppen kenhető állagú legyen attól függően hogy a réz tartalmú gombaölő folyékony vagy por állagú.
Kend rá a frissen vágott sebre.
 


  2017.03.01. 16:36  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Azt hiszem kénytelen leszek sk csinálni fasebzárót mert itt sehol nem lehet kapni.
Ha jól értem akkor az itteni trend az lett, hogy nem kezelik a levágott ágakat a fákon.
 


  2017.02.07. 19:29  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Közben utána néztem a sebkezelőknek kicsit nevetségesen drágák, de megoldom.
 


  2017.02.07. 18:59  Hozzászólás
  •   3   


---
 
Nem is írok akkor másat, csak két indoklást. Egyrészt tényleg nagyon fontos a sebkezelés, de úgy időzítsd, hogy legyen ideje rászáradni eső és fagymentes időben. A másik jelentős dolog, hogy a körte élettanilag a talajhoz képes vízszintesebb fejlődésű, vagy kisebb szöget bezáró ágakon hoz igazán jó termést, nem a felnyurguló függőleges növedéken. Figyelmedbe ajánlom még, hogy a kép alapján mintha olyan 80 cm körüli magasságban lenne szemezve vagy oltva a fa, ott más színű a törzs, nehogy addíg visszavágd.
A javaslatom azt célozza, hogy kb a 150 cm-es magasságon történő visszavágás után az alatt az idén legyenek kedvező elágazások, amelyekből termőterület fejlődhet.
 


  2017.02.07. 18:47  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Az elkövetkező párnapban négy fok körül lesz max nappal és mínusz egy este.
Igazából én ettem róla körtét tavaly azért is szereztem meg.
Holnap megmérem amiket kértél.

Faseb kezelőt kell keresnem.
 


  2017.02.07. 18:35  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Huhh! Erről sem ettek eddíg még túl sok körtét, és ha így maradna, nem is ennének... Nagyon nem jó az indulás..

Szóval mielőtt a vágásra tennék javaslatot, két dolog lenne amit meg kellene nézni/írni. Milyen idő van felétek, nappal és este kb C fok.
A másik fontos dolog, hogy a függőlegesen és egyenesebben fölmenő első kép jobboldali ágon úgy a földtől számított 1 és 1,50 méter magasság között vannak e látható rügyek vagy ágak. Ugyanis a javaslatom az első kép alapján a baloldali ág tőből való levágása és a jobboldali egyenesebben föltörő ág 120-150 centiméter magasságon történő fűrészelése lenne. Az átültetés miatt is és a gyökérzet magára találásához is egyébként szükség volna az erőteljes visszavágásra. Mindkét erős vágás kezelése feltétlen fasebkezelővel, De lehet mások véleménye is.
 


  2017.02.07. 17:49  Hozzászólás
  •   0   


---
 
EZ az a fa amiről már beszéltem (valamiért almafaként hivatkoztam rá de körte) ma átültettem és remélhetőleg túl is éli.
Viszont én úgy gondolom meg kéne metszeni csak nem tudom hogyan is kéne. Tanácsokat szívesen fogadok sőt kérek. A képek talán nem a legjobbak.

Kép

Kép

Kép


Kép


Kép
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron